Skoči na vsebino

Kako naložiti posnetke da te ne dobijo "plavi".


marcc

Priporočene objave

ja na hitro sem bral... delajo pa na tem da se nebi dalo več izognit plačilu kazni za prehitro vožnjo... če si posodil avto in če nočeš povedat kdo je bil not, boš mogu sam plačat, čeprav si dokazal da nisi ti vozil... jbg, boš pač vodil evidenco... vem pa to iz zanesljivih virov ;)

lp,mz

Že sedaj se ne da. Tudi jure je lepo napisal in podkrepil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na hitro sem bral... delajo pa na tem da se nebi dalo več izognit plačilu kazni za prehitro vožnjo... če si posodil avto in če nočeš povedat kdo je bil not, boš mogu sam plačat, čeprav si dokazal da nisi ti vozil... jbg, boš pač vodil evidenco... vem pa to iz zanesljivih virov ;)

lp,mz

In če do tega pride bo zadeva na ustavnem sodišču najbrž padla, ker bo nekdo dal pritožbo, da se ni dolžan izpovedati zoper svoje bližnje. Ne more bit nekdo kar kaznovan za nekaj kar je dokazal, da ni storil. Saj je v preteklosti bila že vzpostavljena domneva, da je pač kar avtomatsko kriv lastnik vozila, pa je zadeva že padla na ustavnem sodišču.

Možnosti obrambe se ne da kar odvzet. Takšna ureditev kot je sedaj je po mojem mnenju edina ustavno dopustna..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno še ne morem snemati,ker nimam kamere in motorja.Šparam za drugiga,ki bo prišel spomladi :) .

Hotel sem se pozanimati,da vem kaj me čaka,če bodo nastopili problemi.Bolje preventiva kot kuretiva.

Na motosvet filme ne bom limal,ker te hitro oblatijo.Ljudje smo različni in tudi različno uporabljamo motorje.Če daš na motosvet film,mora biti vse po reglcih.Drugače že postaneš.....sj veste.

Meni je trenutno motor za adrenalin.Seveda po pameti in ne kakšna kamikaza :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu itak lahko samo objaviš, če si učil Rossija, razen če si boš BMWja omislil, potem je vse zaželjeno in hvaljeno :OK:

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče zagovorov glede identitete voznika.... očitno bo taako, da boš moral voditi evidenco kdo je vozil tvoj avto... zdej zakaj toliko "pametujem"...ogromno imam kolegov s policije in zato vem da se dela nekaj v tej smeri... kako pa bo zadeva v praksi funkcionirala, pa ne vem in zato tudi ne bom pametoval... jaz vsem upam da se vam rata izgovorit :P

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne skrbi za to, da bi mi kaj tvezili in me hoteli prestrašiti... so me že dostkrat rešili nič bat...

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ne obvladajo svojega dela in ne poznajo zakonov, žalostno. Sicer se mi pa ne da ukvarjati s tem, le smešno mi je kako nekdo piše nekaj na podlagi baba čula baba rekla in vse kar sploh ni smiselno in možno :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha ha ha, pol pa pride en aero in on ve kdo obvlada svoje delo??? :) lol no... bi rad tebe videl strokovnjak, pa dobro nima smisla da se nekaj prepucavava ane? rekel sem da je v delu oz kokrkoli že pač... če pa bo kaj iz tega pa ne vem... sicer pa, vedno se je našla luknja, tudi tokrat se bo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nato kar bom napisal se bodo nekateri razburjali.Cufa,predvidevam da me ne boš razumela,če bi me "nas" me nebi vprašala.Ampak vseeno bom odgovoril na tvoje uprašanje.

Lahko bi razlagal na dolgo,ampak bom na kratko.

Mislim da glavni razlog ni denar,ne pravim da ga imam veliko,sploh ne.Lahko bi šel dvakrat na mesec na pisto (to bi že zbral).Piste se naješ (enaki ovinki,ravnine,monotono).Ceste predstavlajo več spremenljivk (križišča,drugi udeleženci prometa,.. ) ni monotono.Je pa zato več adrenalina in pazljivosti.Vem da so zgradili dirkališča prav stem namenom,da se na njih dirka.Ampak se meni zdi bedarija devati denar za pisto da dobim adrenalin.Raje uporabim ceste.Če greš na pisto,moraš načrtovati,saj se kar ne spomneš in greš en krog.Če imam malo časa se grem za kaki dve urci pelat.

Mi je pač bolje sproščati adrenalin na cestah,kjer je promet.Zdi se mi bolj tvegano.

In še sto drugih razlogov.....

Vem da me boste oblatili,ampak imamo različna mišlenja in potrebe.Tako je in tako bo.

Upam da me vsaj malo razumeš,ampak mislim da me ne boš in drugi tudi ne.

LP

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Držite se teme, čeprav se ne strinjate z njo, prosim.

Daje nam odlično priliko za introspektivo.

