Skoči na vsebino

Koliko obratov = kolikšna hitrost vašega motorina ?


moped

Priporočene objave

Vem, da sm na avtocestah zmer gledu da se peljem s cimbolj idealno hitrostjo in porabo in to mi je vedno uspelo pri 6500-7000rpm, hitrost 130km/h. Od 6500-7000rpm pa zato ker sm mel sprednjo gumo enkrat 125/65R17, zdej mam pa 120/70R17.

Sicer pa jst uporabljam programček GearData. Vpišeš vse mere pnevmatike in obroča ter vse prestavna razmerja in ti tocno izpise kaksna bo hitrost pri dolocenih obratih v doloceni brzini. Zame je sicer stvar bolj informativna, je pa za nekoga, ki si hoče brzine skrajšati ali zdaljšati z menjavo prednjega ali zadnjega zobnika, final drive ratio ipd. kr uporabno.

No, če ga kdo rabi, pošljite mi (me v) PM ;)

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pri cca 11000 cca 130 če takrat v največjem pospešku stisneš sklopko te lahko izstreli do 150 prva!

Ali je to logično? Ne razumem. Ko stisneš sklopko, ni več sile, ki bi ti dala pospešek. Razen če se toliko energije shrani v stisnjeni zadnji vzmeti? A je mogoče to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da sm na avtocestah zmer gledu da se peljem s cimbolj idealno hitrostjo in porabo in to mi je vedno uspelo pri 6500-7000rpm, hitrost 130km/h. ....LP duhec

a niso tole malo visoki obrati tudi za 600 CBRko pri tej hitrosti?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pri cca 11000 cca 130 če takrat v največjem pospešku stisneš sklopko te lahko izstreli do 150 prva!

Ali je to logično? Ne razumem. Ko stisneš sklopko, ni več sile, ki bi ti dala pospešek. Razen če se toliko energije shrani v stisnjeni zadnji vzmeti? A je mogoče to?

Če recimo prej v dobrih 4 ali slabih 5 sekundah nabiješ od 0-130! Pospešek ne meoreš kar v trenutku uničiti ! Kaj več ti bo pa kdo drug razložil! Kar poskusi z avtom! Nabij avto v prvi do rdečega polja in stisni sklopko in boš sigurno dobil še najmanj 5 dodatnih km/h če ne celo 10! Seveda je pospešek pr motorju precej večji kot pri avtu in zato ti da lahko tudi večjo hitrost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, ne vidim fizikalne razlage za to. Se pa strinjam, da občutek pa je tak. Ena možnost je, da števec za hitrost rahlo zaostaja in potem ko stisneš sklopko, prileze na svojo vrednost.

Se vedno pa dopuščam možnost, da te zadnja vzmet še malo katapultira - ker jo med močnim pospeševanjem dosti stisneš.

Sicer pa kamen, ki ga vržeš z vso silo nikoli ne pospeši še malo, potem ko ga že spustiš.

U glavnem pa pravim, da takoj ko ni več sile, tudi ni več pospeška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da sm na avtocestah zmer gledu da se peljem s cimbolj idealno hitrostjo in porabo in to mi je vedno uspelo pri 6500-7000rpm, hitrost 130km/h. ....LP duhec

a niso tole malo visoki obrati tudi za 600 CBRko pri tej hitrosti?!

Ja na žalost je tko. Če sm prou natanč je stvar taka:

Brzina: 6

Obrati: 6500 (max. 13000rpm)

Hitrost: 127 km/h

Facts. V torek grem malo na motor pa bom se enkrat pogledu. :)

Po programu piše tudi 6. prestava, 12.500rpm, 243km/h. :twisted:

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason probaj z avtom spomladi pa z motorjem pa potem študiraj zakaj! nisem fizik in ti ne znam razložit! dejstvo je da se števec še vedno vzdiguje ko spustiš sklopko! mogoče ti bo kakšen Navormen razložu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

duhec tudi jaz sem uporabljal geardato...samo, odkar sem še enkrat naložil sistem, programčka ne morem več zagnati :cry: , tudi švabu, ki je program izdelal, sem poslal mail, vsebujoč napake, ki mi jih je računalnik javljal, pa je rekel da so najbrž moji winsi sjebani...

zdej je že nova verzija zunej (če še nimaš), ki mi tudi ne dela, napiše da je napaka z plavajočo vejico...

drugače pa geardata ruls, zelo točno izračuna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Dolžan sem še podatke za 5. prestavo:

3000 obratov/minuto = 75 km/h

4000 obratov/minuto = 100 km/h

5000 obratov/minuto = 125 km/h

6000 obratov/minuto = 150 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pri cca 11000 cca 130 če takrat v največjem pospešku stisneš sklopko te lahko izstreli do 150 prva!

Ali je to logično? Ne razumem. Ko stisneš sklopko, ni več sile, ki bi ti dala pospešek. Razen če se toliko energije shrani v stisnjeni zadnji vzmeti? A je mogoče to?

Če recimo prej v dobrih 4 ali slabih 5 sekundah nabiješ od 0-130! Pospešek ne meoreš kar v trenutku uničiti ! Kaj več ti bo pa kdo drug razložil! Kar poskusi z avtom! Nabij avto v prvi do rdečega polja in stisni sklopko in boš sigurno dobil še najmanj 5 dodatnih km/h če ne celo 10! Seveda je pospešek pr motorju precej večji kot pri avtu in zato ti da lahko tudi večjo hitrost!

in kaj pol storiš? Pri 150, ko že en čas držiš sklopko probas dat v drugo ali kaj? :roll: in pol maš zobnike kot jermenico

Besmislica :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, za Yamaho fzs 600, na kaksnih obratih npr. tece pri potovalni hitrosti ca. 100 km/h v npr. 6. prestavi.

Hvala,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, se nekaj za ljubitelje eksotike :twisted: :D

Daelim VL pri 11.000 obratih doseze vrtoglavo hitrost 120km/h. Seveda v zadnji, peti prestavi.

Jap, ko mislis,da letis, pa vendarle samo "stojis" v koloni :oops: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 km/h pri 6000 rpm v sesti prestavi, zadeva se drugace zavrti do 12500 rpm (Aprilia AF1 Futura 125), je pa hudooo elasticna, glede na to, da gre za 125 cc 2T mashino s 34 konji - v 6. se lahk furas pr 3000 obratih 50, pa se nuben nau prtozval! :D RAVE Valvola pomaga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj stari vn 800 classic po AC 170 km/h obrati - ?, ker nima obratomerja ampak ti pa hoce bobncke raznest, posebej, ce imas odprte avspuhe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, se nekaj za ljubitelje eksotike :twisted: :D

Daelim VL pri 11.000 obratih doseze vrtoglavo hitrost 120km/h. Seveda v zadnji, peti prestavi.

Jap, ko mislis,da letis, pa vendarle samo "stojis" v koloni :oops: :lol: :wink:

Ljudje ne poizkušajte tega doma!!! :roll: :P :shock: :D :!: :!: :!: :!:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni to zgleda malo drugače.

6 prestava 13500 obratov na števcu pa zavidljivih 280km/h. :lol: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni to zgleda malo drugače.

6 prestava 13500 obratov na števcu pa zavidljivih 280km/h. :lol:  :roll:

a ni to nekam velik za 600 kubično mrcino? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!