Skoči na vsebino

otroški crosser


sanda2

Priporočene objave

Prebrskala forum, pa nikjer našla teme, upam da se ne boste jezili. Za sedemletnega otroka iščemo kroser, ampak po zmerni ceni. Je čisti začetnik, nikoli še poskusil, želja pa ogromna. Gledali smo te kitajske, pa jim ne zaupamo (živimo na vasi, hribi, nismo v ravnini). A se da do 200€ dobit kaj pametnega? Mogoče ve kdo za kakšnega kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj o progah in krosu za mularijo - morda lahko tu vprašaš.

tole ni konkretno za otroka, ampak morda najdeš kak namig ali se splača kupit kitajca.

in tole in tole na temo kitajcev.

Tole je na temo kdaj kupiti kros motor otroku. Mogoče tam najdeš kaj uporabnega.

Več ne najdem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema zaenkrat. Mogoče še kdo - iz prve roke še bolj zaželjeni komentarji.

Bobiboss - novega ne rabim, lepotno ga že porihtamo (verjetno bo kaj tudi pri nas naredilo konec ob kakšnem padcu :blush: ), glavno da je mašina v redu, gume, ostalo potrebno. Šminka me ne gane tako - zaradi že zgoraj navedenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bratranec je kupil kitajskega krosa (125 ccm), novega za takrat 400€. Zadeva je super delovala po goznih potkah in slabšem terenu (brez grobega skakanja) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avto net sem določenim pisala (tudi na tega, klicala, poslala sms pa eni sploh ne odgovorijo, ne dvignejo, z enim pa bila dogovorjena da pridemo, ampak ni povedal kdaj in kateri dan lahko. Nisem pa nek tečen kupec, ki v eno klicari in gnjavi. Kitajčke pa smo gledali pri Plusinvestu, (imajo tako vsi iste). Mož ima občutek, da bodo vari spustili, mašina mu je sumljiva (taka mala, pa vsi trdijo da je not 50ccm). Je pa res, da 125 je bolje narejena, ampak prevelika zaenkrat, logično. Res pa ne mislimo metat nek blazen denar, kajti prehitro bo premali, ali pa kratkoročnega vidika (čeprav že "kupujemo" dve leti). Res da prej ptirikolesnik, ampak sedaj je bolj aktualen motor, pa tudi mislim da je bolje, ker se ne more tako zanašati na motorju, da se nič ne more zgoditi. Štirikolesnik je bolj varljiv, če si divjak :whistle: , klub temu, da si punca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kitajček je lahko precej švoh, za našim fantom sem moral vedno iti s kolesom in pobirati vijake.menjalnik je kar hitro spustil dušo in ostali sta samo prva in druga prestava.počil je tudi trikot, na katerem je pritrjena balanca in poba je kar grdo čmoknil.ko sem nesel k Jermanu na popravilo, mi je svetoval, naj mu raje kupim bolj orenk motorček ker tole ni nič.motorček je zdržal eno sezono in potem je šel za dele.cena takrat 450 evrčkov in kup težav in pregovrjanj z prodajalcem, čeravno je bil v nekakšni garanciji.

če bo dete furalo motorček nekaj časa, mu nabavite magari malo večjega, ga pač posedite gor in ko bo speljal ne bo problema.pri ustavljanju pa naj se navadi zdrseti na stran motorja in bo dosegel do tal z eno nogo.

Popravljeno . Popravil bobiboss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kitajček je lahko precej švoh, za našim fantom sem moral vedno iti s kolesom in pobirati vijake.menjalnik je kar hitro spustil dušo in ostali sta samo prva in druga prestava.počil je tudi trikot, na katerem je pritrjena balanca in poba je kar grdo čmoknil.ko sem nesel k Jermanu na popravilo, mi je svetoval, naj mu raje kupim bolj orenk motorček ker tole ni nič.motorček je zdržal eno sezono in potem je šel za dele.cena takrat 450 evrčkov in kup težav in pregovrjanj z prodajalcem, čeravno je bil v nekakšni garanciji.

