Skoči na vsebino

1000ccm + od danes naprej "luksuz"


nsignific

Priporočene objave

http://www.zurnal24.si/luksuzni-avtomobili-od-danes-precej-drazji-clanek-161003

Od danes naprej velja nov davek na avtomobile z več kot 2500ccm in motorje z več kot (in vključno z) 1000ccm.

Za motorje se bo cena novega (na novo registriranega v SLO) zvišala za 5%, za avte pa progresivno do 16%.

ZABAVNO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni panike, ker se ne grem luksuza in tej gnili državi ne dam niti centa več kot treba.

Moja honda nima 1000 cm in avto ne preko 2500 , se ne sekiram.

Se da z manj še bolj uživat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Avstriji imajo tut nekaj podobnega, pa za vsa, stara in nova

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velja le za nova vozila pri nakupu, nič bat :)

Ko bodo ta nova vozila postala rabljena, bodo tudi dražja, nč bat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, boš pa še 6 mesecev starejšega iskal pa bo. Itak je trg rabljenih vozil prenasičen.

Sicer pa se da do 1000 ccm dobiti "karkoli."

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Država pač mora nekje dobiti denar za honorarje kravatarskim vamplom. In kje dobiti lažje, kot na bencinu in vozilih...?

Kar se mene tiče, sem hvalabogu že prerasel leta, ko motor mora imeti najmanj 1000 ccm in ohoho konjev. Ni pa enakopravno do vseh segmentov motorjev. Ni enako 600ccm SSmotor in 600ccm chopper, ali pa 1200ccm sportak in 1200ccm potovalnik. Sicer pa, itak vemo da takšne zakone pišejo butli, ki motorja še od blizu niso videli.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Receno je bilo, da se davek placa ob prvi reg. v slo. Velja torej tudi za rabljena in uvozena vozila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Receno je bilo, da se davek placa ob prvi reg. v slo. Velja torej tudi za rabljena in uvozena vozila?

Seveda.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da z manj še bolj uživat.

Ti si samo laži. No, saj obdavčitve se bodo krepile sčasoma tudi navzdol po lestvici kubature ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tudi jaz mislim. Povečala se bo prodaja vozil pod to mejo (ki je od danes dodatno obdavčena), vlada bo to videla in.. logično, spustila mejo obdavčitve malo nižje. In počasi bomo vsi na 250-500 ccm, ker bo vse nad to kubaturo astronomsko obdavčeno. Potem prešaltamo na kolesa, pa bodo še na to nabili davek. Samo kako? Bodo dali vsakemu števec v rit, koliko ima izpuha?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si samo laži. No, saj obdavčitve se bodo krepile sčasoma tudi navzdol po lestvici kubature ...

Saj si ne lažem, trenutna dejstva govorijo, da zaenkrat še lahko uživam v manjših kubiturah, je pa res, da kako gnila in birokratska "balkanska" država smo, bodo uvedli davek na stvar, ki še sploh ne obstaja.

Se spomnil Aland forda, ko je nosonja rekel, da citiram"stojimo na avtobuskoj stanici svi, jadniki sa treče smene i ja, ali svi moramo plačati porez na disanje", torej pričakujte, da bo še davek, koliko boš dihal, koliko boš nasral in kaj vse se bodo še spomnili, band je banda.

Bomo pač tako kot bogataši, ki jahte registrirajo v tujini, tudi mi motorje drugje, vsaj mislim, da se da. Mi ja pa čisto vseeno, če se prevažam z bantu črnskim tablicam.

Kaj dobrega in prijaznega do nas navadnih smrtnikov od teh jajcpajklov itak ne moremo pričakovati. Vprašanje je do kdaj bomo še mirno to gledali in prenašali.

Sicerp a justin dokler še lahko, bom užival, potem bom pač iskal luknjo v zakonu, saj jo pišejo bedaki, in bedaki naredijo tudi kakšno oviro, a ne.

Pa fajn se mejte in se vozte.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja nekako mi ni fer tole. Za avte že, a za motorje ne.

Za velikega bavarca bo potrebno plačat še več, za SS rižike pa ne. Ne vem no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne razumete...

Davčna ima probleme z novim informacijskim sistemom, zato so uvedli nekaj enostavnega {if ccm >= 1000 then davek endif;}, da bodo lahko vsaj to pokasirali.

In luksuz je, da imaš več motorjev, ker itak se lahko voziš le z enim na enkrat ali pa, da imaš motor in ga sploh ne registriraš oz. ga imaš registriranega pa se sploh ne voziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet en bedasti zakon , ki nima pravega imena. Podobno kot na co2 izpuste. Se zaradi tega davka sedaj mogoče manj okolju neprijaznih motorjen in avtomobilov proda ?

Sedaj pa je nad 1000 ccm luksuz ! Ena velika bedarija . Sedaj se bodo podražili razni potovalniki, čuperji itd itd. Pa kaj če imajo nekaj več kubikov !

Če so dražji tako plačajo več davka.

Za take butaste zakone bi si lahko izmislili neko splošno ime. Recimo:

"dodaten davek za požrešno državo"

ker vsi ti novi davki nimajo nobene veze s tistim kako se imenujejo. Več denarja je treba pobrat, to je cilj. Samo verjetno noben snovalec tega zakona ni pomislil.

Da bodo sedaj mogoče celo manj pokasirali od davkov. Nekdo ki je imel namen motor ali avto ki bo sedaj v "luksuznem" razredu, bo mogoče zaradi tega kupil manjši motor !

In plačal manj davka. Celo manj kot bi ga pred novim davkom za luksus za večje motorno kolo. :kva1:

Ker nekega učinka od tega ne bo , bo kmalu sledil nov zakon , ki bo prizadel verjetno vse motorje in skuterje itd itd. In na koncu se bo našel en bebec , ki bo tako rekel da so vsi motorji luksuz s skuterji vred. :SS

Pa za avte verjetno isto. Saj avto je tudi luksus , če pa imamo avtobuse, pa vlake in bicikle. :SS

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da te ne bo kdo slisal... konji v SI merskem sistemu ne obstajajo... in tudi biki ne... :ninja:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je bilo onesnaževanje, sedaj preveč kubikov, nato bo preveč konjev, bla bla bla...vreča izgovorov je zaradi cesarjeve požrešnosti neusahljiva.

Davek na luksuz. Želodec se mi obrača.

Zame ni noben luksuz, če mi ni treba doma strehe prenavljat in si zato lahko privoščim motor. Če si pa lastim 3 vile in 2 jahti, pa OK...je luksuz.

Vse, kar se ne vklaplja v koncept gnitja v službi in ždetja doma, je postal človekov privilegij in LUKSUZ. Škoda besed.

Sem prepričan, da nas velik % crkuje in se odpoveduje marsičem, da lahko furamo svojo strast - od česar si tudi država vzame lep kos.

Čez čas te bojo obdavčili, ker ti 3je regrati poganjajo uzadi za bajto in to je seveda luksuz. BANANA REPUBLIKA!

Popravljeno . Popravil Shinobi70
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledati bi morali na KONJE ne pa na KUBIKE

BIKI POLITIČNI

So sami prevelki OSLI, da bi na KONJE mislili.

Kaj čem, bom pa drug let se z " luksuznim " motorjem vozil, vsaj po oceni oslovske vlade.

Popravljeno . Popravil MARJA
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in? v aut je ze vse nad 750 ccm luksuz.

live with it. or sell it. (1300ccmhereIcomepress) :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!