Skoči na vsebino

16. Vseslovenski blagoslov motorjev / 1.april 2013 - Mirna Peč


Ayma

Priporočene objave

Alkoholizem in motociklizem?!?

Ta dva pojma gresta skupaj kot komunizem, nacizem in fašizem!

Pa saj ste čisto vse zgodlali!

 

V bistvu pa sploh ni problem v motocikllizmu, zborih, pijači, žegnih ipd.

Vse je zjebu internet! Včasih smo bili motoristi - motoristi, zato ker smo se vozili.

Danes pa nisi motorist, če se ne izkažeš na medmrežju.- Ni te!! Enostavno te ni, ker nisi "prepoznaven"!

Torej je tako, kot mi je rekel eden od starih, prekaljenih motoristov "Poznamo;

Motoriste, in internetne motoriste."

 

 

PODPIS!!! :notworthy:

Opažam pa, da eni ne razumejo tvojega zapisa.....

 

Ja, mogoče pridem, če ne pa v Štifto.....moj vsakoletni "obred"....vem zakaj!

 

Aja, pa vse skupaj je mal  :topic:  ....me prav mal briga vaš pogled na "versko-socialno-družbene" vsebine ! :slap:  Obstajata še rubrika "Kr'neki" pa "Politiziranje"...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Alkoholizem in motociklizem?!?

Ta dva pojma gresta skupaj kot komunizem, nacizem in fašizem!

Pa saj ste čisto vse zgodlali!

 

V bistvu pa sploh ni problem v motocikllizmu, zborih, pijači, žegnih ipd.

Vse je zjebu internet! Včasih smo bili motoristi - motoristi, zato ker smo se vozili.

Danes pa nisi motorist, če se ne izkažeš na medmrežju.- Ni te!! Enostavno te ni, ker nisi "prepoznaven"!

Torej je tako, kot mi je rekel eden od starih, prekaljenih motoristov "Poznamo;

Motoriste, in internetne motoriste."

Tud jst se podpišem pod to!

Motoristi se zdaj delijo večinoma sam še na te rajderje oz pozerje ali kako bi se izrazla in pa prave bajkerje, teh je pa čedalje manj na žalost....Večinoma jih ne ve razlike med tema, tisti ko spadajo v drugo skupino, že vejo o čem govorim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst se pa žal ne podpišem pod to. Da se mal postavim v bran internetu :)

Meni npr. je ravno internet odprl pod do motociklizma, prav z pomočjo tega sem se seznanil z delovanjam motorja, najrazličnejšimi stili predelav, triki in trikci. Prav tako prek njega pridem do večine delov in orodij, ki jih potrebujem za vzdrževanje, restavriranje ter predelave mopijev. Prav tako sem prišel v stik z podobnomislečimi motoristi širom po svetu, izmenjal kup koristnih vtisov ter informacij brez katerih bi bil moj motoristični vsakdanjik dokaj pust.

 

Če se pa posameznik/ca odloči, da bo net uporabljal za prepucavanje ega, blebetanje in nabijanje u tri krasne...tudi prav..vsakemu svoje...mene recimo zakaj je Kawasaki bolši pa zakaj Honda bolša pa zakaj je BMW krep, pa HD kup železja ne zanima,,,kot me tudi ne zanima kdo je kaj jedu ko se je šou pelat   itd,,,torej tega preprosto ne berem: je pa res, da je včasih že mal težko filtrirat vse skupi. Skrtka če je človeku kul da ma motor v garaži pa da se hvali po netu pa naredi 2000 Km na let, naj uživa. A koga z tem moti? mene ne.

 

Enga od teh žegnou pa tud moram it pogledat, da vidm zakaj vs rompompom okol tega...Jst si zadevo predstavljam nekak tako: En striček ki se očitno ukvarja z magijo (čeprav tega ne prizna) opravi obred in vrže urok na nekaj tisoč mopijev, potem se še verjetn mal popije pa poje..pa..bom vidu letos kaj še vse :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz, počakaj, da začne sezona, pol tem bo ugasnil (uhhhh, upam, da bo boljša kot lanska). Tud zadevo okoli žegnov si dobro predstavljaš, sicer nisem glih reden gost, da ne bom preveč pameten, ampak unga mađioničarja še nisem videl od blizu, srečal pa vedno en kup kolegov, kar je plus takih dogodkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa te blagoslove vzamemo, kot ene vrste moto srečanja. S tem, da še na enem nisem videl opotekajočih se motoristov do motorja... No, k sreči je vožnja motorja pogojena z ravnotežjem, tako da kaj več kot speljati ravno ne bi šlo... Ne, resno. Ene vrste druženje. In, ko greš v cerkev... saj ni treba da si veren in moliš (mislim na blagoslovih), lahko čisto enostavno sediš in si s svojimi mislimi. Nikomur ne more škoditi. Vsaj jaz, v Štifti prav rad grem pol ure pred mašo v cerkev in tam malo posedim v hladu. Sediš tam, misli tavajo sem in tja.. in na koncu prideš do zaključka, da nekaj že je, da te vsako leto znova vleče tja. Če drugega ne, en prav fin izlet je. In -ja, se vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, mene tudi tm doli. PA še fante s praprotna poslušat ...

