Skoči na vsebino

Odvzem prednosti


BenX

Priporočene objave

Zelo skrajšano naj povem: meni je inštruktor, ko mi je čestital za opravljen vozniški izpit lepo povedal:

Izpit imaš, voziti pa še ne znaš in tega se zavedaj. In dokler se tega frišni šoferji zavedajo, ni nobenih problemov, dejstvo je da počnejo veliko manj neumnosti kot strici s klobuki in tete z očali.

Pravilno (vsaj varno če ne pravilno) vozit ni taka umetnost, kot bi nekateri radi povedali in prepričan sem, da je 99% ljudi sposobnih voziti varno, če se le malo skoncentrirajo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za štos si bom namontiral klobuk od fotra in očala od mami,pa da vidm v čem je keč..... :P :lol:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za štos si bom namontiral klobuk od fotra in očala od mami,pa da vidm v čem je keč..... :P :lol:

Če bojo očala debela kot dno od Coca Cole....sam povej, kdaj ne smem na cesto :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo skrajšano naj povem: meni je inštruktor, ko mi je čestital za opravljen vozniški izpit lepo povedal:

Izpit imaš, voziti pa še ne znaš in tega se zavedaj. In dokler se tega frišni šoferji zavedajo, ni nobenih problemov, dejstvo je da počnejo veliko manj neumnosti kot strici s klobuki in tete z očali.

Pravilno (vsaj varno če ne pravilno) vozit ni taka umetnost, kot bi nekateri radi povedali in prepričan sem, da je 99% ljudi sposobnih voziti varno, če se le malo skoncentrirajo.

Par postov više je @maus navedel, kaj je doživel na 10km poti.

Če bi bila le koncentracija problem.................oziroma, zakaj potem kljub vsem tehničnim pomagalom avto še vedno ne zna voziti sam?

V psiholoških priročnikih je vožnja opisana kot izredno zahtevno "psihofizično opravilo". Zakaj že?

In novodobni vozniki imajo - mlade generacije mislim - en velik problem. To mi je povedal prav Legan zadnjič na vranskem.

Ta problem je digitalni, oziroma virtualni svet.

Današnji omladinec, ki je vajen le "miške", monitorja in klofanja po tipkovnici ter mobitelu.....................izredno težko miselno dojema popolnoma "analogni svet" - oziroma analogno okolje v avtu.

Neka mehanska okrogla zadeva ( volan ), pa tam nekje spodaj eni čudni pedali...................pa u ogledala je treba gledat..................... skratka "data eroooooor".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par postov više je @maus navedel, kaj je doživel na 10km poti.

Če bi bila le koncentracija problem.................oziroma, zakaj potem kljub vsem tehničnim pomagalom avto še vedno ne zna voziti sam?

V psiholoških priročnikih je vožnja opisana kot izredno zahtevno "psihofizično opravilo". Zakaj že?

In novodobni vozniki imajo - mlade generacije mislim - en velik problem. To mi je povedal prav Legan zadnjič na vranskem.

Ta problem je digitalni, oziroma virtualni svet.

Današnji omladinec, ki je vajen le "miške", monitorja in klofanja po tipkovnici ter mobitelu.....................izredno težko miselno dojema popolnoma "analogni svet" - oziroma analogno okolje v avtu.

Neka mehanska okrogla zadeva ( volan ), pa tam nekje spodaj eni čudni pedali...................pa u ogledala je treba gledat..................... skratka "data eroooooor".

Spet te bom negiral, danes sem bil na furci s kolegom po primorski, do Sistjane, Trsta, Črni kal, postojna in nazaj....ugani, katera generacija je počela največ neumnosti:

srednja...zaradi rutine in ubadanja s samim seboj

starejša...zaradi malomarnosti..ponovno sem bil izsiljen (vozil sem 100km/h) iz stranske ceste iz smeri Manče priti Vipavi...in zanimivo, starejša gospa se na moje trobljenje, mahanje in oh in sploh vse kar sem ji kazal v trenutku ko sem jo obvozil (zavirat na mrtvo se mi ni dalo) enostavno ni odzvala. Kot da ne obstajam...

ponovno trdim: mljaša generacija in vozniki začetniki sploh niso problem!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto čemur ti praviš "rutina" - rečem jaz nedoraslost situaciji. Oziroma neprilagojenost.

Mladci so štartali včeraj, tisti 50,60 in več letniki, pa enkrat davno. In ker niso v vseh teh letih naredili NIČ, da bi se adaptirali - jih je čas povozil. Jebiga, še vedno vozijo kot leta 80 ali 90.

Hja, seveda ne obstajaš..................! Povprečno zaplankan Slovencelj misli, da je s tem, ko je plačal letno nadomestilo za uporabo cest in vinjeto ............................................. samo za sebe rezerviral vse ceste za tisti čas .......................... ko je ON na cesti.

