Skoči na vsebino

motor vs. skuter


šapetina

Priporočene objave

Naslednje leto grem delat izpit za 125ccm... Pa me zanima naslednje... Motor ali skuter?

Skuterja sicer že imam 50ccm ker 2 leti nazaj plani za izpit bili drugačni... Pa kolko sem se vozil mi je fanj gas bremza nič druga... Ni mi toliko važna hitrost tam 80-90 je čisto fajn če bi šal kar pa za 125 skuterje baje ni problem... Zdaj nekateri pravijo da je motor boljši kot skuter pa me zanima zakaj? Govorim seveda za 125ccm...

Se opravičujem če ni prava kategorija.

Lp.

Popravljeno . Popravil šapetina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa čisto tvoja odločitev, v katere vode se boš podal. Če si skuteraš, boš šel na 125 ccm skuter, če si po srcu motorist, pa tako veš... motor.

Vse ima svoje prednosti in slabosti. Bi pa jaz uvedel posebej kategorijo za skuterje (maxiskuterje) in motorje.

Zakaj bi bil motor boljši, kot skuter? Težko razložiti... motorist si ali pa nisi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko razložit - moraš probat, pa boš videl. Razlika je že v tem, da motor zajahaš, na skuter se usedeš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločitev je bolj, kje in kako boš vozil: če bi rad nabiral kilometre po asfaltu in užival v gemitlih vožnji, potem skuter. Če bi rad nabiral kilomtre, obenem pa užival v hitrosti potem cestak. Če uživaš v vožnji čez ovinke, potem supermoto, če pa si recimo gorski kolesar, ki uživa v vožnji po makedamu ali vlakah, potem soft enduro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, s 125 ccm nekih "blaznih" hitrosti itak ne bo ne pri skuterju ne pri cestaku, tako da bo v obeh primerih vožnja bolj na easy. Gre pa za to, KAKO (se) pelješ in v tem primeru gre za dva različna svetova.

Iz lastnih izkušenj: skuter je čisto OK, v določenih okoliščinah celo zelo dober, ampak ga niti pod razno ne zamenjam za motor. Pravzaprav če dobro pomislim, teh dveh kategorij niti ne primerjam med sabo.

Probaj peljat motor, pa boš razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnimo se malo Cvičkarja, kam vse je šel s tamalo Viragico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to je. itak da greš lahko s skuterjem kamorkoli, tako kot bi šel z motorjem.

Ampak - gre za popolnoma različen način vožnje (užitka v vožnji....itd, itd) ali pa še bolje - za popolnoma različen način doživljanja vožnje z "motornim vozilom na dveh kolesih".

In to se ne da opisat, ampak je treba probat, potem pa vidiš, kaj ti bolj sede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je praktičen če si doma v centru LJ.In za manjše relacije npr:trgovina,greš na kafe,....za po mestu.

Motor :) je pa čisto druga,ti da veliko več!!!!

V splošnem je to tvoja odločitev,kaj hočeš imeti in kakšne potrebe imaš.Potem imaš več vrst motorjev tudi od SS do čoperjev, potovalnih.......

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!