Skoči na vsebino

Moto Touring Party- Makedonija, Skopje/Katlanovo


dvormak

Priporočene objave

Moto Touring Party

31.07.2012-4.08.2012

Lokacija: Skopje/Katlanovo, Makedonija

Organizator: udruga Moto Touring Macedonia

kontakt tel: +389 77 510189 (Beni- dvormak)

e-mail: contact@moto-touring.mk

www.moto-touring.mk

- 5-dnevna moto-manifestacija

- stacionirani kamp

- jednodnevne ture kroz Makedoniju

- kulturno-umetnicki program

- party i druženje...

Program:

dan 1- dolazak ucesnika i smeštaj u kampu, druženje i slobodnih aktivnosti, uvece party za dobrodolicu

dan 2- tura 1 (ca. 250 km)- poseta megalitske observatorije Kokino, prirodna retkost "stenovite lutke", kao opcija- manastir sv. Joakima Osogovskog. Uvece Party, live music...

dan 3- tura 2 (ca. 380 km)- Berovsko jezero, Kolešinski vodopadi... Uvece Party, live music...

dan 4- tura 3 (ca. 400 km)- Mavrovo, Globocica, Ohridsko jezero... Kao opcija za one kojima se ne vozi- razgledavanje glavnog grada Skopje, Mileniumski krst na vrhu planine Vodno, stara Skopska caršija... Uvece Party, live music, wet t-shirt contest 1ooo.gif ...

dan 5- kraj manifestacije, pozdrav ucesnika uz motivaciju za ponovni sastanak sledece godine...

Ucestvovanje- FREE

Kampovanje na samom lokalitetu, uz obezbedjeni svi higijensko-tehnickih uslova - FREE

I još nešto, celi priliv i skupljena sredstava od ove maifestacije bice donirani u fondu za deca i omladince s posebnim potrebom!

Na manifestaciji ce biti dostupne bedževi i majice sa logom PODRŽITE POSEBNI OSMEH!

U sklopu manifestacije održace se i humanitarna rasprodaja nove i polovne moto-opreme koju su sami bajkeri donirali.

Oprema ce biti rsprodata po simbolicnim cenama, a skupljene pare ce se pridružiti fondu za djecu i omladince s posebnim potrebama...

Ukoliko netko od vas ima nešto viška opreme i želi donirati može doneti sa sobom na licu mjesta.

Eto, netko ce se necega rešiti, a netko ce doci do komada opreme po simbolicnoj ceni, ali oboje ce imati puno srce znajuci da su pomogli!

logo-malo.jpg

Party2012.jpg

DOBRODOŠLI !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Još jedna novost:

tokom trece ture (dan jezera) kolona motorciklista koji ucestvuvu na ovu manifestaciju procice kroz prirodni rezervat Jasen, inace mesto koje nije dostupno javnosti, a krije divne prirodne lepote i životinjski svet, a i cesta koja je kao stvorena za vožnju motorom...

U suradnju s direkcijom ovog rezervata naši gosti dobice dozvolu da prodju i vodstvo kroz rezervat, a na mesto zvano Kula bice usluženi i malom zakuskom :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Opet ja...

samo da najavim da ce biti nekih korekcija u rutama predvidjenih tura. Ture ce biti malo krace, ali još uvek sadržajne, tako da se sve može proci lagano i bez žurbe...

Uskoro cu postaviti detaljni plan rute, program i sadržaj predvidjenih aktivnosti u kampu ;)

Drago mi je da je ovaj event privukao ovoliku pažnju, i nadam se da cemo se pozitivno pokazati s organizaciske strane i da cemo vas opet privuci i sledecih godina...

Ukoliko u medjuvremenu ima bilo kakvih pitanja ili komentara, slobodno me kontaktirajte ovde na forumu, PP-om, e-mailom (contact@moto-touring.mk) ili telefonom (+38977510189)...

Neki su me vec kontaktirali, osobeno u vezi prijavljivanja, pa bi htio naglasiti da to nije potrebno, jednostavno dodjite... ucestvovanje je slobodno i svi dobronamernici su dobrodošli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrti-suci-povuci-potegni, opet ovako nekako ispadaju ture:

Tura 1, 1.08.2012:

Katlanovo-Kumanovo-StaroNagoricane-Kokino-KrivaPalanka-OsogovskiManastir-Rosoman-Kuklica-(SvetiNikole)-Katlanovo = 260 (280) km.

Tura 2, 2.08.2012:

Katlanovo-SvetiNikole-Štip-Kocani-Vinica-Berovo-Strumica-(Radoviš)-Negotino-Veles-Katlanovo = 390 (420) km.