 

Po tihem se troštam za sladico pr  :ninja:, after žegen    :D 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni ste pa res od sile pametni... al še pa niste bli na nobenem žegnu...

pišete kao da gre pri blagoslovih za litanije rožnkranca in maratonske maše ter klerične zbore cerkvenih miši...

 

 

Draga druščina "motožegen" ni absolutno čist nič drugega kot enodnevni motozbor, kjer polnočno golo mladenko zamenja opoldanski  domač far, ki nam vsem zaželi srečno vožnjo...

 

In ne boste verjeli, druščino, ki jo srečujem na motozborih srečujem tudi na žegnih...

 

pa pir, pa ansambel je povsod...

 

No... pa mirnopeški žegen je obiskan tako ko verjetno ne bo  nikoli noben slovenski zbor... Ja, tudi mi pridemo!

 

Našega pa organiziramo teden dni kasnej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek in Motofrik,podpišem lepo povedano brez filozofiranja o cerkvi,bmflih in politiki in temah na MS-ju :P  :OK:

Pridemo na žagnanje jz osebno predvsem zaradi družbe,vedno pa potem planiramo izlet za cel dan,na žegnanju se zjutraj pozdravimo in pogovorimo z starimi prijatelji motoristi in naprej proti Kolpi na sveže ribe v Dol,od tam naprej pa po Kolpski dolini mim Osilnice,Čabra nazaj v Slo,še kakšen krog do Vikija in to je to.....že počas tradicionalno,skeptiki ki pljuvate po cerkvi in žegnanjih morte probat,je čist lušten,pa sam spadam v skupino ko z nogo ne prestopim cerkvenega praga,no le takrat ko sem primoran(poroka,družinski krsti..itd) :P  :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek in Motofrik,podpišem lepo povedano brez filozofiranja o cerkvi,bmflih in politiki in temah na MS-ju :P  :OK:

Pridemo na žagnanje jz osebno predvsem zaradi družbe,vedno pa potem planiramo izlet za cel dan,na žegnanju se zjutraj pozdravimo in pogovorimo z starimi prijatelji motoristi in naprej proti Kolpi na sveže ribe v Dol,od tam naprej pa po Kolpski dolini mim Osilnice,Čabra nazaj v Slo,še kakšen krog do Vikija in to je to.....že počas tradicionalno,skeptiki ki pljuvate po cerkvi in žegnanjih morte probat,je čist lušten,pa sam spadam v skupino ko z nogo ne prestopim cerkvenega praga,no le takrat ko sem primoran(poroka,družinski krsti..itd) :P  :D

 

letos mi pa naute ušli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... jebenti... sem hotel pametovati malo tule gor...

 

... pa ste Ferek, Motofrik in Kmet 2 tko lepo povedal... da tudi povzetka od tega ne bi mogel napisat....

 

Se podpišem in lajkam....  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni ste pa res od sile pametni... al še pa niste bli na nobenem žegnu...

pišete kao da gre pri blagoslovih za litanije rožnkranca in maratonske maše ter klerične zbore cerkvenih miši...

 

 

Draga druščina "motožegen" ni absolutno čist nič drugega kot enodnevni motozbor, kjer polnočno golo mladenko zamenja opoldanski  domač far, ki nam vsem zaželi srečno vožnjo...

 

In ne boste verjeli, druščino, ki jo srečujem na motozborih srečujem tudi na žegnih...

 

pa pir, pa ansambel je povsod...

 

No... pa mirnopeški žegen je obiskan tako ko verjetno ne bo  nikoli noben slovenski zbor... Ja, tudi mi pridemo!

 

Našega pa organiziramo teden dni kasnej...

Točno to! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni ste pa res od sile pametni... al še pa niste bli na nobenem žegnu...

pišete kao da gre pri blagoslovih za litanije rožnkranca in maratonske maše ter klerične zbore cerkvenih miši...

