Skoči na vsebino

Balkan - Bolgarija, Makedonija


Metlca

Priporočene objave

ali gre gdo 27.04.05 proti MAKEDONIJI?  :whistle:

sori no, :doze:

mi štartamo 7.7. 2005 ob 5.00 AM :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero58-tudi sam se ukvarjam z turo-po jadranski magistrali cez Albanijo na Ohrid in nazaj cez Srbijo in Vojvodino na Hrvasko pa po Podravski magistrali nazaj v Slovenijo,skratka cim manj po avtocestah l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero58-tudi sam se ukvarjam z turo-po jadranski magistrali cez Albanijo na Ohrid in nazaj cez Srbijo in Vojvodino na Hrvasko pa po Podravski magistrali nazaj v Slovenijo,skratka cim manj po avtocestah l.p.

kakšen termin pa imaš v mislih :? mi štartamo 27.04.05 :OK: molim za lepo vreme :worship: upam da se srečamo :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
v mostarju ni prav lahko prespati, je pa izven mostarja en lep motel pri buni, ko se pelješ iz mostarja na levi strani pri črpalki zaviješ na malo bolj čudno cesto, ampak motel je pa tapravi.

Zanima me če bi lahko malo bolj natančno opisal kako se pride do motela? Časovno me zanima, če je daleč ven ali je hitro za Mostarjem?

Kakšne so ble pa cene?

lep pozdrav in hvala,

Sergej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če bi lahko malo bolj natančno opisal kako se pride do motela? Časovno me zanima, če je daleč ven ali je hitro za Mostarjem?

Kakšne so ble pa cene?

lep pozdrav in hvala,

Sergej

>>prejšnji teden smo bili v Mostarju,pa so nam ponujali sobe :zzz: .(parkirali smo pred mostom),tam je en mlad tur.vodič ki takoj pristopi in naveže stik :yea1: .za ceno pa ne

vem, ker smo šli takoj po ogledu mostu naprej.tudi drugi so ponujali sobe :OK: !če hočeš videti skokz mostu pripravi 25e! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

z mojo boljšo polovico imava namen v Bolgarijo (Varna, Burgas) prva dva tedna v avgustu!

a ima kdo podobne plane!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 kosov človečnjakov gre 2.7 iz Ljubljane proti Črnemu morju. Prva postaja Beograd, druga Sofia(narodni park), tretja Primorsko(hudi žuri ob črnem morju), nato do Romunije(Neptun - hudo kul) in nato mal ob črnem m......

kakšen kul intersent....???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Samo v opozorilo vsem, ki se odpravljate v Bolgariji ali skoznjo. Te dni imajo Bolgari nekaksno kampanjo v zvezi z zelenimi kartami. Le te prodajajo 24 ur na dan, bolgarska policija pa ocitno kontrolira ali jo vozniki imajo ali ne.

Za ilustracijo. Vceraj na poti skozi drzavo so bile kontrole na 20, 30, 50 km, na obvoznici okoli Sofije pa na 1km do 2km. Vmes merijo tudi hitrost.

Ker tam motorjev ni ravno toliko kot v Sloverniji ste kot motoristi (da o izpuhih ne izgubljam besed) zelo opazni. Fantje po pameti.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej mislim da je zelena karta itaq obvezna dol, mar ne?! ZA Romunijo vem da je tako da jo itaq imam s seboj. KAr se tiče pa hitrosti in izpuhov......lansko leto smo se peljali mimo parih policajskih kontrol in so vsi nekaj čudn mahal...pol smo se pr enih ustavl da jih povprašamo za pot........pa je spet neki mahu, pa smo pol dojel da so nakazoval da nej gremo po zadnjem biciklu mal. Čez srbsko - romunsko mejo pa črto vlečt, pa pokat,....

A majo radarje v bolgariji al kaj?! Pizda pa ta tehnologija! :angry2: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelena karta je seveda obvezna za tujce. Za bolgare pa ne vem. Zelo striktno jo kontrolirajo ob vstopu cez mejo. Tam ti bodo v racunalnik tudi vnesli tvoj motocikel. Zaradi tega prehod meje traja kar nekaj casa. Zna se ti zgoditi, da se nihce ni imel takega motorja pred tabo. Uradnik pa zna le brskati po sifrantu in od tam vnasati podatke v program, ne zna pa vnesti tvojega motocikla v sifrant :doze:

No ja. Jaz pac ne vem, kaj natanko so vceraj delali vsi ti policaji na cesti. Cesa podobnega v zivljenju se nisem dozivel. Poleg tega pa je bilo ob cesti pogosto videti na navadnem lesonitu napisana opozorila o prodaji zelenih kart 24 ur na dan. Pot pa je zaradi teh policajev trajala nekaj dalj casa. Preprosto ne mores voziti *normalno*.

