Skoči na vsebino

16. Vseslovenski blagoslov motorjev / 1.april 2013 - Mirna Peč


Ayma

Priporočene objave

 Je to problem, če se nekateri ne strinjamo z klerikalizacijo moto scene?? 

 

No vidiš.... ravno tega jaz v teh žegnanjih ne vidim... pa sem tudi sam glavni organizator, čeprav ne hodim v cerkev in me Vatikan ter podobni štosi prav mal brigajo...

 

pa tut če bi tam stal mufti, rabin ali vrač... glavno da se dobimo!

 

kot sem že prej zapisal... Žegnanje = zbor, kjer ti namesto nage mladenke, lokalni far zaželi srečno vožnjo... Vse drugo, družba, feeling, band, frisi... isto! 

In ker se nas že tako veliko med sabo pozna, se je res fajn srečat, pa neki skupaj spit, motorje mal pogledat pa še kako turo po Dolenjski potem udarit...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4) Forum je javno mesto, kjer se o čem razpravlja - SSKJ!

 

Drži....pa če še ne veš imajo forumi kategorije in bi te prosil (drugič!), da greš pametovat v drugo kategorijo.....bolj spodaj so zate... :BUA: ...ker si vedno.... :topic:

 

Pa lep pozdrav in veliko srečnih km na......na čem že???  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  Ali blagoslovi motorjev pomagajo voznikom?

Published Junij 1, 2010 

Vsako pomlad potekajo v nekaterih župniščih tradicionalni blagoslovi motorjev, motoristk in motoristov. Cilj cerkvenega blagoslova je zaželeti motoristom srečno vožnjo in prositi za božjo naklonjenost na cesti. Čeprav so ti blagoslovi izredno množični, pa statistika kaže, da na naših cestah vsako leto umre izredno veliko število motoristov. Kako je možno, da je toliko žrtev med motoristi, kljub številnim blagoslovom?

Tudi sam se že nekaj let motorist in še nikoli nisem bil na blagoslovih motorjev. Zakaj ne? Naj pojasnim. V čigavem imenu župnik podeli blagoslov motoristom? To stori v imenu cerkve in njihovega poganskega, katoliškega boga, ki pa nima nič skupnega s pravim Bogom ljubezni. Že leta 1986 je svetovno priznan in večkrat nagrajen pisatelj in znanstvenik Karlheinz Deschner v svoji knjigi »Die beleidigte Kirche oder: Wer stört den öffentlichen Frieden?« (op. prev. Užaljena cerkev ali: Kdo moti javni mir?) ugotovil: »Po intenzivnem ukvarjanju z zgodovino krščanstva ne poznam v antiki, srednjem veku in novem času, vključno in posebno v 20. stoletju, nobene organizacije na svetu, ki je obenem tako dolgo, neprekinjeno, tako strahotno obremenjena z zločini kot krščanska cerkev, prav posebno rimsko katoliška cerkev.« (str. 42/43)

Kdor torej sprejme blagoslov od duhovnika, je v vsakem primeru »blagoslovljen« – namreč z nebožjo energijo te religije. Resnično veren človek, ki se trudi, da se v svoji  notranjosti poveže z Bogom, bo verjetno rekel: Blagoslov želim izključno od Kristusa, od resničnega, večnega Duha, ki biva v vsaki duši in v vsakem človeku. In blagoslov večnega Duha lahko sprejmem, ko oprostim, obžalujem svoje grehe, jih očistim, če je možno, poravnam storjeno škodo ali krivico in nedobrega več ne delam. Če več ne delam grehov, ki sem jih spoznal, priteka v mojo dušo blagoslov Kristusa Boga, Njegova svetloba in moč. Zame je jasno, da Bog ne blagoslavlja po papežih in duhovnikih, ampak da blagoslovi vsakega človeka, ki živi po Desetih Božjih zapovedih in Jezusovem Govoru na Gori.

Toda zakaj potem nekateri mislijo, da potrebujejo župnika? Ne potrebuje človek župnika, ampak župnik potrebuje človeka. Kajti župnik živi od vernikov. Od njih jemlje in dobiva energijo in denar, da bi sam lahko živel in vzdrževal drago institucijo.

