Skoči na vsebino

Odvzem prednosti


BenX

Priporočene objave

Četudi voziš motor 50 let, ne pomeni da obvladaš vse, tako da .... nesreča nikoli ne počiva, doleti lahko vsakega, zato pa previdno vožnjo!

Se pa strinjam s teboj, ko omenjaš, da pametujejo tisti, ki imajo motor dve leti .... itd.

se strinjam z njim , da bi imel večje težave , če bi pripeljal še 10km/h hitreje - in mu dam čisto prav...

@thumper:

Res je, bog ne daj, da bi šel malo hitreje .... z mojo sliko sem samo hotel prikazat, kako večino krat zgleda odvzem prednosti motoristu, na koncu smo pa vedno mi krivi, ker divjamo ..... itd.

Da pa nekateri pametuje se pa strinjam s teboj in se včasih vprašam če tisti sploh imajo motor ali pa pišejo zgolj zato, da "drek mešajo"?

O joj, spet same pametne izjave kaj bi bilo in kako bi bilo, ČE.... :D Ta če zjebe vse. Po vsaki bitki je lahko bit general :)

Točno .... poskrili so se v bunkerje, ko je vsega konec pa so se tolkli po prsih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najraje bi pokazal film, vendar je to prevečkrat tisti končni kader, kjer se vse konča ... malodušno, z obžalovanjem in grenkim izgovorom: "Motorist je bil prehiter!"

Ob cesti je že preveč takšnih opominov, ki polnijo solze in osvetlujejo sveče v opomin mimovozečim!

Bilo je takole ... in verjamem, da to ni izjema!

S kolegom sva pred kratkim opravila eno daljših službenih poti. Seveda z avtomobilom. Tako, kot sopotnik sedim v avtu, nekje, kje sploh ni pomembno, in čakam, da bova zavila iz stranske ceste na glavno! Promet je tako nekako zmeren. Počakava 2 avtomobila in iz desne se nama še približuje motorist ... ob tem pa avto začne lezti na cesto ...

Moja normalna reakcija aktivnega sovoznika je bila: "Počakaj, na desni imaš še motorista!"

Kar je sledilo, mi je nagnalo v kosti strah, jezo in nelagodje ...

"Eh, je še daleč ..." in kolega zapelje direktno pred njega ...

Po drži motorista sem videl, da je situacijo rešila zgolj njegova hitra reakcija in zavedanje nepredvidljivega!

In naj poudarim, da ni šlo za enega tistih motoristov, ki prebijajo zvočni zid, temveč povprečnega, zmernega, ki mu po vsej verjetnosti motor pomeni način življenja, kot večini nas.

Globoko v sebi me je še huje zmrazilo! Še danes čutim to ledenico v sebi, kajti ta motorist sem lahko naslednjič tudi jaz! Ali ti! Nekdo, ki ga poznam ...

In morda se vse skupaj ne bo izšlo zgolj z zažgano gumo agresivnega zaviranja ter ogorčenimi besedami motorista, ki jih izpod odkimajoče čelade tako nihče ne sliši ...

Naj poudarim!

Motorist ni nikoli daleč. Naj bo hiter ali počasen! Kriv ali ne! Ni potrebe po črni statistiki, če počakamo sekundo dlje in pustimo promet varno mimo preden presekamo pot ...

p.s. dobro napisano... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Eh, je še daleč ..." in kolega zapelje direktno pred njega ...

Ja, največ je tega, druga varianta je pa tudi pogosta, pa me še bolj zmrazi od tega:

"Eh, bo pa malo zabremzal. Kaj pa tko divja...."

oz. meni najhujša varianta, k sm jo tud slišal enkrat v živo in nisem mogel verjet svojim ušesom:

"Eh, sej je samo motorist. Midva sva na varnem v avtu."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al si pa kupiš velik motor in se te avti izogibajo,namečeš še meglenke za boljšo vidljivost in dolenčkov izpuh za boljšo glasovno podporo.....no mal heca,a vseeno mislim ,da je bolje kot nič,so pa kreteni kot jih omenjajo Dr-Jaki,ki tudi tovornjaka ne vidijo ,kaj šele motor..... :glare:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In primeri, ko moraš izpred hiše zapeljati na glavno cesto...pogledaš na obe strani nikogar, odpreš šipo in poslušaš, če kaj ropota, nič, še enkrat pogledaš, cesta prazna in hitro spelješ. Pogledaš v vzvratno ogledalo in motorist zadaj vedno bližje, zavira na polno, da se ti ne razlepi po avtu. Pripelješ do semaforja, ti potrka na okno in reče a si me izsilila, hm, ga vprašam nazaj, si peljal 50km/h? Itak, tišina z njegove strani, samo stran pogleda. Nič novega. Se dogaja, vsakodnevno, zakaj je treba po naseljih, kjer je polno stranskih cest divjati.

Omejitev pri nas je 50km/h, kup stranskih cest, semafor za pešce, vse nepregledno in se najde vsak dan kup ljudi na motorjih in v avtih-teh je manj, ki pičijo kot izven naselja in potem se čudijo, če morajo kdaj na polno zavirati in so kao izsiljeni. Ko se vključujem na cesto pričakujem, da bo človek peljal po omejitvah, ne 2xomejitev.

Vedno bodo krivi ljudje v avtih motoristi pa angelčki, vedno vsi po omejitvah vozijo...samo čudno se mi zdi, ko grem kam proti morju, peljem po omejittvah v naseljih, izven kdaj do 120km/h in ostali motoristi pičijo mimo mene kot da se niti ne premikam. No, to so najbrž tisti, ki vedno vozijo po omejitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teknikli da, so pa izjemni dnevi - recimo, da potrjujejo pravilo- kot je bil današnji. v 60 km trikrat izsiljena, čeprav sem vozila celo pod omejitvijo - dvakrat je bilo v naselju in prepričana sem, da me penzionist(ka) za volanom niti ponesreči ni opazil(a), in enkrat na križišču avtocestnega izvoza in lokalne ceste - voznik priklopnika me je zelo dobro videl, pa se mu je fučkalo.

na srečo se je meni tudi.

Na cesti srečaš svašta. enkrat najbrž tudi tistega jakatovega nilskega konja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom lajkal. Sam jebenti, včasih se lahko človek res vpraša, če imamo motoristi res nekje na hrbtu in na frisu narisano kako tarčo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim. Gre za to da je splet okoliščin blesav. Motorista je pač težko videt ker je njegova silhueta mnogo manjša od silhuete avtomobila, poleg tega je zato tudi težje določit oddaljenost in hitrost približevanja.

Prištej še to, da ima danes skoraj vsakdo izpit za avto - ta Vsakdo je utrujen, zaspan, živčen, zmešan, obremenjen, raztresen..in cesto uporablja za to, da se nekako pritroga od točke A do točke B.Zgodi se, da bo spregledal avto, kaj šele motorista. Kaj šele motorista, ki vozi hitro.

(Motoristi se načeloma -ker gre za njihovo lastno rit - zavedajo, da se na motor ne moreš usest zmešan in na smrt utrujen.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabla si na une, ki svoje življenjske inferiornosti probajo rešit na cesti. In teh ni malo. Malo se samo spomni, kolikokrat se zgodi, da bi kdo z avtom rad tekmoval z motoristom... Pa tistih, ki zanalašč nagajajo, izzivajo itd.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dottore... bo kar držalo. Kolikokrat se zgodi, da te mora za vsako ceno prehiteti, potem pa ves pomirjen jajca pred tabo. Ga pa ti potem prehitiš v stoječi koloni... Če mu bo potem bolj ravno stal, pa naj prehiti. Itak v kavbojkah najprej bezlja govedo, potem pa kavboji lepo izi jahajo zadaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom lajkal. Sam jebenti, včasih se lahko človek res vpraša, če imamo motoristi res nekje na hrbtu in na frisu narisano kako tarčo...

