Skoči na vsebino

Balkan - Bolgarija, Makedonija


Metlca

Priporočene objave

za 16 dni dopusta sva dva porabila cca 1000 EUR. V to je všteto vse - bencin, hrana, prenočišča in za cca 250 EUR nakupov oblačil v glavnem. Pri nobeni stvari nismo šparal - :!: privoščili smo si

Super opis, torej, a bo kdo šel letos kej na take počitnice. Midva z punco bova verjetno kr popokala stvari pa DID v žep pa pejmo. :)

a bi se dalo dobiti autoroute plan mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

V mesecu avg. točneje 3.8. se odpravlava z dekletom in Transalpo proti Sofiji in potem do Črnega morja. Potrebujem gurujeve nasvete, kaj mi svetuje za potovanje po Bolgariji.

In seveda, če je kakšen kandidat, da se nama pridruži bom zelo vesel...

Čakam na vaše odgovore:)

Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo.. bolgarija se očitno odpira in postaja prava turistična meka.. poznam lepo število ljudi, ki so letos tam že bili... lepo potovanje ti želim B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuk dobrodošel na Ms!!! ;)

Malo poglej v PM (private msg)!!!!!! :)

Žal je bila tale tema že odprta tako da bo verjetno prestavljena v že obstoječo temo!!! :(

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in kaj se je zgodilo z mojim tekstom???

rezidira v tej temi nekaj sporočil pred mojim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuk, s tvojim prispevkom nič hudega, je vmeščen v enotno Bolgarijo po časovnem zaporedju, torej nekaj prispevkov nad tem, poglej.

Sicer pa morda novica za romuno in bolgaroljubce:

v Uradnem listu RS št. 62/2003 (27.06.2003) je objavljen sklep Vlade RS, da za lastnike bolgarskih in romunskih potnih listov ni več obveze pridobitve vizuma za vstop v Slovenijo. In to 15 dni po objavi.

Ker se takšne zadeve običajno sprejemajo na recipročni podlagi, obstaja velika možnost, da tudi nam ne bo potrebno plačevati vizumov za vstop v Bolgarijo in Romunijo. Preverite na veleposlaništvih in po potrebi uskladite datume odhodov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa morda novica za romuno in bolgaroljubce:

v Uradnem listu RS št. 62/2003 (27.06.2003) je objavljen sklep Vlade RS, da za lastnike bolgarskih in romunskih potnih listov ni več obveze pridobitve vizuma za vstop v Slovenijo. In to 15 dni po objavi.

Ker se takšne zadeve običajno sprejemajo na recipročni podlagi, obstaja velika možnost, da tudi nam ne bo potrebno plačevati vizumov za vstop v Bolgarijo in Romunijo. Preverite na veleposlaništvih in po potrebi uskladite datume odhodov.

Za Romunijo in Bolgarijo že lansko leto nisi potreboval vizuma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče kdo ve za kak kamp v Sofiji ali bližnji okolici ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tice kampiranja, se ne splaca, ker so baje sobe veliko cenejse in se ne splaca ukvarjati s postavljanjem sotora. In seveda je veliko bolj varno zaupati varnostniku apartmaja, da pazi na bike, kot pa spati priklenjen na sotor in svojo nogo:)

Jaz celo razmisljam o tem, da bi pustil doma spalno vreco? Kaj mislite?

Pa še viz ne potrbujes nikjer, tako da se res ne splaca kampirat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tice kampiranja, se ne splaca, ker so baje sobe veliko cenejse in se ne splaca ukvarjati s postavljanjem sotora. In seveda je veliko bolj varno zaupati varnostniku apartmaja, da pazi na bike, kot pa spati priklenjen na sotor in svojo nogo:)

Jaz celo razmisljam o tem, da bi pustil doma spalno vreco? Kaj mislite?

Pa še viz ne potrbujes nikjer, tako da se res ne splaca kampirat...

V Bolgariji sem 10 dni nazaj spal po hotelih in motelih 15 - 25 EUR/noč. Motor parkiral v zaprt prostor - garaže ali kaj podobnega, če ni bilo mogoče sem ga pustil na osvetljenem dvorišču z ali brez varnostnika.

Prevozil sem cel Balkan, šotor pa prvič postavil v okolici Dubrovnika. Vzrok temu pa je lastna varnost! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
V Bolgariji sem 10 dni nazaj spal po hotelih in motelih 15 - 25 EUR/noč. Motor parkiral v zaprt prostor - garaže ali kaj podobnega, če ni bilo mogoče sem ga pustil na osvetljenem dvorišču z ali brez varnostnika.

