Skoči na vsebino

Iz Benetk na Stelvio in čez Dolomite domov


honda61

Priporočene objave

2. dan - zjutraj na prelaz Stelvio in naprej preko prelaza Timmelsjoch do Soeldna, kjer bi prenočila.

Samo v razmislek - bolj kot namig: ko se spustita iz Stelvia lahko zavijeta levo in se zapeljeta pogledat še eno znamenitost v teh krajih - potem se pa po isti poti vrneta in nadaljujeta do Merana ...

post-1569-0-69244100-1334730725_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v razmislek - bolj kot namig: ko se spustita iz Stelvia lahko zavijeta levo in se zapeljeta pogledat še eno znamenitost v teh krajih - potem se pa po isti poti vrneta in nadaljujeta do Merana ...

Hvala za namig. Kje pa to je in koliko časa bi vzelo?

1. dan - zjutraj iz Benetk do Marco 182 km AC, Madonna di Campiglio proti prelazu Tonale in naprej proti prelazu Gavia, Bormio - nočitev na tistem območju skupaj 363 km

2. dan - zjutraj na prelaz Stelvio in naprej preko prelaza Timmelsjoch do Soeldna, povratek čez Timmelsjoch, naprej preko prelaza Jaufenpass do Vipitena (Sterzing) - 262 km

3. dan - Vipitena), ne do Brixen-a , prej levo do Ortisei-a in Santa Caterini (Val Gardena)-

Sella, prelaza Pordoi, do Arabbe, naprej preko prelaza Campolongo, Corvare do La Ville in nočenje v Cortini di Ampetzo – 146 km lahko bi nadaljuješ, da zmanjšaš pot 4.dan

4. dan - Cortini di Ampetzo preko Toblach-a, Sillian-a, do Lienza in naprej čez Spittal, Villach, Klagenfurt, Volkermarkt, Lavamund, Dravograd, Velenje in domov v Dramlje -370 km, skupaj 1.150 km

lp Marjo

Hvala za predlog!

Hvala, zelo si se potrudil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa ima kdo predlog kako to pot prevoziti v 4. (štirih) dnevih pa bo tudi ta predlog zelo dobrodošel.

Lep pozdrav vsem na forumu, Zoran.

kok km/dan je pa zate problem..... drugače bom prašouv: kolk ur na dan pa lohk presediš na motorju?

Zakaj?

Stelvio iz Benetk ni daleč..... mi smo prišli lani iz malega st. bernarda (okol Aoste, meja IT/F), kjer smo startal ob 9:00 zjutraj

preko Stelvia, Merana, Bolzana, Brunica, Linza s prihodom domov ob 21:30 s tem, da smo v Anterselvi 2uri južnal/večerjal, kokr kol......

(pa prej smo v 6dneh naredl 2.600km po ovinkih švicarsko-francoskih alp)

al pa en let prej Anterselva-Passo Giovo-Merano-Pianizza di Sopra-Passo Tonale-Passo Gavia-Stelvio-Anterselva (od 10:00 - 18:00)

Dolomiti..... (tist, kar se smatra za Dolomite....) za večino tega prevozt, kar se omenja tukaj..... rabš iz SLO 12 ur (zjutraj greš, zvečer spiš doma, ok, štajerci kšne 2 uri več al pa tud ne....)

al pa še ena fora: od doma čez timmelsjoch v soelden, tam na ledenik, do innsbrucka proti kutzbuhelu, čez pass thurm(?), felbertauren, linz, weisersee, pa dam .... 5:30 - 19:00

(pa mulc je bil z rs125 zravn.....)

e vidš, ne morem direkt odgovort na tvoje vprašanje, podal sem pa približno oceno časa za posamezne odseke...... in če nisi pretiran pavzoljubec, boš prevozil vse kar želiš iz Benetk do doma v največ treh dneh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://en.wikipedia....wiki/Reschensee

Po spustu iz Stelvia ne moreš zgrešit: zaviješ levo in to je to (desno je smer za Merano). Po cesti S 40 skozi Mals prideš do jezera (v eno smer cca 25 km).

