Skoči na vsebino

Iz Benetk na Stelvio in čez Dolomite domov


honda61

Priporočene objave

Ufff....po fotki sodeč.....si rojen pod srečno zvezdo....še ti je usojeno uživat na motorju!

Zrihtaj se...upam, da ni prehudo...potopis pa seveda preberemo!

Lp

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čimprej se pozdravi. včeri sm se zgubu na poti in nardil 100 km viška, pa je mat rekla, da je to najmanj kar se lahko nardi, samo da sm cel. ko tole berem, vidim da ma zelo prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čimprej se pozdravi. včeri sm se zgubu na poti in nardil 100 km viška, pa je mat rekla, da je to najmanj kar se lahko nardi, samo da sm cel. ko tole berem, vidim da ma zelo prav

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni vsi! Počasi sem se sestavil (posledice so še vedno prisotne), vendar "obljuba dela dolg" in prilagam vam 1. del najine lanske poti - reportažo z otoka Krf-a v "pdf" formatu. Drugi del najine poti pa še objavim. Lep pozdrav....

_potopis - po otoku krf.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, ampak glede šoferjev in cest na otoku pa se ne strinjam.

 

Celega sem prevozil s skuterjem, 3 dni drsanja in se mi ni zdelo nič posebnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, ampak glede šoferjev in cest na otoku pa se ne strinjam.

 

Celega sem prevozil s skuterjem, 3 dni drsanja in se mi ni zdelo nič posebnega.

Hvala. Vsak ima pravico do svojega mnenja, celo dobrodošlo je - vprašanje pa je koliko je kakšno mnenje objektivno ali subjektivno (stvar posameznika). Ti si ga prevozil s skuterjem, midva pa s 1000 ccm "cestakoma". Prepričan sem, da razlika ni zanemarljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar trdiš glede dimenzij otoka je res, vendar najina zamisel je bila takšna kot je tudi bila izpeljana, saj sva drugi del poti iz Benetk nadaljevala po prelazih (Gavia, Stelvio, itd.). Zato cestaka na Krfu - pa tudi prtljaga je nemajhen problem na cestakih. A važno je, da je šlo vse OK do moje nezgode tik pred prelazom Val Gardena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj okus danes malce preveč globoko, za vsevedne eksperte foruma pa verejtno taman ... Stelvio, jupi!

stelvio.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Še enkrat sem prebral tvojo temo "honda61"....

 

Mislim, da si fantom na tem forumu dolžan vsaj kakšno rundo....vse so ti napisal, narisal, ti pa avtorstvo pobasal :glare:

Prebral tudi tvoj potopis....lepo, le eno vprašanje za revijo....a nimajo lektorja??? Ne motijo me napake v internih potopisih, po forumu, po internetnih straneh, če pa neka revija to objavi, bi pričakoval, da kdo to prebere!

 

Mal pomisleka sem imel tudi, da sta si izbrala otok 60x30km za motoristični potopis.....veliko ogledov, a to ni motorizem, a ne. Ok, imela sta še plan na Dolomite....žal se vama je ponesrečil....upam, da so posledice sanirane in da se še zapeljeta kam ;)

 

Se pa priporočam za pridobivanje sponzorjev :OK: .....za mojo spletno stran (je še v nastajanju) www.moto-potepuh.si .... Kako si jih sploh prepričal za sodelovanje v teh razmerah in glede na izplen?

 

To je moje mnenje..... Želim vama veliko lepih in varnih km.....še letos!!!

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Še enkrat sem prebral tvojo temo "honda61"....

 

Mislim, da si fantom na tem forumu dolžan vsaj kakšno rundo....vse so ti napisal, narisal, ti pa avtorstvo pobasal :glare:

Prebral tudi tvoj potopis....lepo, le eno vprašanje za revijo....a nimajo lektorja??? Ne motijo me napake v internih potopisih, po forumu, po internetnih straneh, če pa neka revija to objavi, bi pričakoval, da kdo to prebere!

