Skoči na vsebino

Iz Benetk na Stelvio in čez Dolomite domov


honda61

Priporočene objave

Hoj

 

Ko na hitro preletim prvih nekaj strani te teme in poskusim primerjati količino napotkov, nasvetov in ostalih informacij, ki si jih bil deležen pred 1 letom, z dolžino in vsebinskim nivojem tvojega potopisa, bi lahko na hitro zaključil, da se kaj posebno nisi potrudil z opisom vajinega potovanja. Vem, da je najlažje kritizirati pa vendar bodimo odkriti in recimo bobu bob: ta potopis bi bil hudo zanimiv pred 40 leti ali več, danes pa se temu reče 'prodaja muda za bubrege'.  Ne želim ti zbijati morale in zadovoljstva ob dejstvu, da so ti članek objavili v reviji Motorist, ampak kakšne prav burne in pohvalne reakcije bralcev pa najbrž ni upravičeno pričakovati.

Predvsem pa sem bil do sedaj prepričan, da ima uredništvo omenjene revije vsaj honorarno zaposlenega lektorja. Po objavi tega članka močno dvomim. Na žalost.

Sicer pa, da ne bom samo negativen. Vsak začetek je tak, kot je. Le čevlje sodi naj kopitar!

Srečno

 

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, kako naj planiram, če Anek pelje točno določeni dan in prispe na cilj ko pač prispe - Anek edino zagotavlja, da drugi trajekt počaka potnike, da se izkrcajo iz Aneka in vkrcajo na drugo ladjo - to je vse z njihove strani. Če pa zamudiš, ti nihče ne more pomagati, ker druge linije tisti dan več ni. Pristali smo v Igoumenitsi in na otok Krf nas je peljal drug trajekt. Da pa sploh ne govorim o pripetljajih na sami ladji - 3 mesece sva imela vse naprej plačano - na ladji pa so mene namestili med 3 japonske turistke, mojo prijateljico pa k trem grškim šoferjem. Če ne bi zagrozil, da bom poklical našo ambasado v Grčiji in pokazal novinarsko izkaznico, je veliko vprašanje kako bi sploh potovala do Igoumenitse. Veliko krivdo pa nosi slovenska agencija, ki je vse skupaj organizirala in prodala, saj so mi grki povedali, da jim je vseeno kako in kje je kdo na ladji nastanjen. Skratka neodgovorno in na škodo turista. Pa lep pozdrav. :OK:

... in ti se seveda blazno razburjal ... :naughty: :evilgrin:   :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in ti se seveda blazno razburjal ... :naughty: :evilgrin:   :devil:

:kva2: razburjal se je ker je njegova lepša polovica uživala z tremi šoferji :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, kako naj planiram, če Anek pelje točno določeni dan in prispe na cilj ko pač prispe - Anek edino zagotavlja, da drugi trajekt počaka potnike, da se izkrcajo iz Aneka in vkrcajo na drugo ladjo - to je vse z njihove strani. Če pa zamudiš, ti nihče ne more pomagati, ker druge linije tisti dan več ni. Pristali smo v Igoumenitsi in na otok Krf nas je peljal drug trajekt. Da pa sploh ne govorim o pripetljajih na sami ladji - 3 mesece sva imela vse naprej plačano - na ladji pa so mene namestili med 3 japonske turistke, mojo prijateljico pa k trem grškim šoferjem. Če ne bi zagrozil, da bom poklical našo ambasado v Grčiji in pokazal novinarsko izkaznico, je veliko vprašanje kako bi sploh potovala do Igoumenitse. Veliko krivdo pa nosi slovenska agencija, ki je vse skupaj organizirala in prodala, saj so mi grki povedali, da jim je vseeno kako in kje je kdo na ladji nastanjen. Skratka neodgovorno in na škodo turista. Pa lep pozdrav. :OK:

 

Ti si se pa veliko oz. vse naučil na že enem izletu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si se pa veliko oz. vse naučil na že enem izletu :)

 

 

Glede na vse prebrano, in na borbo ki sem jo imel z objavljenim tekstom....me je strah da to kar praviš ne drži.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morš še povedat,katera agencija je to organizirala,ker se mi sploh ne zdi slabo da bi mogel prespat z 3 Japonskimi turistkami,sam tok ,da vem ko bom planiral SAM kakšno takšno ruto :P  :D

He,he... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: razburjal se je ker je njegova lepša polovica uživala z tremi šoferji :P

Ni uživala s tremi šoferji - sem to preprečil - he,he! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na vse prebrano, in na borbo ki sem jo imel z objavljenim tekstom....me je strah da to kar praviš ne drži.......