 

 

Draga druščina "motožegen" ni absolutno čist nič drugega kot enodnevni motozbor, kjer polnočno golo mladenko zamenja opoldanski  domač far, ki nam vsem zaželi srečno vožnjo...

 

In ne boste verjeli, druščino, ki jo srečujem na motozborih srečujem tudi na žegnih...

 

pa pir, pa ansambel je povsod...

 

No... pa mirnopeški žegen je obiskan tako ko verjetno ne bo  nikoli noben slovenski zbor... Ja, tudi mi pridemo!

 

Našega pa organiziramo teden dni kasnej...

 

 

Recimo bobu bob! 

Blagoslov motorjev je cerkvena, religijska manifestacija. Tako jo reklamirajo organizatorji in tako jo predstavljajo mediji.  

 

Moto zbor je del urbane mladinske (sub)kulture, nastale po 2sv. vojni - v ZDA  bikers in v Evropi  cafe racers.

Kot vsaka tribalna skupnost, tako tudi ta ima svoje hedonistične rituale, ki so neločljivo povezani  s SEX & DRUGS & ROCK & ROLL ( Ian Dury )., slavi hedonizem, svobodo, neinstitucionalnost, individualnost in s tem je NASPROTJE katoliški cerkvi in religijskim dogmam  nasploh! 

Gre  za srečanje motoristov, brez religijskih, političnih in ideoloških atributov, ker na moto zborih tudi nimajo kaj iskati!

 

Kar se obiskanosti tiče, Slovenija je videla še boljše čase. Moto zbor Road Warriors v Lendavi je bil še večji, intrenacionalen,  pa še RockBitch so veselo nage skakale in  dildale na odru!  :l_01:  

 

Ni za verne:

 

Zakaj ne na blagoslov?

Ker ne podpiram institucijo, ki je proti splavu, kontracepciji, ki ima nezmotljivega voditelja, ki je podpirala kolonijalizem, zavira znanost in zažigala ljudi, uničevala vse nekrščanske kulture, ki pravi, da je ženska inferiorno bitje,  moško rebro........ :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo bobu bob! 

Blagoslov motorjev je cerkvena, religijska manifestacija. Tako jo reklamirajo organizatorji in tako jo predstavljajo mediji.  

 

Moto zbor je del urbane mladinske (sub)kulture, nastale po 2sv. vojni - v ZDA  bikers in v Evropi  cafe racers.

Kot vsaka tribalna skupnost, tako tudi ta ima svoje hedonistične rituale, ki so neločljivo povezani  s SEX & DRUGS & ROCK & ROLL ( Ian Dury )., slavi hedonizem, svobodo, neinstitucionalnost, individualnost in s tem je NASPROTJE katoliški cerkvi in religijskim dogmam  nasploh! 

Gre  za srečanje motoristov, brez religijskih, političnih in ideoloških atributov, ker na moto zborih tudi nimajo kaj iskati!

 

Kar se obiskanosti tiče, Slovenija je videla še boljše čase. Moto zbor Road Warriors v Lendavi je bil še večji, intrenacionalen,  pa še RockBitch so veselo nage skakale in  dildale na odru!  :l_01:  

 

Ni za verne:

 

Zakaj ne na blagoslov?

Ker ne podpiram institucijo, ki je proti splavu, kontracepciji, ki ima nezmotljivega voditelja, ki je podpirala kolonijalizem, zavira znanost in zažigala ljudi, uničevala vse nekrščanske kulture, ki pravi, da je ženska inferiorno bitje,  moško rebro........ :BUA:

 

Ja hvala BAD-DAD!

Do zdaj smo vsi hodili po svetu kot totalni bebci.....zdaj si nas poučil in svet je postal lepši! :slap:

Preberi prvi post.....in ne vidim, da bi koga zanimal tvoj pogled na te zadeve...pač ne hodiš in ne boš šel...ni pa treba pametovat tukaj!

Tipičen internetni-motorist ;)

 

Uživaj v svojih "niti štirih akordih" in na cesti!

 

PS

Obstaja rubrika "politiziranje" in tam pametuj s svojim filozofiranjem!

 

Hvala pa brez zamere... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baddad priporocam metal camp, tica vun, kako truplo se bo ze naslo zate :)

 

mislm, da bi bile dve besedi dovolj, "ne pridem", toliko, da organizator racuna en pir in hod dog manj, lol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledamo na tele žegne z strani RKC, so zanjo dobrodošla promocijska poteza.