Jako je potem logično, da ne jebe ostalih. Vsi drugi take "presenetimo", saj pričakujejo, da je cesta le njihova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ maus: kak dan dva nazaj sem stal nekaj minut (recimo 15, je blo mogoce celo vec) zraven krozisca pri rollbaru............ okoli poldneva............ in malce opazoval promet.

gneca, vecina zivcnih, nekaj "pomembnih", skoraj vsi hitijo. in samo prestetih 8 (yep osem!) jih ni imelo radiaoamaterskega cegla na usesu prlimanga medtem ko vrtijo svoje jahte okoli rondela.

zakaj se plavi ne postavijo na take lokacije in kasirajo? to bi blo vsaj poucno in zanimivo. pa se proracun bi se saniral. po hitrem postopku. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......tisti 50,60 in več letniki, pa enkrat davno. In ker niso v vseh teh letih naredili NIČ, da bi se adaptirali - jih je čas povozil. Jebiga, še vedno vozijo kot leta 80 ali 90. ....

Adaptirali? Takrat smo brali knjižico "Na cesti nisi sam", kjer si se naučil več kakor v novodobnih turbo priročnikih in izvlečkih zakonov - predpisov iz naslovov člankov.

V osnovni šoli smo na pamet poznali vse prometne znake in dopolnilne table (nekateri tudi "evropske", oz. nemške, kot se je tedaj govorilo). Možnost, da boš nekoč lahko upravljal vozilo in pridobil mobilnost ali živahne zadnje zice je bila velika motivacija.

Ko bi pol voznikov vozilo tako, kot se je vozilo leta 80 ali 90, bi bilo na cestah dokaj v redu. Takrat se nam je zdelo fino, da imamo žmigavce, zato smo jih uporabljali kadar je le bilo mogoče. Kakor tudi danes, za razliko od adaptiranih voznikov z airbagi.

Izhajam iz tvojega namiga, da je za obvladovanje tehnično manj naprednega vozila potrebno mnogo več znanja.

In ne vem, kaj ima odvzem prednosti motoristu skupnega s preganjanjem električnega bolida po poligonu.... jaz se zavzemam le za električne avtomobile na daljinca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj pozabljamo na mlajše voznike tja do 30 - 40 let starosti, ki ne znajo uporabljati smerokazov, telefon jim je priraščen na ušes, pa ko menjavajo pasove ne obrnejo glave ker bi jim se lahko zaskočil vrat ...........

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adaptirali? Takrat smo brali knjižico "Na cesti nisi sam", kjer si se naučil več kakor v novodobnih turbo priročnikih in izvlečkih zakonov - predpisov iz naslovov člankov.

V osnovni šoli smo na pamet poznali vse prometne znake in dopolnilne table (nekateri tudi "evropske", oz. nemške, kot se je tedaj govorilo). Možnost, da boš nekoč lahko upravljal vozilo in pridobil mobilnost ali živahne zadnje zice je bila velika motivacija.

Ko bi pol voznikov vozilo tako, kot se je vozilo leta 80 ali 90, bi bilo na cestah dokaj v redu. Takrat se nam je zdelo fino, da imamo žmigavce, zato smo jih uporabljali kadar je le bilo mogoče. Kakor tudi danes, za razliko od adaptiranih voznikov z airbagi.

Izhajam iz tvojega namiga, da je za obvladovanje tehnično manj naprednega vozila potrebno mnogo več znanja.

In ne vem, kaj ima odvzem prednosti motoristu skupnega s preganjanjem električnega bolida po poligonu.... jaz se zavzemam le za električne avtomobile na daljinca.

1. Vse ima zvezo. Gre enostavno za obvladovanje časa in prostora in za predvidevanje možnega, mogočega in nemogočega.

2. V 80-ih in 90-ih je bila gostota prometa bistveno manjša, ceste so bile bistveno drugačne ( AC, rondoji, ........... )

3. V 80-ih in 90-ih..................tu pa dejansko vidim bistvo problema ..................... sem imel delo od 7 do 15h. Zaklemil sem "ofice" in basta. Ni blo mobyev, ni blo vse današnje krame in navlake. Takrat nas je v dobri firmi delalo 25 v enem oddelku, danes jih bi delalo ( če ne bi šlo vse u franže) - mogoče 5.

Skratka hitrost življenja je bila nekako obvljadljiva.

Danes je kontroliran KAOS.

Dela je še vedno dovolj. Dela se 12 in več ur dnevno. Vsakih xy sekund mi zvoni moby. Enkrat šef, drugič tajnica - če me je šef poklicu, pol naročnik, če me je tajnica dobila in mi povedala, da me je šef klicu......................... vse to čist brez veze. Sam zato, ker je to mogoče in ker mamo mobye.

