Skoči na vsebino

Balkan - Bolgarija, Makedonija


Metlca

Priporočene objave

En prav lep pozdrav vsem iz tople bolgarske prestolnice Sofije kjer si ogledujeva od sonca razbeljeno mesto ter se pripravljava, da jo piciva proti crnemu morju!!!

Zaenkrat je motor se v najini lasti!!!! ;) :P :D <_< :) (no vsaj pol ure nazaj je bil) ;)

Ciao,by Pero&Natasa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, koliko bosta rabila iz Sofije ven, sploh če gresta po lokalnih cestah ?

Brez razburjanja in gledanja na uro !

Noč naj vaju ne dobi brez hotela! ;)

Uživajta !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:P :P VUK prisel iz Bulgarije, bilo SUPER, SUPER

Brez kakrsnih koli problemov potoval, sam pred Mejo z Srbijo sm ugotovu, da mi ne dela ventilator,

tako da sem motorcek v guzvi hladil z ugasanjem, ampak sem veckrat guzvo picu, tko da se policajem ni bilo nic jasno.

Prijazni ljudje, vroca klima, ce se vse lepo zmenis z njimi nimas kaj skrbeti, motor je bil pa tudi vedno na varnem. Najdrazje me je prisel Sarajevo, totalno razocaran!!!!

Se kratek opis poti.

Lj.-Bg.-Nis-Sofija-StaraZagora-Carevo15kmpredturskomejo-Sozopol-Nesebar-Balčik15kmdoRomunskemeje-Velikotarnovo-Sofija-Sarajevo-Teslič-Lj.

Skratka, kaj naj vam se napisem, na pot!

Pozdrav,

Vuk

PS. Iz Sofije ni tezko priti, sam na zacetku preberes tablo in potem sam odpres naravnost kamor si namenjen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je zanimivo, poceni in umazano!!!

Res me Bulgarija z razdrapamnimi cestami starimi hoteli in poceni jedačo ni povsem navdušila, vendar za to krivim visoke temperature in pomankanje kopanja na črnomorski obali zaradi prezasedenosti. No vesel sem da sem videl to deželo. Malo pa mi je žal da nisva videla Romunije in Drakulovega gradu vendar to je pa zgodba za prihodnjič!!!

Ciao,by Pero

PS:Vuk še enkrat hvala za prijetno družbo!!Hočma slike!Beri PM!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kateri termin priporočate in ali je v špici sezone težko najti proste sobe(predvsem ob Črnem morju)??

Kaj pa kaj hrana, je užitna in kaj se sploh da dobiti?? Sprašujem ker sem v Turčiji mlatil same ovce-ovčetino, katera mi je konkretno dojadila.

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kar se tiče Bolgarije!!!

Je lepa in poceni dežela, vendar pa so vse zadeve vredne svojega denarja če me razumeš!Hoteli so malo rtazturani ampak bolje kot nič-za ta denar še vedno ok!

No nasplošno se dobro je !Če maš velik cajta in sorazmerno malo denarja se da lepo potovat!

Je pa problem z sobami ob Črnem morju predvsem avgusta!Tako kot na vseh bolj turističnih destinacijah po svetu! :D :cry:

Ciao,by Pero

PS:Če jo mislš letos tja mahnt sem ti pripravljen za tamalo pivo :P pokazat slikice in ti dat nekaj potrebnih napotkov in navodil za pot v tiste kraje!!Piši v PM!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat samo zbiram informacije, pol treba najti pravo klapo..., ampak avgusta sigurno ne bi tja silil. Opcija bi bila recimo sredi julija ali začetek septembra, časa pa tudi ni na pretek, recimo 10 dni max, preko Romunije po možnosti ali pa bližnjica preko juge-je še odprto.

Koliko časa pa si ti porabil in koliko si vozil dnevno??

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je za razmislit. potoval bi cez jugo, ker poznam dobro pot do nisa in ni panike za spanje, pa se pocen bi bilo.

vse odvisno od denarja.v igri so spanija, grcija, sicilija, sardinija in zdej se bolgarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz letos definitivno šel bom v Bolgarijo (po poteh tov. Metlce), sem na MkKamnik forumu že lani zapel. S to razliko, da gremo še na obiske po Bosni in Yugi, pa Begiš pa Pirot ipd. Drugače pa obvezno v tisti Krapec al kaj že. Če ne bom na Ohridu končal. Al pa na obvoznici na Rudniku.... (kleenc pa GPS in zemljovidi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz letos definitivno šel bom v Bolgarijo (po poteh tov. Metlce), sem na MkKamnik forumu že lani zapel. S to razliko, da gremo še na obiske po Bosni in Yugi, pa Begiš pa Pirot ipd. Drugače pa obvezno v tisti Krapec al kaj že. Če ne bom na Ohridu končal. Al pa na obvoznici na Rudniku.... (kleenc pa GPS in zemljovidi).

