Skoči na vsebino

Na tehničnem pregledu pri Dumidi so mi uničili gumo


BorutB

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Torej, zgodil se je sledeč problem pri Dumidi (Dumida, družba za trgovino, storitve in servis d.o.o., Spodnje Dobrenje 42A, 2211 Pesnica pri Mariboru) dne 23.3.2012 sem k njim pripeljal motor z komaj eno sezono rabljeno sprednjo gumo. Tehničnega sem naredil brez problema, saj je motorno kolo letnik 2008 in je to bil komaj prvi tehnični pregled. Pri pregledu sta dva zaposlena temeljito pregledala in testirala motorno kolo ter celo večkrat testirala zavore na valju. Kasneje ju vprašam, če je kaj narobe z zavorami in sta mi odgovorila, da je vse vredu, da zavore celo preveč primejo oz. zagrabijo. Ker sem zaupal strokovnjakom pri Dumidi, sem plačal račun in se z motorjem odpeljal domov in ga parkiral v garažo.

Včeraj 1.4.2012 sem šel oprati motor in z njim hotel narediti nekaj kilometrov, nakar opazim, da je sprednja guma na dveh mestih cela razcefrana. Letos se še sploh nisem nič vozil, šel sem samo na tehnični pregled in z njim takoj v garažo. Ni variante, da bi lahko sam uničil sprednjo gumo, saj vemo, da sprednja guma ni pogonska, pa tudi z njo tako ne moreš zabremzati, da bi jo na dveh mestih razcefralo.

Torej, vsem toplo proporočam, da temeljito pregledate motor oz avto, ko v njem sedijo drugi ljudje.

Dumida, razočali ste me, ter me oškodovali za 130€!!! še link, da bote vedeli kje se je to zgodilo. http://www.dumida.si/kontakti-in-lokacija/dumida-center-maribor.aspx

img53091.jpg

img53101.jpg

img53111.jpg

img53121.jpg

img53131.jpg

img53141.jpg

img53151.jpg

img53161.jpg

post-20177-0-18129000-1333387451_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali nisi bil zraven pri pregledu?? zanima me še, na kakšen način bi naj zavore "preveč prijele" :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila sva dva motorista na pregledu in sva se pogovarjala. Od daleč sem spremljal pregled. Ne vem, kaj je mislil s tem, da zavore preveč primejo, mislim, da je kar nekaj pač rekel.

Kaj pravite, se še s tako gumo lahko vozim, ali jo moram it zamenjat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem na tehničnem do sedaj sam opravljal test zavor in ne tam zaposleni tko da mi tole ni čist jasno.odvisno očitno kako kje imajo pošlihtano.se je pa za vprašati, ali ima zaposleni A kategorijo, ker če ne, nema sedanja na motor :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdo, če sem po dveh tednih komaj videl, kaka je guma. Prpelal sem se domov iz tehničnega in ga sparkiral v garažo. Po dveh tednih se pa hočem it pelat, pa to zagledam. Kako jim naj dokažem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem na tehničnem do sedaj sam opravljal test zavor in ne tam zaposleni tko da mi tole ni čist jasno.odvisno očitno kako kje imajo pošlihtano.se je pa za vprašati, ali ima zaposleni A kategorijo, ker če ne, nema sedanja na motor :grrr

Ma ni tako. Pripelješ se tja z motorom, potem pa ti ga tam en delavec vzame in se zapelje gor na valje, drugi pa gleda na ekran. Ko je vsega konec, ti samo rečejo, da pojdi plačat in zunaj te čaka motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdo, če sem po dveh tednih komaj videl, kaka je guma. Prpelal sem se domov iz tehničnega in ga sparkiral v garažo. Po dveh tednih se pa hočem it pelat, pa to zagledam. Kako jim naj dokažem?

ne moreš..zamenjaj, pa jo pelji tja pa jo vrzi bučmanu v glavo..

in ja, jaz sem tudi lepo sam zapeljal na valje..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vem, kaj naj sedaj naredim. Je še varno, da bi se vozil s tako gumo ali bom moral gumo zamenjati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem men pa je malo čudno da bi bilo to od valjev če je skoraj do roba gume natrgana?no ne vem lahko da se motim. meni je eno leto pacijent na avto krki tak delal in ga gledam probava on zadnjo premzo pa je motor potegnilo do roba ko se je guma naslonila na rob mi je lepo na novi sportsmartki pofrezo dol špagete majko mu j....pol pa še me je vrgo.sem šel takoj drugam naredil brez problema.in to da bi ga na valje dal osebek ki je tam zaposlen sem doživel samo na avto krki vse povsod drugje sem sam delal to.

jaz sem tisto gumo vozil amapak ni bilo niti približno to kar imaš ti.meni je take trakece tanke dol potegnil cist na robu gume ni se vidlo tako deformirano kot tebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

karkasa ne zgleda poškodovana, samo vrhnja tekalna plast. Jaz bi vozil normalno, razen če bi kaj čudno treslo ali karkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na tehničnih pregledih v Celju sam sediš na svojem motorju in sam stiskaš bremze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je kriminal. Zal ni nacina da bi nedvoumno dokazal njihovo krivdo.