Me kliče model - vozim se k njemu na sestanek, če sem prebral mail, ki mi ga je poslal pred minuto! Pa koli mu je qrac...............!

In pol me ti sprašuješ, kaj ima to veze z odvzemom prednosti.................?

Pi....., pa KDAJ NAJ SPLOH VOZIM, in okrog gledam......................če pa morm delat in furt na furt na telefone odgovarjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj pozabljamo na mlajše voznike tja do 30 - 40 let starosti, ki ne znajo uporabljati smerokazov, telefon jim je priraščen na ušes, pa ko menjavajo pasove ne obrnejo glave ker bi jim se lahko zaskočil vrat ...........

Maš čist prou.

Pa tut nimaš! Ni glih fora, da ne znajo uporabljat smerokazov. Oni jih pač ne uporabljajo.

Mi je naš "mladinc" star 33let po fouh mr. ekonomije lepo razložu..................... on se pele po cest, drugi pa naj pazimo kaj on dela, ker on pa že nima ne časa in ne volje okrog gledat. Avto ma popraskan in pobutan - da je mene groza, mam pa srečo, da je vsaj hči ( po fotru seveda ) mal bl pametna, in mu "ta malga" sploh ne da v avto.

Vidiš..................ko ti nekdo takole ven butne.....................mrtvo hladno in popolnoma resno..........................te pa mal zmrazi. Vsaj mene je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš čist prou.

Pa tut nimaš! Ni glih fora, da ne znajo uporabljat smerokazov. Oni jih pač ne uporabljajo.

Mi je naš "mladinc" star 33let po fouh mr. ekonomije lepo razložu..................... on se pele po cest, drugi pa naj pazimo kaj on dela, ker on pa že nima ne časa in ne volje okrog gledat. Avto ma popraskan in pobutan - da je mene groza, mam pa srečo, da je vsaj hči ( po fotru seveda ) mal bl pametna, in mu "ta malga" sploh ne da v avto.

Vidiš..................ko ti nekdo takole ven butne.....................mrtvo hladno in popolnoma resno..........................te pa mal zmrazi. Vsaj mene je!

Čeb men moj tako bleknu...bi bile sankcije. Dok bo moj mulac, bo vozu kakor ga bom učil, ker ga učim iz iskušenj in napak...in prvo pravilo, ki sem mu ga vbil v glavo je bilo: 3x poglej. Ker 1x je premalo, nas mozak lahko prevara, 2x je kontrola prvega pogleda, in tretjič je stanje tik pred dejanjem, ker se le to lahko spremeni točno v našem momentu odločitve.

In zadnjič je mulc prišel domov in mi rekel:

fotr si mel prav, šele tretjič sem opazil avto. Upam, da bo enako vbijal svojim mulcem v glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeb men moj tako bleknu...bi bile sankcije. Dok bo moj mulac, bo vozu kakor ga bom učil, ker ga učim iz iskušenj in napak...in prvo pravilo, ki sem mu ga vbil v glavo je bilo: 3x poglej. Ker 1x je premalo, nas mozak lahko prevara, 2x je kontrola prvega pogleda, in tretjič je stanje tik pred dejanjem, ker se le to lahko spremeni točno v našem momentu odločitve.

In zadnjič je mulc prišel domov in mi rekel:

fotr si mel prav, šele tretjič sem opazil avto. Upam, da bo enako vbijal svojim mulcem v glavo.

Jap, jest sem moji dve "muli" tudi navajal podobno. Ko sta "položili vozačku" smo mal po parkingih žlajfal, pa slalom vozil. Za na cesto sem si vzel čas, pa smo se mal kr tko naokoli fijakali. Pa v center - v gužvi, pa na rondoje. Za obe "dam roko v ogenj" in nisem v skrbeh - kaj delata na cesti.

Opisana debata je potekala med "priženjenim omladincem" in starim - fotrom( beri moja malenkost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, jest sem moji dve "muli" tudi navajal podobno. Ko sta "položili vozačku" smo mal po parkingih žlajfal, pa slalom vozil. Za na cesto sem si vzel čas, pa smo se mal kr tko naokoli fijakali. Pa v center - v gužvi, pa na rondoje. Za obe "dam roko v ogenj" in nisem v skrbeh - kaj delata na cesti.

Opisana debata je potekala med "priženjenim omladincem" in starim - fotrom( beri moja malenkost).

zeta boš pa ja shendlal, konc koncu ma v avtu lahko tudi tvojo punco :(
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zeta boš pa ja shendlal, konc koncu ma v avtu lahko tudi tvojo punco :(

Jest sm ta svoje naredu! :smoke:

Zetor se pretežno vozaka sam............................če gredo družinsko...........................takrat pa je takoooooooooooooooo utrujen, da vedno vozi moja "punca". :OK:

Ta malga u vrtec in nazaj pa itak hčerka vozi, v velikih primerih pa "dedi in baby".

