Skoči na vsebino

Tuneli v Avstriji


Darko3g

Priporočene objave

Zadnjič sem se peljal skozi Avstrijo od Maribora do Passaua, pa sem štel tunele - nisem prepričan, če sem preštel prav - sem ji pa naštel 28, od Plabutscha pod Gradcem do Wartberga I in še nekaj kasneje. Le najdaljši trije merijo preko 20km. Ker je ceste skozi Avstrijo okoli 320km, je pod zemljo preko 10% poti.

Zanima me ali je kdo preštel in izmeril dolžino teh tunelov oz. če je možno kje najti tak podatek? Našel sem sicer spisek tunelov nad 1000m - najdaljši je Arlberg z okoli 15km - vendar je še kar nekaj tunelov krajših od kilometra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam nobenega podatka,a zagotovostjo ti povem,da če bigradila naša Slovenska podjetja(SCT,Primorje...)te predore ne bi bili končani še naslednjih 50let :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Darko3g, mogoče greš počasi po Google Earthu in uporabiš merilnik razdalij?

Nimam nobenega podatka,a zagotovostjo ti povem,da če bigradila naša Slovenska podjetja(SCT,Primorje...)te predore ne bi bili končani še naslednjih 50let :lol1:

Nimaš nobenega podatka ampak ti z gotovostjo poveš? Mater tole pa je stavek in pol.

Sori Kmet2, zaradi dreves ne vidiš gozda ... srati po več 1000 zaposlenih zaradi dejavnosti nekaterih posameznikov, nastavljenih s strani politike in pa tujih vplivov, je butasto in nepošteno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Darko3g, mogoče greš počasi po Google Earthu in uporabiš merilnik razdalij?

Nimaš nobenega podatka ampak ti z gotovostjo poveš? Mater tole pa je stavek in pol.

Sori Kmet2, zaradi dreves ne vidiš gozda ... srati po več 1000 zaposlenih zaradi dejavnosti nekaterih posameznikov, nastavljenih s strani politike in pa tujih vplivov, je butasto in nepošteno.

Morš met pa res veliko podatkov,da zračunaš 1+1....Šentvidski predor,AC križ in še in še.....lepih projektov,saj nisem govoril o ljudeh,ki fizično delajo na terenu,ampak o pokvarjenem vodstvu,ki je prepleteno z korupcijo in podkupninami ,ki so jih za posel dajali spet skorumpiranim politikom...itd...mogoče sem

narobe oz.nerazumljivo napisal(se opravičujem) vsem 1000 in več zaposlenim :P .....pa tvoji komplimenti gor ali pa dol,to je resničnost naših nekdanjih gradbenih baronov in lepa zapuščina,ki se po 1 ali 2 letih po končani gradnji že na veliko popravlja.......

P.S. zaradi dreves ne vidiš gozda.................odvisno iz katere perspektive si zadevo ogleduješ :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam nobenega podatka,a zagotovostjo ti povem,da če bigradila naša Slovenska podjetja(SCT,Primorje...)te predore ne bi bili končani še naslednjih 50let :lol1:

Tole je bolj parodija na nekaj zadnjih let kot pa resnica;

Sem posredno sodelaval pri gradnji karavanškega predora (naše strani), in lahko zagotovim, da ni bilo nobenih hudih zamud, teren je bil bolj zaj... kot na avstrijski stani, ampak smo ga naredili. Drugo pa je izvedba strojnih inštalacij in tunelne opreme. Tam se je nekoč šparalo, v novejšem času pa poligona za nabiranje sredstev strank, lobijev.........

Nekoč so Jugoslovanski gradbeniki sloveli kot solidni in ugodni izvajalci za največje projekte. Pa še najboljšega posrednika (Ti..) za posle smo imeli.

Danej je pa zgodba res žalostna, nekaj posameznikov je ob mižanju države pokradlo vse, kar je vrednega bilo v SLo gradbeništvu in odprlo vrata tujcem.

Kaj nas čaka, pa raje ne še; edini slovenski tunel v gradnji gradijo tujci.

Bravo slovenski pomladniki, res smo rabili tako demokracijo.

Sorry za off topic, Avstrijci še sedaj zidajo galerije na Taurnski avtocesti zaradi hrupa, čakajo pa, da bomo zbrali denar za dogradnjo edine enocevne ovire od Hamburga do Beograda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem se peljal skozi Avstrijo od Maribora do Passaua, pa sem štel tunele - nisem prepričan, če sem preštel prav - sem ji pa naštel 28, od Plabutscha pod Gradcem do Wartberga I in še nekaj kasneje. Le najdaljši trije merijo preko 20km. Ker je ceste skozi Avstrijo okoli 320km, je pod zemljo preko 10% poti.

Zanima me ali je kdo preštel in izmeril dolžino teh tunelov oz. če je možno kje najti tak podatek? Našel sem sicer spisek tunelov nad 1000m - najdaljši je Arlberg z okoli 15km - vendar je še kar nekaj tunelov krajših od kilometra.

mogoce tole pomaga: http://de.wikipedia..../Pyhrn_Autobahn

desno sta dve "ikoni" strassenverlauf in ausklappen. klikni na ausklappen.

presteto (in ce se nisem zmotil) jih je 30 na A9 od vozla voralpenkreuz do sentilja.

BTW ce poznas oznako ceste lahko tako preveris katerokoli cesto v aut. in najbrz se kje v evropi ali po svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!