Skoči na vsebino

Kako odstraniti trdovratne madeže bencina?


Fadil

Priporočene objave

Ker mi je pred časom bencin iztekal iz enega od " fergazerjev " imam cilindre rumenkaste. Po samem servisu sem zadevo čistil s čistilom iz Louis-a:

PROCYCLE Gel Spezial reiniger

Prodajalec mi je rekel, da po nanašanju gela, moram počakati 30-45min. Kot se lahko vidi na fotografijah, sem kar precej očistil, vendar se še vedno vidijo rumeni madeži. Zanima me, s čim bi lahko detaljno odstranil te madeže, da bi bili cilindri spet lepi srebrni?

Pred čiščenjem in po čiščenju:

post-31318-0-78441300-1330879685_thumb.jpg

post-31318-0-76516900-1330879748_thumb.jpg

post-31318-0-01388500-1330879837_thumb.jpg

post-31318-0-51549100-1330879865_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobijo prov namenska čistila za motorje ampak jast bi najprej proskusil z brake-cleanerjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če obstaja kakšno močno čistilo, ki bi topilo te madeže?

Vse zastonj ! To neboš očistil z "ničemer" razen speskat oprat osušit in pošpricat s prozornim lakom !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je bolje, da pustim pri miru in naj ostane tako kot je. Vse ostalo je preveč dela in seveda stroškov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... meglio? Tudi nafta in brake cleaner sta zelo dobri varjanti - splaca se poskusit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te res moti,da ne moreš spat....poslušaj Bremzerja ali kupi nov cilinder :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa čistilo za pečice? Z tem sem včasih pri modelčkih čistil blato, ki se je zapeklo na cilinder in je super opravilo svojo vlogo. Morš pa pazit, ker nekatera slabo reagirajo zaluminijem (pustijo madeže).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S polir pasto gre stran, samo boš dobil "živčni zlom" preden boš spoliral vse vogale in kakor je meni znano je tole barvano (če "prebrusiš" barvo moraš aluminij kar naprej polirat... ) .

lp

Franc

ps. izogibaj se kakšnim preveč agresivnim čistilom, ker ti bodo "požrli" še kaj drugega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cilindri so barvani in zgleda je se je bencin zažrl v barvo-lak in se mi zdi da se ne bo dalo nič kaj bolj spucat, razen če na novo poštrihaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se je dobilo en aditiv za čiščenje vplinjačev in izgorevalnega prostora (ali za kaj je že bilo) od znamke STP... Tisto je s pomočjo cunje kar dobro čistilo tovrstne usedline...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se je dobilo en aditiv za čiščenje vplinjačev in izgorevalnega prostora (ali za kaj je že bilo) od znamke STP... Tisto je s pomočjo cunje kar dobro čistilo tovrstne usedline...

zdaj ga lahko kupiš na agipu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če obstaja kakšno močno čistilo, ki bi topilo te madeže?

jaz imam doma eno top zadevo... samo ne mores kr tako kupit...

uporablja se pa za ciscenje gravurnih vlozkov.. pri orodjih za brizganje plastike.....

in to z lahkoto odstrani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačeta ti lepo kar plastike nazaj našravfaj in se vozi rajš, kot pa čas za pucanje zabijat :smoke:

Motor je že sestavljen, vendar, če bi se dalo, bi vseeno rad očistil, da bi bilo lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!