Skoči na vsebino

Manjše kazni ?


Hornet9

Priporočene objave

Ja, predlog je že dan...zmanjšale se bodo kazni za lažje prekrške...za večje, kot je alkohol, vožnja po napačni strani, prehitra vožnja,...ostajajo enake

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi....Same shit, diferent package. :grim

kaj hočeš s tem povedat? da voziš fkelan in kontra po avtocesti?

sem nekje bral, da bi glede hitrosti bolj ali manj naj šlo vse skoraj na polovico. če je to res janšo volim za naslednjih 1000 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BenX....od kje pa ti tako razlago dobis? :) bi prej verjel,da si ti narobe slisal...glede na to,da skooos trobjo o hitrosti in nesrecah bojo te kazni kar ostale ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj hočeš s tem povedat? da voziš fkelan in kontra po avtocesti?

sem nekje bral, da bi glede hitrosti bolj ali manj naj šlo vse skoraj na polovico. če je to res janšo volim za naslednjih 1000 let.

Fino, a na kolena greš tudi za 20EUR?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi....Same shit, diferent package. :grim

Poglej.. manjše prekoračitve (ko pač pelješ nekje malo nad omejitvijo), ne bodo tako sankcionirane. Alkohol in razni nizkoleteči izstrelki pa ostajajo kaznovani na isti ravni. Meni zveni nekako logično. Čeprav bi za alkohod kazni še podvojil.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIN... a to misliš za alko, da so tudi previsoke? Kaj boš pa rekel na to, da so nekoga že parkrat dobili pijanega in samo malo kaznovali. Vsakič. Dokler v svoji pijanosti ni povzročil prometne, kjer sta umrli dve peški? Kaj boš rekel na Mačka? Kaj na.. nadaljuj sam, gotovo poznaš tudi sam koga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že res drži , samo spet najebemo navadni smrtniki :hmm: po novem bomo ob kontroli prometa morali napihati minus 0,5 najmanj, če ne bo jeba(kazen, kako sploh lahko pomislimo da bi kaj spili) :slap: :slap: ,a povzročitelj prometne brez problema napiha 3,0 pa nikome ništa (oproščen ker je pač neprišteven) :slap: malo zdrave kmečke pameti ne bi škodilo, pa ne samo tu :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že res drži , samo spet najebemo navadni smrtniki :hmm: po novem bomo ob kontroli prometa morali napihati minus 0,5 najmanj, če ne bo jeba(kazen, kako sploh lahko pomislimo da bi kaj spili) :slap: :slap: ,a povzročitelj prometne brez problema napiha 3,0 pa nikome ništa (oproščen ker je pač neprišteven) :slap: malo zdrave kmečke pameti ne bi škodilo, pa ne samo tu :worship: :worship: :worship:

Ne znaš speljat brez vsaj enega v riti, da te to skrbi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avstrijske kazni naj skopirajo, v nedeljo sem pri železni kapli plačal celih 25 Eur, namesto 60 je blo 89 in to je to, brez občutka oderuštva, plačaš pa greš. Sem skoraj reku polcaju, če grem lahko še enkrat

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mavti, to drži. Samo se je treba pisati Maček...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne znaš speljat brez vsaj enega v riti, da te to skrbi?