In, ja jest ga ne mislim, je "mision-imposibile", ga pa bo "shendlov ", kak u iber nervozen "BMW ali OOOO farher" in to z montirajznom.

Če ga pol to ne bo izučilo..................... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je naš "mladinc" star 33let po fouh mr. ekonomije lepo razložu..................... on se pele po cest, drugi pa naj pazimo kaj on dela, ker on pa že nima ne časa in ne volje okrog gledat. Avto ma popraskan in pobutan - da je mene groza, mam pa srečo, da je vsaj hči ( po fotru seveda ) mal bl pametna, in mu "ta malga" sploh ne da v avto.

Vidiš..................ko ti nekdo takole ven butne.....................mrtvo hladno in popolnoma resno..........................te pa mal zmrazi. Vsaj mene je!

Nevem če bi se lahk zadržau da mu nebi ene vzgojne dal če bi meni to rekel. Mene stalno nekdo izsiljuje, pa s svojim čoperjem ne vozim kaj preveč preko omejitev (se zgodi, ma skozi ovinke bolj ne).

In zadnjič sem spet doživel ko nekdo ne pogleda mrtvega kota in se odloči da bo zamenjal pas na tržaški. In ko na srečo opazim in zabremzam, ker se tak ali tak nimam kam umaknit, me prime da bi ga ustavil nekako in nalomil ko ...... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo rešitve.... :OK: zbit vsakega,ki ti vzame prednost :grim no če lahko to po vzeti prednosti narediš :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nogo v luft pa špegle odbijat - da bo kazen vzgojna! :grim

Ko sem se še vozil s svojim "gurujem", je ta taisto počenjal brez izjeme. V Srbiji sem ga prosil za malo empatije.

Vendar me v mestu vsaj dvakrat na dan prime, da bi.

Pa si zavrtim kratek film v glavi, pa je. Ne pustimo se sprovocirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolegu (100+kg, zidarija) je en vzel prednost - namerno! (menda je imel v avtu žensko in se je htel na ta način považit)

tipa je prehitel, pred rondojem motor čez cesto, stopil do avta potrka, nič. potrka še enkrat, nič.

pol pa direkt skozi šajbo in KO s prvim šusom.

simpl...

:hooray:

nauk... ne izsiljevat nekoga, ki nosi čelado iz druge svetovne vojne!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolegu (100+kg, zidarija) je en vzel prednost - namerno! (menda je imel v avtu žensko in se je htel na ta način považit)

tipa je prehitel, pred rondojem motor čez cesto, stopil do avta potrka, nič. potrka še enkrat, nič.

pol pa direkt skozi šajbo in KO s prvim šusom.

simpl...

:hooray:

nauk... ne izsiljevat nekoga, ki nosi čelado iz druge svetovne vojne!

Kwa..................in tebi se to zdi OK? :kva1:

Svašta...............................pi.................rodi.............................res! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kwa..................in tebi se to zdi OK? :kva1:

Svašta...............................pi.................rodi.............................res! :blush:

itak da se mi zdi OK!

naj ti nek pokavec namerno vzame prednost in si lepo izvoli razbit svojo lastno pi.................rojeno.............................res!

za tem se je dec lepo sparkiral v gostilno poleg križišča in tam mu je folk, ki je bil priča dogodku ploskal!

ti pa nek motorist in s tako ven prideš...

kaj na tak način si ego dviguješ al kaj?

priden si, priden. papež ni tak papeški kot tvoja malenkost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak da se mi zdi OK!

naj ti nek pokavec namerno vzame prednost in si lepo izvoli razbit svojo lastno pi.................rojeno.............................res!

za tem se je dec lepo sparkiral v gostilno poleg križišča in tam mu je folk, ki je bil priča dogodku ploskal!

ti pa nek motorist in s tako ven prideš...

kaj na tak način si ego dviguješ al kaj?

priden si, priden. papež ni tak papeški kot tvoja malenkost!

Mislim,da nasilje ni rešitev.....res.....iz lastnih izkušenj.....sej so men tud ploskal,sam sem pa potem ploskal na sodišču sodniku :blush: ker me je razbremenil misli kaj naj naredim z letno plačo :BUA:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da nasilje ni rešitev.....res.....iz lastnih izkušenj.....sej so men tud ploskal,sam sem pa potem ploskal na sodišču sodniku :blush: ker me je razbremenil misli kaj naj naredim z letno plačo :BUA:

tole si mal poslušaj, tazadnje par stavkov je tapravih...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BenX.. to se je pa v naših koncih tudi zgodilo... Samo, da tip ni bil na motorju, pač pa v avtu (drugače motorist)... Samo ga ni nokavtiral, pač pa potegnil skozi zaprto okno... Tudi neki odvzem prednosti, potem pa še nekaj pameten bil. Do venpotega, potem ne več..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!