Skoči na vsebino

Zakaj imam Yamaho?


motozajebant

Priporočene objave

Ker imate Hondaši in BMWjaši svojo temo, odpiram še za vse Yamaharje novo temo, da vam ne bomo tam smetili :)

 

Skratka, zakaj imam Yamaho? Zato, ker sem si jo vedno želel, bolj točno, model FAZER FZS 600 letnik 04. Moj prvi motor, moj sanjski motor in po pravici povedano, ob nakupu le tega, sploh nisem vrgel oko na katerikoli drugi motor :P odkar jo imam sem še bolj SREČEN in to šteje!! :)

 

Skratka, povejte zakaj imate Yamaho, kaj vas je prepričalo v to, delite svoje izkušnje.

 

Prosim, da se ostali zadržite komentarjev v smislu da vam gre mentaliteta Yamaharjev na živce, da naj sprobamo kaj drugega, vsak ima svoje prepričanje o znamki, vsak prisega na svoje.... 

 

ps. moderatorji, če tema že obstaja, se iskreno opravičujem, to pa lahko potem zaprete. Hvala!

 

lp, mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu sem si lastil že vse znamke....yamaha pa mi bo ostala večno v dobrem spominu in si jo bom še kupo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem jo že imel! 2, daaavno tega! XS 1100. Mislim, da je bilo leta1979. Fajn in udoben motor za dolge (asfaltne) špure. Je pa bila tista, ki je imela velik predtek sprednjih vilic, da je zaradi svoje teže lažje peljala v ovinek. Čuden občutek, le navaditi si se ga moral.

 

Edino, ko sem šel z Man-a in je bilo veliiiko dežja, so mi začeli prebijati kabli za svečke. Zamenjali smo jih, pa je bilo spet kakor prej.

Drugače imam pa lepe spomine na yamahine čase! :yes:  

Povem pa, če nebi b'lo honde, bi še vozil Yamaho!!  :worship: ....... nikjer pa ne piše, da jo spet enkrat ne bom!?  :hmm:

Življenje je dolgo..... in nepredvidljivo!  :O  :hmm:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj imam Yamaho?? Hm. zato ker nimam druge znamke :D moja Fazerca dela za enkrat kot je treba 80 000 km dokler bo delala bo delal,

pol bomo pa zamenal če bo denar drugače pa poservisiral in naprej pelal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisem več "hondaš" je po svoje kriv tudi AS Trzin (takrat še Domžale) - po štirih Hondah, (CB 400N, CB 450S, CBR 600F (1992) in še ena CBR 600F (1995) ) ki so vse po par sezon brnele kot se za Hondo spodobi, sem presedlal na Fazerja 600 - in tu "nastopi" AS: ko sem prodal drugo CBR-ko sem imel v planu Hornetko - ampak AS je bil tako počasen z uvozom, da je prvo leto pri nas sploh ni bilo.In zato sem leta 1998 pač šel do Šterna v Kranj in tam kupil prvo Yamaho in ostal na znamki do sedaj. In lahko mi verjamete, da sem imel do danes le eno "okvaro" , ki pa to sploh ni bila in sicer da so mi na FZ6 menjali na servisu tisti slavni TPS senzor.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam zato, ker mi je od meni zadosti udobnih motorjev daleč najlepša TDM 900 (pa vem, da je to orenk stvar okusa).

 

Še vedno jo kdaj samo gledam in občudujem, za moje pojme oblikovni presežek v tej podzvrsti motorjev.

 

Ugaja mi tudi zanesljivost, poraba itd. in vse te "dolgočasen" zadeve, ki jih pravi motoristi naj ne bi gledali. Ker naj bi bili vsi trčeni....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XJR 1300?  ...hm... po testiranjih nekaterih motorjev, mi je gledano predvsem skozi udobje in dizajn glede na ceno, ponudila največ... V finalu je premagala v vseh ostalih pogledih boljšo in seveda nekaj dražjo cb-1300 - predvsem sedež in komfort tudi za sopotnico je na Yamahi preprosto bolši... žal pa novega kawasakija zrx-1200 daeg, v Eu ni bilo in ni v ponudbi...

 

Zamere? ...oh seveda so... prva je tankanje... stilno položen rezervoar namreč zahteva da tankam kakšno dobro minuto dlje od vseh kolegov saj po avtomatski prekinitvi s počasnejšim dolivanjem spravim noter še cele 3 litre bencina!

 

druga "zamera"... zračni filter ne zdrži niti slučajno predpisanega intervala (pri einšpric verziji se ga namreč ne čisti)... pri 25000 je namreč totalno zapacan (namesto pri 40000)... In ker stane krepko čez 30 €, gre letos noter k&n.

