Skoči na vsebino

Na tehničnem pregledu pri Dumidi so mi uničili gumo


BorutB

Priporočene objave

Tisti v MB je PetoviaAvtu plačal "težke" denarce (oz. jim še plačuje) za svoj "izlet" z avtom v trgovino skozi izložbeno okno.

Zelo bo preplačal svojo (pre)vzgojo.

Kakorkoli naredu je pa prov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pri pregledu sta dva zaposlena temeljito pregledala in testirala motorno kolo ter celo večkrat testirala zavore na valju. Kasneje ju vprašam, če je kaj narobe z zavorami in sta mi odgovorila, da je vse vredu, da zavore celo preveč primejo oz. zagrabijo...

Spet eni, ki si majo za brihtne. Lepo olikano se naslovi dirketno na vodjo ali direktrorja. Mogoče bo šef majstrom vsaj brihtnost izbil iz glave. Ti pa če ne dobiš odškodnine boš dobil vsaj zadoščenje in misel da si naredil nekaj prav tudi za ostale žrtve tovrstnih brihtnežev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole kar bom zdajle rekel sicer ni ekološko, toda...

Jaz bi gumo snel, jo postavil na sredo delavnice jo polil s kurilcem in zakuril - potem pa naj se "odgovorni" sprašujejo, zakaj je frajer to naredu?!

...tako, kot je naredu en v Mariboru, ko mu v avtu ni dobro funkcionirala klima. Sedel je v avto, do fula gas in se z njim skozi izložbo zapeljal v štacuno!

Ajnfoh ne... Stopiš iz vozila in... na mrzu pir. Vzgojno ne!!?

ja moto rider, ta tip je mel hondo Hr-v , če se ne motim in jim ga je večkrat pelal v popravilo, pol ga pa je dobesedno iz tira vrglo in jim je odprl celo izložbo pa so meli extra klimo, ha, ha, se spomnem primera, je blo tud po tv.

Jaz pa bi šel z gumo in jo nabil okrog vratu temu tepcu, pol bi pa z njim sprobaval test zavor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko agresije zaradi en gume?!? Vsi b nekaj nekomu naredili... In zakaj nas imajo potem za divjake, nasilneže in še marsi kaj? Potem pa stokamo, kako nas motoristov nobeden ne mara in nas ''za nalašč'' zbijajo po cesti.

Mešani občutki me prevevajo, ko vidim, kako iz večine od vas kar buhti nesramnost, egoizem, nadutost, paranoja in še marsikaj. In to zaradi ene gume, ki je v bistvu še vozna. Če se je lastnik z njo peljal iz tehničnega do doma, pa ni opazil, da je kaj narobe menim, da je z gumo vse v redu ali pa lastnik nima niti toliko občutka, da bi se lahko varno vozil z motorjem naokrog...

In še nekaj, kar sem že mnogokrat izkusil na lastni koži: Lepa beseda(in lepo obnašanje) lepo mesto najde(ta). Zame lahko rečem, da v 90% to drži. Naslednjič se postavite v kožo tistega, na katereg se znašate v podobnih primerih, kot je ta. Če bi k meni recimo eden prihrumel in se najprej 5minut drl, preden bi mi sploh uspelo razbrati za kaj točno se mu gre mislim, je vsakemu logično, kakšna bi bila moja reakcija... Spelji se stari in vzemi nekaj proti napihnjenosti, da ne boš slučajno počil od nadutosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil na tehničnem AMZS Otočec in sem sam stiskal zavore oz. on mi je samo govoril kaj naj dolge, kratke, žmigavce itd. Ni mi pa jasno kako so ti lahko tolk uničl gumo??? Moja je bla že na meji al me bo spustu čez al ne, da bi pa tako delal kukr s tvojo bi jo pa sigurno razneslo... :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako se guma uniči, če ti potegne balanco v kraj...takrat bi moral on spustit zavoro, zravnat gumo in ponovit zaviranje, se je pa zgleda ustrašu in do konca zablokiral kolo pod kotom, pa so valji lepo pošmirglal rob gume...še dobr, da ga ni podru na tla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ogromno joka za kxxxx. gumo... Lowrenc je še najlepše povedal... sicer pa "pot pod noge" oz. moped med noge pa "na kraj zločina"... vsak dan ko tukaj debatirate se več "pozabi"... Morda bi jim pa kdo na Dumido vsaj link od tega foruma poslal...