 

Mal pomisleka sem imel tudi, da sta si izbrala otok 60x30km za motoristični potopis.....veliko ogledov, a to ni motorizem, a ne. Ok, imela sta še plan na Dolomite....žal se vama je ponesrečil....upam, da so posledice sanirane in da se še zapeljeta kam ;)

 

Se pa priporočam za pridobivanje sponzorjev :OK: .....za mojo spletno stran (je še v nastajanju) www.moto-potepuh.si .... Kako si jih sploh prepričal za sodelovanje v teh razmerah in glede na izplen?

 

To je moje mnenje..... Želim vama veliko lepih in varnih km.....še letos!!!

 

LP

Vsem tukaj na forumu sem hvaležen za napotke in sem se tudi zahvalil. Tudi za rundo bom dal ob priliki - ni problema :OK: ! Glede avtorstva pa ne bi zahajal v podrobnosti, saj veš kako je v Sloveniji s tem :glare: . Glede lektorstva pa ne vem kako imajo urejeno. Tvojih pomislekov glede izbora najine poti za potopis pa ne bom komentiral - če si dobro prebral je to prvi del reportaže (drugi del sledi) - najin potopis pa je bil sestavljen iz otoka Krfa in iz znanih prelazov, kjer se je predčasno končal v dolomitski bolnišnici ;). Glede stvari za katere se pa priporočaš me pa kontaktiraj na privat! :yes:  Lp...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

 

s tem potopisom in potovanjem si imel toliko priprav ...(op.babas ) ,

ko si že napisal potopis, jaz na tvojem mestu niti v sanjah ne bi omenjal vožnje v nasprotno smer po AC ( ni vzojno ) si mel srečo da si sploh prkruzu do Dolomitov če take zganjaš.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

 

s tem potopisom in potovanjem si imel toliko priprav ...(op.babas ) ,

ko si že napisal potopis, jaz na tvojem mestu niti v sanjah ne bi omenjal vožnje v nasprotno smer po AC ( ni vzojno ) si mel srečo da si sploh prkruzu do Dolomitov če take zganjaš.

Tukaj se moram pa popolnoma strinjati z BITANGOS-om. Za vožnjo v obratno smer po AC preprosto ne more biti opravičilo, da je do naslednjega odcepa celih 35km. Saj sta bila tam z motorjem, povrhu še s cestakom, kar bi v eno smer pomenilo slabih 15minut vožnje (pa ne bi rabila ožemati zadnje atome iz CBR-k) Sicer sta bila pa itak na moto-potovanju, in da kdaj zgrešiš odcep ali izvoz ali kaj podobnega pač sodi k temu. Jaz temu rečem del avanture. Nekoč smo se vračali iz juga Italije nazaj proti severu (iz Sicilije preko ITA podplata proti jandranski obali) in smo šele po kakih 80km ugotovili, da se vozimo popolnoma obratno še bolj na jug :kva1:  Jebiga, se zgodi. Še danes se nasmejemo tej zgodbi :grim Sicer pa bi tistih drugih 35km nazaj ubrala po lokalnih cestah. Kdo ve, kaj vse zanimivega bi tam videla.

Poanta je, da si na moto-izletu in ti pač dodatni kilometri ne morejo predstavljati tako hudo oviro da narediš zavestno konkretno hud prometni prekršek.

No, to je bil moj pogled na ta zapis. Vsekakor ni bilo mišljeno kakorkoli slabo. Uspešno okrevanje ti želim, pa še veliko lepih in varnih kilometrov obema. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, ja.....zgoraj pozabil omeniti!