 

Zadnjih 30.000 se - če motor "prespi" zunaj, kadar je veliko rose in kondenza, občasno prižge "napaka senzorja pritiska vstopnega zraka" Prvič sem se jo ustrašil, potem me je večkrat malo zmotila, zdaj sem se je navadil, ker vem da senzor samo "nekaj blefira" zaradi kondenza... ker je v resnici vse čisto ok in nobenih težav ni bilo nikoli opazit...

 

...ja, pa motor iz prejšnjega stoletja se po kakem krajšem postanku, če je sila zagret, ob vnovičnem zagonu prav čudno zaganja - senzorji mu zmešajo vse podatke in obrati se v prostem teku sprehajajo za celi 1000 gor in dol, še ugasne lahko, če ga ne zadržiš na gasu...to sicer traja le cca prvih nekaj sekund... Pač, če spariš staro babnco z mladim žrebcem... ko sta vroča je mal težav...

 

Sma na 60000 km

 

Sicer nobene okvare ali "obstanka na cesti"...

 

Cenim pa resnično njeno enostavnost, neuničljiv zračno hlajen motor, močan motor z ugodno porabo (nič bistveno višjo od 600 ccm konkurence), in ugodno ceno servisa, no - vseh ostalih delov razen luftfiltra!

 

Glede na udobje res uživam na njej na dolgih turah... ne poznam bolečin in mravljincev v riti... po mojem najudobnejši naked na trgu - sem jih kar nekaj peljal...

 

Močno pa pogrešam ABS, ki bi bil ob dobremu ohlinsovemu vzmetenju le še pika na i... Ne vem kaj čakajo... tudi v 2013 ga še ne bo!

 

Sicer sma bla že letos skoraj na tem da se "ločima" a dokler ne bo gnarjev za voyagerja ali Goldwinga, se bova še skupaj razvajala...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel samo enkrat, pa še dvomim da kdaj..je zaribala, pa sem jo uštimal v piko, pa sem se razbil z njo, pa je spet zaribala...

 

Kwak je zakon vam povem! To enostavno morte provat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg starih Triumphov, Nortonov, Kawelnov, Honda in Yamah pa še vse vrste šare, sem imel leta 1978 tudi tole na sliki;

 

To je motor, ki se mi je predhodno v Londonu "prikazal" kakor Marija!! In hotel sem ga imeti.

Še danes mi je lep kot nekoč - in nobeden mi tega ne more odvzeti!!!............. Lahko bi ga pa - policaj, ki me je ustavil na Trojanah in hotel videti dokumente!!

Tastari že veste, kaj je to pomenilo....?!?

Če bi hotel, bi mi ga lahko zaplenili!!!

Ja, takšne čase smo nekoč preživljali motoristi!

 

(Ta slika je nastala na dan, ko je bila na Grobniku zadnja dirka v klasi 750 ccm)

post-4472-0-24181200-1360078881_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsega skupaj sem imel 5 Yamah od 50 ccm,125,750, do Bleck-Maxa 1200 na katerem sem res predolgo vztrajal,čeprav sem imel z njim največ težav :3X popravljal menjalnik (ostal v tretji prestavi),2X menjal sklopko (crknila vsakih 30K kil.),1X odtrgal tribling v dif.2X popravljal-menjal prosti tek zaganjača -draga in komplicirana zadevščina (dem.magneta ,novi deli nove dictunge olje itd.) res pravi ŠROT kot pavi Dr. ELO ! ! Da sploh neomenjam koliko gum,zavornih ploščic in benzina tudi do 13 l na 100Km z tankom (15l) nisem naredil NIKOLI več kot max 230 Km in to z rezervo na izletu v koloni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr,da mate Kmeta ,ki vam je dal prvi naslov Zakaj ne bi mel... :whistle: ......da mate o čem nabijat :lol: ......no vidm,da so zdej že razne še bolj butaste izpeljanke zakaj nebi zakaj bi ...itd....no zima bo pa le mim enkrat :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr,da mate Kmeta ,ki vam je dal prvi naslov Zakaj ne bi mel... :whistle: ......da mate o čem nabijat :lol: ......no vidm,da so zdej že razne še bolj butaste izpeljanke zakaj nebi zakaj bi ...itd....no zima bo pa le mim enkrat :lol:

 

Kmet, dobro idejo si dal s tem zakaj ne bi.... lepo je prebrat od vsakega mnenje zakaj se drži ene znamke... je pa smotan brat v temi o bmwju, kawasakiju, nabijanje o aprilliah in ostalih znamkah :)

 

 

skratka, jaz se bom te svoje Yamamahe držal še lep čas :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet, dobro idejo si dal s tem zakaj ne bi.... lepo je prebrat od vsakega mnenje zakaj se drži ene znamke... je pa smotan brat v temi o bmwju, kawasakiju, nabijanje o aprilliah in ostalih znamkah :)

 

 

skratka, jaz se bom te svoje Yamamahe držal še lep čas :wub:

Sej nimaš druge,ko jo enkrat kupiš jo ne moreš več nikol prodat :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba, nismo objektivni!

