Skoči na vsebino

Balkan - Bolgarija, Makedonija


Metlca

Priporočene objave

tržnica pri katedrali Aleksandra Nevskega..najdes predvsem ruske in nemške stvari z 2. svetovne vojne. Stalin je se vedno zakon :kva2:

post-625-1104666236_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakotna ulica v kateri sta stala dva policijska avtomobila, zraven pa 10 razbitih. Verjetno posledica praznovanja :hmm:

post-625-1104666548_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LETOS IMAM V PLANU OBISKAT OHRID,VRAČAL BI SE PA PREKO KOSOVA V ČRNO GORO IN NAPREJ DOMOV :P .ALI MI LAHKO GDO KAJ SVETUJE :? .ALI SE JE GDO VOZIL PREKO PRIŠTINE? :hmm: VSAKE INFORMACIJE BOM VESEL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LETOS IMAM V PLANU OBISKAT OHRID,VRAČAL BI SE PA PREKO KOSOVA V ČRNO GORO IN NAPREJ DOMOV :P .ALI MI LAHKO GDO KAJ SVETUJE  :? .ALI SE JE GDO VOZIL PREKO PRIŠTINE?  :hmm: VSAKE INFORMACIJE BOM VESEL.

ali še gdo planira isto turo? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali še gdo planira isto turo? :unsure:

Jaz, vendar se bom tam vračal domov. Plan je preko Srbije v Bolgarijo do Črnega morja, potem pa preko Turčije, Grčije, Makedonije, Kosova, Črne gore in ob obali domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz, vendar se bom tam vračal domov. Plan je preko Srbije v Bolgarijo do Črnega morja, potem pa preko Turčije, Grčije, Makedonije, Kosova, Črne gore in ob obali domov.

Kateri termin pa misliš to izpeljat? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali potuješ sam?

Zaenkrat smo trije na dveh motorjih. Kolega sam, jaz pa z ženo. Kolega mora še drug motor kupiti, ker je starega prodal po novem letu. Smo bli pa lansko leto skupaj na Nordkappu. Če si zato se lahko zmenmo in gramo skupaj. Za to pot sem približno zračunal, da je malo manj kot 4000 km. Glede na lansko leto ko jih je bilo 9500 km v 20 dneh, mala malica.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da policaji kar težijo... Je to res?

Kako pa je z varnostjo? Mislim predvsem s puščanjem motorja pred trgovino, hotelom....

mopedfan!

Policaji.

jaz imam z njimi fantastične izkušnje. Za naju so bili to "turistični vodniki". prijazni, radovedni in na moč naklonjeni. Če boš pripeljal 120 km/f, tam, kjer je omejitev 60, bo pa druga pesem. Po tudi toleranca je njihova vrlina. Mene so enkrat dobili na radar, ko sem prekoračil 33 km/h. Pa so me kar spustili. Če jim boš tako všeč, kot sva jim bila midva, bo verjetno izkušnja ista. Zapomni se pa nekaj. LEPA BESEDA LEPO MESTO NAJDE! Šala, pristop in pozitiva so pa ključ, ki odpirajo vsa, še tako zapahnjena vrata. Vse je v glavi.

Varnost.

Motor puščaj (npr. podnevi) na mestih, kjer je največ ljudi. Sredi ulice itd. Ne v zakotnih krajih ipd., kjer ima baraba čas pol ure, da se mu posveti.

Če greš npr. Po opravkih, pa je kj kakšen čuvaj ipd, branjevka ipd, - nasmeh, poprosi, če eno oko prilepi nanj... in sigurno bo v dobrem varstvu. Babe so od hudiča, kar se tega tiče.

Ponoči ga prepusti v varstvu podobnim "članom" ipd. meni so ga kar nekajkrat, ko sem vprašal, če bo npr. varno na tem in tem mestu, zapeljali v svojo garažo (enkrat celo v gostilno poleg šanka). Če je policija pri roki, je tudi to varianta. Samo, če prav oni niso največji tolovaji. To pa je odvisno od Boga.

Približno tako! Je pa vse odvisno tudi od sreče. Pri meni je zaenkrat delovalo. Pa imam dober občutek tudi za prihodnost. Razen, če me ne zapusti tisti, ki ga do sedaj še videl nisem.

Pa veliko sreče v tvoji motoristični prihodnosti. Kar fuš sem ti. (Pa ne čisto dobesedno). Čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S klubom smo letos šli čez jugo pa vojvodino v Romunske tačudne kraje pa do Črnega morja in nazaj čez Bolgarijo. Odliči vtisi in žuri. Cene OK, cetse pa totalno v kurcu. Ko si že misliš da slabše ne more biti - te romunske ceste(predvsem) zelo zelo znajo presenetiti!