Tura 3, 3.08.1012:

Katlanovo-Ržanicino-Taor-Dracevo-NovaBreznica-Jasen-MakedonskiBrod-(Kruševo)-Kicevo-Mavrovo-Gostivar-Tetovo-Katlanovo = 330 (420) km.

karta je u atachmentu...

detalji ostalih sadržaja- uskoro... ;)

post-18541-0-80895200-1338558220_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Samo da ukratko javim da je lokacija kampa promenjena, još uvek u Katlanovo/Skopje, i sad je na sledecim koordinatima 41°52'40.72"N , 21°41'40.45"E

Putokazi ce piti postavljeni još na autoputu E-75 (bivši autoput Bratstva i Jedinstva), s obe strane kod izlaza za Katlanovo i bice lako da nadjete.

Sledi detaljni program...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konacni program Moto Touring Eventa u Katlanovo/Skopje 31.07 - 4.08.2012

molim vas samo da imate u obziru da smo poceli malo pre-entuzijasticno, ali s tokom vremena, mogucnostima i konsultacijama sa clanovima ovog i drugih foruma, sadržaj tura je malo promenjen u smislu skracene i relaksiranije rute.

Znaci idemo ovako:

31.07.2012 (utorak)

Dolazak ucesnika vec od ranih jutarnih sati. (kamp ce vec 2 dana prije toga biti postavljen, tako da tko poželi može i prije) Tokom dana u kampu je i prezentacija i degustacija jedinog makedonskog brandy-a "Traikovsky" (verujte odlican je, i ne boli glava kad se pretera... ovo iz iskustva)

16 - 18 sati - zajednicki rucak za dobrodošlicu u manastiru Sv. Nedelja, u blizini kampa (cobanac i grafce) 0a-smiley.gif

20 sati - svecano otvaranje eventa i pocetak muzickog programa

1.08.2012 (sreda)

Tura 1 (oko 280 km.) Katlanovo-Sveti Nikole-Štip-Negotino-Krnjevo-Katlanovo

u Krnjevo je predvidjen piknik, gosti smo vinarije "Traikovsky" (www.traikovsky.com.mk) sa zakuskom i degustacijom vina... Tamo se malo opustimo na svežem vazduhu planine Kožuf, i vracamo se natrag u kampu u Katlanovo najkracim putem- autoputem

od 20 sati- moto igre

od 22 sati- muzicki program

2.08.2012 (cetvrtak)

Tura 2 (oko 250 km.) Katlanovo-Kuklica-Kriva Palanka- Katlanovo

Posetit cemo prirodnu retkost Kuklica- stenovite lutke u obliku svadbe.

U Krivoj Palanci idemo do manastira Sv. Joakima Osogovskog iznad grada, gde cemo malo kulirati u svežini na izletnickom mestu. Vracamo se u kampu najkracim putem.

Naglašavam da je ovaj dan kod nas praznik i da su moguce gužve na mestama gde idemo, pa treba posebno paziti.

od 20 sati- nagradna igra

od 22 sati- muzicki program

3.08.2012 (petak)

Tura 3 (oko 330 km.) Katlanovo-Jasen-Makedonski Brod-Kicevo-Mavrovo-Katlanovo

Posetit cemo prirodni rezervat Jasen, mesto inace zatvoreno za javnost, a bogato izuzetnom vegetacijom i životinskom svetu. Malo cemo uživati u ljepote ove regije, pa onda tokom reke Treska, idemo gore obici Mavrovsko jezero i vracamo se opet natrag u kampu.

od 20 sati- iznenadjenje

od 22 sati- muzicki program

4.08.2012 (subota)

kraj eventa, pozdrav ucesnika uz motivaciju za ponovni susret sledece godine...

To je to otprilike... nešto smo izostavili iz programa, ali treba nešto ostaviti i za sledecih godina...

Ucestvovanje, ture i kampovanje su slobodni, ne trebate se najavljivati, samo jednostavno dodjite i prepustite se uživanju...