A radarji? Jebi ga. Izgleda, da so jih Turki nekaj odpisali in jih podarili Bolgarom.

Se ena zanimiva. Ko sem sel dol, sem se nalimal na stiri bolgarske trgovce z rabljenimi avtomobili(zacasne tablice iz Svedske Audi, BMW...). So jo sli, ko raketa. Najprej so sneli prvega, kasneje drugega, potem smo prisli na avtocesto kjer so se pocakali. Kaj ces? Prvi placa, ostali grejo skozi. Kupec pa placa tako ali tako tudi nepredvidene stroske .)

In srecno vsem tam dol. Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ima kdo, kakšno konkretno informacijo za kampe, privat sobe, dobre žurke - Črna Gora + Makedonija prosim na PM

Hvala ! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelena karta je seveda obvezna za tujce. Za bolgare pa ne vem. Zelo striktno jo kontrolirajo ob vstopu cez mejo. Tam ti bodo v racunalnik tudi vnesli tvoj motocikel. Zaradi tega prehod meje traja kar nekaj casa. Zna se ti zgoditi, da se nihce ni imel takega motorja pred tabo. Uradnik pa zna le brskati po sifrantu in od tam vnasati podatke v program, ne zna pa vnesti tvojega motocikla v sifrant :doze:

No ja. Jaz pac ne vem, kaj natanko so vceraj delali vsi ti policaji na cesti. Cesa podobnega v zivljenju se nisem dozivel. Poleg tega pa je bilo ob cesti pogosto videti na navadnem lesonitu napisana opozorila o prodaji zelenih kart 24 ur na dan. Pot pa je zaradi teh policajev trajala nekaj dalj casa. Preprosto ne mores voziti *normalno*.

A radarji? Jebi ga. Izgleda, da so jih Turki nekaj odpisali in jih podarili Bolgarom.

In srecno vsem tam dol. Cvetoo.

Ja super! Mogoče se mi bo Bolgarija letos res zamerila in bom drugo leto šel kam v civilizacijo ali pa kam kjer še niso tako dnarja zavohal! Dons je "prelep" dan za štart proti črnemu morju!!:) Še dobro da gremo jutri:)

Predviden plan:

2.7 Beograd z okolico

3.7 sofia z okolico - srečamo se z lokalnim klubom in.....

4.7 ali 5.7 Primorsko(Črno morje)

5.7, 6.7 Primorsko

7.7 Neptun(Romunija)

8.7 Neptun

9.7 Baltchik

10.7 Varna.....

Poitem pa še ne vemo......če kdo vidi rdeče črne SLOVENIA MC na hrbtu... that's us! Spijmo pivo skupaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IXS

Tudi mi gremo jutri proti Beogradu, mogoče se pa kaj vidimo.

Samo potem gremo proti Makedoniji na Ohridsko jezero.

A v Beogradu si že našel kakšno prenočišče ali boš kr tam iskal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ako najdem trajekt iz Ukrajine do Varne ( ali Konstante ) se jst po tistih koncih furam v prvem tednu avgusta. Črna Honda VFR + 2 črna na njej. Če se slučajno kaj srečamo gremo na pir.

Lep pozdrav, pa fajn furite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je kdo vozil po Albaniji pred kratkim?

V četrtek jo pičimo proti Ohridu, čez Črno Goro pa bi jo dol mogoče čez Albanijo, me pa zanima, kako je z tistim njihovim "osiguranjem " pa prav tako me zanima za Kosovo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je kdo vozil po Albaniji pred kratkim?

V četrtek jo pičimo proti Ohridu, čez Črno Goro pa bi jo dol mogoče čez Albanijo, me pa zanima, kako je z tistim njihovim "osiguranjem " pa prav tako me zanima za Kosovo ?

