Skoči na vsebino

Koliko obratov = kolikšna hitrost vašega motorina ?


moped

Priporočene objave

FZR 1000 12.500 rpm 297 kmh. Prizorisce: avtocesta CE-MB lepo nedeljsko jutro 17 stopinj C

Keri letnik je FZR-ka?

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja cist mal ti je zmankal do 300 :P... modoce se mal vetra v hrbet pa bi blo :rolleyes: :)

Ko gres ~300km/h bi rad veter v hrbet? :lol1: Ce ze, naj piha v smeri voznje, kar pomeni da imas manjsi zracni upor, ce bi ti pa res pihal veter s hitrostjo 300km/h v hrbet pa .... kaj pa ce mejcken smer spremeni? :P

Sicer je pa to hitrost tornadov stopnje F3, ce se ne motim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj pa vem. ko sem se še s skutrjem fural vem da se je fajn poznal ce je sam mal vetr pihal v smeri vozjne, ce je pa pihal v nasprotno smer pa stvar nikamor vec ni sla :D

ubistvu mi pa dol vis kam piha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZR 1000 12.500 rpm 297 kmh. Prizorisce: avtocesta CE-MB lepo nedeljsko jutro 17 stopinj C

to je bilo merjeno z .......?

( ) originalnim brzinomerom na motorju

( ) nadomestnim brzinomerom na motorju

( ) uradna provida meritev

( ) neuradna provida meritev

( ) ujeli so te na radar

( ) meritev je bila opravljena z posevnim pogledom na brzinomer skozi tresoc vizir celade

motor je:

( ) v serijskem stanju

( ) optimiran (izpuh, vplinjaci, airbox)

( ) srednje modificiran (vse zgoraj + prenosi, vzmetenje, rahel tuning)

( ) ekstenzivno modificiran (vse zgoraj + odmicne gredi, bati, kompresija, sasija itd.)

( ) ima turbo/NOS/kompresor

140 KM in 297 km/h..... get real.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne ta :D :lol1:

GSX-R jao :P

Gledal prejle na DSF, ko so se po dirkališču gor pa dol lajhal.

160kil pa 150km, 299 po digitalnem števcu, pa še en bajsi je gor sedel :blink:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, med GSX-R in GSX je samo "minimalna" razlika - ena "-" in en "R", kajne? :devil:

*bleepin´ blankety blankin´ beginners* :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je bilo merjeno z .......?

(*) originalnim brzinomerom na motorju

( ) nadomestnim brzinomerom na motorju

( ) uradna provida meritev

( ) neuradna provida meritev

( ) ujeli so te na radar

(*) meritev je bila opravljena z posevnim pogledom na brzinomer In obratomer skozi tresoc vizir celade

motor je:

( ) v serijskem stanju

(*) optimiran (Igor kompleten)

( ) srednje modificiran (vse zgoraj + prenosi, vzmetenje, rahel tuning)

( ) ekstenzivno modificiran (vse zgoraj + odmicne gredi, bati, kompresija, sasija itd.)

( ) ima turbo/NOS/kompresor

140 KM in 297 km/h

145 ps je deklariranih ze serijsko , pa samo se za info. Le se 98 l serijska R1 je se je zvrtela do blokade v direktni prestavi, zal :) Drugace je pa bila to prva fzr za katero je igor izdelal ror, exup smo dali tudi dol, dize je pa Bine Stern prispeval, ampak samo dva mikrona vecje.(ce ga kdo pozna ;)) , Tudi z binetom sva testirala po avtocesti iz kranja do brnikov Direktna prestava, obratomer do blokade, aha, pa 1,42, *** je sla po grobniku, to pa lahko Lovro Mervarjev potrdi, ali pa njegovi casomerilci, skoda, da ne verjames, pa saj mi je cist vseeno zakaj bi va s moril s tem... ampak , ko ste ravno vprasali...Mislim da bo najbolje, ce se bom kr vormituma drzal, ;)

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shargo, preden spet ratas uzaljen..... si ze kdaj slisal, cisto tako postransko, da baje brzinomeri niso najbolj natancne mehanske zadeve?

ali drugace povedano obstajajo programi, s katerimi lahko izracunas teoreticno mozno najvecjo hitrost motocikla z nekimi danimi parametri. potem odstejes se izgube, zracni upor, netancnost brzinomera in imas priblizno hitrost.

da bi FZR 1000 samo z akro in menjanimi dizami dosegel 290+ je "malce" nerealno glede na hitrosti, katere dosegajo motocikli novejse izdelave z vsaj 30 KM vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi stric ice! Dandanes mladina gleda Ghostriderja kako po zadnjem prehiteva z husabuso turbo, suzo na kateri (nikogar ne zanima teorija izracuna hitrosti) kaze Darvil 299, ajd po tvoje 265, recimo mi smo to ze vidli pred stirinajstimi leti je bil isti patron iz pariza(obstaja video v 15 min po obvoznici okoli pariza) Gsxr 1100 koncna hitrost 310 kmh smo odprta masinabrez blokade, brez akrapota, ampak je bil skorpjon katerega je igor razrezal s flexerco in pogledal kaj je not, Ane Igor? in ga prisraufal na mojo fzrko. Ice ga ni gsxr-a da gre mimo fzr do letnikov 96verjami mi. Pa ne me obsojat nabijanja. Tebi se pa kr nej sumljivo zdi zakaj bi motorji sele sedaj, z po 30 km vec, dosegali hitrosti 300 kmh, Ko bos prisel do spoznanja mi javi, aha pa si pri teh motorjih z po 30 km vec tudi uposteval izracune?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok. sorry, da ti tezim. sem se ravno prejsnji teden iz jajca skobacal in sem se malce zmeden.