Pa še nekaj meni osebno "ne pelje" : ne vem čemu 2 x čez Timmelsjoch? Meni ni nek presežek od prelazov (pa da bi ga še 2x plačeval? ) . Jaz bi vama predlagal da od opisanega jezera nadaljujeta naprej do Reschenpass-a (1504 m) in od tu dalje proti severu v avstrijski Landeck in nato desno po lokalni cesti B 171 mimo Imst-a do križišča (slika) za dolino Otztal - Solden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"RSTDRIVER", hvala za sugestije in napotke. Bom iskren, kilometraža je odvisna od moje drage (meni ni problem) - kako bo vse skupaj prenesla. Sva že naredila cca 560 km v enem dnevu. Optimalno pa je za njo če ni tura prezahtevna - to je cca 300 km na dan. Rada bi tudi kaj videla in tudi reportažo bova delala na poti. Se pa vračava iz Grčije (otok Krf) z ladjo in zato bova startala v Benetkah. Tako je to - moram se prilagoditi, da bo celotna zadeva uspela in se ne bo spremenila v "garanje". LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer03 to pa je super ideja!!! A imaš kakšno varianto, da mi pošlješ zemljevide poti (za sprintat) - moja varianta + tvoj predlog pa mogoče v 4 dnevih? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"RSTDRIVER" pa še tole, moja draga ni sopotnica, tudi ona vozi Hondo CBR fireblade kot jaz!

OK, sam to sem vprašal, torej 300km/dan pa si siguren da po ovinkih? tamle kjer želiš bluziti z motorjem je povprečna hitrost glih ene 50km/h.(ajde ne me zezat za +-10km/h)

pa še ena dobronamerna, zdej k si se zgovoru na tvojo drago: če ni(nista) vešča zaprtih ovinkov (pa to ne enega ali dveh, čeprov zna bit že to problem) zna bit Gavia (iz Tonaleja) in Stelvio(predvsem severna stran) problem (al pa muka, kokr hočeš).....

tkole je zgledala odbojna ograja pred vrhom Gavie l.2009:

post-5414-0-30226400-1334747809_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če ni(nista) vešča zaprtih ovinkov (pa to ne enega ali dveh, čeprov zna bit že to problem) zna bit Gavia (iz Tonaleja) in Stelvio(predvsem severna stran) problem (al pa muka, kokr hočeš).....

Saj ne, da bi človek zganjal strahove, ampak tole kar drži ... Ko je še sedela za mojim hrbtom, sva skupaj prevozila in Gavio in Stelvio; sedaj pa, ko je svoja na svojem pa imam pri planiranju že dalj časa pogoj: Gavia in Stelvio - severna stran: ne prideta v poštev.

Gavia 2005 in istega leta Stelvio (južna stran in severna stran):

post-1569-0-87326100-1334749296_thumb.jpg

post-1569-0-44016300-1334749392_thumb.jpg

post-1569-0-99909700-1334749457_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer03 ne me strašit! Tud moja ni kar tako - se kar lepo pelje s cestakom. Včasih se moram kar potruditi, da ji za malo ubežim! A maš kako možnost za našo skupno varianto zemljevidov (najin predlog + tvoj predlog) - še vedno ne znam napraviti poti v programih. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog: vsak dan start ob 9 uri

1. dan - zjutraj iz Benetk do Marco 182 km AC, Madonna di Campiglio proti prelazu Tonale in naprej proti prelazu Gavia, Bormio (16,15 - 363 km )

2. dan - zjutraj na prelaz Stelvio in naprej Resia, Arzl im Pitztal, Ötz do Soeldna, prelaza Timmelsjoch, naprej preko prelaza Jaufenpass do Vipitena (Sterzing) (18,00 - 276 km )

3. dan - Vipitena), ne do Brixen-a , prej levo do Ortisei-a in Santa Caterini (Val Gardena)-

Sella, prelaza Pordoi, do Arabbe, naprej preko prelaza Campolongo, Corvare do La Ville in nočenje v Cortini di Ampetzo ( 14,50 – 146 km )

