Skoči na vsebino

8. Slovenski dan na Grobniku


Cufa

Priporočene objave

mene pa zanima če se moram tudi za turistično vožnjo prijavit in na kakšen način plačam? V naprej po položnici ali na kraju samem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAkSijeva delavnica varne vožnje na dirkališču Grobnik

Brezplačna vodena vadba bo potekala v okviru Slovenskega dne na Grobniku 2012

Društvo Motoristični aktivisti Slovenije (MAkSi) bo na praznično sredo, 2. maja 2012, organiziralo brezplačno delavnico varne vožnje na dirkališču Grobnik pri Reki. Predavanja o prometni varnosti motoristov in vodene vožnje po stezi bodo potekale v okviru prireditve Slovenski dan na Grobniku 2012, ki ga že osmo leto zapored organizirata podjetje Čarman motosport d.o.o. in šD Sora. Vodena vadba v izvedbi inštruktorjev društva MAkSi pomeni nadgradnjo rekreativne vožnje, ki je bila v preteklih letih namenjena spoznavanju dirkališča.

Z delavnico na dirkališču, ki bo sestavljena iz teoretičnega in praktičnega dela, namerava društvo MAkSi prijavljenim motoristom približati okoliščine, s katerimi se vsakodnevno srečujejo v prometu in pri višjih hitrostih, vendar v nadzorovanih in varnih pogojih. MAkSi delavnice varne vožnje namreč redno izvaja na avtošolskem poligonu v Ljubljani v okviru dolgoletnega projekta Varno z motociklom, pri čemer so hitrosti nizke, poudarek vaj pa je na obvladovanju motocikla in ravnotežja, pravilnih tehnik zaviranja in spretnosti vodenja motocikla. Izvedba na dirkališču bo omogočila nadgradnjo pridobljenih znanj in veščin z elementi hitrejše vožnje, vendar še vedno v nadzorovanih pogojih in z minimalnim tveganjem.

»Z delavnico varne vožnje v okviru prireditve Slovenski dan na Grobniku želimo motoristom omogočiti vadbo prvin dobre vožnje pod vodstvom izkušenih inštruktorjev, hkrati pa jim dati nekaj koristnih nasvetov in napotkov za varno vožnjo v prometu,« je povedal Blaž Žganjar, vodja projekta Varno z motociklom v društvu MAkSi. »Prepričani smo, da bomo na tak način pripomogli k razmisleku motoristov o dejanski problematiki vožnje in da bodo znali potegniti ločnico med športnim motociklizmom na stezi ter vsakodnevnim preživetjem na cesti.«

Gašper Čarman, organizator prireditve Slovenski dan na Grobniku, je dodal: »Vodena delavnica varne vožnje je dobrodošla dopolnitev dosedanje rekreativne vožnje, saj bodo na ta način motoristi bolje spoznali pravila vedenja na stezi in posredno tudi na cesti. Udeleženci bodo z dogodka nedvomno odšli bogatejši za odlično izkušnjo in z dodatnim znanjem, ki ga v motoristični praksi ni nikoli dovolj.«

Delavnica je namenjena vsem motoristom in ne bo tekmovalnega značaja, zato vabijo k udeležbi vse, ki se bodo s svojimi jeklenimi konjički na ta dan podali na ogled grobniških dirk. število udeležencev delavnice, ki bo izvedena dvakrat tekom dneva, bo omejeno, prijave bodo mogoče na dan prireditve na samem prizorišču. Udeležba bo za vse brezplačna.

Delavnica bo potekala v dveh odmorih med posameznimi treningi in dirkami. Udeleženci bodo razdeljeni v več skupin glede na njihovo predznanje. Pred vožnjo po stezi bo 30 minut namenjenih predavanju v predavalnici, katerega se bodo lahko udeležili tudi tisti, ki sicer ne bodo odšli na stezo. Dovoljena bo vožnja s sopotnikom, uporaba predpisane varnostne opreme (čelada, zaščitna jakna, rokavice) je obvezna.

Na prizorišču bo na voljo ograjen prostor, kjer bo postavljen manjši poligon varne vožnje, na katerem bodo motoristi lahko izvajali nekaj klasičnih avtošolskih vaj, kot so osmica, slalom, počasna vožnja in zaviranje v sili. Prisotni bodo učitelji vožnje, ki bodo na voljo za morebitna vprašanja in nasvete.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem razmišljal da bi šel eno turistično, ta varianta je še boljša (tudi cenejša). Upam da bo vreme boljše; lansko leto je doli tak pihalo da smo ob ogledu tekem meli čelade gor, na poti nazaj pa nas je pralo od Postojne pa do Celja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kwa zdej, a se bo vreme zrihtalo do takrat al ne???? :wacko:

do takrat je se dalec vse se lahko se 3x obrne............drugace se pa tolazi da bo za vse enako :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fleks(kotna brusilka) pa gumo narezat ni druge :D seveda če bi deževal...kar močno dvomim da bo spet samo pihal ko pr norcih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do takrat je se dalec vse se lahko se 3x obrne............drugace se pa tolazi da bo za vse enako :)

Se prav, da boš v primeru dežja odklopu traction control in vozu gume za suho tko k večina :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav, da boš v primeru dežja odklopu traction control in vozu gume za suho tko k večina :rolleyes:

....če boš ti v štartnih vrstah ziher :P:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

škoda, ker bo na 2.5. Vrjetno bom izpustil.

Še najbolj, bosta vsaj z motorjem cela ostala, da se neb spet po peskovniku valu hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še najbolj, bosta vsaj z motorjem cela ostala, da se neb spet po peskovniku valu hehe

Sej "nažalost" nebo mogu izpustit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, če je na varni vožnji dušilec obvezen ? Namreč, če ga dam not je velika verjetnost, da mi izpuh poči. Bi znali težit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem družbo kateri bi se pridružil na vožnji tja pa nazaj, ker nočem it sam, pa prvič grem in še ne poznam čist dobr cest na hrvaški strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a res ne moreš vpisat v gogle?!? :BUA:

sem, ampak različne strani so mi različno pokazale. ene dež, druge sonce,... sry.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!