Znam znam brez skrbi :D me pa zelo moti, da je po vsakem sranju (nesreča, karambol,izsiljevanje ,pobeg,neizpravnost,... .) treba nekaj ukrepat pri kaznih za normalne ljudi :slap: ,oni drugi pa lepo skozi pridejo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mnenja, da kazni pac ne bodo resile neumnih situacij in nesrec v prometu. Kolk folka ko ga pihne prej pomisli kaksna je kazen? Normalen ze verjetno....tist, ki ga pa zuli v gostilni skor vsak dan, se mu pa gladko jebe a je 500 kazen, jurja, al pa 10.000. Napil se ga bo se zmer in probal srecno domov pridt. Hitrost pa isti shit...neprilagojena hitrost je zmer faktor. In so kazni res bolne. Prazna dunajska v Ljubljani recimo. ali pa ob 4ih popoldne....razlika ocitna, kazen ista. Pa ce je prazna, se lahko tud 100 peljes, pa ker je siroka, bos lepo imel pregled nad pesci, avti itd....in ni neke nevarnosti. Ampak bo to najvecji kriminal, odvzem, jurja za placat, ne vem kaj se use....pa samo mudil se mi je nekam....shit! Bi pa prej sel....ja hvala res, robot namest cloveka. Ce lahko das v Avstriji 25 flik za 20, 30 prehitro v naselju....a so manj nevarni kot mi? :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mnenja, da kazni pac ne bodo resile neumnih situacij in nesrec v prometu. Kolk folka ko ga pihne prej pomisli kaksna je kazen? Normalen ze verjetno....tist, ki ga pa zuli v gostilni skor vsak dan, se mu pa gladko jebe a je 500 kazen, jurja, al pa 10.000. Napil se ga bo se zmer in probal srecno domov pridt. Hitrost pa isti shit...neprilagojena hitrost je zmer faktor. In so kazni res bolne. Prazna dunajska v Ljubljani recimo. ali pa ob 4ih popoldne....razlika ocitna, kazen ista. Pa ce je prazna, se lahko tud 100 peljes, pa ker je siroka, bos lepo imel pregled nad pesci, avti itd....in ni neke nevarnosti. Ampak bo to najvecji kriminal, odvzem, jurja za placat, ne vem kaj se use....pa samo mudil se mi je nekam....shit! Bi pa prej sel....ja hvala res, robot namest cloveka. Ce lahko das v Avstriji 25 flik za 20, 30 prehitro v naselju....a so manj nevarni kot mi? :grrr

Kar se alkohola tiče ti dam kar prav. Alkoholik ne razmišlja o posledicah svojega dejanja, o kazni, ki bi jo lahko plačal in podobno. Pri takšnih višina kazni nima učinka. Ocena o številu alkoholikov v slo se giblje okoli 200.000.

Omejitve v naseljih pa imajo strokovno podlago v statistikah preživetja pešcev. Pri trku vozila, ki vozi 50km/h in pešca je verjetnost, da slednji preživi 50%, pri hitrosti vozila 60km/h pa je ta verjetnost samo še 10%.

Kaj se lahko zgodi v Lj, ko misliš, da je cesta prazna in se lahko komot pelješ kakšnih 100km/h sredi noči pa ti lahko pokaže nesreča na Celovški pred nekaj leti (križišče pri obrtni zbornici). Očitno pregled in širina le nista vse.

Tudi v avstriji boš plačal krepko več kot 25 eur, če te bodo dobili na radar v naselju. V avstriji plačaš 35 eur za manjše prekoračitve izven naselja in v primeru, ko policist oceni, da si peljal prehitro. Kar pomeni, da ne rabi nikakršnega potrdila ali radarske naprave, dovolj je njegova subjektivna ocena, da si vozil prehitro, da te olajša za 35 eur. Ni veliko, ampak me zanima kakšne bi bile reakcije slovenskih voznikov, če bi takšno prakso uvedli pri nas.

P.s. In pa ja ... so manj nevarni kot mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak nesrece se bojo zmer dogajale,ne glede na visino kazni. Ker je pac sposobnost voznika tista,ki upliva na potek prometa,ne pa visina kazni. V mestu se cist strinjam,po ozki ulci,kjer so avtomobili parkirani je neumno noret,govorim za te glavne ulice recimo....lahko se peljes krepko cez. V tisti nesreci je biu pa tud alko zravn kokr vem...pa dejstvo,da ljudje niso pri stvari in ne znajo ocenit hitrosti,oddaljenosti vozila....

