Skoči na vsebino

nastavitev točke vklopa pri hidravlični sklopki


ELO

Priporočene objave

ali se da pri hidravlični sklopki nastaviti zadevo tako, da bo pričela prijemati recimo pri odmiku 20mm od balance.

sedaj mi vklopi in prime vse v zadnjih 3mm hoda, torej pri skoraj povsem spuščeni (odmaknjeni) ročici...

hvala in lep pozdrav!

..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hidravlična je kot je, nič se ne da spreminjat. Če nimaš nastavljive ročice sklopke, pa lahko kupiš kake aftermarket, pa imaš pol drugačen filing na sklopki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ročica je nastavljiva, toda to ni to, kar hočem...

moti me predvsem to, da je sklopka pred razdiranjem (vpoklic bla bla bla) prijemala oziroma vklapljala na povsem drugi točki kot sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ročica je nastavljiva, toda to ni to, kar hočem...

moti me predvsem to, da je sklopka pred razdiranjem (vpoklic bla bla bla) prijemala oziroma vklapljala na povsem drugi točki kot sedaj.

Imel sem isti problem, ko sem odzračil, je delalo tako kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako ima narejeno Vmax, ampak mogoče se da nastavljati na sekundarnem cilindru, pri sklopki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako ima narejeno Vmax, ampak mogoče se da nastavljati na sekundarnem cilindru, pri sklopki.

NOBENA hidravlična sklopka se NE NASTAVLJA ! ! nastavi se sama!

To odgovarjam tebi z ELO-tom pa nekomuniciram sicer bi mu že včeraj odgovoril in stvar natančno razložil in opisal !

Ps:vsaka rit pride enkrat na sekret !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nej nekdo Bremzerju pove, ker Elotovih postov, (pa mojih tud) on ne bere, de ga je res carsko zabil. Huda kazen je edina vzgojna, elo, da boš vedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, bo že držalo, kar je bremzer napisal, hehe...vesel sem, da zanj velja "bolje ispasti glup nego s jurećeg voza..."

to, da je hidravlična sklopka znotraj območja obrabe lamel samonastavljiva vem oziroma sem vedel.

sedaj sem se naučil še to, da mi je prej, ko je prijemala bližje krmilu, v bistvu prijemala narobe in je bil v njej očitno zrak. po odzračenju namreč prijemlje tam, kjer me moti, kot opisano... jeba, a ne?

zadevo se da rešiti in sicer z zamenjavo ali nadgradnjo t.i. push-roda...

tako da zadeva kot taka ni misija nemogoče, kot trdi omejeni be-em-vejaš...

opis (angleški):

A hydraulic clutch is a self-adjusting clutch. Since the friction material on the clutch plate will wear down over time, the hydraulic clutch will automatically adjust to compensate for this loss. That said, you may not be comfortable with the point in which your clutch engages, and wish to adjust it.

Step 1 - Find the Pushrod

Your first step in adjusting a hydraulic clutch is to locate the slave cylinder pushrod and determine if it is adjustable or not. The only way to adjust a hydraulic clutch is by adjusting the length of the slave cylinder pushrod. If your pushrod is not adjustable, you may be able to find a suitable replacement.

Locate the clutch master cylinder body. Follow the metal tubing coming from the rear of the clutch master cylinder body. It will turn into flexible hosing as it connects to the slave cylinder. Inside the slave cylinder is a seal, piston, rubber boot, push rod, a locking nut and adjustable nut.

Step 2 - Adjust the Pushrod

Now that you have located the pushrod located inside the slave cylinder, you can use your wrench to adjust it according to your clutch issue. Turning the adjustable nut to make the push rod longer will give the clutch more time to engage. Turn the adjustable nut the opposite way to make the push rod shorter and shorten the length of time to engage.

še slikca omenjenih kosov:

20120528143453_vmax-clutch.JPG

http://www.motosvet.com/album/images/2010/680/20120528143453_vmax-clutch.JPG

se pa tega ne bom lotil sam, nimam primernega orodja... pa tudi volje ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!