če bo dete furalo motorček nekaj časa, mu nabavite magari malo večjega, ga pač posedite gor in ko bo speljal ne bo problema.pri ustavljanju pa naj se navadi zdrseti na stran motorja in bo dosegel do tal z eno nogo.

S tem se ravno ne bi strinjal, če misli voziti po "terenu", saj bo na kakšni grbini ali korenini, le štrbunknil še globlje. Kupite mu primernega svoje velikosti, sploh pa če gledale le za par €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 200€ še pametnega picikla ne dobiš kaj šele motor! jaz sem pregledal te male kitajce pa enega minimoto imam doma (dobil ne kupil) in je šrot od šrota. mali se je vozil ko je bil star 5 let pa ga ni pretirano ganilo zato sem ga pospravil in mu rajši kupil dobro kolo. ti kitajci so narejeni zaendrek in jaz tega sigurno nebi kupil. idi nekam kjer vozijo motokros in se posvetuj z tistimi, ponavadi kar nekaj otrok vozi.

sem pa siguren da bo dražje kot 200€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta denar je sicer okvirni, pa vendar za leto dni ne mislimo kaj pretirano več dajati. Tiste cene od 400 naprej se mi zdijo bolj primerne za naslednji korak, če bo veselje, volja ostalo. In kolikor gledam, so ti Tomos Toriji tu nekje, in tak motorček bi še najraje nabavli. Vendar jih je zelo malo, pa še takoj gredo. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomos tori je vredu ampak kje za vraga še dobit kakega v vredu stanju, to so ja nehali delat vsaj 15 let nazaj če še ne več?!?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte malo več na kup, pa kupite Tomos MC ali Yamaha PW. Tako ali tako pa ne bosta izgubila veliko cene čez leto ali 2, kitajčka pa ne boste mogli več prodati ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jih še imajo, ampak takoj gredo. Eni jih celo podarijo, ampak - nisem te sreče. Še za kupit zamudim :grim