Dobro nam došli na I-vi internacionalni Moto-Touring Event...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno obaveštenje:

dio puta koji cemo voziti 3.08.2012 u dužini od 15 km. je neasfaltiran, samo tamponiran!

ovo je slika tog puta od prije 5 godina, sad je istog kvaliteta, samo malo proširen

DSCN1101.JPG

uglavno ovim putem može proci saki tip motora, ali one koji se ne bi prašnjali, poslacemo drugim putem direktno za Mavrovo, gde nas ocekuje mala zakuska i zabavni program kod hotela Srna ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno obaveštenje:

dio puta koji cemo voziti 3.08.2012 u dužini od 15 km. je neasfaltiran, samo tamponiran!

ovo je slika tog puta od prije 5 godina, sad je istog kvaliteta, samo malo proširen

DSCN1101.JPG

uglavno ovim putem može proci saki tip motora, ali one koji se ne bi prašnjali, poslacemo drugim putem direktno za Mavrovo, gde nas ocekuje mala zakuska i zabavni program kod hotela Srna ;)

U vezi ovog obaveštenja, ipak cemo da zaobikci ovaj put, ne bi htjeli riskirati da se bilo kome što dogodi.

Alternativna ruta je Katlanovo-Veles-Prilep-MakedonskiBrod-Kicevo-Mavrovo-Gostivar-Tetovo-Katlanovo i bila bi malo duža, oko 360 km. s 3 pauzama (u Prilep, u Kicevo i vecu pauzu u Mavrovo)

U ovom slucaju otpada prirodni rezervat Jasen, ali tamo osim guste šume i nema što pogledati...

I ovako je cesta interesantna, ide se autcestom do Gradsko (oko 70 km.) i onda idu krivineeeeee sve do Gostivar, e onda opet autocestom nekih 50-tak km.

E sad za sve tri ture imamo obezbedjenjo osveženja na punktovima na putu, uglavno voda i poneki sokic, a obezbedili smo i nešto maaaalo više na punktovima u Krnjevo (1-va tura), Kriva Palanka (2-ga tura) i Mavrovo (3-ca tura)

Pozdrav svima i izvinite mi ako se ne javljam tako cesto, vec idemo na terenu i polako pripremamo..

Popravljeno . Popravil dvormak
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U blizini kampa gde ce biti centralni event (3-4 km. udaljeno), nalazi se Katlanovska banja (http://www.katlanovskaspa.com/), gde ima i sobe za prespavanje. Cene su oko 25 eura po danu i osobi, i ukljucuje korištenje banje, fizikalne terapije i 3 obroka (dorucak, rucak i veceru)

Pokušavamo dogovoriti cenu samo za nocevanje, ili eventualno nocevanje s doruckom, pa javicu kad mi potvrde.

Odma do njih je i penziono odmaralište i kod njih cena je oko 10 eura za nocevanjenje s doruckom. Sobe nisu tkozna-šta, ali dobri za prespavanje...

Malo je zeznuto što ne primaju rezervacije, ali kao što su mi rekli, bice mesta u tom periodu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kaj več kandidatov za tale izlet?... mene mal mika... pa če si še ena dva kolega dopust zrihtata... sicer sem lani Makedonijo "preletel" na poti proti Ohridu, Albaniji... Če "nam potegne" bi štartali v ponedeljek, po AC do Srbije, potem smer Šabac, Ub, Milanovac, Vrnjačka Banja (spanje) ter naslednji dan na kosilo v Leskovac ...pa do Skopja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opet ja... 0a-smiley.gif

Male upute kako da stignete do lokacije:

Prilaz je s autoputa E-75, ranije poznat kao autoput Bratstva i Jedinstva, iskljucujete se na izlaz br. 18 - KATLANOVO (one koji dolaze sa severne strane, ne vrtite prema Skopje, vec produžujete pravo prema Veles-Gevgelija-Thessaloniki, kad prodjete kljucak za Skopje, posle njega je kljucak za Aerodrom i sledeci je onaj za Katlanovo)

Na mestu gde se iskljucite sa autoputa, samo sledite putokaze "MOTO" i dovesce vas do kampa 0a-smiley.gif

Ako bude kakav problem, slobodno se javite meni- Beni +38977510189 ili Trte-tu +38978229299

Dogovorili smo cene smeštaja u spa centru Katlanovo, 1000 denara nocenje s doruckom. Sobe nisu nešto narocito, ali to je jedino u blizini. Mesta ima dovoljno, ali ipak moja preporuka je u šator u sami kamp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zahvaljujem svima koji su došli i podržali ovaj naš event 0takoje.gif

Svi su gosti bili fantasticni, nadam se da smo se i mi pokazali kao dobri domacini...

Izvinjavam se za sitnice i propuste, obecavam da cemo se sledece godine popraviti...

Zakazujem vam ponovni susret, 2013, sa novim turama i novim sadržajima... Vidimo se... 0namigivanje.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

polako se kuva programa za ovu godinu, pa bi vas zamolio da nam date
svoje predloge i mišlenja kako da vaš boravak na ovu manifestaciju
ucinimo bolji?

Hvala 1zdravo.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!