Ne vem na kakšno borbo misliš - a tako je bilo in to so moje izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da ne bo samo kritiziranja (je sicer dobrodošlo) moram nekaj pojasniti. Najina pot je bila od doma pa do otoka Krfa in nazaj v Benetke, nato pa iz Benetk čez prelaze do kraja Ortisei (St. Ulrich) tik pred Val Gardeno, kjer sem doživel neljub dogodek. Prilagam še drugi del najine poti! Lp..

potopis_2_del.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si se pa veliko oz. vse naučil na že enem izletu :)

"Snecer", veliko si mi pomagal z nasveti, tudi drugi tukaj so mi podobno pomagali. Res veliko sem se naučil iz najine poti (še zdaleč pa ne vse), a kljub vsemu volje nisem izgubil. Načrt za letos je tudi že narejen - le podrobnosti še urejava. V kratkem napišem kaj več. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letošnjo lokacijo bi nam lahko zaupal :)

Saj jo bom, vendar še imam neke dogovore in dokler ni vse potrjeno moram biti tiho. :OK: Vseeno pa en namig - zadeva bo kr dolga več kot 3 tedne - pot naju bo pa vodila skozi najmanj 10 držav :yes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je prečitati doživetja in občutke nekoga drugega na poteh, ki si jih sam prevozil.

Tudi jaz sem lani prevozil prelaz Gavia (sicer v obratni smeri), pa nisem opazil ničesar posebnega, razen izredno slabe ceste proti vrhu (iz obeh strani). Šele zvečer, ko smo se pogovarjali o prevoženi poti, je kolegova sopotnica omenila spust iz Gavie (v smeri prelaza Tonale) in kakšne travme je preživljala ob tem spustu. Omenjala je zelo ozko cesto (to drži), brez ograje in prepadno (tudi to drži, a pri vožnji tega sploh nisem opazil), nepregeldne in ostre ovinke (pri spustu to običajno ni nek problem, saj vidiš naprej). Samo v informacijo: letos poteka Giro d'Italia preko prelaza Gavia, tako da bo vsaj asfalt porihtan.

 

Prelaz Stelvio sem v zadnjih dveh letih prevozil dvakrat. Prvič iz smeri Bormia s spustom na severno stran: kljub neugodnim ovinkom (ozkim in ostrim) na tej strani, ni bilo nekih posebnih težav.Lani pa je sledil vzpon v obratni smeri. Ti isti ovinki so se izkazali za precej bolj neugodne, saj pri vzponu praktično ne vidiš ničesar naprej in moraš vedno računati s tem, da ti nekdo pripelje nasproti (še toliko bolj, če je to nedelja in je promet zares gost). 

 

p.s.

Prelaz Stelvio nima ničesar skupnega s smukaškimi tekmami. Ta sicer res poteka na progi Stelvio, a to je v Bormiu in na čisto drugem hribu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je prečitati doživetja in občutke nekoga drugega na poteh, ki si jih sam prevozil.

Tudi jaz sem lani prevozil prelaz Gavia (sicer v obratni smeri), pa nisem opazil ničesar posebnega, razen izredno slabe ceste proti vrhu (iz obeh strani). Šele zvečer, ko smo se pogovarjali o prevoženi poti, je kolegova sopotnica omenila spust iz Gavie (v smeri prelaza Tonale) in kakšne travme je preživljala ob tem spustu. Omenjala je zelo ozko cesto (to drži), brez ograje in prepadno (tudi to drži, a pri vožnji tega sploh nisem opazil), nepregeldne in ostre ovinke (pri spustu to običajno ni nek problem, saj vidiš naprej). Samo v informacijo: letos poteka Giro d'Italia preko prelaza Gavia, tako da bo vsaj asfalt porihtan.

