Skoči na vsebino

Registracija motorja brez papirjev


Matic386

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Zanima me kako je glede registracije motorja, če nimaš nobenih papirjev.

Gre se za ta oglas:http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6112139

Torej, sem klical lastnika(lastnik je Hrvat), ga malo povprašal o motorju, rekel je da ni nič hudega z njim narobe, da je samo popraskan po plastikah in ročkah, drugače je motor vozen in je z njim vse vredu.

Ker piše da ga ne gre registrirati, me je tudi zanimalo, zakaj??? Lastnik mi je odgovoril, da motor nima papirjev, saj je bil kupljen baje na neki dražbi v Italiji.

Ne vem ali si naj mislim ali je motor ukraden ali kako to da ni na držabi dobil papirjev od motorja...? Ima kdo kaj izkušenj z takimi primeri in kaj pametnih nasvetov?

Navsezadnje, če je motor res njegov, in da je popraskan le na strani, se mogoče zdi vredno kupiti to za poletni hobij. :)

Ja namen imam se z njim vozit po cestah, kar pomeni da ga bo potrebno registrirat.

Nasveti so dobrodošli, glede tega kako ugotoviti ali je motor ukraden, ali je res samo popraskan,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Zanima me kako je glede registracije motorja, če nimaš nobenih papirjev.

Gre se za ta oglas:http://www.avto.net/....asp?ID=6112139

Torej, sem klical lastnika(lastnik je Hrvat), ga malo povprašal o motorju, rekel je da ni nič hudega z njim narobe, da je samo popraskan po plastikah in ročkah, drugače je motor vozen in je z njim vse vredu.

Ker piše da ga ne gre registrirati, me je tudi zanimalo, zakaj??? Lastnik mi je odgovoril, da motor nima papirjev, saj je bil kupljen baje na neki dražbi v Italiji.

Ne vem ali si naj mislim ali je motor ukraden ali kako to da ni na držabi dobil papirjev od motorja...? Ima kdo kaj izkušenj z takimi primeri in kaj pametnih nasvetov?

Navsezadnje, če je motor res njegov, in da je popraskan le na strani, se mogoče zdi vredno kupiti to za poletni hobij. :)

Ja namen imam se z njim vozit po cestah, kar pomeni da ga bo potrebno registrirat.

Nasveti so dobrodošli, glede tega kako ugotoviti ali je motor ukraden, ali je res samo popraskan,...

ne vem zakaj odpiraš novo temo, ker imaš temo z veliko povedanega že odprto

http://www.motosvet.com/tabla/topic/25189-nakup-uvoz-homologacija-in-registracija-rabljenega-motorja-iz-tujin/ ,

drugače pa ne vem kje ti živiš, da sploh pomisliš, da bi uvozil in registriral motor brez vsakega dokumenta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj dobronameren nasvet:Samo bejž stran od takih zadev, tudi če ni ukraden boš imel same težave in zgubu boš veliko živcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je nemogoče registrirat brez dokumentov (lahko je bil ukraden, dražba s strani policije, ukraden razbit najden ocenjen kot totalka, in dan na uničenje,... možnosti je veliko) Registriral pa ga boš lahko šele ko bo starodobnik če se v tem času ne bo spremenila zakonodaja :)

Lahko pa ga kupiš , kupiš še en okvir z dokumenti in ga sestaviš (so ap tej okvirji za monster dokaj poceni)

Drugače pa malo poglej subito.it ebay.it yakaz.it mobile.de saj tej monstri nimajo neke velike vrednosti v italiji in v nemčiji so tudi poceni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NI šans registrirat. Jaz tega nebi kupoval za na cesto. Še pri starodobnikih komplicirajo, če so brez papirjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri starodobnikih ni komplikacij treba se je včlanit v klub in nato urediti papirje edino traja kak mesec če je vse po sreči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Certifikat že gre narest, pri homologaciji (za uvožene) pa znajo komplicirat. Drugač se pa ni treba včlanjevat v klub-je dovolj mnenje o starodobniku-ampak pol že spet na davčni težijo. Pač naša, ljuba birokracija.

P.S.-sem se ubadal z temi paprirji kaka dava meseca nazaj za mojga Z-ja uvoženega iz Nemčije. Na koncu je sicer vse šlo, ampak vmes so mi pa kar precej živcev požrli. Je že res, da naj nebi rabil papirjev za registracijo starodobnika, ampak to dopovedat birokraciji...polom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je bil motor kakorkoli prodan na uradni dražbi (ne glede na to kdo je rubil, ali policija, ali davčna ali kak drugi upnik) bi morali vsaj o temu sicer legalnemu prenosu lastništva obstajati papirji.

v takem primeru gre, homologacija kot taka niti ni nepremostljiv problem...

brez kvalitetnega dokazila o lastništvu pa bo bolj težko. vsaj pri nas... :)

aja, če kupiš kaj takega, za kar lahko upravičeno sumiš, da je pridobljeno s kaznivim dejanjem si nekako vpleten in te lahko po svobodi vprašajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ELO v italiji je največkrat tako da če motor ukradejo in ga dobi policija in je dobil lastnik izplačano od zavarovalnice pošljejo motor na uničenje oziroma odstranijo številke dol z motorja in takega motorja sploh ne moreš kupit.. Kolega je prepriču lastnika od odpada da mu je prodal tak motor (skuter) in ga je uštimu v nulo vendar ga ma lahko samo za spominek v garaži :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sarcasm on

Ma ne kompliciraj, za tako ceno ti kar kupi, veš da je ugodno in to je treba izkoristit. Kar pa se papirjev tiče pa boš to že pol enkrat zrihtal, al ti jih bo kdo posodil al pa se boš kje na tehničnih že malo zmenil. Policija pa zavarovalnice pa tudi nič kaj ekstra ne komplicirajo. Tako da ti kar pogumno v nakup.

sarcasm off

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lol kec a ti živiš v prejšnem stoletju ??:) sposojat papirje od motorjem ???:) Definitivno se ga splača kupit za tako ceno vendar če ga hočeš met za na cesto je treba zamenjat okvir. Okvirje dobiš na ebayu cene so pa okoli 2000€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

butasta vprašanja, butasti odgovori!!!

sam bi že ponoči odgovoril v kecovem smislu, pa sem na predhodni žurki ves smisel za sarkazem zgubil...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!