Uglavnem,po pamet! ;) js se pac ne strinjam s tem,da lupjo use zarad nesposobnezev. Sej usi pavsalno placujemo za morebitne nesrece zavarovanje....sam pazt je treba,da ni zrtev,ce ze pleh tolcemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako imaš kar prav, glede alkohola in alkoholikov. Kdor pije, se ga bo naulil, pa če bo kazen 50 evrov ali pa 5000 evrov. Res smo Slovenci večinoma narod pijancev. Celo za državno himno imamo napitnico... Dokler se v naših butastih piskrih ne bo zatrdno zasidralo, da vozilo in alkohol, ne gresta skupaj, bo tako. Pa da če je omejitev 50, je 50, pa čeprav so bebci znak postavili na ravnini brez priključnih cest in bližnjih hiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še vse nekako razumem omejitve hitrosti, "razen" omejitev po AC zakaj nebi uvedli prilagojeno-predvideno hitrost kot imajo Nemci (richtgeschwindikeit) se pravi,da hitrost prilagodiš pogojem na cesti in če je popolnoma prosta in na delu AC ni posebnih dodatnih omejitev(npr.nevarni odseki kjer je v dežju drsno,možna megla,tovornjaki-daljše doline,možne kolone itd.) pelješ lahko hitreje seveda na lastno odgovornost.Kajti sploh nerazumem zakaj se poten spoloh prodajajo avti z veliko kubaturo,saj že najmanjši avto z 1000 ccm gre 150 km/h ++.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še vse nekako razumem omejitve hitrosti, "razen" omejitev po AC zakaj nebi uvedli prilagojeno-predvideno hitrost kot imajo Nemci (richtgeschwindikeit) se pravi,da hitrost prilagodiš pogojem na cesti in če je popolnoma prosta in na delu AC ni posebnih dodatnih omejitev(npr.nevarni odseki kjer je v dežju drsno,možna megla,tovornjaki-daljše doline,možne kolone itd.) pelješ lahko hitreje seveda na lastno odgovornost.Kajti sploh nerazumem zakaj se poten spoloh prodajajo avti z veliko kubaturo,saj že najmanjši avto z 1000 ccm gre 150 km/h ++.

A si res lahko predstavljaš, da bi Slovenci znali prilagodit vožnjo pogojem na cesti? Ma ni teorije...Nikoli, pa še takrat ne, pa še potem nekaj časa ne...

Sicer pa tudi meni dostikrat pride na misel nekaj, kar nekako spada v ta kontekst - zakaj smem po AC voziti največ 130 km/h s svojim avtom, ki ima vse živo po abecedi (torej od ABS, BAS, itd...) in s katerim se definitivno pri 150 km/h ne peljem nič manj (ne)varno kot npr. nekdo z "eno staro kripico" pri 130 km/h? Ali pa obratno, zakaj - če je "zame" dovoljeno max. 130 km/h - sme z enako max. hitrostjo voziti nekdo z "eno staro kripico"? (da se razumemo, ko rečem "stara kripica" ni mišljeno zaničevalno)

Pač zato, ker gre po principu "najšibkejšega člena" (torej "stare kripice"). Žal. Ali pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo kako.

Kazni so sedaj butalsko nenormalno nemoralne. Imamo verjetno največje kazni za male prekrške na svetu. + kazenske točke za nikakve prekrške !

Glede na prihodke v SLO pa sploh katastrofalne.

In če sedaj to misli vlada popravit . Hvala bogu bo vsaj nekaj bolj normalnega spet v SLO. Novi predlog je kar dobro zasnovan !

In o tem ni kaj dosti za razpravljat.

Ps:

Tisti ki si je ta zakon izmislil bi ga bilo treba kaznovat in zapret. Koliko slovencev pa tudi tujcev je ostalo brez izpitov za nikakve prekrške in koliko € je šlo v prepožrešno

državo. Ljudje se pa sedaj cijazijo po cestah in se bojijo še svoje sence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!