 

Prelaz Stelvio sem v zadnjih dveh letih prevozil dvakrat. Prvič iz smeri Bormia s spustom na severno stran: kljub neugodnim ovinkom (ozkim in ostrim) na tej strani, ni bilo nekih posebnih težav.Lani pa je sledil vzpon v obratni smeri. Ti isti ovinki so se izkazali za precej bolj neugodne, saj pri vzponu praktično ne vidiš ničesar naprej in moraš vedno računati s tem, da ti nekdo pripelje nasproti (še toliko bolj, če je to nedelja in je promet zares gost). 

 

p.s.

Prelaz Stelvio nima ničesar skupnega s smukaškimi tekmami. Ta sicer res poteka na progi Stelvio, a to je v Bormiu in na čisto drugem hribu.

Ko se boš tretjič namenil na Stelvijo in ostale prelaze raje počakaj, da dokončajo avtocesto, boš imel vsaj bolj pregledno in tekočo vožnjo.. :alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je prečitati doživetja in občutke nekoga drugega na poteh, ki si jih sam prevozil.

Tudi jaz sem lani prevozil prelaz Gavia (sicer v obratni smeri), pa nisem opazil ničesar posebnega, razen izredno slabe ceste proti vrhu (iz obeh strani). Šele zvečer, ko smo se pogovarjali o prevoženi poti, je kolegova sopotnica omenila spust iz Gavie (v smeri prelaza Tonale) in kakšne travme je preživljala ob tem spustu. Omenjala je zelo ozko cesto (to drži), brez ograje in prepadno (tudi to drži, a pri vožnji tega sploh nisem opazil), nepregeldne in ostre ovinke (pri spustu to običajno ni nek problem, saj vidiš naprej). Samo v informacijo: letos poteka Giro d'Italia preko prelaza Gavia, tako da bo vsaj asfalt porihtan.

 

Prelaz Stelvio sem v zadnjih dveh letih prevozil dvakrat. Prvič iz smeri Bormia s spustom na severno stran: kljub neugodnim ovinkom (ozkim in ostrim) na tej strani, ni bilo nekih posebnih težav.Lani pa je sledil vzpon v obratni smeri. Ti isti ovinki so se izkazali za precej bolj neugodne, saj pri vzponu praktično ne vidiš ničesar naprej in moraš vedno računati s tem, da ti nekdo pripelje nasproti (še toliko bolj, če je to nedelja in je promet zares gost). 

 

p.s.

Prelaz Stelvio nima ničesar skupnega s smukaškimi tekmami. Ta sicer res poteka na progi Stelvio, a to je v Bormiu in na čisto drugem hribu.

Lepo si napisal, torej veš kako se je počutila "moja", na svojem "cestaku" iz smeri Tonale-ja na Gavio. Meni zadeva ni predstavljala večjih problemov. Njej pa je Gavia ostal v ful slabem spominu - marsikje je že bila, a tako slabo se ni počutila še nikoli - čisto je bila "tilt" - Stelvio pa nama ni delal nobenih težav, razen gorskih svizcev "Murglov", ki ti prečkajo cesto in če ga povoziš lahko pošteno padeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se boš tretjič namenil na Stelvijo in ostale prelaze raje počakaj, da dokončajo avtocesto, boš imel vsaj bolj pregledno in tekočo vožnjo.. :alko:

He, he - če bo avtocesta pa ne bo več isto in ne bo zanimivo! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si napisal, torej veš kako se je počutila "moja", na svojem "cestaku" iz smeri Tonale-ja na Gavio. Meni zadeva ni predstavljala večjih problemov. Njej pa je Gavia ostal v ful slabem spominu - marsikje je že bila, a tako slabo se ni počutila še nikoli - čisto je bila "tilt" - Stelvio pa nama ni delal nobenih težav, razen gorskih svizcev "Murglov", ki ti prečkajo cesto in če ga povoziš lahko pošteno padeš.