4. dan - Cortini di Ampetzo preko Toblach-a, Sillian-a, do Lienza in naprej čez Spittal, Villach, Klagenfurt, Volkermarkt, Lavamund, Dravograd, Velenje in domov v Dramlje ( 17,40 - 370 km ), skupaj 1.165 km

lp Marjo

Benetke-Celje.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog: vsak dan start ob 9 uri

1. dan - zjutraj iz Benetk do Marco 182 km AC, Madonna di Campiglio proti prelazu Tonale in naprej proti prelazu Gavia, Bormio (16,15 - 363 km )

2. dan - zjutraj na prelaz Stelvio in naprej Resia, Arzl im Pitztal, Ötz do Soeldna, prelaza Timmelsjoch, naprej preko prelaza Jaufenpass do Vipitena (Sterzing) (18,00 - 276 km )

3. dan - Vipitena), ne do Brixen-a , prej levo do Ortisei-a in Santa Caterini (Val Gardena)-

Sella, prelaza Pordoi, do Arabbe, naprej preko prelaza Campolongo, Corvare do La Ville in nočenje v Cortini di Ampetzo ( 14,50 – 146 km )

4. dan - Cortini di Ampetzo preko Toblach-a, Sillian-a, do Lienza in naprej čez Spittal, Villach, Klagenfurt, Volkermarkt, Lavamund, Dravograd, Velenje in domov v Dramlje ( 17,40 - 370 km ), skupaj 1.165 km

lp Marjo

Prejle pripet napačna pot.

Oprostite :sleep2: !

lp Marjo

Benet-CE.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena izmed lepših in uporabnih tem na MS :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat Dolomiti in potem bosta skoraj gotovo vsako leto planirala pot tja.

Iz Benetk na Stelvio in to preko prelaza Tonale na Gavia. Iz Gavie se spustita proti Bormiu in potem na prelaz Stelvio in lahko se zgodi, da bosta od veselja kar vriskala ko se bosta vzpenjala po tej cesti. Na vrhu se nato malo razgledata, naredita fotke za vajino reportažo, nabavita suvenirje ... plišaste svizce in pa te zadeve. Po spustu s Stelvia lahko nadaljujeta pot proti Meranu. Ta dolina je sicer zanimiva in značilna po nasadih jablan, se pa kar malo vleče. Če pa zavijeta v nasprotno smer proti Passo di Resia in od tam nadaljujeta pot proti Passo di Rombo in potem na Passo Giovo bosta garantirano čisto navdušena. Spust v Vipiteno in od tam potem 100 poti vodi v Dolomite in po Dolomitih.

Za zemljevide lahko pogledata v trgovini GEONAVTIKA ( http://www.geonavtik...trani.php?id=10 ) in KOD & KAM. Priporočam Geonavtiko. Tam sem med drugim kupila tudi Atlas Evrope, ki je knjiga vezana s špiralami. In tukaj ven potem kopiram strani kjer se predvidoma nahaja pot, kjer bi se peljala. Po teh listih pišeš, delaš oznake in opombe, z lahkoto prepogibaš in spraviš v tank torbo (bolje je če narediš barvne kopije). Mogoče ti bo ta nasvet kaj koristil.

Če se vama ne mudi se ne omejujta časovno, ker se kaj rado zgodi, da se plani porušijo in potem je lahko kaj slabe volje. Fino je ko gresta tja v juniju, ko so dnevi še zelo dolgi, potem imata tudi več časa za iskanje prenočišč, kar res ni problem. Narava v tem času pa je tudi čudovita. Vzemita si lepo vse skupaj na "easy", saj sta na dopustu, zvečer si privoščita eno pivce, zjutraj pa veselo novim podvigom naproti. Prvi Dolomiti naj bodo nepozabni.

Prilagam fotografijo kako na hiter in učinkovit način ohladit pivo in pa cesto ki pelje na Gavio, ki je prav fina.

Imejta se odlično... pa seveda pričakujemo reportažo.

post-20260-0-81791500-1334949311_thumb.jpg

post-20260-0-57634800-1334949347_thumb.jpg

post-20260-0-68039300-1334949370_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno čakam, da mi kdo omenjeno pot pošlje kot zemljevid za stiskati, da mi bo v pomoč, ker sam ne znam tega storiti. Prosim za malo pomoči, oziroma dobre volje! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda61....

