Skoči na vsebino

To so vasi mozgani na motorju


jokl66

Priporočene objave

Raziskave na univerzi v Tokiju so pokazale, da motocikliranje ni dobro samo za telo in duso, temvec tudi za mozgane. Mozgani novih voznikov motorjev kazejo pozitivne spremembe po samo dveh mesecih voznje, pri veteranih voznje pa so efekti se vecji.

Povezavi: http://www.dwaindeville.com/news/MotorcycleNewsarticle.pdf http://www.motorcycleinsurance.com/this-is-your-brain-on-a-motorcycle/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem to velja za večino podobnih športov, kjer je veliko hand to eye koordinacije.

Vseeno pa dobro vedeti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno takšno raziskavo so delali na taksistih v Londonu. Ugotovili so, da naj bi imeli v primerjavi s "povprečnim človekom" bolj razvit tisti del možganov, ki je odgovoren za prostorsko predstavo in koordinacijo. Ampak za tak učinek se je treba tudi z motorji voziti malo dlje kot do prvega bifeja in malo več kot 1000 km na leto:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raziskave na univerzi v Tokiju so pokazale, da motocikliranje ni dobro samo za telo in duso, temvec tudi za mozgane. Mozgani novih voznikov motorjev kazejo pozitivne spremembe po samo dveh mesecih voznje, pri veteranih voznje pa so efekti se vecji....

Jaz v to verjamem! Verjamem pa, da tega ne razumejo tisti, ki imajo motor, ribiško palico, flinto ali raket samo zato, ker imajo to sosedje.

Imam svoja leta in kilometrino, in ni hudič, da nebi ugotovil, kaj mi pomeni tisto, kar sem doživel z motorjem - torej z vožnjo. Pa ne na kratkih popoldanskih vožnjah, ampak v času, ko smo sedli na motor in se odpeljali. Kaj vse človeku roji takrat po glavi vedo vsi, ki so to že doživeli. Kaj vse se človeku porodi v (možganih) na teh odsotnostih ko si v sedlu motocikla. Takrat so možgani priklopljeni na neko drugo "frekvenco" in se ti v njih porajajo stvari, ki se ti na poti v službo in domov ne morejo, pa če se še tako trudiš, ker za to zmanjkuje časa kakor volje. zakaj? Zato, ker nimaš osnovnih pogojev, da razprežeš tisto, kar te brameni. Na dolgih vožnja na motorju pa te osvobaja . Vožnja z motorjem je živ inspirator za človeka , kot posledično za tisto, kar imamo v glavi. Omenjamo možgane! Ob tem se sprošča energija, ki ruši bariere, premika meje in človeka vodi v nekaj, kar mu je v udobnem naslanjaču popolna neznanka.

Ja, jaz verjamem, da se pri vožnji z motorjem v možganih ustvarja nekaj, kar človeku zavira staranje, preprečuje stres in ga neznansko osrečuje. Pogoj pa je, da to kar počneš, počneš z vso vnemo in zanosom.....

Dost nakladanja....

Ja, jaz verjamem!!! :yes:

P.S.

Dobra tema. Bojim pa se, na podlagi dosedanjih komentarjev, da se bo tudi ta zanimiva tema izrodila. :hmm:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raziskavo sicer ne bi komentiral, se pa 100% pridružujem mnenju motoriderja... žal je takšno filozofijo zelo težko razumet tudi nekaterim motoristom... "nedelje na ridah" ali vožnje med "kafiči" verjetno teh občutkov ne ponudijo... pa NIMAM NIČ PROTI tem načinom motoriranja - nekomu pač tudi tak stil motoriranja paše - hvala bogu. Ugotavljam tui sam, da mi "vzet si podaljšan vikend" in v 3 dneh prevozitt 2000 km, podari ogromno... in občutek ter sproščenost ob povratku je res fenomen zase... skoraj kot droga... "kdaj grem naslednjič"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugotovitev: bol hitro kot voziš (z motorjem), bol si pameten! :kva2:

tak da, če policaj kaj jamra samo rečt, da možgane treniraš pa je. ...gratis pendrek čez hrbet. :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba ta članek pokazat moji familiji, tašči, tastu pa še moji partnerci. "Zdaj, ko imaš pa otroka pa ne boš smel imet motorja". "Ko bojo otroci starejši, si ga boš pa lahko kupil". Mrš p**** m******. Si ga bom kupil, ko bom imel dovolj denarja!! Pa če se z vsemi skregam do smrti!!

