Skoči na vsebino

Motor mi je padel...


Fadil

Priporočene objave

Saj to verjetno ne misliš resno?!

Ne razumem!? Verjamem, da sprašujem neumnosti, samo jbg... Ko pita, taj ne skita!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem!? Verjamem, da sprašujem neumnosti, samo jbg... Ko pita, taj ne skita!!!

Mačeta raj na forumu vprašaj, ker če to katerega na 4 oči vprašaš bo mislu da ga zajebavaš :ninja:

worst case scenario-na motozboru po 2 uri zjutraj kakšno nabito skupino :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačeta raj na forumu vprašaj, ker če to katerega na 4 oči vprašaš bo mislu da ga zajebavaš :ninja:

worst case scenario-na motozboru po 2 uri zjutraj kakšno nabito skupino :kva2:

Vidiš to je prednost foruma.Ker v živo te za tako vprašanje takoj ubijemo! :smoke:

In sedaj ti bom lepo razložil: Če imaš na motorju kakšen plehec malo zvit to ne more vplivati na vožnjo motorja, razen če bi sedaj šla v skrajnosti bi pri hitrosti 872 km/h mogoče šel motor za 0,0012 mm v levo iz smeri! In ne boj se tudi štela garantirano nisi zvil , kar so ti itak že drugi odgovorili.

Drži se! :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem... ne mi govorit, kaj moram naslednjič narest... hahahahha ;)

rocno zategnat. :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko je Saladin govoril o "zavijanju" motorja iz smeri...

..mnooogo motoristov ali vulkanizerjev se zanaša pri montaži zadnjega kolesa samo na "črtice" na zadnji nihajki....

...mislim, da na nobenem motorju niso črtice vtisnjene tako, da sta kolesi vzporedni 100%....potem pa imaš občutek, da gre "pošrek" in v ovnike enkrat, ko da gre zadnje kolo v ovinek, enkrat pa sili iz ovinka.....

Jaz VEDNO ob vsaki menjavi zadnje gume ali zategovanju verige naštelam "optiko" z dvema alu letvama tako, da ju namontiram na zadnje kolo, potem pa štelam , da je razmak letev na prvem kolesu levo in desno enak. Rezultat: :OK::yea1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za SV 1000 mam ročko kupunge... cifra v profilu sem iz MB

...super, hvala, vendar sem prepozno videl tale tvoj post.

"kuglica" je že na svojem mestu... ;)

A imaš original ročko ali aftermarket?... kajti študiral sem že, da bi si nabavil takratke ročke, ker me te kar malo motijo, ker itaq vedno stiskam sklopko in zavoro z dvemi prsti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko je Saladin govoril o "zavijanju" motorja iz smeri...

..mnooogo motoristov ali vulkanizerjev se zanaša pri montaži zadnjega kolesa samo na "črtice" na zadnji nihajki....

...mislim, da na nobenem motorju niso črtice vtisnjene tako, da sta kolesi vzporedni 100%....potem pa imaš občutek, da gre "pošrek" in v ovnike enkrat, ko da gre zadnje kolo v ovinek, enkrat pa sili iz ovinka.....

Jaz VEDNO ob vsaki menjavi zadnje gume ali zategovanju verige naštelam "optiko" z dvema alu letvama tako, da ju namontiram na zadnje kolo, potem pa štelam , da je razmak letev na prvem kolesu levo in desno enak. Rezultat: :OK::yea1:

Zadnje kolo naštimaš tko, da stran ob verigi naštimaš na pravilni razmak, potem pa gumo POšTENO nabrcaš, da se vsede tudi druga stran. Pa zategneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko je Saladin govoril o "zavijanju" motorja iz smeri...

..mnooogo motoristov ali vulkanizerjev se zanaša pri montaži zadnjega kolesa samo na "črtice" na zadnji nihajki....

...mislim, da na nobenem motorju niso črtice vtisnjene tako, da sta kolesi vzporedni 100%....potem pa imaš občutek, da gre "pošrek" in v ovnike enkrat, ko da gre zadnje kolo v ovinek, enkrat pa sili iz ovinka.....

Jaz VEDNO ob vsaki menjavi zadnje gume ali zategovanju verige naštelam "optiko" z dvema alu letvama tako, da ju namontiram na zadnje kolo, potem pa štelam , da je razmak letev na prvem kolesu levo in desno enak. Rezultat: :OK::yea1:

dobra ideja. will do. :

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pravkar prisel domov s KP z "novo" ZX-6R..motor nikoli prej na tleh..in evo, ga polozim pred garazo :(

Zlomil ogledalo, poribal stransko in sprednjo plastiko, malo ročko za bremzi. Druga pa zdajle zvečer ni ratalo videt :)

Najraje bi se pretepu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prisel domov s KP z "novo" ZX-6R..motor nikoli prej na tleh..in evo, ga polozim pred garazo :(

Zlomil ogledalo, poribal stransko in sprednjo plastiko, malo ročko za bremzi. Druga pa zdajle zvečer ni ratalo videt :)

Najraje bi se pretepu..