 

Npr, jaz sem hondaš. Imel pa sem tudi yamahe, BMW-je in druge, ki so odlični motorji. Res pa je, da sem imel neko zoprno težavo z yamaho, a ne ravno takšno, da nebi mogel priti domov, kar pa še ni razlog, da bi moral pljuvati po tako dobrem motorju.

 

In če smo realni; Danes so že vsi motorji dobri. Vseeno pa je med njimi velika razlika! Namreč, eni so bolj podvrženi nekim napakam, drugi nekoliko manj. 

Ne more pa soditi o teh motociklih nekdo, ki dotičnega motorja ni nikoli imel. O "dobrosti" določenega motocikla pa lahko sodi le tisti, ki se je "nekam" odpeljal in se z njim brez nevšečnosti tudi pripeljal domov. To pa znajo soditi predvsem tisti, ki so se podali daleč od doma. V takem primeru pa je izredno pomembno, kako brezhiben motor voziš.

Kaj ti pomaga "odličen, renomiran" motor (pa naj bo Yamaha, Honda, BMW, Kawa itd...  če ti npr. crkne v Avstriji v najdaljšem tunelu, tako kot je meni)

Zato bom ponovno izjavil; 

"Dober je tisti motor, ki brezhibno laufa in te pripelje domov!" Pa ne glede, katera znamka je to!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preprosto, ker mi je všeč :grupni: .......Pa več motorinov kot preskusim, bolj mi je všeč. Zame je  :hooray:   :grupni:  :yea1:

 

...pa sej so tud drugi ok ;)

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vseh narejenih kilometrih,nobenih težav. Nekje "best buy" med ceno in tistim kar nudi, oz kar jaz potrebujem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno gledam avto_pika_net, če je kakšna za kupit.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po BMW GS enosezonski avanturi sem se vrnil na Yamaho. Zakaj?

Zato ker me je peljala do konca sveta in nazaj brez težav.

Z BMW GS so bile težave že na 500km furi :-(

Zato ker se mi ni zdelo normalno, da mi motor požre 1 liter olja od servisa do servisa.

Zato ker imam Jureta za serviserja.

Zato ker so servisi poceni.

Zato ker sem jaz tako rekel :-D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba, nismo objektivni!

 

Npr, jaz sem hondaš. Imel pa sem tudi yamahe, BMW-je in druge, ki so odlični motorji. Res pa je, da sem imel neko zoprno težavo z yamaho, a ne ravno takšno, da nebi mogel priti domov, kar pa še ni razlog, da bi moral pljuvati po tako dobrem motorju.

 

In če smo realni; Danes so že vsi motorji dobri. Vseeno pa je med njimi velika razlika! Namreč, eni so bolj podvrženi nekim napakam, drugi nekoliko manj. 

Ne more pa soditi o teh motociklih nekdo, ki dotičnega motorja ni nikoli imel. O "dobrosti" določenega motocikla pa lahko sodi le tisti, ki se je "nekam" odpeljal in se z njim brez nevšečnosti tudi pripeljal domov. To pa znajo soditi predvsem tisti, ki so se podali daleč od doma. V takem primeru pa je izredno pomembno, kako brezhiben motor voziš.

Kaj ti pomaga "odličen, renomiran" motor (pa naj bo Yamaha, Honda, BMW, Kawa itd...  če ti npr. crkne v Avstriji v najdaljšem tunelu, tako kot je meni)

Zato bom ponovno izjavil; 

"Dober je tisti motor, ki brezhibno laufa in te pripelje domov!" Pa ne glede, katera znamka je to!

No to sem jaz že večkrat rekel,če nisi imel nikoli določene znamke ne moreš pljuvat po njej zato ker se je enmu tretjemu nekaj zgodil.. :slap: ...eh nima smisla :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nimaš druge,ko jo enkrat kupiš jo ne moreš več nikol prodat :grim

zgrešu si temo, tista o BMWjih je drugje :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!