Skoči na vsebino

Odvzem prednosti


BenX

Priporočene objave

Če ni ravno prometna cesta, ne vidim razloga da bi kdo tam kaj izsiljeval. Pač počakaš.

V LJ lahko med tednom samo sanjaš, da boš kdaj speljal na prednostno brez da koga oviraš oz. te nekdo spusti.

Sicer je pa zanimiva ugotovitev, da je izsiljevanje če na kakršenkoli način vplivaš na voznika na glavni cesti; ali ne narekuje morda zdrava pamet, da če vidiš križišče in nekoga ki želi iz njega speljati, v vsakem primeru prilagodiš vožnjo? Vsaj na motorju je to malodane življenskega pomena.

Tako da po tej definiciji bo tehnično vsak dober voznik izsiljen, ker bo prilagodil vožnjo :)

Razum je tako zabavna reč!

točno to :klicaj: zakaj toliko vprašanj o znakih:zato ker ko vidiš neki znak to nekaj pomeni, in če ni na stranski cesti znak stop ampak znak nimaš prednosti je to velika razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno to :klicaj: zakaj toliko vprašanj o znakih:zato ker ko vidiš neki znak to nekaj pomeni, in če ni na stranski cesti znak stop ampak znak nimaš prednosti je to velika razlika.

Razlika je samo pri nas se jo neupošteva. Oba znaka pomenijo, da nimaš prednosti pri STOP znaku pa bi moral popolnoma vstaviti čeprav si ali prihajaš v križišče popolnoma sam.Imel sem slučaj, ko je na nasprotni strani križišča stal policaj in jaz pri stop znaku lepo ustavim! !!! nakar šlišim zamano cviljenje zavor seveda sem takoj speljal kajti vozilo za menoj bi me 100% nabasalo ! !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V teoriji je izsilstvo če mora oni ko vozi po glavni cesti po omejitvah kakorkoli zabrezati ali se umikati.

V praksi pa tak vemo vsi da je drugače in moraš pričakovati da se ti bo nekdo urinil, moraš biti pozoren ne samo na to da ti ne narediš napake ampak tudi na to da jo drugi ne naredi. Tako kot so mi še v avtošoli pred leti rekli, v teoriji pričakuješ od vseh udeležencev prometa, da se bodo ravnali po pravilih CPP, v praksi pa to pozabi in se navadi bremzati, umikati in predvidevati. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilo močnejšega :glare: So mi pa že šleparji zapirali poti pri 130 kmh in ene boli k..... Sploh kake iz manj razvitih držav, vsaj tak občutek dobim. na cesti mora poskrbeti vsak zase in zraven paziti na druge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo tukaj vozi kakšen šlepar, naj prosim pove, če je že kdaj bil izsiljen v njem?

Jp,bil :glare:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično!

zdaj pa gremo še malo dalje prosim...

torej, vseeno je, če je vozilo s stranske ceste že poravnano s smerjo vožnje glavnega ali ne.

bremzanje, žlajfi, pokne -> odvzem prednosti!

če je karambol 10m za križiščen -> odvzem prednosti.

če je karambol 100m za križiščem -> ?

nekje je verjetno meja. zakonsko določena?

v glavi imam cel čas 30m, ne vem zakaj.

Dejansko ni neke razdalje... če bo na 100metrov, verjetno nebo lih odvzem prednosti bo prej za GLAVNEGA prekratka varnostna razdalja...

No pa začnimo, da še boš imel malo zakonske podlage :D

1. 45. člen, 2.odstavek ZPrCP (hitrost vožnje): Voznik, ki se približuje križišču, prehodu ceste čez železniško progo, prehodu za pešce, kolesarski stezi, prehodu za kolesarje ali drugi prometni površini, mora voziti posebno previdno. Voziti sme s takšno hitrostjo, da lahko varno ustavi in pusti mimo vozila in druge udeležence cestnega prometa, ki imajo na križišču prednost, da lahko varno ustavi pred prehodom za pešce, pred prehodom ceste čez železniško progo oziroma, da lahko vozilo ustavi, če bi z vožnjo preko prehoda ogrožal pešce in kolesarje

2. 56. člen ZPrCP (vključevanje v cestni promet)

Voznik mora pri vključevanju v cestni promet ali v promet na prednostno cesto pustiti mimo vsa vozila, ki vozijo po prometnem pasu, na katerega se vključuje, pri prečkanju prometnega pasu pa vozila, katerih smer vožnje seka

3. 58. člen ZPrCP (prednost na križišču)...