Dr_Jakob: ponekod tehnicnega naredis brez motorja. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, če pogledamo realno, je čist vseeno, če sam sediš na motorju in stisneš po bremzi ali pa edn od zaposlenih. To valji nebi smeli naret in tako natrgat gume na sprednji koli ni možno pri vožnji. Pa če tudi bi se samo po prednji koli vozil, jaz tega nebi mogo naret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor ni prav, da so bili tako šlampasti in to naredili.. Ampak dokazal boš težko.

Meni se guma ne zdi uničena, če ne trese bi se jaz normalno vozil naprej. Slej ko prej jo boš toliko obnucal, da ne bo nič več videt.. Oprijem pa tudi po moje ne bi smel biti nek občutno manjši zaradi tega..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je gumo mal pobrusil na valjih, vprašanje kako jim je to uspelo. Žal po tolkem času po moje ne boš mogel dokazati njihove krivde. Sem pa jaz tudi v ljubljani na LPP sam sedel na motorju na testu zavor, možakar je stal zraven in dajal navodila in bil pripravljen, če bi bilo treba kaj "lovit" motor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sej je zgodilo zatoker so ti blokirali gumo na valjih :) Drugače pa šola za naprej. Sam svojega motorja ne zaupam nikomur pa če je bilokakršen strokovnjak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, če pogledamo realno, je čist vseeno, če sam sediš na motorju in stisneš po bremzi ali pa edn od zaposlenih. To valji nebi smeli naret in tako natrgat gume na sprednji koli ni možno pri vožnji. Pa če tudi bi se samo po prednji koli vozil, jaz tega nebi mogo naret.

ni res, če tip ne obvlada motorja, bo zaviral ko pr norcih, nas pa so učili zveznega zaviranja z občutkom, ne pa sunkovitega stiskanja zavor.to so storili pri tebi in poškodovali gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na tvojem mestu stopil do poslovodje oz. nekoga na malo višjem mestu in popolnoma mirno, brez obtoževanja razložil situacijo takšno kot je ter poprosil ali lahko situacijo popravijo. Zgubiti nimaš kaj, če pa je človek s katerim se boš pogovarjal ČLOVEK, zna biti da boš kaj dosegel. Zgubit nimaš kaj.

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole kar bom zdajle rekel sicer ni ekološko, toda...

Jaz bi gumo snel, jo postavil na sredo delavnice jo polil s kurilcem in zakuril - potem pa naj se "odgovorni" sprašujejo, zakaj je frajer to naredu?!

...tako, kot je naredu en v Mariboru, ko mu v avtu ni dobro funkcionirala klima. Sedel je v avto, do fula gas in se z njim skozi izložbo zapeljal v štacuno!

Ajnfoh ne... Stopiš iz vozila in... na mrzu pir. Vzgojno ne!!?

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na tvojem mestu stopil do poslovodje oz. nekoga na malo višjem mestu in popolnoma mirno, brez obtoževanja razložil situacijo takšno kot je ter poprosil ali lahko situacijo popravijo. Zgubiti nimaš kaj, če pa je človek s katerim se boš pogovarjal ČLOVEK, zna biti da boš kaj dosegel. Zgubit nimaš kaj.

Točno tako. Tudi, če so taki "strokovnjaki", bodo vedeli, da se pri normalni vožnji to NE more zgoditi. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tako, kot je naredu en v Mariboru, ko mu v avtu ni dobro funkcionirala klima. Sedel je v avto, do fula gas in se z njim skozi izložbo zapeljal v štacuno!

Ajnfoh ne... Stopiš iz vozila in... na mrzu pir. Vzgojno ne!!?

Tisti v MB je PetoviaAvtu plačal "težke" denarce (oz. jim še plačuje) za svoj "izlet" z avtom v trgovino skozi izložbeno okno.

Zelo bo preplačal svojo (pre)vzgojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!