 

Meni pa se je zdel eden najlepših prelazov nasploh... :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si napisal, torej veš kako se je počutila "moja", na svojem "cestaku" iz smeri Tonale-ja na Gavio. Meni zadeva ni predstavljala večjih problemov. Njej pa je Gavia ostal v ful slabem spominu - marsikje je že bila, a tako slabo se ni počutila še nikoli - čisto je bila "tilt" - Stelvio pa nama ni delal nobenih težav, razen gorskih svizcev "Murglov", ki ti prečkajo cesto in če ga povoziš lahko pošteno padeš.

bil si opozorjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njej pa je Gavia ostal v ful slabem spominu - ... 

Tudi jaz poznam eno (ko sva rila tja gor, je bila sicer še sopotnica) in od tedaj dalje imam neke vrste ebargo, če se že dogovarjava in planirava tiste kraje: Gavia in Stelvio iz smeri Prata odpade. Pa saj sta videla na lastne oči: je še veliko lepših zadev v dolomitskih koncih.

LP in veselo načrtovanje za to sezono, ki se noče in noče začeti - spet bo sneg.

post-1569-0-93577500-1363175336_thumb.jpg

post-1569-0-91096200-1363175396_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he - če bo avtocesta pa ne bo več isto in ne bo zanimivo! :evilgrin:

Bo bo lahko se boš kontra peljal...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz poznam eno (ko sva rila tja gor, je bila sicer še sopotnica) in od tedaj dalje imam neke vrste ebargo, če se že dogovarjava in planirava tiste kraje: Gavia in Stelvio iz smeri Prata odpade. Pa saj sta videla na lastne oči: je še veliko lepših zadev v dolomitskih koncih.

LP in veselo načrtovanje za to sezono, ki se noče in noče začeti - spet bo sneg.

Hehe, tudi jaz imam prepoved od svoje boljše polovice za vožno preko Gavie, če je ona zraven na motorju :grim Sem že pomislil, da sem edini primerek. No, zdej sem že bolj pomirjen, hehehe :OK:

Moram pa priznati, da me je kmalu po začeku vzpona zapustila ležernost upravljanja! Cesta je ponekod resnično zelo zelo ozka iz smeri Passo Tonale. K temu sva bila še na polno otovorjena. Pri srečevanje si moral biti kar skoncentriran, sploh ko si bil na zunanji strani ceste in loči gumo od prepada le tisti obcestni kamen, ob katerega pa lahko kvečjemu še prej s kufrom zapneš in greš ti, motor in sopotnica v tri krasne (kot se je to zgodilo tistemu novinarju z novo FJR1300  :kva1:)

Samo na koncu potovanja se spominjaš ravno takšnih odsekov cest z nasmeškom. Se mi zdi da je to eden od tistih pravih čarov potovanja z motorjem :OK:

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno se zdi Gavia tudi eden lepših prelazov. Bil gori lani 25.6. malo do osmih zvečer in nisem še videl lepšega sončnega zahoda kot sem ga tam gor. Cesta se mi zdi čisto ok glede na to da imam do doma podoben teren (pa še makadam za povrh :kva2: ), prepadi ob cesti tudi ne (kdor je bil na Korziki ve, kaj govorim). Po uživanju na vrhu prelaza sem se spustil v Santa Caterino, kjer sem dobil sobo za 20€. V hotelu sem srečal še dva motorista iz Osla (eden je imel isti motor kot jaz) in debata se je zavlekla pozno v noč. Glede na to da sem šel prvič na tako furo sam, lahko rečem samo top of top  :OK: .

 

post-23617-0-09429000-1363188071_thumb.jpg

post-23617-0-29639200-1363188126_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil AK84
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gavia res ni "mokre sanje", ampak izkušnja je bila pa nepozabna. Je pa res da kot voznik nimaš časa gledat prepade poleg sebe, ker maš s cesto vrh glave dela...

Sem pa vozil za enimi Poljaki in sopotnica se je celo pot do vrha držala voznika kot klop in gledala desno v tla, čeprav ji je šofer vedno kazal lepe prepade na levi. Mislim da je mela polne hlače... ji ne zamerim...

 

letos pa imam plan prevozit še kontra smer iz Bormia v Legno. Se mi ne da delat ovinka okoli čez Aprico  :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!