Zakon

Popravljeno . Popravil GKeko
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanje in še enkrat predvidevanje. Ko nekdo čaka, da bo iz stranske speljal na prednostno..lahko tik pred tabo spelje... :eek:

Ko pelješ po krožnem, pozorno glej, če se bodo bližajoči na uvozih nenadoma vključili. Doživel, pa sva imela eye contakt. Enopasovno krožišče SG pri avtobusni. Lepo peljem po njem, iz Dravograjske smeri čaka kombi, tik pred mano pa spelje.... :eek: Ne vem, kaj mi je bilo, da sem ga ves čas gledal in mu nisem zaupal, da bo stal. Tako da sem samo spustil plin in izstopil proti Apachiju tik za kombijevo ritjo. Ja, kombiji so hudič. No, šoferji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mislim da je imel vsak kako čudno izkušnjo, če ne kje več.

npr. moja: Vozim po glavni cesti, nasproti se pelje avto po glavni. Se približa odcepu za zavit v ulico, se ustavi, me gleda... in tik preden sem prišel do njega spelje direkt pred mano na levo. Še dobro da sem šel počasi in potem peljal po bankini... mamico mu....

Predvidevaš (paziš) lahko marsikaj, skoraj vsako križišče, krožišče, odcepe,... in kaj bo? Vozil boš nesproščeno in se boš še prej kje sam skantal v kakem ovinku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanje in še enkrat predvidevanje. Ko nekdo čaka, da bo iz stranske speljal na prednostno..lahko tik pred tabo spelje... :eek:

Predvidevanje in še enkrat predvidevanje, pa tudi še 12x predvidevanje nič ne pomaga, če predvidevaš, da ti nihče ne bo vzel prednost, da bodo vsi uporabljali žmigavce, ...

Pomembno je, da predvidiš vse 'slabe' variante in se ravnaš tako, kot da so vsi drugi tam zgolj zato, da bi ti škodili...

D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je hudo pri vsaki tovrstni nesreči ampak pred parimi dnevi sem sam doživel na cesti Nm - Gorjanci v vasi Težkavoda.Z skuterjem stojim(motoristu) desno cesta pregledna pogledam v levo vidim deleč ca 200 m do ovinka in 100m do križišča odcep za Stopiče, pogledam še desno ca 100m NIKOGAR speljem na polno(servomatik) še nisem prišel z zadnjim kolesom na sredinsko črto prileti mimo raketa na dveh kolesih z ca 140 Km/h ++.Vem in priznam mogoče je tudi napaka, moral bi najprej pogledat desno in nato levo to pač nekako nestoriš kajti v desno je bil ovinek ca 100 m bliže kot levi,ki je bil oddaljen ca 200m.Pa ne mi težit, da je to normalen človek čez križišče, po naselju tako noret in nič predvidevat ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dajte no. Ženska je bila z avtom že na cesti motor je pa potem priletel v avto in če naj bi bil avto skorajda razpolovljen je jasno, da ni šlo za odvzem prednosti kajti omejitev hitrosti je bila močno prekoračena. Poraja se mi vprašanje, je motorist sploh videl pred njim vozeči avto ali je bil prehiter, da bi ga obvozil in prehitel. Je bil hiter tako zelo, da ni bilo časa odreagirati. Za dekle je prepozno karkoli je bilo, naj počiva v miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah dajte no. Ženska je bila z avtom že na cesti motor je pa potem priletel v avto in če naj bi bil avto skorajda razpolovljen je jasno, da ni šlo za odvzem prednosti kajti omejitev hitrosti je bila močno prekoračena. Poraja se mi vprašanje, je motorist sploh videl pred njim vozeči avto ali je bil prehiter, da bi ga obvozil in prehitel. Je bil hiter tako zelo, da ni bilo časa odreagirati. Za dekle je prepozno karkoli je bilo, naj počiva v miru.

Se popolnoma strinjam ..... kot sem že napisal .... nekateri znajo samo GAS obračat. da obstaja zavora pa pozabijo in potem nastradajo nedolžni.

Pičil je frajera pred 20letnico, zdaj pa ima hudiča. Frajer z motorji in mopedi smo bili leta 1985 ne pa zdaj, ko lahko ima motor že vsak gimpl.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naredil PrtScr , ko sem v svojem videu med vožnjo posnel tipičen odvzem prednosti.

Nasproti vozeči avto zavija v njegovo levo .... ker ima vzpon ni mogel tako naglo speljat, jaz pa vozim po omejitvah, od odcepa sem oddaljen cca. 20m (zgleda več zaradi FishEye zaslonke).... in kaj bi se zgodilo če bi recimo vozil 10km več kot sem?

Buuum in spet kriv motorist bi pametovali. Moram dodat, da sem ga moral obvozit, ker drugače bi se mu zapeljal na sprednji sedež. Tipično izsiljevanje voznikov avtomobilov.

OK, če bi se hitreje peljal bi kršil omejitev, ampak povejte mi, koliko voznikov avtomobilov se striktno drži omejitev hitrosti? Zelo malo!

20003945.jpg

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, če bi se hitreje peljal bi kršil omejitev, ampak povejte mi, koliko voznikov avtomobilov se striktno drži omejitev hitrosti? Zelo malo!