 

Zoran.....NE delaj takih "avantur"....vožnja kontra...35 KM!  :slap:  Milo rečeno neodgovorno do tvojih (vajinih)!...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se moram pa popolnoma strinjati z BITANGOS-om. Za vožnjo v obratno smer po AC preprosto ne more biti opravičilo, da je do naslednjega odcepa celih 35km. Saj sta bila tam z motorjem, povrhu še s cestakom, kar bi v eno smer pomenilo slabih 15minut vožnje (pa ne bi rabila ožemati zadnje atome iz CBR-k) Sicer sta bila pa itak na moto-potovanju, in da kdaj zgrešiš odcep ali izvoz ali kaj podobnega pač sodi k temu. Jaz temu rečem del avanture. Nekoč smo se vračali iz juga Italije nazaj proti severu (iz Sicilije preko ITA podplata proti jandranski obali) in smo šele po kakih 80km ugotovili, da se vozimo popolnoma obratno še bolj na jug :kva1:  Jebiga, se zgodi. Še danes se nasmejemo tej zgodbi :grim Sicer pa bi tistih drugih 35km nazaj ubrala po lokalnih cestah. Kdo ve, kaj vse zanimivega bi tam videla.

Poanta je, da si na moto-izletu in ti pač dodatni kilometri ne morejo predstavljati tako hudo oviro da narediš zavestno konkretno hud prometni prekršek.

No, to je bil moj pogled na ta zapis. Vsekakor ni bilo mišljeno kakorkoli slabo. Uspešno okrevanje ti želim, pa še veliko lepih in varnih kilometrov obema. :OK:

Se strinjam s tabo glede prekrška. Problem je bil le v tem, da sva imela zadnji trajekt tisti dan in če bi ga zamudila bi bila pečena. V 10 minutah pa sigurno ne bi pripeljala teh cca 70 kilometrov, pa če bi imela "avion" - toliko sva imela časa do vkrcanja na trajekt. V tem pristanišču pa to zgleda takole - izkrcaš se z ene ladje in na drugi strani pomola je trajekt, ki te pelje na destinacijo. Če ne zgrešiš neoznačenega odcepa imaš do tja cca 1 kilometer - tako pa sva žal napravila malo več s prekrškom, a druge možnosti ni bilo! Vem, da ni bilo mišljeno slabo, a poskusi se dati na moje mesto - ne vem kako bi se ti odločil? Pa hvala za dobre želje - upam, da bom v roku dveh tednov spet na motorju. Pa lep pozdrav in dobro sezono ti želim. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, ja.....zgoraj pozabil omeniti!

 

Zoran.....NE delaj takih "avantur"....vožnja kontra...35 KM!  :slap:  Milo rečeno neodgovorno do tvojih (vajinih)!...

LP

Saj ne delam nobenih nepotrebnih "avantur" - šlo je za cca 4 kilometre zelo počasne vožnje po odstavnem pasu pri zelo redkem prometu - pa ne iščem opravičila za to kar sva storila! :eek:  Zanima pa me koliko vas je tukaj, ki ne storite nobenega prekrška na vožnji? :evilgrin: :D  Lp..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

 

s tem potopisom in potovanjem si imel toliko priprav ...(op.babas ) ,

ko si že napisal potopis, jaz na tvojem mestu niti v sanjah ne bi omenjal vožnje v nasprotno smer po AC ( ni vzojno ) si mel srečo da si sploh prkruzu do Dolomitov če take zganjaš.

Pozdravljen, res veliko priprav sem imel s to turo - tudi strinjam se s teboj, da nisem ravnal OK, a druge možnosti ni bilo - ostalo pa sem že vse napisal v odgovorih. Lp...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda 61 vsi delamo prekrške,no velika večina,sam vožnja v napačno smer na AC to je pa v iber pogumno.Probaj se drugič odločit v smislu ali tvegam življenje ali zamudim trajekt in grem z naslednjim. Sory nočem bit pameten ker sam naredim kar velik prekrškov nasploh me ubijajo radarji :blush: toda izven naselij,da se razumemo!

želim ti še veliko popotovanj in okrevaj čim prej,se vidimo na cesti,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda 61 vsi delamo prekrške,no velika večina,sam vožnja v napačno smer na AC to je pa v iber pogumno.Probaj se drugič odločit v smislu ali tvegam življenje ali zamudim trajekt in grem z naslednjim. Sory nočem bit pameten ker sam naredim kar velik prekrškov nasploh me ubijajo radarji :blush: toda izven naselij,da se razumemo!

