Skoči na vsebino

nakup čelade prek luže


dohcsohc1

Priporočene objave

Pozdravljeni

Je že kdo naročil kakšno čelado izven evrope?Gledam mal po ebayu in so cene nizke (motocross čelade) in se kljub carini splača naročit...

Kaj me zanima? Če so kakšni problemi na carini glede teh varnostnih predpisov al karkol že so.Čelade katere jst gledam so DOT approved..ne vem če to ustreza evropskim standardom....bo to kakšen problem na carini?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na carini načeloma ne bi smelo biti problemov. Zna pa biti, da ti ne bo prav na glavi. Preberi si malo telo o čeladah, kako se jo kupuje. Če imaš številko 57, še ne pomeni, da ti bo vsaka 57 prav....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff hvala za hiter odgovor

no glede velikosti to vem...maš tud razne mere glave zravn napisane...

bl me skrbi to da blago prispe do carine v LJ kjer mi zavrnejo paket ker ne ustreza nekim standardom....

še kakšno mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej.....ne me narobe razumet.........nakup čelade preko neta......je kot naročilo prostitutke preko neta. Nikoli ne veš, kaj dobiš.

Pojdi pri nas v štacuno.....probaj.....al pa v Avstrijo, če misliš da je ceneje........tako naročanje je zame.......mahhhhhhh tottalna bedarija!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razumem vašo skrb da mi čelada ne bo prav..

zraven so tudi legende oz razpredelnice katera velikost ustreza določenemu obsegu glave.

gre se za to da je cena teh motocross čelad v ameriki 60$ s poštnino,ddv+ carina vse skupaj znese kej manj kot 60€.

Mišljen je bil nakup več čelad(ne za nadaljno prodajo).Torej najprej ene s katero bi vidli kako so te njihove velikosti in tako naprej...

Kot sm že povedu,skrbi me le glede teh standardov.....

p.s.tudi iz kitajske ne morš naročit vsakega električnega sranja ker ti ga lahko na carini zasežejo ker nima CE oznak in podobnih varnostnih bla bla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOT velja na ameriskih cestah, CE na evropskih. Nisem pa se slisal da bi sla policija preverjat kje je celada atestirana.

There are at four standards a street motorcycle helmet can meet. Every street helmet sold in the U.S. is legally required to pass the DOT standard, called FMVSS. The Snell M2000/M2005 standard, a voluntary, private standard used primarily in the U.S. The European standard, called ECE 22-05 is accepted in more than 50 countries. From Britain there's the BSI 6658 Type A standard

http://www.slapnleather.com/Motorcycle_Helmets_s/25.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!