Kar nekaj postov nazaj (17.4.) ti je "MiDge" na google-maps naredil po tvojih željah. Klikni link.....zgoraj levo imaš ikonco tiskalnika...klikni in odprlo se ti bo novo okno. Napisana bodo navodila in čisto zgoraj

dodaj kljukico zraven "Prikaži velik zemljevid"......pokaže se ti zemljevid in potem samo še zgoraj desno, moder gumb "Natisni".....in to je to....Če te prav razumem.... ;) Sprintalo ti bo skupaj z navodili....

Vseeno si zrihtaj dober zemljevid, te slike naj ti bodo v oporo glede časa, km. Še vedno lahko kaj skrajšaš, podaljšaš, zaviješ, odviješ.... :yes:

Glede nastanitve v Dolomitih res ne bi smel imeti problemov.....jaz sem 2 let nazaj, konec julija, lahko izbiral glede na rože na balkonih.... :) .... Vidva samo vreme zrihtajta in uživajta!

Lp

David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda61....

Kar nekaj postov nazaj (17.4.) ti je "MiDge" na google-maps naredil po tvojih željah. Klikni link.....zgoraj levo imaš ikonco tiskalnika...klikni in odprlo se ti bo novo okno. Napisana bodo navodila in čisto zgoraj

dodaj kljukico zraven "Prikaži velik zemljevid"......pokaže se ti zemljevid in potem samo še zgoraj desno, moder gumb "Natisni".....in to je to....Če te prav razumem.... ;) Sprintalo ti bo skupaj z navodili....

Vseeno si zrihtaj dober zemljevid, te slike naj ti bodo v oporo glede časa, km. Še vedno lahko kaj skrajšaš, podaljšaš, zaviješ, odviješ.... :yes:

Glede nastanitve v Dolomitih res ne bi smel imeti problemov.....jaz sem 2 let nazaj, konec julija, lahko izbiral glede na rože na balkonih.... :) .... Vidva samo vreme zrihtajta in uživajta!

Lp

David

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Se mi zdi,da so te Dolomiti zate tak logistični zalogaj,kot da greš najmanj v Ameriko,ma kaj Ameriko ,okrog sveta :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi,da so te Dolomiti zate tak logistični zalogaj,kot da greš najmanj v Ameriko,ma kaj Ameriko ,okrog sveta :P

Ker se ne grva samo vozit, temveč delati tudi reportažo in hkrati testirati določeno opremo se raje dobro pripravim na vse. Tako je manj možnosti za nepredvidene dogodke - v praksi se mi je takšno ravnanje doslej že velikokrat obrestovalo!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,okrog sveta

Z pol manj debate.

Z vsem spoštovanjem, če te debata moti, je ne rabiš spremljati, sam sem pa mnenja, da je ta forum namenjen vsem motoristom in njihovim vprašanjem o tem in onem. Če se pa motim pa me naj kdorkoli prepriča da nimam prav. Nek star pregovor iz področja nekoč skupne države pa pravi: Ko pita taj ne skita!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem, če te debata moti, je ne rabiš spremljati, sam sem pa mnenja, da je ta forum namenjen vsem motoristom in njihovim vprašanjem o tem in onem. Če se pa motim pa me naj kdorkoli prepriča da nimam prav. Nek star pregovor iz področja nekoč skupne države pa pravi: Ko pita taj ne skita!!!

kartu čitaj, seljaka pitaj.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem, če te debata moti, je ne rabiš spremljati, sam sem pa mnenja, da je ta forum namenjen vsem motoristom in njihovim vprašanjem o tem in onem. Če se pa motim pa me naj kdorkoli prepriča da nimam prav. Nek star pregovor iz področja nekoč skupne države pa pravi: Ko pita taj ne skita!!!

a zdej si pa še užaljen, kolegi so ti več kot podrobno vse razložili, narisali, itd, tebi se pa očitno tudi odgovorov ne da dobro prebrati, ker sprašuješ stvari na katere si že dobil odgovore, zaradi tega se nam tole vse skupaj zdi že malo smešno, edina varianta,ki je še ostala je, da koga od nas vzameš za vodiča :OK: :OK: :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!