Čist prijateljsko................................

pozabi na Makedonijo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz letos definitivno šel bom v Bolgarijo (po poteh tov. Metlce), sem na MkKamnik forumu že lani zapel. S to razliko, da gremo še na obiske po Bosni in Yugi, pa Begiš pa Pirot ipd. Drugače pa obvezno v tisti Krapec al kaj že. Če ne bom na Ohridu končal. Al pa na obvoznici na Rudniku.... (kleenc pa GPS in zemljovidi).

V Krapcu ni nič zanimivega, Ohrid in okolica pa je.

Poglej si www.motoroads.com.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist prijateljsko................................

pozabi na Makedonijo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V Krapcu ni nič zanimivega, Ohrid in okolica pa je.

:hmm: Kva naj si zdej mislim ?

O vtisih iz prve roke bom lahko povedal šele po končanih blodnjah. Pa konc Junija je še takooo daleč kot kakšen Marec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Kva naj si zdej mislim ?

O vtisih iz prve roke bom lahko povedal šele po končanih blodnjah. Pa konc Junija je še takooo daleč kot kakšen Marec.

Nič ne pričakuješ, pa se veliko zanimivega zgodi. Na Balkanu se dogaja... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Makedonija je huda JEBA. Info iz prve roke.....predvsem s polcaji je blazen križ!!!!!!!!!! Varnost na zavidljivem nivoju.....spet info iz prve roke!!!!!!! Da bi potoval sam.......napača!!!!!!!!

Edino kar je v redu je prijaznost ljudi,ki slovence še niso pozabili.V večjih mestih tega ne boš zasledil....v vaseh in manjših mestih,je pa situacija mnogo boljša.......no tam te čakajo radarji brez radarja,prekrški brez prekrška.....itd......balkanska posla!!!!!!!

Varjanta za prijetno makedonijo ti je edino nekdo,ki ga poznaš in je makedonec!!!!Pol pa skupaj na potep!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Makedonija je huda JEBA. Info iz prve roke.....predvsem s polcaji je blazen križ!!!!!!!!!! Varnost na zavidljivem nivoju.....spet info iz prve roke!!!!!!! Da bi potoval sam.......napača!!!!!!!!

Edino kar je v redu je prijaznost ljudi,ki slovence še niso pozabili.V večjih mestih tega ne boš zasledil....v vaseh in manjših mestih,je pa situacija mnogo boljša.......no tam te čakajo radarji brez radarja,prekrški brez prekrška.....itd......balkanska posla!!!!!!!

Varjanta za prijetno makedonijo ti je edino nekdo,ki ga poznaš in je makedonec!!!!Pol pa skupaj na potep!!!!!

Makedonijo sem prevozil iz smeri Bg če se ne motim je strumica v bližini meje, proti ohridu in nato za kumanovo. Policaji so mi bili vedno v pomoč z info. Avtocesto sem prevozil zastonj - so častili- jebiga janezu na motoru...

Potrebno je biti pazljiv na cesti (traktorji imajo pač prednost s stranskih cest...).

Folk je bil z mano zelo prijazen. Potoval sem sam. Če koga zanima lahko priporočim kakšno privat stanovanje,sobo ali kamp na ohridu. Pa saj sem že večkrat napisal se splača. Ni panike z malo pazljivosti in sreče bo vsakdo zadovoljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
TO Pero, gremo skupaj proti Bolgariji!!!

Yes!!

:):):)

Gre se kdo zraven?

Zdravo!

Če se gre v avgustu in niste prehitri sem zraven (omejen s kolektivnim dopustom.. :xx: )..

LP,T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji dve leti sem bil na Ohridu (upajmo, da letos festival bo-tri dni dobre muzike(mednarodni izbor, trije odri-rok,tehno, etno), poceni pijača, bližina jezera...), nobenih problemov, tudi čez Makedonijo. Čeprav smo predlani, smer Skopje-Gostivar-Kumanovo, nabasali na mularijo s kalašnikovi (smo zvedeli kasneje da ta cesta -območje ni najbolj primerna za potovanje).

BIH počez: Bihač,Jajce,Travnik,Sarajevo, Pale, Goražde, Višegrad:zanimivi in prijetno(kava na Baščaršiji :D ).