Vsaj tebi ni nič. En je hondo lovil ko mu je padala in si je še ključnico zlomil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prisel domov s KP z "novo" ZX-6R..motor nikoli prej na tleh..in evo, ga polozim pred garazo :(

Zlomil ogledalo, poribal stransko in sprednjo plastiko, malo ročko za bremzi. Druga pa zdajle zvečer ni ratalo videt :)

Najraje bi se pretepu..

dej se fajn pa še prjatle pokliči da ti pomagajo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je to davek, potem bodi vesel.

Popravljeno . Popravil mkosir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prisel domov s KP z "novo" ZX-6R..motor nikoli prej na tleh..in evo, ga polozim pred garazo :(

Zlomil ogledalo, poribal stransko in sprednjo plastiko, malo ročko za bremzi. Druga pa zdajle zvečer ni ratalo videt :)

Najraje bi se pretepu..

na žalost je tko .. ni vprašanje, a bo motor padel/se prevrnil ... vprašanje je le, kje in kako se bo to zgodilo ... je pa res, da je na prvi furci to najverjetneje.

:(

p.s.

noben "taprau" motorist nau tega javno priznal, preveč ego trpi :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mogoče ni prava tema, oddal sem tudi oglas ampak vseeno, če kdo pozna koga da ima Ninjo '08 po delih iščem:

- ročka za sprednjo zavoro

- utež za sprednjo ročko (desno)

- fostraster zadnji (sopotnikov) skupaj z nosilcem

- ročka za zadnjo zavoro (nožna)

- desno ogledalo

Iščem samo originalne in brezhibne dele (kot nove :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mogoče ni prava tema, oddal sem tudi oglas ampak vseeno, če kdo pozna koga da ima Ninjo '08 po delih iščem:

- ročka za sprednjo zavoro

- utež za sprednjo ročko (desno)

- fostraster zadnji (sopotnikov) skupaj z nosilcem

- ročka za zadnjo zavoro (nožna)

- desno ogledalo

Iščem samo originalne in brezhibne dele (kot nove :)

pa kaj si ga pred garažo zvrnil z 100Km/h :eek:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, do polovice sem ga nekje držal, potem me jepa skor prevrglo in sem ga spustil.

Saj pri vseh delih razen pri ogledalu (ki ga je zlomilo) gre za minimalne kozmetične napake (rise) ampak vem da me bo to naslednje x let motilo in opominjalo, zato želim zamenjat vse, pa tudi če bom dal par deset ali sto eur več. Hočem da je motor nazaj kot prej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa tudi če bom dal par deset ali sto eur več.

Če si z € neomejen, potem greš pač na servis in naročiš poškodovane dele. Če hočeš prav tako nove in mogoče malo cenejše, greš v Louisa v Beljak in tam nabereš potrebne dele. Prav tako pa lahko pri nas na kakšnem servisu "naloviš" posamezne rabljene. Imaš sedaj čas celo zimo. V nedeljo bo tako sneg do nižin ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si z € neomejen, potem greš pač na servis in naročiš poškodovane dele. Če hočeš prav tako nove in mogoče malo cenejše, greš v Louisa v Beljak in tam nabereš potrebne dele. Prav tako pa lahko pri nas na kakšnem servisu "naloviš" posamezne rabljene. Imaš sedaj čas celo zimo. V nedeljo bo tako sneg do nižin ....

Nisem neomejen, original kawasaki deli bi prišli okoli 415€ in to mi je ogromno glede na to da imam minimalne poškodbe. Če bi z rabljenimi originalnimi prišel za 200 čez pa bi bil vesel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, do polovice sem ga nekje držal, potem me jepa skor prevrglo in sem ga spustil.

Saj pri vseh delih razen pri ogledalu (ki ga je zlomilo) gre za minimalne kozmetične napake (rise) ampak vem da me bo to naslednje x let motilo in opominjalo, zato želim zamenjat vse, pa tudi če bom dal par deset ali sto eur več. Hočem da je motor nazaj kot prej :)

Pisi mail temu tipu : nonsolomoto, oziroma nardini moto če ne bo mel en bo mel pa tadrugi

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen del od teh, ki jih rabiš ti lahko verjetno jst zrihtam naslednjič ko grem v nemčijo, Je pa tko, da so originali novejših letnikov dokaj dragi in se jih redko dobi v popolnoma brezhibnem stanju, zato premisli tudi o aftermarket zadevah (sploh špegli, uteži, tačke,...), so ponavadi ravnotake kvalitete kot originali oz, celo mal bolj dodelani (to velja za nemčijo ne za kako kitajsko :) ) Če te zanima mi pošlji Pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!