...če pa ne boš nič "zrihtal" tudi z lepo besedo ne, je pa takale ANTI reklama najboljši udarec, malo po forumih, blogih, v kake cajtnge... pa motoristov ne bo več pri njih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet eni, ki si majo za brihtne................ boš dobil vsaj zadoščenje in misel da si naredil nekaj prav tudi za ostale žrtve tovrstnih brihtnežev.; AMEN!!!

Kako se eni brez veze razburjate zaradi ene navadne zajebancije, ene znucane gume in počenega izložbenega okna. A ne poznate heca in satire, bog se vas usmili!! Kako je vaše življenje zdolgočaseno in pusto... Jaz tale forum jemljem kot zabavo za dopolnitev povprečnega vsakdana. Morda mi je prav zaradi njega - in zaradi vas tako prijetno in lepo.

Hvala vsem, ki skrbite za mojo in še za kakšno polepšano življenje. :worship: :worship: :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, na tehničnih pregledih v Celju sam sediš na svojem motorju in sam stiskaš bremze

Jaz sem na Viatorju v ljubljani tudi sam peljal čez ''valjarje''. Stric ni nič sedal na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tehnični imajo sigurno zavarovanje za primer škode....če ne gre drugače pa naredi prijavo na zavarovalnici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zvečer sem jim poslal email s slikami ter do danes še nisem dobil nobenega odgovora. Tiho so kot riti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ni razloga da se nebi dalje vozil. kot je jure rekel, če nič ne trese pol ni panike.

drugače pa veš, kam na tehničnega ne boš več hodil.

sem pa tudi sam bil 3 dni nazaj na tehničnem.

mislim da tip ni bil najbol pri stvari, ko je dal motor na valje. je tak po bremzi stisnil, da je motor kar katapultiralo nazaj, oni je pa nekaj brcal po zraku. dobro da je kesl trdi, ker bi drugače na njem verjetno bili odtisi od njegovih prašnikov. :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovora na mail itak nebos dobil. Pac v primeru da menjaš gumo jim to nesi tja in se zahvali delavcema ki sta opravljala tehničnega. Aja zahvali se pa preko vodstva dumide, bo pohvala bolj veljala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi meni so delavci V kranju na primskovem dali sami motor na valje meni niso pustili pri tem pa so mi 2x skoraj motor po

tleh vrgli. Matr sm švicu... tko da, naslednjič bom sam to opravil.... upam da zrihtaš pojdi tja pa jim povej več škode kot so ti že naredili

ti je nemorejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi meni so delavci V kranju na primskovem dali sami motor na valje meni niso pustili pri tem pa so mi 2x skoraj motor po

tleh vrgli. Matr sm švicu... tko da, naslednjič bom sam to opravil....

Jaz pa raje vidim, da ga oni vržejo po tleh kot pa da ga sam...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te praske nebi gumi NIČ škodile je pa guma tako ali tako že na koncu in nebo nobene škode, če jo lepo zamenjaš z novo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te praske nebi gumi NIČ škodile je pa guma tako ali tako že na koncu in nebo nobene škode, če jo lepo zamenjaš z novo !

Guma niti slučajno ni na koncu, ja je škoda če jo takoj zamenja, ima še nekaj legalnih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma niti slučajno ni na koncu, ja je škoda če jo takoj zamenja, ima še nekaj legalnih km.

Saj sem napisal,da te praske gumi NIČ neškodijo in lahko še malo vozi sicer pa po sliki mima nikjer po sredini več kot ca 1mm profila kar je zelo malo sploh v kakem dežju

.Sicer pa sam ve koliko ima sebe rad ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole kar bom zdajle rekel sicer ni ekološko, toda...

