Skoči na vsebino

Manjše kazni ?


Hornet9

Priporočene objave

Jaz prometne prekrške delam samo v Avstriji, veste koliko sem že prišparu, k so toliko cenejši

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, drži da bi morale biti kazni sorazmerne s težo prekrška.

Je pa še ena "cvetka", ki ne najde poti v zakonsko sankcioniranje. Po eni strani je prepovedano telefoniranje za volanom brez sistema prostoročnega telefoniranja (s čemer se strinjam, čeprav iz izkušenj tudi vem, da tudi pri prostoročnem sistemu nisi več 100% osredotočen na vožnjo in bi lahko tudi to ), po drugi strani pa JE DOVOLJENO kajenje. Halo? A s čikom v roki pa lahko voziš bolj varno kot s telefonom? In kaj narediš, če (ko) ti pade (še žareč) pepel recimo nekam med noge? Hladnokrvno voziš naprej kot da ni nič? Ma ja, malo morgen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi dali na AC no limit..? Pa da bi ljudje sami ocenili, koliko je za njih varno in ne prehitro..? Ja, ampak ne v Sloveniji. Žal smo prebutasti in predivjaški, da bi sami sebe kontrolirali. Kar naj ostane 130, meni je dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi dali na AC no limit..? Pa da bi ljudje sami ocenili, koliko je za njih varno in ne prehitro..? Ja, ampak ne v Sloveniji. Žal smo prebutasti in predivjaški, da bi sami sebe kontrolirali. Kar naj ostane 130, meni je dovolj.

In kakšna bi bila razlika napram sedaj? Butli brezglavo divjajo sedaj in potem bi isto?

Jaz sedaj večinoma vozim okoli 110 (hvala bogu za tempomat) in to zaradi ekonomije, če pa se mi mudi stisnem 150, pa tudi 170 ali pa še kaj več...

Zdaj tvegam kazen, potem je nebi.

lp

P.S. Zame hitra vožnja ni brezglavo divjanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A s čikom v roki pa lahko voziš bolj varno kot s telefonom?

Ja lahko. Preverjeno

Nikotin dokazano zvišuje stopnjo koncentracije. Jeba je samo, ker povzroča odvisnost :D Med tem, ko tudi prostoročno telefoniranje koncentracijo in pozornost zelo zelo zmanjšuje.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi dali na AC no limit..? Pa da bi ljudje sami ocenili, koliko je za njih varno in ne prehitro..? Ja, ampak ne v Sloveniji. Žal smo prebutasti in predivjaški, da bi sami sebe kontrolirali. Kar naj ostane 130, meni je dovolj.

Sodiš po sebi?

Po mojih izkušnjah se nas večina zna tudi po nemškem Autobahnu-u vozit čisto primerno in zmerno, Nemci in ostali Übermensch-i delajo bistveno več bedarij na cestah kot 'mi'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi dali na AC no limit..? Pa da bi ljudje sami ocenili, koliko je za njih varno in ne prehitro..? Ja, ampak ne v Sloveniji. Žal smo prebutasti in predivjaški, da bi sami sebe kontrolirali. Kar naj ostane 130, meni je dovolj.

130 je za našo državo preko dovolj. V dveh urah si lahko skoraj kjerkoli. Čes se ti pa mudi, pa si že v štartu nekaj zasral..

Ko se mi mudi vozim enako, kot ponavadi, pa se zato še ni nič tragičnega zgodilo. "Če se mi pa mudi!" je pri večini notoričnih divjakov stalni izgovor in krivda je vedno na strani drugih. Jodlarji so pred leti imeli dobre plakate, ki so imeli napis v prevodu : Vozi z stilom, ne z polnim gasom. Moram priznat, da se me je kar prijel. No, razen ko grem na bike, takrat je malo več gasa :)

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodiš po sebi?

Po mojih izkušnjah se nas večina zna tudi po nemškem Autobahnu-u vozit čisto primerno in zmerno, Nemci in ostali Übermensch-i delajo bistveno več bedarij na cestah kot 'mi'.

D.

od kje ti pa ta podatek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

130 je za našo državo preko dovolj. V dveh urah si lahko skoraj kjerkoli. Čes se ti pa mudi, pa si že v štartu nekaj zasral..

No ja... Lendava - Koper od priklopa na AC do izstopa z AC je 306km. Če bi lahko vozil 130km/h povprečne hitrosti (kar je popolnoma nemogoče), bi to pomenilo 2 uri 21 minut.

Ker pa imamo dela na cesti, cestninske postaje, kr neke omejitve 100 ali še manj, pa to niti slučajno ni možno.

"Če se mi pa mudi!" je pri večini notoričnih divjakov stalni izgovor in krivda je vedno na strani drugih.

Seveda je krivda na drugih, saj so si 'drugi' zmislili (nepotrebno) omejitev 130... :slap:

od kje ti pa ta podatek

Kateri podatek? :unsure:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... Lendava - Koper od priklopa na AC do izstopa z AC je 306km. Če bi lahko vozil 130km/h povprečne hitrosti (kar je popolnoma nemogoče), bi to pomenilo 2 uri 21 minut.

Ker pa imamo dela na cesti, cestninske postaje, kr neke omejitve 100 ali še manj, pa to niti slučajno ni možno.

Seveda je krivda na drugih, saj so si 'drugi' zmislili (nepotrebno) omejitev 130... :slap:

Kateri podatek? :unsure:

D.

da nemci delajo bistveno več bedarij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi tk, da te kazen ne doleti, pa je to to , če hočejo zaradi mene lahko dvignejo ali znižajo do maximuma, nikoli ne pretiravam, preprosto ker je drugih dejavnikov preveč na cesti, pa še sebe mam rajši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da nemci delajo bistveno več bedarij

Po mojih izkušnjah se nas večina zna tudi po nemškem Autobahnu-u vozit čisto primerno in zmerno, Nemci in ostali Übermensch-i delajo bistveno več bedarij na cestah kot 'mi'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... Lendava - Koper od priklopa na AC do izstopa z AC je 306km. ...

pa to je iz enega konca države na drugi.... v dveh urah pridem po omejitvah Mb-Lj-Nm. 130 je za naš tip avtoceste po moje preko dovolj, Manjka pa nam sigurno pista, to pa je druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjka pa nam sigurno pista, to pa je druga zgodba.

Sploh nam ne manjka. Bi pa nekaterim bilo življenje bolj luštno, če bi jo imeli.

Kaj naj rečem - pare na sunce ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hm, ali res razumem prav...

http://24ur.com/novi...e-80-evrov.html

"Prekoračitev hitrosti v naselju do vključno 10 kilometrov na uro bi voznike namesto sedanjih 100 stala 80 evrov, prekoračitev do petih kilometrov na uro pa bi jih stala 40 evrov."

To pomeni, da če se nekdo pelje 51 ali 52 kmh (s toleranco) bo plačal 40€ ali polovičko 20€ :hmm: ? To pomeni, da se bo folk še bolj "jajcal" in se bomo vsi vozili 45? :xx:

Popravljeno . Popravil Izek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jajcajo že sedaj... Gledam večkrat skozi okno, ko polismeni stojijo za cesto. Omejitev je 90, rulja vidi modre, seveda ne vedo, koliko je omejitev (če je, ali pa je ni) in za ziher peljejo malo pod 50...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!