In ti poslušaš? Hm..dr. Rugelj bi imel diagnozo zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba ta članek pokazat moji familiji, tašči, tastu pa še moji partnerci. "Zdaj, ko imaš pa otroka pa ne boš smel imet motorja". "Ko bojo otroci starejši, si ga boš pa lahko kupil". Mrš p**** m******. Si ga bom kupil, ko bom imel dovolj denarja!! Pa če se z vsemi skregam do smrti!!

O ti duša nesrečna!! zviki....! Pripelji jih med nas, da jim osebno speremo možgane, jih na silo prevzgojimo in jim dopovemo, da so že vse življenje v veliki zmoti.

Samo poglej, kaj so ti storili... Zagrenili so ti življenje, ful!! :yes: Postal boš takšen kakor klošar, ki bo bluzil od doma v službo in nazaj in ne boš več videl luči na koncu temnega tunela. Slika ožje družine, v kateri so tast in tašča, in njena draga hči bodo postali siva mrena na očesu tvojega plemenitega obraza in..... daj jim že enkrat dopovej, da so v veliki zmoti in naj ti omogočijo prosotst. Tisto pravo, ki bo vplivala na tvojo bit, ki rojeva pozitivno energijo s katero jim boš vračal vso ljubezen, katere še v življenju niso občutili... Ja ljuba duša zviki, kako naj rešimo tvojo trpečo dušo, ki tako neznosno koprni po svobodi, tisti tapravi, motorski!! Povej jim že enkrat, da je doba suženjstva že davno mimo. In ne le to, tudi kazniva je...! In to jim lahko poveš po liniji najmanjšega upora. Da!! V prekršku so, zviki!

Pa daj jim zviki že enkrat dopovej, da se je življenje v drugi polovici dvajsetega stoletja korenito spremenilo. Le kaj so delali nesrečne duše, da tega niso opazili......?? zviki, daj jim to povej. Mi vsi smo s tabo in čakamo, da snameš te okove, ki te tako neznansko bremenijo... zviki. :worship:

Povej jim že enkrat, v kako zmotnem prepričanju živijo......... :grim :slap: zviki!!! :book:

Popravljeno . Popravil semering
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raziskave na univerzi v Tokiju so pokazale, da motocikliranje ni dobro samo za telo in duso, temvec tudi za mozgane.

Brez raziskave na podlagi lastne izkušnje (sem paraplegik na invalidskem vozičku) potrdim, da me vožnja na motorju (štirikolesniku) "drži pokonci". Tukaj mislim predvsem na daljša potovanja, odkrivanu novih skritih krajev in druženju z podobnimi "bajkerji".

Kot je moto rider omenil so takrat možgani na drugi frekvenci. Sicer pa vse psihoterapije tako ali drugače spodbujajo "preusmeritev misli" v trenutkih, ko imamo "žuto minuto".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cufa Saj jih ne poslušam. Čakam, da se denar nabere. Samo me pa še vedno pizdi, ker lajnajo eno in isto že skoz.

@semering Vidim, da malce spuščaš ja :D. Če se ne bi norca iz mene delal, bi se še v vsem strinjal s tabo. Tako se pa samo na pol :P. In ja. Se res počutim, kot da bluzim od doma do službe vsak dan. Kuča poso, poso kuča.

V nasprotju z moto riderjem, meni niso dogajale dolge ture. 2x mesečno na Marof pa to je to. Na pisti ni bilo časa premišljevati o službi, ženskah,...(vstavi poljuben problem :P ). Samo jaz in motor proti asfaltu. No, nazadnje je asfalt zmagal, zato trenutno tudi nimammotorja.

Semering. Ko kupim motor, se lahko dobiva na kakšnem kofeju ali limonadi (alko odpade, motor je le motor) pa mi boš lahko še kakšno vrlo o življenju povedal.

LP vsem,

Zviki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

130 & zviki!

Res je... Nekaj pušča - vem, moj "semering" v "možganih"!!

zviki! Sedaj se ti bom pa osebno in javno "opravičil"!!

Zakaj v navednicah??

Zato, ker se niti slučajno ne delam norca iz tebe. Celo nasprotno! Zadevo sem vzel s humorne strani, ne iz "jebatorske", ker to ni moj stil, življenjska naravnanost, še manj namen!

Če si to drugače razumel, se ti iskreno opravičujem! Ne morem se pa opravičiti zaradi tega satiričnega razmišljanja, pisanja. Postavil sem se tebi v bran (smeh seveda) in želim, da to tako tudi sprejmeš.