o motorjih tak nimam pojma, za black prince (RIP) se slisal nisem, tale izjava je pa cvet

Ice ga ni gsxr-a da gre mimo fzr do letnikov 96verjami mi.
katerega je potrebno iskati. tako povsalno postavljena kot je.

saj ne bom vec tezil. tako vse sam lepo poves.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok. sorry, da ti tezim. sem se ravno prejsnji teden iz jajca skobacal in sem se malce zmeden.

o motorjih tak nimam pojma...

Ne tezis! Z jajca tud nisi prejsnji teden! Malce zmeden, pa mogoce! kar pa tudi ni cudno saj se je tezko znajt med tolikimi informacijami tukaj gor. Ves dozivljam te kot objektivnega cloveka, in mi je kar malce neumesno kadar se spustis pod svoj nivo. Pa se to povej! A si vse to kar zagovarjas kje prebral mogoce, al si ti to sprobal? Skratka je ni teme, kjer nimate moderatorji tazadne, pa ce to drzi ali ne, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice ga ni gsxr-a da gre mimo fzr do letnikov 96 verjami mi.

...kandidat za moto stose... :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem zadeve še bolj zabrljat ampak a ni šla čisto serijska FZR100 že 280 po števcu?!? Žal ne vozim lap topa pa radara na motorju, da bi lahko izračunal najvišjo hitrost. Ded je povedal kaj je povedal, če kateri ne verjame njegov problem, če kateri laže prav tako, še vedno lahko zadevo kje preverite. Je pa forum pač taka zadeva - ni šank v gostilni - kredibilnost je pa podobna. Človek vam je lepo naštel priče pa njih povprašajte kak je bilo z zadevo.

LP Bajsi - aja pa do bajsijev spoštljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem zadeve še bolj zabrljat ampak a ni šla čisto serijska FZR100 že 280 po števcu?!? Žal ne vozim lap topa pa radara na motorju, da bi lahko izračunal najvišjo hitrost. Ded je povedal kaj je povedal, če kateri ne verjame njegov problem, če kateri laže prav tako, še vedno lahko zadevo kje preverite. Je pa forum pač taka zadeva - ni šank v gostilni - kredibilnost je pa podobna. Človek vam je lepo naštel priče pa njih povprašajte kak je bilo z zadevo.

LP Bajsi - aja pa do bajsijev spoštljivo!

Hvala bajsi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po južni obvoznici (mater je pihal, sam sam čakal, da me dol postrga :yea2: ) 220 km/h okoli 8300 obratov v 6. prestavi. Bi šlo še več, samo je bilo še to glede na veter dokaj samomorilsko.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne tezis! Z jajca tud nisi prejsnji teden! Malce zmeden, pa mogoce! kar pa tudi ni cudno saj se je tezko znajt med tolikimi informacijami tukaj gor. Ves dozivljam te kot objektivnega cloveka, in mi je kar malce neumesno kadar se spustis pod svoj nivo. Pa se to povej! A si vse to kar zagovarjas kje prebral mogoce, al si ti to sprobal? Skratka je ni teme, kjer nimate moderatorji tazadne, pa ce to drzi ali ne, kajne?

shargo, samo za klarifikacijo: rekel si, da ti FZR 1000 leti 297 km/h, merjeno "uc po stevcu". na vse kar sem te probal opozoriti brez da ti nos noter porinem je sledece: imas kalibriran brzinomer, ki ti kaze absolutno hitrost? vsi stevci "lazejo" med 5% pri nizkih hitrostih do 15% pri visokih. to je vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi stevci "lazejo" med 5% pri nizkih hitrostih do 15% pri visokih.

297 / 1.15 = 258 km/h. :)

lazejo pa razen Harleyevih, prav VSI stevci! .) ze celo ce prednjo (pri ninji zadnjo) gumo menjas, in je manj obrabljena/drugacne sirine/preseka, bo stevec kazal drugace. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shargo, samo za klarifikacijo: rekel si, da ti FZR 1000 leti... to je vse.

Se strinjam, vendar tu pisemo kar vidimo na stevcu, drugace za info Fzr 1000 ima tovarnisko deklarirano hitrost 280 km/h in deklarirano 3,6 do 100 km/h prosim popravi se vse ostale, recimo Goxy pise: "Yamaha Thundercat 600 V šesti prestavi 10000 obratov 200km/h" Zacudilo me je samo, ker so mladci vskocili samo na moj komentar! No hard feelings ;) LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: ampak Caponord števec NE laže. Na AF1 forumu se je našlo par psihotov iz amerilke in VB in zadevo sprobalo z GPR-om, kar je vsaj po moje odkar so ga odklenili 100% točen, no in so ugotovili, da ne laže niti za km, tole je potrdilo ene 5 tipov minimalno.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!