Eeee, vidiš, zato sem si pa nabavil ta odsevni jopič, da se me menda boljše vidi ;-) Torej to pomeni, bolj sem viden, lažja tarča sem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam poleg avta, motorja , kolesa vozim tudi traktor. Zato mogoče še malo s perspektive "traktorista". Kak kilometer od mene je precej prometna, ovinkasta cesta, in motoristi tam radi nažigajo...nekateri tudi povsem brezglavo in ko to poslušam imam čuden občutek. Kajti večinoma se sploh ne zavedajo, da so ovinki nepregledni, na cesto pa vodi vse polno gozdnih in poljskih poti in to na nepreglednih mestih, ti motoristi jih verjetno niti ne opazijo.

In kadar se s traktorjam in recimo polno nakladalko sena vključujem na glavno cesto me je včasih kar strah, kaj bo priletelo izza ovinka. Ne samo to, da s traktorjem rabiš vsaj 10 ali več sekund, da sploh zapelješ na cesto, tudi ko dosežeš "končno hitrost" je to samo samo kakih 25 km/h.

In kaj bo model, ki skozi ovinek pri 150 km/h vozi skoraj po ušesih naredil, ko bo naenkrat pred sabo zagledal fergusona...tu niti v traktorju nisi varen. Sam se zmeraj prepričam, če je cesta prazna tudi poslušam, če je slišati žvižganje motorja, kolikor pač slišiš zaradi hrupa traktorja, ampak če je preglednost cca 50m, izza ovinka pa nekdo prileti na polno se lahko kaj kmalu zadeva slabo konča.

Je pa zadeva zelo preprosta, če voziš po omejitvi ali malenkost čez, tudi če pred sabo zagledaš traktor imaš čas lepo zmanjšati hitrost, po potrebi celo ustaviti, če pa ti "zmanjkuje" ceste že ko si na njej sam pa je situacija malo bolj zaletena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se sekirat, takemu, ki skozi nepregledni ovinek prileti 150, ni pomoči. vseeno če pripiči z avtom, motorom ali s (tahitrim) traktorom (fendt gre hitreje! :P ).

s tem da, če že z motorom, načeloma vsaj za okolico ni tako nevaren.

simpl.

drugače pa mislim, da tega ni tako veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej traktor, ali pa kolesarji ki vozijo vzporedno v slepih in slabovidnih ovinkih, so problem tudi pri hitrosti 90km/h ali manj. Nekako je potrebno imeti v podzavesti vedno misel: kaj če...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeee, vidiš, zato sem si pa nabavil ta odsevni jopič, da se me menda boljše vidi ;-) Torej to pomeni, bolj sem viden, lažja tarča sem :D

khmmm... odsevni jopič pomaga samo pri tistih , ki pogledajo a bi te brez njega spregledali...če ne pogledajo te samo reševalci lažje najdejo s svetilko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm razmišljala o tej debati in zreducirala možgane na tiste od najbolj zarulenga šoferja na slovenskih cestah. Sm ugotovila kako razmišlajo. In iz kilometra v kilometer ugotavljam, da imam prav. Ni problem, da nas ne vidjo.

-motorist je ozek, okreten in ima nadnaravne ustavljalne sposobnosti. Bo že. Sej lah spelm, je placa za oba. Pa še bankina je frej!

-skuterista, ki se magari s 500 kubiki pelje po omejitvi, je treba nažgat, seveda pri tem ne spremenit kurza, ker itak ne more hitrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm razmišljala o tej debati in zreducirala možgane na tiste od najbolj zarulenga šoferja na slovenskih cestah. Sm ugotovila kako razmišlajo. In iz kilometra v kilometer ugotavljam, da imam prav. Ni problem, da nas ne vidjo.

-motorist je ozek, okreten in ima nadnaravne ustavljalne sposobnosti. Bo že. Sej lah spelm, je placa za oba. Pa še bankina je frej!