Sem spoštljiv človek in se znam vsakemu tudi opravičiti. To ponavadi na PM. V tem primeru pa želim to povedati vsem, ki so me morda narobe razumeli.

zviki!

Všeč pa mi je, ko si predlagal, da ob prvi priliki sedeva in se možakarsko in motoristično pogovorija, predebatirava motociklisično sceno in ugotoviva prepričan sem, obojestransko, pozitivno naravnanost.

zviki!

Želim in upam, da si me pravilno razumel?! (Pa še domačim v opravičilo!) :grim :P

P.S.

Majčeno :topic: ampak, saj paše v temo o "možganih"!!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba ta članek pokazat moji familiji, tašči, tastu pa še moji partnerci. "Zdaj, ko imaš pa otroka pa ne boš smel imet motorja". "Ko bojo otroci starejši, si ga boš pa lahko kupil". Mrš p**** m******. Si ga bom kupil, ko bom imel dovolj denarja!! Pa če se z vsemi skregam do smrti!!

Opsa... še tole zviki!

Ko sem prebral tvojo objavo, sem se do solz nasmejal. Tako duhovito, da človek ne more ostati ravnodušen!! (V pozitivnem smislu!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Semering. Ne rabiš se mi sploh opravičevati. Saj sem napisal, da se strinjam s tabo. Samo to si tako poetično napisal, da nisem vedel kaj naj si mislim :D. Me je pa prijetno presenetilo tvoje "opravičilo", saj zadnje čase na MS-u opažam samo neko podjebavanje in prckanje. To je pa že čisto druga tema. Za debato sva pa na zvezi. Kot veste, motorja še vedno nimam :P.

@cufa Kakšno diagnozo bi mi postavil dr. Rugelj? Nisem spremljal njegovega dela kaj prida, tako da res ne vem. Da sem odvisnež pa že tako ali tako vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba ta članek pokazat moji familiji, tašči, tastu pa še moji partnerci. "Zdaj, ko imaš pa otroka pa ne boš smel imet motorja". "Ko bojo otroci starejši, si ga boš pa lahko kupil". Mrš p**** m******. Si ga bom kupil, ko bom imel dovolj denarja!! Pa če se z vsemi skregam do smrti!!

Prav imajo, ce pri tebi asfalt zmaguje, bo tvoj kreg do smrti prehitro prisel. Kar nekaj zagrizenih, ki so nasprotovali druzini v tem primeru, je zal pod ruso, murphy, ko ga najmanj rabis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav imajo, ce pri tebi asfalt zmaguje, bo tvoj kreg do smrti prehitro prisel. Kar nekaj zagrizenih, ki so nasprotovali druzini v tem primeru, je zal pod ruso, murphy, ko ga najmanj rabis.

Ja pa jade, buče bučkaste!

Gre za to ali si pustiš ubiti prostega duha ali ne! Če te hočejo ukalupiti in podjarmiti, sam gasaa stran in to čim prej. Nas je nekaj takih s to izkušnjo in je princip zmagal, zaenkrat sem tudi še živ. In ko/če bom nehal, tudi ne bom nikogar za dovoljenje prosil. Nihče ni pod rušo zaradi nasprotovanja domačemu okupatorju, ampak zaradi drugih neumnosti in nesrečnih okoliščin!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa jade, buče bučkaste!

Vsak je svoje srece kovac in vsakemu gre svoje.

Jest sm' se vedno mnenja, da vsako nepotrebno izzivanje usode (ce imas otrocicka in partnerico najraje) je nepotrebno, vsaj prva 3 leta, ko te najbolj potrebujeta.

Men je vseeno kaj ostali pravijo, sm pripravljen potrpet, ceprav bo tesko ;)

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in na kak nacin tista tri leta usodo izzivas bolj kot pa ves preostali cas? :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva debata se je vnela. Prebiram vaš forum že nekaj časa in končno tudi jaz tukaj v kratkem predstavim tudi svojo mašinco. Je pa res tako kot pri vsaki stvari, da se ti razvijejo določene sposobnosti(z vožnjo). +1 na zgornje vprašanje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in na kak nacin tista tri leta usodo izzivas bolj kot pa ves preostali cas? :smoke:

Lej, tudi če bo probal, ti ne bo prav povedal. Saj konec koncev je bolje da se taki sploh ne usedejo na motor, ne tista tri leta niti nikoli. Ker če jih je strah, to zame pomeni, da nimajo umirjenega in sproščenega odnosa do vožnje, to pa je navarno tudi za druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!