Čez Albanijo moraš plačat 10e za motor +1e za carinike :( .Prevozil isto pot za 1.maj.Čez kosovo je pa 30e :BUA: .Če te zanima kaj več. :hmm: ...sem tudi zg.Savinjčan na voljo za info. :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Albanijo moraš plačat 10e za motor +1e za carinike :( .Prevozil isto pot za 1.maj.Čez kosovo je pa 30e  :BUA: .Če te zanima kaj več. :hmm: ...sem tudi zg.Savinjčan na voljo za info. :fight2:

Pero Tnx,

jo bomo daj res čez Albanijo

in sicer v smeri: Podgorica (SCG) - Schkodër - Tirana - Elbasan - Ohrid (MK)

tako, da bomo po vsej verjetnosti v torek na Ohridu B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Adios za uboga dva tedna. Ponovno na "dopust" v Bolgarijo. Tokrat RO BG TR GR (MK?). Mejte se. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prispeli nazaj iz YU - BG - RO. Drugič. Vsem ki vsa zanima takšna pot svetujem da se bolj zlocirate v Bolgariji ker nudijo veliko za mal denar. Ceste so znatno popravili, cene so ostale iste, le da je bencin že skoraj 1 EUR!

Pivo še vedeno ostaja 140 SIT, dobre sobe v centru mest se da dobiti za 5 EUR na glavo, šobsko solato(cca. 400 gr) za 100 - 120 SIT, pizzo za 140 - 180 SIT, pa veliko žura po ugodnih cenah...

Vsem, ki potujete v Bolgariji definitivno svetujem Primorsko!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zlorabljam to temo... Mal :topic: ! Pa vseen Če kdo rabi Romunske leje jih mam za okol 200evrou in jih ni kam dat-niti v menjalnici na Brniku jih nočejo! Kontaktirajte me na PM

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A potem ceste niso vec tako katastrofalne kt nekateri pred tabo pisejo???

Mam namen jit pogledat letosnjo sezono tako da bi bila vsaka informacija dobrodosla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Po poteh srbskih brajd in vina

Današnja Srbija poleg splavov na sotočju Save in Donave, Beograda z okolico ali pa dragačevske »Zlate trobente« v Guči ponuja marsikaj.

O vinski kulturi na območju Panonske nižine pričajo že arheološke izkopanine iz bakrene in bronaste dobe. Med letoma 400 in 200 pr. n. št., kasneje pa tudi najdbe iz obdobja Rimskega cesarstva.

Tradicija

Zgodovina srbskega vinarstva je stara več kot tisoč let in sega v začetke srbske države v 8. in 9. stoletju, pravi razcvet pa je dosegla v času Nemanjićev od konca 11. do konca 14. stoletja. V času vladavine carja Dušana, ki je bil lastnik ogromnih vinogradov in vinskih kleti, je veljal zakon o standardih kakovosti in hranjenja vina. Zrel carski pridelek pa je od kleti v Veliki Hoči do dvora v takratni prestolnici Prizren potoval po 25 kilometrov dolgem porcelanastem vinovodu.

Med vladavino Turkov je srbsko vinarstvo zaradi verskih prepovedi uživanja alkohola stagniralo. Trte so ponovno obrodile po turškem umiku. Leta 1848, med avstro-ogrsko vladavino, pa se je v Srbiji začela organizirana pridelava vina.

Vinogradi

Vinogradi se raztezajo, dokler seže oko.

IPB Slika

Naravne razmere

Raznolikost srbskega podnebja se kaže v številnih vinskih vrstah. Največ brajd je zasajenih vzdolž rek.

V osrednjem delu države se ob Južni, Zahodni in Veliki Moravi pridelujejo kakovostne bele vrste, v Vojvodini ob Savi, Donavi in Tisi pa črne. Vsak vinski sladokusec lahko najde vrsto zase. Beli in sivi burgundec, italijanski in renski rizling, sauvignon, chardonay, črni burgundec, frankinjačrni game, cabernet sauvignon, merlot itn.

Preberite več o srbskem vinskem turizmu.

Srbijo krasi 8 vinskih okolišev: timoški, niško-južnomoravski, zahodnomoravski, šumadijsko-velikomoravski, pocerski, sremski s fruškogorskim vinogorjem, banatski ter subotiško-horgoški.

Vodnjak

IPB Slika

Vsak september domačini v Aleksandrovcu mestni vodnjak napolnijo z mladim vinom.

Pestra ponudba

Med trgatvijo se širom Srbije prirejajo različne tradicionalne prireditve, kjer je poleg dobre kapljice mogoče poskusiti številne, pregovorno dobre srbske kulinarične specialitete, saj sta vino in hrana, kot povsod drugod, tudi na Balkanu našla skupni jezik.

Vinski turisti bodo v Srbiji vedno dobrodošli in dobro pogoščeni. Vinske ture lahko trajajo od ene ure pa do nekaj dni, med katerimi lahko popotnik dodobra spozna tudi kulturno-zgodovinske posebnosti nekdanje jugoslovanske republike. ŽIVELI!!!

Več: RtvSlo

in

Turistička organizacija Srbije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!