Po sami zasnovi je izredno rigidna/stalna/nsespremenljiva institucija in kot taka v hitro spreminjajočem svetu, kjer si posamezniki/ce sami konstruirajo ter izredno hitro menjavajo identitete, izgublja ogromno število vernikov. Ali ˝ateizmu˝ ali pa NRG-jem (novim religijskim gibanjem), ki so veliko bolj fleksibilni ter prilagojeni težnji sodobnega posameznika po samorealizaciji, po ustvarjanu identitete v lastni režiji. 

Z žegni in podobnimi prireditvami (npr. župnika, ki igra rock) skuša RKC lansirati podobo sodobne, fleksibilne ter ne več tako deterministične/dolučojoče institucije. Podobe, ki je že zaradi  izredno nefleksibilne organizacijske strukture ter dogmatskega sistema verskih resnic, ne bo morala (niti je nima namena) realizirati.

 

Če pogledamo s strani motorista: gre na en dnevni zbor, mal pohengat z prjatli, pogledat zanimivga strička z kropilnico in napravt eno lušno furco. Pri tem se pa pogosto ne zaveda, da je ravnokar odigral vlogo v promocijskem spotu RKC-ja. Jo z svojim jeklenim konjičkom, lajbičom z našitki oz. športnim ednodelnim kombinezonom itd. pomagal prikazati kot moderno institucijo, ki je kul, ki je zanimiva in ki različnim skupinam omogoča okolje v katerem se združujejo, povezujejo ter svobodno realizirajo svoje interese.

 

Osebno pa pravim tko: kdor hoče it na žegn naj gre, kdor ne pač ne....simpl as that..tud jst bom letos šel prvič, čist iz firbca...in ja, tud jst z mojim starim Kawasakijem bom tako sodeloval v prej opisanem ˝promocijskem spotu˝ RKC :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baddad priporocam metal camp, tica vun, kako truplo se bo ze naslo zate :)

 

mislm, da bi bile dve besedi dovolj, "ne pridem", toliko, da organizator racuna en pir in hod dog manj, lol.

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trojan, sej v politiko ljudje tudi vec ne verjamejo, zato ker vse v isti kos zmecemo, ah politik, potem ze ne more biti kaj prida.

duhovniki so ljudje in ce nekdo igra rock ali vozi motor, se ne pomeni, da se je tega lotil zaradi reklame in ker so mu njegovi nadrejeni zabical.

dokler razmisljamo kako so ljudje slabi, bo tudi pogovor na forumu napadalen in agresiven.

treba je gledat bolj pozitivno, kaj lahko jest naredim za nekoga, ne nekdo zame.

nekdo bo imel pomisleke, ko moto klub zbira prispevke ali igrace za otroke, da si dela zgolj reklamo.

zupnik bi rekel: mir z vami...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trojan, sej v politiko ljudje tudi vec ne verjamejo, zato ker vse v isti kos zmecemo, ah politik, potem ze ne more biti kaj prida.

duhovniki so ljudje in ce nekdo igra rock ali vozi motor, se ne pomeni, da se je tega lotil zaradi reklame in ker so mu njegovi nadrejeni zabical.

dokler razmisljamo kako so ljudje slabi, bo tudi pogovor na forumu napadalen in agresiven.

treba je gledat bolj pozitivno, kaj lahko jest naredim za nekoga, ne nekdo zame.

nekdo bo imel pomisleke, ko moto klub zbira prispevke ali igrace za otroke, da si dela zgolj reklamo.

zupnik bi rekel: mir z vami...

Ne ne nisem rekel, da kdo to dela namerno oz. da so komu zabičali. Podal pač mnenje v kakšni fukciji so žegni in podobne prireditve. Tud če so organizirani čist z drugim namenom so še vedno nosilci ideologije..katera pa vedno deluje nevidno in nezavedno. 

 

Drugač pa točn tko kot si trekel...treba je bit pozitiven...pa vendar tudi kritičen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trojan, sej v politiko ljudje tudi vec ne verjamejo, zato ker vse v isti kos zmecemo, ah politik, potem ze ne more biti kaj prida.

duhovniki so ljudje in ce nekdo igra rock ali vozi motor, se ne pomeni, da se je tega lotil zaradi reklame in ker so mu njegovi nadrejeni zabical.

dokler razmisljamo kako so ljudje slabi, bo tudi pogovor na forumu napadalen in agresiven.

treba je gledat bolj pozitivno, kaj lahko jest naredim za nekoga, ne nekdo zame.

nekdo bo imel pomisleke, ko moto klub zbira prispevke ali igrace za otroke, da si dela zgolj reklamo.

zupnik bi rekel: mir z vami...

sori, morm spet :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!