-skuterista, ki se magari s 500 kubiki pelje po omejitvi, je treba nažgat, seveda pri tem ne spremenit kurza, ker itak ne more hitrej.

to si vozniki avtov ne domišljajo ...sami motoristi pravijo ter se hvalijo kako imajo kratke zavorne poti ...jes maj es ...

skuterja ...nažgat ...od zadej ...na pouno ...ups ni prava tema ...bs - zavajaš nedolžne ... :nono:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res thumper, tole ni "blazno za hec", js se mam za motorista z mojo kravo, ki jo v kikli pač ne morem vozit in zato imam še FRULATOR (v furlanskem narečju naprava za pripravo shake-ov) za v službo. Me pa velikokrat kdo stisne. In se mu to zdi čist normalno, ker sem itak KOLO. Problem ni v almighty menjalniku ampak v podobi motorja, ki ne daje slutit moči.

Pred kravo švabsko majo malenkost spoštovanja, ampak ni dost bolš. Glupi so no. Res ni problem, da ne vidjo. Ampak se jim "nč kej tazga ne zdi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedolgo nazaj sem na enem od počivališč na Planinskem polju ustavil zaradi telefonskega klica. V času pogovora se je zraven mene ustavil avtodom z nizozemsko družino na kratek počitek v senci. Starša in dva otroka, sedeč na klopci so z nekim čudnim pogledom opazovali kaj se je dogajalo v njihovi okolici. Eno samo grmenje motorjev. Njihovi pogledi v moji smeri so me malo zmotili...Tako, da sem se kaj kmalu pobral in odpeljal naprej.

Ampak misel na speljevanje avto doma s počivališča mi ni dala miru. Kajti, neglede kako hitro spelje, če v tem trenutku pridrvi motorist, na tisti cesti s tako asfaltno podlako(poflikana do amena, neravna) pri večji hitrosti ima veliko možnost za padec ali trk...

Da pa je motorist tarča na cesti..s tem se ne bi strinjal...vse je odvisno od njega, na žalost tako je to če si na motorju...Predvsem odlika motorista je opazovanje, predvidevanje, pravilna ocena med hitrostjo in časom ustavljanja na cesti po kateri se vozi..paziti mora da se vozi za avtom v taki poziciji, da ga voznik vidi, da je viden s strani nasproti vozečih ..skratka, motorist mora pričakovati tudi padec dela satelita pred njim med vožnjo...Na žalost, tako je to..dandanes...

P.S.

Kako je en strokovnjak rekel : Motoristi, pri naglem zaviranju, glejte kako boste reševali situacijo ne pa, samo zaviranje in čakanje kaj se bo zgodilo v upanju da se situacija sama reši....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj lahko pametujemo do onemoglosti... znanje , izkušnje , tečaji varne vožnje , predvidevanje , opazovanje , vožnja pod maksimalno dovoljeno hitrostjo , prilagojena hitrost , dobre gume in zavore ter izpraven motor , dodatne luči , odsevni elementi in še kaj ti en qurc pomaga ------------- če nimaš sreče ...( v dokaz so vam vsi stari -in mlajši - carji - ne diujaki- , ki so podlegli situaciji ) ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
http://www.primorske...-20-metrov.aspx če nadaljujem ...a ne postaja tole že mal preveč običajna praksa? Stric, teta, cca 60 (pa nimam nič proti starejšim) in več let, rutina vključevanja na cesto, brez obrniti glavo...pa je šit narejen. Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.primorske...-20-metrov.aspx če nadaljujem ...a ne postaja tole že mal preveč običajna praksa? Stric, teta, cca 60 (pa nimam nič proti starejšim) in več let, rutina vključevanja na cesto, brez obrniti glavo...pa je šit narejen.

V tej nesreči ni glih 100% krivda voznika ti pa bom osebno ko se srečava povem ker ne bom delil detalje tu na forumu.Glavo pa je da je motorist preživel pa ne kaj hude poškodbe kot bi lahko bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne govorim o krivdi ne krivdi, sam (tole pa bom delil) a se ti ne zdi, da folk sploh ne gleda in vozi kar tja v 3 dni? Ropota po telefonu, plete po voznem pasu, se vključuje na slepo, ali celo vidi pa si misli, ah bo že počakal.. glej vsakodnevno gledam taka sranja po cesti. Mater a je tolk težko 2x obrniti glavo pa pogledat levo in desno? Pa počakat seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!