Srbija v vse smeri-brez problemov.

S policaji balkanska posla vendar moram piznat, da so bili več ali manj vedno korektni, mal te pač probajo nat.., vendar se da. Tako kot mi je povedal komandir na Bolgarsko Makedonski meji, kako ti tako oni do tebe.

V Makedoniji so avtoceste za motoriste zastonj.

Bolgarija zgodba za sebe. Vse gre do noči, potem pa znajdi se.

Na balkanu ne pričakujte avstrijske urejenosti, čeprav ceste niso slabe (pazi mekedam med Goraždem in Palami :D :angry: ), ampak pristnost, svet ki se nam odaljuje...

Nekajkrat: Kusturica v živo :lol1:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji dve leti sem bil na Ohridu (upajmo, da letos festival bo-tri dni dobre muzike(mednarodni izbor, trije odri-rok,tehno, etno), poceni pijača, bližina jezera...), nobenih problemov, tudi čez Makedonijo. Čeprav smo predlani, smer Skopje-Gostivar-Kumanovo, nabasali na mularijo s kalašnikovi (smo zvedeli kasneje da ta cesta -območje ni najbolj primerna za potovanje).

BIH počez: Bihač,Jajce,Travnik,Sarajevo, Pale, Goražde, Višegrad:zanimivi in prijetno(kava na Baščaršiji :D ).

Srbija v vse smeri-brez problemov.

S policaji balkanska posla vendar moram piznat, da so bili več ali manj vedno korektni, mal te pač probajo nat.., vendar se da. Tako kot mi je povedal komandir na Bolgarsko Makedonski meji, kako ti tako oni do tebe.

V Makedoniji so avtoceste za motoriste zastonj.

Bolgarija zgodba za sebe. Vse gre do noči, potem pa znajdi se.

Na balkanu ne pričakujte avstrijske urejenosti, čeprav ceste niso slabe (pazi mekedam med Goraždem in Palami :D :angry: ), ampak pristnost, svet ki se nam odaljuje...

Nekajkrat: Kusturica v živo :lol1:

:OK:

Bih: iz sarajeva za višegrad je najlepša cesta mimo sokolca (tam so pravi motoristi) in rogatice

V Makedoniji so avtoceste za motoriste zastonj - kasirajo pa vseeno...

Za avanturiste na motorjih bi mogoče priporočil Kosovo - recimo...odsek preševo - gnjilane, pa mogoče mitrovica z okolico, bi se še kakšna cesta ali vas našla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avanturiste na motorjih bi mogoče priporočil Kosovo -  recimo...odsek preševo - gnjilane, pa mogoče mitrovica z okolico, bi se še kakšna cesta ali vas  našla...

Z oboroženim spremstvom??????

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOgoče je tam res boljša cesta vendar čez Pale in Goražde bolj zanimiva.

Vukojebina totalna.

Na Kosuvo težijo Unproforjevci z radarji in z njimi ni pogajanja.

(Vprašajte Srbe v Kraljevu, za štos, kaj mislijo o poti čez Kosovo)

V Makedoniji še nikoli nismo plačali. Informacija preverjena s strani makedonskih bikerjev. Če vseeno na Balkanu plačaš nekaj kar naj ne bi, se ni za čudit. Nacionalni šport je, nekoga nadmudriti, najraje v Srbiji.

Napr.: Se pripeljeva dva do mitnice, rečem za dva.Na tabli piše 20 din za enega, nisem gledal table, vprašam: Koliko, za dva? Reče: 50. Pero zraven, ko iščem denar, vidi tablo in vpraša: Kako 50, če je za enega 20. Tastari je 2-3 sekunde tiho in mrtvo hladno, z čudenjem izjavi: Pa ti meni daš pedeset ja ti vratim deset. :lol1:

Se nasmeješ, pustiš 50 DIN in z nasmeškom naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se lansko leto peljal čez kupreško polje proti livnu v bližini tega mesta cestarji krpajo luknje na cesti. mimo se peljem 40 km/h čez 200m me ustavijo policaji s pištolo. pravi šli ste 93 km/h zglihava na 10 eur. čez dve uri se srečava v picerji v livnu, kjer mi isti policaj plača pico in pivo... :? :hmm: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je bila pa lani všeč cesta od Trebinja preko planin v Hercegnovi, a se je kdo že vozil tam? samo medvedi so manjkali, aja pa volki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali gdo planira za 1.maj na OHRID? :lol: ali je prekmalu glede vremena?. :wacko: ali ima gdo avtokarto za to pot? :? PROSIM ZA VSE INFORMACIJE. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!