mi lahko malo podrobneje napises (lahko PM) kje si spal,prosim.po moznosti kje na obali in ime ali kaj podobnega hotela/motela.hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obali sem spal v vasi Krapec v privat hotelu v bližini romunske meje. Cena prenočitve je bila 15 EUR za 1 osebo, drugače je 10 EUR po osebi za par. Lansko leto so tu bili trije pari z gorenjske z motorji (potopis na MK Kamnik - če se ne motim). Uslužbenci hotela so jih zelo pohvalili in jih tudi letos pričakujejo. Drugače pa se v okolici najbrž veliko ne dogaja, tako da ti svetujem mesteca v bližini Varne. V Varni sem spoznal organizatorja (Borisa) naj moto zbora v BG v kampu LUNA - V BIALA-I če se ne motim v začetku avgusta. - www.BikerWeek-bg.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obali sem spal v vasi Krapec v privat hotelu v bližini romunske meje. Cena prenočitve je bila 15 EUR za 1 osebo, drugače je 10 EUR po osebi za par. Lansko leto so tu bili trije pari z gorenjske z motorji (potopis na MK Kamnik - če se ne motim). Uslužbenci hotela so jih zelo pohvalili in jih tudi letos pričakujejo. Drugače pa se v okolici najbrž veliko ne dogaja, tako da ti svetujem mesteca v bližini Varne. V Varni sem spoznal organizatorja (Borisa) naj moto zbora v BG v kampu LUNA - V BIALA-I če se ne motim v začetku avgusta. - www.BikerWeek-bg.com

lolma hvala za lepo pošto, ki si jo prinesu z Bolgarije. Tud mi smo bili zadovoljni z osebjem in hotelom. Vse je res opisano na MK Kamnik.

Drgač se pa strinjam. Krapec je za počitek (beri lenarjenje ob morju ali bazenu) idealen, če pa hočeš da se ti kaj dogaja pa v Varno 20 km, Albeno 50 km ali pa Dobrič 30 km.

Letos ne bova šla, ker sva bila v Franciji, drugo leto pa mogoče spet.

Drgač pa mislim da ne bo nikumor žal, ki bo šel!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazaj iz (tudi) Bolgarije.

Spat obvezno v hotelih z zastraženim parkiriščem, cene kot je navedeno, soliden-dober konfort za ta denar.

Mal pazit ponoči po mestu

Ceste v povprečju mal slabše od naših, res pa da precej slabše označene, nikakor ne pričakovat, da bo kje znak za jamo na cesti al konec asfalta ipd.

Iz mesta težko najdeš pravo smer. ker ni tabel, (v Sofiji porabl45 minut, da smo našli ven-ker folk te pošilja malo sem malo tja)

Ja pa blazno poceni.

Priporočam, en drug svet, zaželeno vsaj 2-3 motorj

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazaj iz (tudi) Bolgarije.

Spat obvezno v hotelih z zastraženim parkiriščem, cene kot je navedeno, soliden-dober konfort za ta denar.

Mal pazit ponoči po mestu

Ceste v povprečju mal slabše od naših, res pa da precej slabše označene, nikakor ne pričakovat, da bo kje znak za jamo na cesti al konec asfalta ipd.

Iz mesta težko najdeš pravo smer. ker ni tabel, (v Sofiji porabl45 minut, da smo našli ven-ker folk te pošilja malo sem malo tja)

Ja pa blazno poceni.

Priporočam, en drug svet, zaželeno vsaj 2-3 motorj

.

Sam sem imel podobne izkušnje. Vseeno pa me zanima kje ste se kaj vozili?

Pa še to, če primerjam romunijo z bolgarijo je v rom. kar se varnosti tiče večkrat veliko bolj napeto - predvsem na cesti (moja izkušnja). Folk je pa prijazen povsod po svetu.

lp matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bla v Romuniji in Bolgariji lansko leto.

Tko bom rekla: super izkušnja, vendar se jaz z motorjem ne bi nikol tja odpravla.

Prvič je preveč nevarno, sploh v Romuniji, treba je zares 100% pazit na vse svoje imetje in pa tudi nase. Priporočam izlet skozi Transilvanijo in ogled gradu Dracule. Super zadeva - zelo poceni. Mi smo bili trije, najel smo bajto za 2000 sit (za vse tri skupaj). Grad je v vasi Bran, domačini znajo angleško in nemško, da se vse zmenit, dobr majo zrihtan za njihove razmere. Je tut zelo varno, čeprav čist varno se tam ne morš počutit.

Drgač pa: da ne boste zašli v Bukareško z motorjem; smtrna obsodba. Luknja pri luknji. Lahko samo zbiraš med večjo in manjšo. Pravila na cesti so taka, da pravil ni. Tako da se je treba kr mal znajdt.

Pazit je treba tut da ne zaideš v kakšno zakotno predmestje - tako kot se je to nam zgodil. Totalna tema. Nč se ustavljat, samo hitr vn probat pobegnit.

Policajem pa rajš nč verjet. Dvakrat so nas nategnil, enkrat celo za dnar, drugič nam je ratal njih okol prnest.

Drgač pa Bolgarija je malce boljš varna, samo ponoč se ne okol vozit, kar velja tudi za Romunijo.

Kaj pa vem. z motorjem res ne bi rinla tja dol. Prevelik rizik. Tisti ki pa greste, lepo se mejte, pa pazte nase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo v soboto jo mahnemo proti Bolgariji!! :P :D

Pot naj bi trajala tri tedne in upam na čim manj zapletov!

Mogoče bomo napisali kako javljanje s poti, čene pa sledi kasneje potopis in vtisi!!! :D

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo v soboto jo mahnemo proti Bolgariji!! :P :D

Pot naj bi trajala tri tedne in upam na čim manj zapletov!

Mogoče bomo napisali kako javljanje s poti, čene pa sledi kasneje potopis in vtisi!!! :D

Ciao,by Pero

Srečno! ;)

Pa ne pozabte se kej javt!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!