In kolko motoristov se striktno drži omejitev? V naselju ja, kaj pa izven naselja? Jaz vem in lahko zase povem, da v naselju grem po omejitvi, izven pa +20. Mislim pa da je dosti takih kot jaz, vsaj kolk vidim ko me prehitevajo na cesti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kolko motoristov se striktno drži omejitev? V naselju ja, kaj pa izven naselja? Jaz vem in lahko zase povem, da v naselju grem po omejitvi, izven pa +20. Mislim pa da je dosti takih kot jaz, vsaj kolk vidim ko me prehitevajo na cesti :)

Se strinjam s teboj .... saj ne rečem, tudi sam včasih izven naselja malček prekoračim hitrost, kjer vem, da je varno in nikogar ne ogrožam, ter ni stranskih cest, kjer bi mi lahko nenadoma kdo prekrižal pot. V naseljih se držim omejitev .... zaradi varnosti in pa zaradi denarnice, ki bi lahko utrpela posledice. Drugače pa nisem divjak .... na motorju uživam v opazovanju okolice!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja z nobenim vozilom ni namenjena opazovanju okolice. To si lahko privoščijo kvečjemu potniki, pa še to ne tisti na motorju.

Tvoji dosedanji komentarji so s tem tvojim pojasnilom postali popolnoma nekredibilni!

Predlagam, da ostaneš doma in gledaš televizijo, ker vožnja je odgovorna dejavnost, ki ni za raztresence, ki opazujejo okolico!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naredil PrtScr , ko sem v svojem videu med vožnjo posnel tipičen odvzem prednosti.

Nasproti vozeči avto zavija v njegovo levo .... ker ima vzpon ni mogel tako naglo speljat, jaz pa vozim po omejitvah, od odcepa sem oddaljen cca. 20m (zgleda več zaradi FishEye zaslonke).... in kaj bi se zgodilo če bi recimo vozil 10km več kot sem?

Buuum in spet kriv motorist bi pametovali. Moram dodat, da sem ga moral obvozit, ker drugače bi se mu zapeljal na sprednji sedež. Tipično izsiljevanje voznikov avtomobilov.

OK, če bi se hitreje peljal bi kršil omejitev, ampak povejte mi, koliko voznikov avtomobilov se striktno drži omejitev hitrosti? Zelo malo!

20003945.jpg

na prednji sedež ???? a je parkiral ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje, če je bilo "čisto" izsiljevanje.

Ne poznamo okoliščin, preglednosti "križišča" itd.

Evo: http://www.24ur.com/...-poskodbam.html :(

Banda hudičeva izsiljevalska.

Ni nujno, lahko da je bil "raser".

Če malo tu pogledaš komentarje.

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_zgodbe/1042549264

Poznam tisto cesto, dolgi hitri ovinki in motoristi tam dirkajo tudi dvakrat hitreje, kot je dovoljeno. Prav danes sem se vozil tam in jih nekaj srečal, pa tudi prehitevali so me kot veter, za moje pojme totalni idioti (pa še na nebu je polna luna). Namesto da dirkate, raje računajte, da vam za ovinkom na glavno cesto s stranske (makadamske) v tem času lahko kadarkoli pripelje vozilo, ker tam so polja, dostop do Save Bohinjke ... Ne pa da so vam vedno avtomobilisti krivi, ko se vi idioti brez pameti podite po nepreglednih cestah. Samo še to čakam, da bo en pametnjakovič komentiral, kako je spet ena stara baba izsilila nedolžnega motorista. Preiskava bo pa potem pokazala, da je prigonil kakšnih 150 okrog ovinka, ker tam je to čisto mogoče.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BOHINJSKA BISTRICA – Danes okoli 17.50 se je na cesti Soteska–Nomenj zgodila prometna nesreča med voznico osebnega avtomobila in voznikom motornega kolesa. Do nesreče je prišlo, ko je 58-letna voznica osebnega avtomobila iz makadamske ceste zapeljala na prednostno cesto v smeri Soteske. Po nekaj metrih vožnje je za njo pripeljal 30-letni voznik motornega kolesa D. F. s svojo sestro, 20-letno K. F. iz Preserij. Prišlo je do trčenja, v katerem se je voznik motornega kolesa huje poškodoval, njegova sopotnica pa je umrla na kraju. Jutri bi praznovala svoj 21. rojstni dan.

Policija na Gorenjskem ima zadnje čase precej težav z divjaki na motociklih, ki v nevarnost spravljajo sebe in druge. Za nadzor prometa motociklistov imajo samo štiri operativne motorje, da bi motoriste lovili z avtomobili, pa je praktično nemogoče. »Motoristi se samo mimo pripeljejo in nam celo pomahajo, saj vedo, da jih ne moremo loviti,« nam je zaupal eden od policistov, ki je vsakodnevno na gorenjskih cestah in dodal, da se je zadnje čase divjanje okrepilo po cestah z Bleda na Pokljuko in potem navzdol proti bohinjskemu koncu ter nazaj proti Bledu.

To je letošnja sedma smrtna žrtev na gorenjskih cestah. V istem obdobju lani je umrlo enajst oseb.

Lokalec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!