Skoči na vsebino

Zakaj ne bi imel Harley Davidsona legende med motorji


jama1100

Priporočene objave

Če pa kurba nikam nea gre, ajde xr 1200 je izjema, ko bom v penziji , kot kaže tam nekje pri mojih 90 letih (verjetno), te si ga nabavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav ga ne bi mel je pa res med HD men najbolj v oko sede Nightrod :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšnega starega, predvojnega ali povojnega za zajebancijo, nostalgijo in predelavo. Za to so suuupeeeeeer!

Kaj me odbija, ste pa že našteli, vsak nekaj.

Za daljša neprekinjena potovanja po jebinah kot so naši, tirolski ali dolomitski griči so dobri rižarji neprimerno boljši. In to je moj segment.

Torej HD le za drugi ali tretji motor pri bajti. Za špas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšnega starega, predvojnega ali povojnega za zajebancijo, nostalgijo in predelavo. Za to so suuupeeeeeer!

Kaj me odbija, ste pa že našteli, vsak nekaj.

Za daljša neprekinjena potovanja po jebinah kot so naši, tirolski ali dolomitski griči so dobri rižarji neprimerno boljši. In to je moj segment.

Torej HD le za drugi ali tretji motor pri bajti. Za špas.

Si kdaj sploh vozil kakega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vse tvrdke ima tudi HD več različnih tipov motorjev, čeprav je znan predvsem po čoperjih / cruiserjih. Tisti, ki želijo z motorji divjati in polagati ovinke bodo težko našli zadovoljiv motor pri HD. Za ljubitelje počasne vožje pa je izbira precej večja.

Jaz ga ne bi imel zlasti zato, ker v mojem segmentu najdem sebi bolj primerne za manj denarja (npr. bolj mi je všeč Kawasaki Vojager kot Electra Glide. Po obliki mi je všeč npr. Dyna Wide Glide in bi ga celo imel, če bi bil pol cenejši, tako pa se moram zadovojiti z VN900 za slabo tretjino cene. Torej spet igra glavno vlogo cena/zmogljivost. Pri neomejenih financah pa bi kakšnega tudi imel (pa BMW tudi).

še vprašanje Kmetu2: Kako daleč naprej pa moraš gledati pri avtomobilu ali celo kombiju, ki se ustavlja še dlje kot HD?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga ne bi imel, ker pač ne bi imel chopperja. Vsakič ko bi se usedel nanj bi se počutil, kot da sem se našemil - pa niso maškare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vse tvrdke ima tudi HD več različnih tipov motorjev, čeprav je znan predvsem po čoperjih / cruiserjih. Tisti, ki želijo z motorji divjati in polagati ovinke bodo težko našli zadovoljiv motor pri HD. Za ljubitelje počasne vožje pa je izbira precej večja.

Jaz ga ne bi imel zlasti zato, ker v mojem segmentu najdem sebi bolj primerne za manj denarja (npr. bolj mi je všeč Kawasaki Vojager kot Electra Glide. Po obliki mi je všeč npr. Dyna Wide Glide in bi ga celo imel, če bi bil pol cenejši, tako pa se moram zadovojiti z VN900 za slabo tretjino cene. Torej spet igra glavno vlogo cena/zmogljivost. Pri neomejenih financah pa bi kakšnega tudi imel (pa BMW tudi).

še vprašanje Kmetu2: Kako daleč naprej pa moraš gledati pri avtomobilu ali celo kombiju, ki se ustavlja še dlje kot HD?

Darko moje izjave v tej temi so,povezane z tem kar sem prebral iz medijev(revij)in seveda satiro(zajebancijo) zato prosim brez zamir.....sam pa z HD nimam nobenih izkušenj......

Kar pa se tiče tvojega vprašanja,pa naj ti povem da sem v službi poleg prvotnega poklica tudi voznik tovornega vozila(16.000kg)in z tem sem upam ti tudi odgovoril na vprašanje.

Pa lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini in resen razlog čemu HD NE BI imel, je ta, da so svine blesave likvidirale Buell.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocket......pravi avto,tako po ceni kot po teži :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razliko od hd-jev, ki so ultralahke sportive? No v tem rangu vsaj bmw-ja ni blizu :D Nič hudega, sej mate pa skuterje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist enostavno, ker se mi tale bolj dopade

motoring-graphics-2_809510a.jpg

:OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga ne bi imel, ker pač ne bi imel chopperja. Vsakič ko bi se usedel nanj bi se počutil, kot da sem se našemil - pa niso maškare.

