Skoči na vsebino

kazen po novem zakonu?


jhribar1

Priporočene objave

zanima me kakšna kazen me doleti, če me na cesti dobijo z neregistriranim predelanim mopedom , ki gre cca 100km/h in 80 ccm ...s tem da imam izpit za A neomejeno pa polnoleten sem?

pol me pa zanima, kakšna je kazen v primeru, da je motor registriran ampak pač nima nič homologirano pa še izpraven ni(luči ne svetijo, nima hupe ter ogledal, dirkalni izpuh,80ccm (v prometni 50ccm itd)

Sprašujem, ker imam doma navitga BTja, ki ima papirje in bi ga lahko registriral, ker bi mi nekdo lahko zrihtal papir od tehničnega ampak ker nočem, da mi ga pol dajo prisilno na servis pa ne vem kva še me zanima, če se sploh splača registrirat (recimo največja pomanjkljivost so luči, ker imam gor PVL štrom, tko da so luči za okras samo ampak razmišljam, da bi jih priklopil na kak manjši akumulator ali pa pač reku polcajem, da mi je nekaj crknlo ;) , pa žmigavcev nima pa ogledal)

Kje bi se lahko pozanimu o kazni oziroma če se da narest z manjšim akumlatorjem da bi zasilno svetile neki časa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Će motor presega 45 km/h ne spada pod kolo z motorjem, ampak pod motorno kolo, ki ga lahko voziš s kategorijo A2 ali A, odvisno od kW.

Glede tvojih tehnično NE brezhibnih težav pa ta motor ni za na cesto, oziroma ne uideš 500tim € kazni, ali več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bt itak spada pod skupino "nad 50ccm , nad 45km/h " ..tako da če je izpraven ga voziš kot vsak drug motor ... luči - prednja in zadnja - ter zavore so pogoj za tehničnega ... lahko ti zateži zaradi smerokazov , ki jih je imel bt serijsko ... lahko pa nakazuješ smer z roko - kar se dela tudi na nekaterih cestno registriranih hard endurah ...

kazni so prevelike zato se ne hecaj ... brez veze je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa se ti zdi vredno tvegati kazen, pa ves čas v strahu pred policisti voziti? Ne vem.. vrzi proč to reč, namesto za kazen pa kupi nekaj izpravnega in registriraj. To je moje mnenje, sam se odloči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500*€ in odvzem mopeda, kolegu so ga ze zaradi tega odpeljali ker ni bil registriran !.. Skratka ne splaca se !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je napisal JONI 46... če je nerigistriran ti ga zasežejo. Glede na to da ni registriran vrjetno niti ni zavarovan, tak da prištej še 500 EUR za to kazn (46.člen

ZOZP)

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porihti luči, montiri žmigavce in ogledala (magar kot si reku na kak manjši akumulator) pa ga registriri kot motorno kole. BT-ji so legende :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš pa stran metal tomose ali dele - javi na pm ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kupiš LED za prednjo, zadnjo luč in za žmigavce, pa ti mora svetit kar precej časa...

tule:

http://www.superstrela.com/

poišči LED "svetilke", ki jih rabiš... pokurijo skoraj nič štroma....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BT je itak motorno kolo, v katerega se ne bodo zapičli če je predelan...razen izpuha, ki mora bit homologiran...definitivno pa moraš met luči in zavore izpravne... žmigavci in ogledala so obvezna če jih (in BT jih ima) serijsko vgrajene... registriraš ga pa itak kot motorno kolo (tablica večja od motorja) :) katerega lahko voziš z A1 kategorijo...

Če te ustavijo je kazen definitivno večja od stroškov da bo motor izpraven...pa še poberejo ti ga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz poznam ljudi, ki so jim zasegli take predelane motorje in to za veliko manj, kot ti nastevas. Glede na to, da imas A neomejeno, se ne ukvarjaj s takšnimi rizičnimi zadevami. Se ne splača več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej bom neki zrihtu, ta motor mam itak tko samo malo za zraven, tolko da se pelem za par minut za dušo ;) sam ker so kazni hude, bom res porihtu luči pa žmigavce pol pa registrirat, ker ostalo je vse vredu edin to mu fali,

ok thnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!