Jaz bi gumo snel, jo postavil na sredo delavnice jo polil s kurilcem in zakuril - potem pa naj se "odgovorni" sprašujejo, zakaj je frajer to naredu?!

...tako, kot je naredu en v Mariboru, ko mu v avtu ni dobro funkcionirala klima. Sedel je v avto, do fula gas in se z njim skozi izložbo zapeljal v štacuno!

Ajnfoh ne... Stopiš iz vozila in... na mrzu pir. Vzgojno ne!!?

Za prvo ne vem?

Ta drugi pa sem bil jaz, če slučajno ne veš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvo ne vem?

Ta drugi pa sem bil jaz, če slučajno ne veš!

Ja, saj zaradi takega tvojega obnašanja pa so policaji po celi Sloveniji člane tvojega kluba zasliševali!

B'k zaroštan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, takšen odgovor sem da nes dobil na email s strani Dumide.

Spoštovani!

Vezano na pisanje katerega smo prejeli dne 3.4.2012 preko elektronske pošte Vam sporočamo, da poškodbe Vaših pnevmatik na motornem kolesu ne morejo nastati pri opravi tehničnega pregleda vašega motornega kolesa. V kolikor bi poškodbe sledile nepravilno opravljenemu testu zavor v okviru tehničnega pregleda motornega kolesa, bi morale poškodbe obstajati po celotni pnevmatiki na njenem roku kot poledica prevelikega trenja in obremenitve na rob pnevmatike zaradi vpliva trenja z preizkuševalno napravo. Ker pa je poškodba na vaših pnevmatikah razcefrana na dveh različnih delih in na sredini pnevmatike je poškodba verjetno nastala zaradi zaviranja med vožnjo, vendar ne na preizkuševalnem traku ob opravljanju tehničnega pregleda motornega kolesa. Pri opravljanju tehničnega pregleda na traku za test zavor namreč moč zaviranja motornega kolesa ne zadostuje za nastanek takšnih poškodb pnevmatike.

V skladu v sem navedenim Vas prosimo,da ne širite neresnic o strokovnosti dela družbe DUMIDA d.o.o., ker nismo dogovorni za Vašo nastalo škodo ter obžalujemo, da ste škodo utrpeli.

Lep pozdrav,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino možno razlago za na tehničnem, ti je že eden napisal (da je kolo blokiralo in preglednik ni spustil zavore, pa je brusilo blokirano gumo). Sam bi vedel, če bi ti blokiralo sprednje kolo med vožnjo. To torej odpade. Kaj pa, če se je medtem, ko si motor imel v garaži, kdo drug vozil? Edino to bi še lahko bilo... Vsekakor pa šola za drugič, da je treba ves čas biti zravem, ko kaj delajo. Ne samo zate, za vse. Itak bodo svojo krivdo zanikali, pa če so krivi ali ne. Samo.... a čisto nič nisi videl, ko so testirali zavore?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vsej njihovi strokovnosti naj ti prezentirajo voznjo z motornim kolesom z zavrtim kolesom v toliksni razdalji da nastanejo taksne poskodbe. Na valjih taksna poskodba ne more nastati, samo po celotni tekalni povrsini, na cesti pa lahko? Tako retardiranega odgovora pa se ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj leti so podobno poškodbo naredili tudi na gumah, ko sem motor peljal na tehnični pregled. Se je pa to zgodilo, ko je kolo zablokiralo na testnih valjih, ki so bili na površini posuti z grobozrnatim materialom (pesek ali neka pesku podobna reč). Risi so po nekaj sto prevoženih kilometrih izginili, ker niso bili globoki. Od takrat naprej sem vedno jaz na motorju, ko je le ta na tehničnem pregledu.

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao :)

Na Dumidi so Dumiji kolegici če zimo dve od štirih letnih gum zapravili (beri izgubili), tak da se temu sploh ne čudim hehe. Gume je seveda imela na skladiščenju, za kar se plača :)

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!