Skoči na vsebino

Priprava na prašno barvanje


JezniPohorc

Priporočene objave

Namen imam dati prašno barvati platišča, vilice in še nekatere malenkosti. Zanima me, če je že kdo to počel in na kaj je treba paziti. Zanima me tudi, kaj je potrebno narediti pred prašnim barvanjem (razen peskanja seveda)? Kako se zaščiti vilice pred vdorom prašne barve v notranjost? Ali imajo po večini silikonske čepe za zakrivanje lukenj in selotejp za visoke temperature mojstri? Če ne, kje bi se dalo tole dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen imam dati prašno barvati platišča, vilice in še nekatere malenkosti. Zanima me, če je že kdo to počel in na kaj je treba paziti. Zanima me tudi, kaj je potrebno narediti pred prašnim barvanjem (razen peskanja seveda)? Kako se zaščiti vilice pred vdorom prašne barve v notranjost? Ali imajo po večini silikonske čepe za zakrivanje lukenj in selotejp za visoke temperature mojstri? Če ne, kje bi se dalo tole dobit?

Jaz sem že prašno barval,in sem moral prej odstranit vse plastične dele,ležaje....tko da ostane samo kovina,vse kar nočeš imeti pobarvano polepiš iz krep lepilnim trakom,na koncu pa obrusiš staro barvo z finim brusnim papirjem(samo da odstraniš sijaj iz barve).

Tko sem naredil jaz in je vedno bilo pobarvano super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, si s krep papirjem prelepil luknje za vijake, itd... Krep trak zdrži temperaturo peke? A ni ta okrog 200°C? Kako pa je kaj pri kromiranih delih? Verjetno je potrebno krom popolnoma odstraniti s peskanjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mopede redno prašno barvam ..včeraj iz modre na UsranoRjavo.

Drugače pa je najbolj pomembno, da je podlaga popolnoma razmaščena...

lp andrej

post-20815-0-90042200-1351101786_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil 223223
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, si s krep papirjem prelepil luknje za vijake, itd... Krep trak zdrži temperaturo peke? A ni ta okrog 200°C? Kako pa je kaj pri kromiranih delih? Verjetno je potrebno krom popolnoma odstraniti s peskanjem?

Zdrži ja,za krom pa ne vem,jaz nisem nič peskal,le rahlo obrusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam da vilice prej popolnoma razdreš ker nikoli ne boš tako dobro zaščitil da ti pri peskanju nebi prišel pesek v notranjost vilic. Verjemi govorim iz lastnih izkušenj ko sem pred dobrim letom naredil za dobrega jurja škode.

Drugače pa oblepiš z ličarskim paprijem . Ponavadi sicer majstri pravijo da ne bo vredu ampak je. Edina stvar ki ni vredu je ta da je potrebno potem smolo od lič. papirja pucat dol ker se med segrevanjem v peči stopi.

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vilice imam namen popolnoma razdreti in seveda dat prašno barvat samo spodnji del (cilinder). Razumem, da je potrebno zgornjo luknjo popolnoma zapreti, da ne zaide kaj barve v notranjost. Prav zaradi tega me zanima kako uspešno zaščitit. Na internetu sem videl, da obstajajo neki silikonski zatiči. Za krep papir pa bom še preveril pri mojstrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno bi bilo stvar popolnoma speskati, spihati pesek obrisati preostali prah (z antisilikonom) in nato začepiti vse luknje kamor ne sme it barva (jaz sem te čepe dobil pr mojstru ki mi je stvar barval) krom pa samo prebrusiš da se ne sveti več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokličem mojstre in preverim, če imajo silikonske čepe. Kako pa je z vilicami, kjer je zgornja luka precej velika? Verjetno boljše prelepit z lepilnim trakom za visoke temperature?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokličem mojstre in preverim, če imajo silikonske čepe. Kako pa je z vilicami, kjer je zgornja luka precej velika? Verjetno boljše prelepit z lepilnim trakom za visoke temperature?

Tisti ki je meni barval je imel ta čepe vseh možnih velikosti največji so bili premera ene 10cm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokličem mojstre in preverim, če imajo silikonske čepe. Kako pa je z vilicami, kjer je zgornja luka precej velika? Verjetno boljše prelepit z lepilnim trakom za visoke temperature?

Jaz si laično razlagam... da enkrat ko je barva nanešena ne rabiš več zaščite in tudi, če ti potem lepilni trak odstopi ne bo neke panike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prašna barva se običajno peče nekje pri 160°C +- 10°C, razen kakšne posebne barve potrebujejo višjo temperaturo samo ta običajno ne presega 180°C.

Glede zaščite imajo običajno mojstri kakšne čepe ali pa kot je že omenjeno s krep selotejpom zaščitijo, za navoje zaščitit je pa najbolj ene vijake noter dat, ki jih ne boš več rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!