Delni potopis scenami, kilometri, vtisi, .... na naših spletnih straneh http://www.firestartersmc.com/dopust2004-0.php

Zaenkrat je opisana in dokumentirana pot do mesta SIBIU(RO), nadaljevanje sledi čez par dni.....

Razmišljamo da bi tudi letos malce zakrožili po Bolgariji vendar je 14 dni veliko preveč pa razmišljamo o alzternativah, ki bi jih združili s postankom v Bolgariji...

Kakšen predlog....??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
S klubom smo letos šli čez jugo pa vojvodino v Romunske tačudne kraje pa do Črnega morja in nazaj čez Bolgarijo. Odliči vtisi in žuri. Cene OK, cetse pa totalno v kurcu. Ko si že misliš da slabše ne more biti - te romunske ceste(predvsem) zelo zelo znajo presenetiti!

Delni potopis scenami, kilometri, vtisi, .... na naših spletnih straneh http://www.firestartersmc.com/dopust2004-0.php 

Zaenkrat je opisana in dokumentirana pot do mesta SIBIU(RO), nadaljevanje sledi čez par dni.....

Razmišljamo da bi tudi letos malce zakrožili po Bolgariji vendar je 14 dni veliko preveč pa razmišljamo o alzternativah, ki bi jih združili s postankom v Bolgariji...

Kakšen predlog....??

Kaj če bi jo potegnili še v Turčijo. Jaz mam neke plane, pa sem še sam z ženo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp je bilo nekaj razmišljanja tudi v tej smeri......če boš mel kej cata se oglas v Clubhouse Firestarter pa kakšno rečemo.....

Mi planiramo dopust nekje v začetku julija za cca. 14 dni.....pot se pa še izrisuje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst jo mogoče mal v Ukrajino pihnem, pa nazaj čez Moldavijo, Romunijo in Bulgarijo ( če bo takrat v Varni zbor ). No sam še ni nč rečeno, je motor še v prafaktorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:OK: :OK: to mi dele yozo, mi jo bomo tud letos na Ohrid, sam šele 7.7. štartamo ( zaenkrat smo trije, mogoče se nam še kdo pridruži), tud za 10 dni, tak da bi te prosil, če boš mi dal kako frišno informacijo :010 :010

lahk se pa tud kje dobimo ko boš nazzaj pa nam z prve roke poveš kak je blo ...

bomo kaga kozla po grlu spustili.. :beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi tut planiramo v tisto smer začetek julija mogoče gremo lahko do ohrida skupaj...nas gre mal več - čeprav je cifra še neznanka uganka..pol pa naprej proti bolgariji, romuniji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Za 1. maj sem hotel na Ohrid,pa so mi domačini odsvetovali,da je še premrzlo :ninja: .Ali ima gdo kake izkušnje glede tega? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1. maj sem hotel na Ohrid,pa so mi domačini odsvetovali,da je še premrzlo :ninja: .Ali ima gdo kake izkušnje glede tega?

*

To je obdobje v letu, ki je lahko tam še tudi hladno, ali pa veliko snega, ali pa toplo "poletje". Malo povprašaj tiste z revmo!

Pred leti sem imel v prvomajskem obdobju tam (malo južnejše) tudi še sneg.

Jaz grem tokrat vseeno v tisti konec, pa naj bo karkoli. Ti pa se odloči po svoje.

Čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1. maj sem hotel na Ohrid,pa so mi domačini odsvetovali,da je še premrzlo :ninja: .Ali ima gdo kake izkušnje glede tega?

*

To je obdobje v letu, ki je lahko tam še tudi hladno, ali pa veliko snega, ali pa toplo "poletje". Malo povprašaj tiste z revmo!

Pred leti sem imel v prvomajskem obdobju tam (malo južnejše) tudi še sneg.

Jaz grem tokrat vseeno v tisti konec, pa naj bo karkoli. Ti pa se odloči po svoje.

Čao

Fičo hvala za informacijo,upam da se srečamo in kako rečemo! :beer2:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

S kolegi se letos spravljamo prvič v Bosno. Gremo malo naokoli pa v Orašje na fešto mal dušo privezat. Ima že kdo kakšno mnenje o Orašju in fešti? Bosna je že lepo predelana in se je nabralo kar nekaj informacij. Pogrešam pa izkušnje in priporočila za prenočišča.

Lp T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!