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

Jebiga, tako je. Iz podobnih razlogov ne bi nase nadel KOTALK, ali pa flešerskih sončnih špeglov.

Morda je težko sprejet, ampak večini se motoristi zdimo malo hecni. Glory days so davno mimo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je težko sprejet, ampak večini se motoristi zdimo malo hecni. Glory days so davno mimo :)

Narobe. Za nekatere je glory day je vsakič ko se usedemo na motor. Vedno! Če se komu zdimo hecni, je to njegov problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe. Za nekatere je glory day je vsakič ko se usedemo na motor. Vedno! Če se komu zdimo hecni, je to njegov problem.

Bravo! To je beseda!

...sicer sem že napisal, da bi imel HDja... da pa se vrnem k temi... NIMAM GA pa samo zaradi cene... in zaradi slednje bo tudi moj eventuelni bodoči nakup "drek pumpe" usmerjen v "rižojedo konkurenco"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe. Za nekatere je glory day je vsakič ko se usedemo na motor. Vedno! Če se komu zdimo hecni, je to njegov problem.

Malo hecn obračanje besed, očitno sem govoril o javnem mnenju o našem početju. Če je to pomembno ali ne, je druga zgodba (meni osebno ni in bom recimo z veseljem nosil fluorescentne jopiče, če bomo v to prisiljeni, itd). Na chopperja se pa vseeno ne bi usedel :) Zaenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne bi imel Harley-Davidsona...? Zakaj pa ne?

Ko sem 1998 (saj je bilo takrat...?) šel na prvi Faak, sem bil v sedmih nebesih... Doma sem računal in preračunaval, kdaj ga bom lahko kupil. Aja, takrat sem imel Vulcana800. In vedno znova in znova prišel do tega, da big block Harleya ne dosežem z denarnico, Sportsterja pa nekako že. Ampak, ko sem sedel nanj... -razočaranje. Mali, mali... škoda.

Zdaj imam Vulcana900, zadovoljen. Želje po Harleyu prav izrazite nimam več. Ampak... Vedno je ta ''ampak''. Ja, če bo kdaj sreča na Lotu..., potem pa ja. Electra glide. Do tedaj pa se zadovoljim s svojim Blue thunderjem. Pa enkrat letno malo lušte past na Faaku.

Normalno, da Harley ni za vsakega. Zato pa je toliko motorjev, vsakdo lahko najde nekaj zase.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsak motor so argumenti za in proti, zato pa je veliko različnih tipov, da lahko vsak izbere pravega zase.

HD-ja sem imel pred letom dni možnost dobiti za res dobro ceno od kolega iz tujine a se nisem odločil, ker mi je pač pozicija na choperju preveč utrujajoča za malo daljše vožnje, imel sem VN900, ki sem ga lani zamenjal za FZ1, ki je veliko prijaznejši do moje tazadne in hrbtenice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo hecn obračanje besed, očitno sem govoril o javnem mnenju o našem početju. Če je to pomembno ali ne, je druga zgodba (meni osebno ni in bom recimo z veseljem nosil fluorescentne jopiče, če bomo v to prisiljeni, itd). Na chopperja se pa vseeno ne bi usedel :) Zaenkrat.

Mislim, da nisem obračal besed in nikoli ne bom z veseljem nosil fluo jopiče (fuj!) , če bomo v to prisiljeni in upam, da se nikoli ne bom usedel na nekakšen VW golf moto a la TDM. :nono: Vsi različni, vsi enakopravni. :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da ne bom delal krivice, če sem že napisal zakaj nimam BMWja bom še napisal zakaj ne Harleya:

1. Ker mi ta blagovna znamka ne pomeni prav ničesar

2. Ker do sedaj še nisem videl Harleya ki bi pritegnil moj pogled in bi pomislil wow to je pa res nekaj kar bi želel peljati

3. Ker je Harley zame že od nekdaj sinonim za nekaj prdečega in tresočega brez omembe vrednih voznih lastnosti za kar moraš odštet premoženje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ga pa imel. In to ne samo enega! Ne! Dva bi imel. Enega zame in enega za ženo. Ampak enkrat na stara leta...

Pa BMW-ja bi tudi imel. Pa Ducatija tudi. Pa maxi skuterja tudi.

Vse ob svojem času.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!