Skoči na vsebino

Balkan - Bolgarija, Makedonija


Metlca

Priporočene objave

Ne bo ravno najboljša informacija, vendar če pred Skopjem zaviješ na Tetovo in pičiš na heroinsko cesto Kićevo proti Strugi in Ohridu - OK. Tudi Kajmakčalan in tista tadruga ful visoka gora pri Bitoli sta fajn. Vendar se moraš od tam vračati.

V drugih koncih MK je še kaj, vendar ti bodo iz prve roke več povedali dežurni vandrovci (Marja & co ?)

Kajmakčalan - do vznožja lepo, idila med žitnimi polji, ko se prične pa vzpenjat, bo pa s CBR težko. Pot je stara (iz cca 1.sv.v.) in je treba čez skalce, po mivki pa po lužah čofat. Ko sva lezla gor, se je zverina vmes enkrat v čofudro ulegla, ko sva pridrgnila do prerešetane table na sliki, sva pa 'just in case' obrnila.

Najvišje zadeve bi verjetno okrog Šare našel, tam še nisva tavgala, pa v teh časih zna bit malo zoprno. Z Ohridskega na Prespansko - je tudi lepo. Pa Vardarska vrata, pa še se najde.

rrrr

post-11555-1230889820_thumb.jpg

post-11555-1230889859_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Gre kdo slučajno v začetku aprila proti jugi?

Meni se nekaj odpirajo opcije, in bom imel čas nekje do 14.aprila.

Sicer mi ni panike enkrat za spremembo itit tudi sam, vendar je kaka somotorist tudi dobrodošel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre kdo slučajno v začetku aprila proti jugi?

Meni se nekaj odpirajo opcije, in bom imel čas nekje do 14.aprila.

Sicer mi ni panike enkrat za spremembo itit tudi sam, vendar je kaka somotorist tudi dobrodošel.

Mal se pozanimaj kako je s snegom. Kolikor vem, jim ga je spet kar nekaj nasul. Srečno. Jaz grem dol v začetku junija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous, obveščaj kdaj pičiš, mogoče pa se zmenimo za kako spremljavo na delu poti (čez vikend, drugače ne).

A imaš to kake konkretno daljše plane, ali bližnja soseščina (do montenegra)?

snega je pa menda res spet nasipalo, ravno danes slišal od naših južnih co-workerjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous, obveščaj kdaj pičiš, mogoče pa se zmenimo za kako spremljavo na delu poti (čez vikend, drugače ne).

A imaš to kake konkretno daljše plane, ali bližnja soseščina (do montenegra)?

snega je pa menda res spet nasipalo, ravno danes slišal od naših južnih co-workerjev.

V naslednjih dneh bom vedel kaj več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ćist tako informativno me zanima kakšen je kej budget za eno tako odpravo - pa če bi recimo skočil še naprej do aten?

Mal me mika da bi se konec abgusta odpravil v tisto smer.

LP ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Laško včeraj zvečer. Od Krškega naprej močan naliv vmes pa tako tako. Zaslužen pivak po cca 1100 kilometrih.

post-7865-1241079207_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Za prvi maj imamo v planu da obiščemo Makedonijo,pa me zanima kaj se je vredno vse ogledati ? Nekaj sem iskal po forumu pa je največ v vezi rely Makedonija.

Že naprej se zahvaljujem za podatke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvi maj imamo v planu da obiščemo Makedonijo,pa me zanima kaj se je vredno vse ogledati ? Nekaj sem iskal po forumu pa je največ v vezi rely Makedonija.

Že naprej se zahvaljujem za podatke.

Skopje, Vodno nad Skopjem, Kuklice, Observatory, Kruševo, Bitiola (Heraklea, korzo ob vikendih, Pelister, priporočam spanje v vili Dihovo),

Ohrid, Sv. Naum, Galičica, Prespansko j. , samostan Bigorski, Mavrovo...

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

v Juliju imamo namen skočit v Makedonijo (Ohrid) kjer smo že bili nekajkrat saj tam živi znanec. Je že kdo prevozil kakšno zanimivo turo - do makedonije lahko po AC in dalje do Ohrida, nazaj grede bi pa radi nekam zavili (mogoče Črna gora..) Prosil bi da podate kakšne zanimive predloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Juliju imamo namen skočit v Makedonijo (Ohrid) kjer smo že bili nekajkrat saj tam živi znanec. Je že kdo prevozil kakšno zanimivo turo - do makedonije lahko po AC in dalje do Ohrida, nazaj grede bi pa radi nekam zavili (mogoče Črna gora..) Prosil bi da podate kakšne zanimive predloge.

Z boljšo polovico sva jo iz Ohrida preko Struge mahnila proti severu nato pa preko Albanije v Črno Goro. Albanijo sva prečkala v severnem delu - čista avantura - nepozabno. Črna gora pa obvezno Durmitor z Taro.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Svetovni popotniki, eno vprašanje imam. Kako je kaj z nastanitvami v Bolgariji? Predvsem v okolici smučarskega kraja Bansko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetovni popotniki, eno vprašanje imam. Kako je kaj z nastanitvami v Bolgariji? Predvsem v okolici smučarskega kraja Bansko?

HI! Daj poglej malo na BJBikers fantje se veliko potepajo pri sosedih. Drugače pa načeloma RTC tudi poleti niso problem okoli spanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Bansko ne vem, nasplošno pa so prenočišča poceni. Dvoposteljna soba v privat apartmajih ali manjših hotelih so od 20 eur naprej. Tudi moped ti pospravijo na zaklanjeno dvorišče ali celo v garažo.

Kampov se ne splača iskat, jih je malo, pa še tisti so zelo slabo vzdrževani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!