Marcc - vprašala sem res samo zato, ker me pač zanima - razumem, a ne odobravam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prek tvojega IP-ja in odprtega omrežja lahko naložijo posnetke vsi, ki so takrat dovolj blizu. recimo... vseeno je potrebno poiskati digitalne sledi in ti dokazati nedovoljeno početje.

je kar zakomplicirano...

poznam nekoga ki pozna nekoga ki je od nekoga slišal da je ta od drugega izvedel da je nekdo v študenstskih časih brskal po serverju MNZ-ja, vse prek uporabniškega imena nekoga drugega, pa oni ni bil nič kaznovan, ker niso na njegovem pc-ju našli nič, tadrugi pc pa je bil v študentski sobi nižje... :)

poleg tega na "action posnetkih" ponavadi ni prikazan voznik, ki mu mora biti pred tem ko je po zakonu kaznovan krivda tudi dokazana. lastnik pač ne more biti avtomatsko krivec, kot ste tudi ugotovili...

recimo, jaz kupim kondome, te prijatelj zaprosi če mu jih posodiš, po dveh pivih se mu skisa in posili 32 milfač. kaj zaj, a bom jaz kot kupec in posledično lastnik kondomov kriv za vsa posilstva??? :) :) :) :)

v primeru da te ustavijo ti policist lahko odredi izredni tehnični pregled. dvomim, da je na motor pritrjena in nameščena dodatna oprema kot taka vpisana v homolomo kartonček :) to pa je tudi vse... žal, z vsemi sankcijami, ki iz tega izhajajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah ni čisto tako. Dejasnko policija vsako leta izda več zahtevkov IT ponudnikom za izročitev podatkov o naročniku dotičnega IP naslova. Zakondaja na tem področju pa je pod pritiskom razno raznih interesnih skupin, da se zaostri. In tudi, če uporabljaš tuje proxye ali tor omrežje obstajajo možnosti izsleditve uporabnika. Ljudje smo bitja navad in rutine, zato to ni težko. Zmotno je prepričanje, da je internet anonimen in da ga lahko uporabljaš za skrivanje. Če objaviš nekaj na internetu, kar je več kot jasno v nasprotju z zakonom, potem sprejmi tudi možne posledice.

Sicer pa je večina cest v večjih mestih, avtocest in hitrih cest že pod kamerami tako, da po vsej verjetnosti ta kolobocija z digitalnim sledenjem ne bi bila potrebna.

Če naložiš posnetek preko proxy-ja oz. še bolje preko tor omrežja, verjemi, da se zaradi prehitevanja in vožnje po zadnjem kolesu, nihče ne bo še ukvarjat z iskanjem nalagalca ... drugače bi bilo, če bi grozil recimo Obami etc.

Pa še malo branja http://www.addictivetips.com/internet-tips/what-is-tor-project-and-how-tor-works-complete-guide/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot človek iz "foha" vam lahko povem da:

- nalaganje prek kitajskega proxya ga zmaga

- TOR omrežje je praktično neizsledljivo

Naša policija ne bo dala zahtevka kitajski, da naj dajo IP, poleg tega je pa še vprašanje

koliko prometnih podatkov hranijo lastniki proxy-a.

Tor je pa preveliko omrežje in tudi če bi grozili vsem politikom tega sveta je izvorni IP v 99,9998% neizsledljiv.

Pri toru gre nekak tako, da bi ga nasankal prvo "exit node", to je zadnji PC v verigi, iz katerega bi se videla "grožnja".

Sledenje nazaj po verigi je pa jeba, ker gre tvoj zahtevek lahko čez 5 pc-jev, ki so vsi v različnih državah. Al pa čez 10.

Al pa čez 50. Al pa čez 100. Tako da tor je kul :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je praktično neizsledljiv, a je ravno zaradi tega tudi zelo počasen.

Sicer pa avtor teme pravi ...

Ceste predstavlajo več spremenljivk (križišča,drugi udeleženci prometa,.. ) ni monotono.Je pa zato več adrenalina

Zanimivo, mene na cesti ravno to drži nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ze pri tej temi: ali kdo ve, ce je civlistu dovoljeno snemati policaja med uradnim postopkom, oziroma ali ima lahko kaksne tezave okoli tega?

Vem, da je v ZDA bila in je se vedno kar frka s tem. Policaji so namrec trdili, da gre ilegalno nadzorovanje in ljudi zapirali, jmo grozili z do 16 let zapora in jim zaplenjali kamere in telefone. Nedolgo nazaj pa je eno izmed visjih sodisc odlocilo, da gre za pravico iz njihovega prvega amandmaja k ustavi.

Kako je s tem pri nas?

Primer snemanja postopka v sloveniji, policaj proti začetku nekje mirno reče, da sme snemati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče izsledljivosti na internetu: že youtube bi težko prepričal slovenski organ, da mu izda IP naslove svojih uporabnikov. Pusti zdaj proxye in TOR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!