Tudi midva zženo sva bila pred nekaj leti v isti dilemi ali kupiti nekaj poceni in vprašljive kvalitete,ki lahko dela vseskozi brez problema ali pa je kar naprej na servisu(nekaj vmes ponavadi ni)ali pa že v osnovi dati nekaj več za boljšo kvaliteto samega motorja in mašine.Midva sva se odločila za yamaho pw50 in čez par let za pw80 in moram reči ,da mi ni žal.Oba motorja sta lepo vozna ,vžigata vsako pomlad na začetku sezone brez problema in razen menjave olja in rednega podmazovanja verige ni z pw 80 nobenih stroškov,mala pw 50 pa ima tako in tako kardanski prenos ,ki pa pri tako malo voženem motorju praktično ne potrebuje nekega dodatnega vzdrževanja.Pri pw 50 je možnost blokiranja plina in s tem regulacija končne hitrosti,pw 80 pa ima kot prednost(to je samo moje mišljenje)menjalnik z avtomatsko sklopko,tako da se otrok malo lažje navadi načina vožnje z menjanjem prestav.Oba motorja imata zadosti moči za vožnje po hribih in poteh,ki jih toliko stari otroci še obvladajo brez kakšnega velikega rizika za nesrečo,če pa imate višje cilje z motokrosom,pa bo itak treba pogledati za precej močnejšimi(tako po okvirju kot motorju)stroji.Kar se tiče kitajskih kopij kros motorjev,ki so sicer vizuelno dokaj lepo narejeni,pa sem se tudi jaz že pogovarjal z očeti,ki so imeli tako dobre kot slabe izkušnje(od prelomljenih okvirjev do tega ,da se težko dobi dele,eni pa jih hvalijo 100na uro),dejstvo pa je ,da kitajčka čez par let težko prodaš,yamaha pa se še kar prodaja,letnik ne igra ne vem kakšne vloge,ker so motorji zadosti zmogljivi in v večini primerov tudi niso zgonjeni.Upam,da vama bo uspelo najti nekaj pametnega za pametno ceno in dobro ohranjenega,se pa splača premisliti.Mi bomo po vsej verjetnosti prodajali konec sezone,ker si sin bolj želi skuterja(ima 12 let),hčerka se sicer vozi z pw50,ne kaže pa ne vem kakšnega zanimanja za ta veliko yamaho in če boste zainteresirani ,bomo lahko na vezi.Pa srečno.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vindi, se popolnoma strinjam z napisanim. Kot z ostalimi. Ampak - da bom ob vsej krizi dala 400 ali več € za motor, pa tudi ne. Imam enega otroka, nikogar vzadaj, ki bi pa mogoče potem še uporabljal. Tudi če bo ta muha trajala ali bo ob prvi vožnji izpuhtela ne vem. Niti ni fant, da bi pa mogoče le pozneje. Je punca, z željo. In ker nama z možem take želje niso izpolnili, bi želela svojemu otoku drugače. Malce butasto mišlenje, pa vendar - gledava na način, da se otrok išče, in ob poskušanju več stvari lahko najde pravo zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vindi, se popolnoma strinjam z napisanim. Kot z ostalimi. Ampak - da bom ob vsej krizi dala 400 ali več € za motor, pa tudi ne. Imam enega otroka, nikogar vzadaj, ki bi pa mogoče potem še uporabljal. Tudi če bo ta muha trajala ali bo ob prvi vožnji izpuhtela ne vem. Niti ni fant, da bi pa mogoče le pozneje. Je punca, z željo. In ker nama z možem take želje niso izpolnili, bi želela svojemu otoku drugače. Malce butasto mišlenje, pa vendar - gledava na način, da se otrok išče, in ob poskušanju več stvari lahko najde pravo zase.

Se strinjam s tvojim razmišljanjem in ja res je kriza za takšen luksuz,ki ga mi nikoli nismo bili deležni,res pa je ,da motor za 200 eur tudi čez par dni ali pa nekaj mesecev zelo težko prodaš in po mojem razmišljanju ti v garaži stoji 200eur,nekaj bolj poznanega pa vedno prodaš,ker se to vedno prodaja.Mogoče izgubiš 20 do 50 eur ali pa pridobiš 20eur,odvisno od sreče pri prodaji.Drugače pa poskusi se s kom zmeniti za vožnjo,pa boš videla,kako naprej,velikokrat so punce še bolj navdušene kot fantje,tako da spol ne igra nobene vloge, koliko pa je tvoja deklica sploh velika,če ni skrivnost?pa lp in srečno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da se za kitajčke ne dobi delov definitivni ni res! Ogromno se jih prodaja po delih, pa tudi prodajalci novih imajo na zalogi dele, ki se največkrat pokvarijo (je pa res da so v primerjavi z neko znano firmo zelo dragi) Priporočam vam enega rabljenega 110 ccm kitajskega crosa, z polavtomatskim menjalnikom (ima normalno ročico za prestave, nima pa ročice sklopke- ta je povezana na ročico za prestave in se tako ob vsakem prestavljanju "avtomatsko" vklopi) Tako se je najlažje naučiti vozit motor z prestavami. Ko pa bo obvladal vožnjo tega, pa nabavite 125ccm z normalnimi prestavami in sklopko. Če boste kupili rabljenega obvezno najprej menjajte olje!!! Nemenjava olja je največja napaka, ki jo delajo lastniki teh motorje, zato pa je tudi toliko okvar. V novih pa je olje za utekanje in je potrebna menjava po cca. 50-100km, včasih pa ga je notri celo premalo! Motor je pač (glede na ceno) logično narejen iz slabših materialov in le ti potrebujejo boljše vzdrževanje. Je pa res, da boste lepega kitajčka pravtako težko dobili za 200€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!