želim ti še veliko popotovanj in okrevaj čim prej,se vidimo na cesti,lp

Se strinjam s tabo - hvala za dobre želje. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po AC se ne bi glih vozil kontra. Če fališ, fališ. Sam sm enkrat zgrešil odcep, in se bogu za hrbtom v Franciji vozil po cesti na katero še s traktorjem ne bi šel. Obračat se mi ni dalo, ampak sm si rekel da bom prvi slovenc na motorju (verjetno nasploh) na tej cesti, heheheh :D :D. no garmim je pokazal samo 3km, tako da je blo za preživet...

 

Si pa verjetno slabo splaniral da se ti je tako mudilo, hehe :) :)  ...meni se je do sedaj vedno mudilo samo da pridem do 23ih v hotel, ko majo zadnji check-in :)  ...pa sm si vedno vzel tolko fore, da sm prišel ob 18ih v hotel in mel čas še za pivce...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se kar strinjam z Lordom da si slabo planiral .... Pri nepredvidljivem voznem redu grških trajektov (Anek, Minoan verjetno ni nič boljši) je pametno predvideti kakšno uro ali dve viška, pa še to ni povsem "ziher" (lani je trajekt iz Benetk zamujal cele 4 ure!!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po AC se ne bi glih vozil kontra. Če fališ, fališ. Sam sm enkrat zgrešil odcep, in se bogu za hrbtom v Franciji vozil po cesti na katero še s traktorjem ne bi šel. Obračat se mi ni dalo, ampak sm si rekel da bom prvi slovenc na motorju (verjetno nasploh) na tej cesti, heheheh :D :D. no garmim je pokazal samo 3km, tako da je blo za preživet...

 

Si pa verjetno slabo splaniral da se ti je tako mudilo, hehe :) :)  ...meni se je do sedaj vedno mudilo samo da pridem do 23ih v hotel, ko majo zadnji check-in :)  ...pa sm si vedno vzel tolko fore, da sm prišel ob 18ih v hotel in mel čas še za pivce...

Tudi ko človek poskuša vse splanirati do potankosti, se velikokrat zgodi "Murphy" - takrat pač vsak zase rešuje zadeve na tak ali drugačen način. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se kar strinjam z Lordom da si slabo planiral .... Pri nepredvidljivem voznem redu grških trajektov (Anek, Minoan verjetno ni nič boljši) je pametno predvideti kakšno uro ali dve viška, pa še to ni povsem "ziher" (lani je trajekt iz Benetk zamujal cele 4 ure!!!)

He, he, kako naj planiram, če Anek pelje točno določeni dan in prispe na cilj ko pač prispe - Anek edino zagotavlja, da drugi trajekt počaka potnike, da se izkrcajo iz Aneka in vkrcajo na drugo ladjo - to je vse z njihove strani. Če pa zamudiš, ti nihče ne more pomagati, ker druge linije tisti dan več ni. Pristali smo v Igoumenitsi in na otok Krf nas je peljal drug trajekt. Da pa sploh ne govorim o pripetljajih na sami ladji - 3 mesece sva imela vse naprej plačano - na ladji pa so mene namestili med 3 japonske turistke, mojo prijateljico pa k trem grškim šoferjem. Če ne bi zagrozil, da bom poklical našo ambasado v Grčiji in pokazal novinarsko izkaznico, je veliko vprašanje kako bi sploh potovala do Igoumenitse. Veliko krivdo pa nosi slovenska agencija, ki je vse skupaj organizirala in prodala, saj so mi grki povedali, da jim je vseeno kako in kje je kdo na ladji nastanjen. Skratka neodgovorno in na škodo turista. Pa lep pozdrav. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morš še povedat,katera agencija je to organizirala,ker se mi sploh ne zdi slabo da bi mogel prespat z 3 Japonskimi turistkami,sam tok ,da vem ko bom planiral SAM kakšno takšno ruto :P  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!