Skoči na vsebino

motor ne povleče v klanec


tiljoo

Priporočene objave

pozdravljeni,

zanima me nasvet kako odpravit sledeči problem:

motor: gilera runner pure jet 50ccm

letnik: 2005

kilometri: 13900

ven so bile pobrane samo blokade, skuter vleče po ravnem normalno, ko gre v klanec pa močno upočasni in se tudi ustavi če sva gor 2.

poskusil sem menjat valčke, prej so bili notri original (5,3 se mi zdi) pol sem dal 4,3 in zadeva se je obnesla, skuter je povleku 2 osebi kar solidno v klanec.

po kakem mesecu pa ponovno ista težava, izgublja moč in se ustavi.

vem kje ni težava: to da je pure jet, torej nima karburatorja ni težava, ker vzbrizg in pumpa lepo delata.

ali je smotrno menjat samo izpuh, variomat, ali oboje?

je možno da kje uhaja kompresija in da morem samo menjat tesnila pri glavi?

je izpuh opravil svoje in ga je treba menjat?

v kolikor bi bilo treba menjat izpuh, kateri je najbolj tih, ker nočem niti pod razno da mi brenči pod nogami da uglušim sebe in mimoidoče:)))))

če me razumete nebi želel zapraviti veliko denarja in kupoval malo fedrce, malo variomate, malo izpuhe samo, da vidim kaj se bolj obnese....... končna hitrost mi ni pomembna.

p.s. nekdo mi je rekel da treba menjat vriomat.... da ki ima drugačne kote in bi pol bilo ok.... ampak: ko je bil motor nov je bil narejen da povleče 2 v klanec brez problema.... in variomat se ne "znuca"....

hvala vsem za nasvete,

lepo pozdravljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!