Skoči na vsebino

Totalka z motorjem


menih

Priporočene objave

Imam probleme z višino odškodnine za motor ki je ocenjen za totalko.Zavarovalnica mi ponuja za 1 leto star moped 30 % manj + odvoz preostale kovine s katere predelavo se moram sam ukvarjati . S ponujenem se težko sprijaznim . Prosim za nasvete poznavalcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam probleme z višino odškodnine za motor ki je ocenjen za totalko.Zavarovalnica mi ponuja za 1 leto star moped 30 % manj + odvoz preostale kovine s katere predelavo se moram sam ukvarjati . S ponujenem se težko sprijaznim . Prosim za nasvete poznavalcev.

nisem poznavalec sam moje mišljenje ti vseeno povem.

Zavarovalnica obračuna dejansko vrednost vozila (avto ali motor) po eurotaksu, tko če ti za leto satr motor ponujajo -30% se mi zdi da ni tko hudo,

saj dejansko zgubi vrednost vsaj četrtino takoj ko ga ven iz trgovine prpeleš in hočeš takoj prodat.

Verjamem da se je teško sprijaznit, ker vsak bi rad več in ima občutek, da je nateg....n, sam tko je....kuk bi dobu zanj če bi ga prodajal?

Pa verjetno s preostalo kovino si lahk tud kej pomagaš...ni hudič da tud enga dela ni dobrga in za prodat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel jaz tak primer, sem se pritožil na odločbo in razloge za premajhno odškodnino utemeljil, čist z resnimi stvarmi in ne z nakladanjem. Odločali so še enkrat in priznali višjo odškodnino.

Je motor dejanska totalka ali ekonomska? Pri meni je bil ekonomska totalka, ker je poškodovalo okvir, sicer samo lepotno, a vseeno.

Zberi predračun za popravilo motorja in jim ga predloži. Najbrž bo presegal ceno rabljenega in novega takšnega. Zapiši, da s ponujenim zneskom ne moreš popraviti tvojega motorja(če je to res), niti kupiti rabljenega leto starega, kaj šele novega. Kar bi nekako pričakoval, če je bil star manj kot leto. Motor v enem letu 30 % ne izgubi. Nekje 10-15 %.

Izračunaj, koliko pride če sešteješ ponujen znesek + denar, ki bi ga iztržil od razbitine. Tako oni računajo. Oni ciljajo na tvojo ''izgubo'' okoli 10-15 %.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

motor je res totalka ampak nimam nobene slike bom pa naredil in jih dam gor.To kar sta mi svetovala je delno res .<zavrnili so mi že dvakrat in seveda mi ostane samo hard varjanta .Ali mogoce kdo pozna odvetnika , ji je strokovnjak prav za te skodne primere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so mojega ocenili po tem, koliko naj bi bil dejansko vreden, če bi ga prodajal celega in od tega zneska odšteli koliko naj bi dobil za razbitega. Ceno celega je cenilec potegnil direkt iz avto-neta, razbitino pa mi je ocenil kar veliko. Jaz sem ga potem poklical in sva se še enkrat dobila, pa sem mu malo pojamral, da je takih motorjev zelo malo in, da ga bom sploh zelo težko prodal(kar je bilo tudi res). Jaz sem v glavnem imel malo sreče, ker sem potem razbitino prodal hitro in za dober denar.

Nisem pisal nobene pritožbe ali kaj podobnega. In moja izkušnja je taka, da lepa beseda lepo mesto najde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj dogovor, pogovor, magari pokliči motospirit (oni se ukvarjajo z tem) pa naj ti povejo koliko bi dobil za razbitino itd. odvetnik in tožbe so zadnja stvar ker predvidevam da ni razlike med tvojim pričakovanim in njihovo ponudbo 10.000€, za manj se ti ne splača tožarit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!