Skoči na vsebino

Ravnanje prednjih diskov


KennyDope

Priporočene objave

Vozim suzuki SV1000 s, in mam zvit sprednji disk, ker so diski še čist vredu me zanima, če se da pol plavajoče diske ravnat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar jest znam je tkole, da se če je zvit malo in samo Alu nosilec, če je zvito jeklo poljubi baci :)

Je pa treba bit previden in ne mahat kar naokoli po diskih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim suzuki SV1000 s, in mam zvit sprednji disk, ker so diski še čist vredu me zanima, če se da pol plavajoče diske ravnat?

Če je zvit, potem ni čist vredu... :) Pri (pol)plavajočih diskih tudi nekaj opletanja levo/desno ne bi smelo povzročati težav (pri SV-ju je dovoljeno do 0,3mm):

post-2208-0-44038800-1339136154_thumb.jpg

Imam pa tudi jaz podobno težavo, vendar moji diski niso zviti, ampak imajo neenakomerno debelino (odstopanje 0.03 mm), kar se pozna kot neenakomerno, pulzirajoče zaviranje. Zadeva naj bi se dala urediti z brušenjem (najustreznejši postopek naj bi bil 'Blanchard griding'), a zaenkrat še nisem našel izvajalca.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar jest znam je tkole, da se če je zvit malo in samo Alu nosilec, če je zvito jeklo poljubi baci :)

Je pa treba bit previden in ne mahat kar naokoli po diskih...

2mm ni noben problem poravnat, da ne bi bil pol u piko, pa primeren recimo tud za dirkanje :whistle: ampak tko kot je T napisal, ravna se lahko samo nosilec, če ti je skrivilo obroč, maš pa problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2mm ni noben problem poravnat, da ne bi bil pol u piko, pa primeren recimo tud za dirkanje :whistle: ampak tko kot je T napisal, ravna se lahko samo nosilec, če ti je skrivilo obroč, maš pa problem.

A imaš tudi kako varianto brušenja, če so diski neenakomerno debeli?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disk se uspešno porana ampak ne z tolčenjem, ampak z počasnimi in trajnimi pritiskanji na prava mesta in počasi se poravna.

Material diska je zelo žilav in ga je treba počasi matrat....

Mani so ga črnogorski vulkanizerji tolk zvili, (kdo ve kaj so počeli) da je drgnilo kot na stružnici in so ven leteli svedrasti opilki.

Poravnal sem pa takole z podlaganjem gume in s cvingami... pršponaš rahlo na pravem mestu in pustiš par minut (spiješ rakijo vmes ali dve)

Potem preveriš in potem po potrebi spet...

Kaj takega na moji počasni endurci gre, za vaše rakete pa naj vsak pri sebi razmisli kako je z varnostjo...

photo0802.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim suzuki SV1000 s, in mam zvit sprednji disk, ker so diski še čist vredu me zanima, če se da pol plavajoče diske ravnat?

Če ravnaš skrivljene diske na ploskovnem brusilnem stroju nisi naredil veliko. Ker disk prime magnet ga na silo stisne ob ploskev, seveda ti poravnaš obe ploskvi, napetost v disku pa ostane. Morda ga prej poravnaš kot je pokazal na sliki nitrius in nato še s strojem po vsaki strani.

Če pa je disk neenakomerno obrabljen je ravnanje s ploskovnim strojem uspešno.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ravnaš skrivljene diske na ploskovnem brusilnem stroju nisi naredil veliko. Ker disk prime magnet ga na silo stisne ob ploskev, seveda ti poravnaš obe ploskvi, napetost v disku pa ostane. Morda ga prej poravnaš kot je pokazal na sliki nitrius in nato še s strojem po vsaki strani.

Če pa je disk neenakomerno obrabljen je ravnanje s ploskovnim strojem uspešno.

Scarabeo

Jerman-- Depala vas je pravi naslov za tvoj problem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa tudi jaz podobno težavo, vendar moji diski niso zviti, ampak imajo neenakomerno debelino (odstopanje 0.03 mm), kar se pozna kot neenakomerno, pulzirajoče zaviranje. Zadeva naj bi se dala urediti z brušenjem (najustreznejši postopek naj bi bil 'Blanchard griding'), a zaenkrat še nisem našel izvajalca.

Če prav štekam je tole ploskovno okroglinsko brušenje ali nekaj takega. Moram reči, da še nisem slišal za tole tehnologijo... Vpetje komada verjetno z magnetom ali kako?? Vpenjanje z magnetom tako gibke stvari, kot je motor-disk v nobenem primeru ni sprejemljivo, ker ga magnet poravna. Če nočeš, da ti ga poravna ga moraš privijačit na neko drugo masivno kovinsko zadevo, ki si jo prej predhodno pobrusil na istem stroju in te podlage potem ne smeš več izpenjati.

Po moje bi najenostavneje rešil tvoj problem z navadnim okroglinskim brušenjem, tega pa je kar nekaj v lepi naši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!