   

Avtor objave: Janez Škorjanc

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 S tem se pa 100% strinjam Baddad!

 

...a vseeno se nas na žegnih velik sreča in zaželi varno vožnjo... drug drugemu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

pa tut če bi tam stal mufti, rabin ali vrač... glavno da se dobimo!

...

V tem stavku je bistvo vsega...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je vseeno al je župnik, rabin, mufti al..... pol jaz vseeno glasujem za striptizeto. Da če se že dobimo je tudivsaj kaj za pogledat zraven!

 

Pa tu pri nas je ena skupina motoristov in eno leto so eni šli na žegen, drugi pa ne. Vsi "žegnani" so do konca sezone padli (bolj ali manj resno), tisti "nežegnani" pa so sezono preživeli brez padcev.

 

Zdaj pa ne vem al je kaj višje sile pri tem žegnanju zraven pa so oni fasali ker drugače ne hodijo v cerkev al pa je to čisto naključje, da so zgleda samo oni malo bolj štorasti šli na žegen?!?!

 

No en naš znani forumaš se je tudi konkretno razbil tisto edino sezono ko je bil na žegnu, prej in pol pa ne :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štos je v tem, da:

1) greš na žegen v Mirno Peč

2) ne poslušaš župnika in se tudi postaviš tako, da ga niti ne vidiš

3) parkiraš moped tako, da ga niti slučajno ne more poškropit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :eek: :eek:

 

..... ooooooooooo fuck .....

 

........ zmer bolj zanimiva in kvalitetna vsebina .....  :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, eni ste pa res že "dosadni" ko letošnji sneg! :SS

 

Ok, dojeli smo - ne bo vas na to prireditev! Evo, jest nimam nič proti temu, če ste se pač tako odločili. Imate vso pravico do tega!

Tisti pa ,ki bomo (upam), ne mi zamerit, ampak vas nekako NE BOMO preveč pogrešali! Jaz lahko s tem živim.

 

Sicer pa kot je že nekdo omenil v tej smeri: Tema se ne imenuje "Zakaj NE BOM šel na Mirnopeški žegen".

Čeprav glede na število komentarjev, bi bilo morda smiselno razmisliti tudi v tej smeri.

 

Za sebe lahko rečem, da sem bil nazadnje v cerkvi glih kakih 10 let ali še več nazaj, pa če bo kolikor toliko vreme, bova šla jaz in moja lepša polovica sigurno tja, ker je to ponavadi zelo fajn, veselo in prijetno srečanje, pa župnik gor ali dol.  :beer2:

Zdej če to koga zelo moti, me pa lahko tud na rit "kušne"! :angry:   

 

...uf jebela cesta, pa sem drugače zelo miren osebek :headbang:

 

Lp.

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovražm cerkev ,obožujem prirhe,šunko.....zato se vsako leto ustavm v Mirni Peči,da mi prijatelji motoristi dajo še kakšno idejo kaj je dobr ta dan za pomezit,potem odrinem naprej,nepoškropljen,neobremenjen in na koncu dneva sit ko kanta :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no pardon, sem pozabil da je pri nas zdaj moderno "ništa kontra Tine Maze in žegna"!

 

sicer pa je napovedano 10 stopinj in sonce (pa razmočen travnik ker bo vse dni prej dež in sneg) tak da se boste imeli lahko fajn, bo ko rok otočec.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da je travnik, kjer so parkirani motorji, še precej razmočen za žegen. Kdo kaj ve o tem?

Bo dogodek izveden v vsakem primeru?

Lani ni blo nbenga dežja,pa se je travnik spremenil v blato,letos ga pustim na cesti,saj moj motor ni za blato :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani ni blo nbenga dežja,pa se je travnik spremenil v blato,letos ga pustim na cesti,saj moj motor ni za blato :P

 

 

 

.... ja, sam da ne bo tolkle blata ....   :kva2:

 

 

 

post-38837-0-41845500-1364374155_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pik1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

Današnja napoved za 01.04.2013 za Novo mesto pa je kar obetavna. Upam, da bo držala in da se vidimo...

Ponedeljek - 01.04.2013 Padavine: 0 mm     1.gif     10°  
Obilo sonca

 

To je bistvo. Vse ostalo je bolj nabijanje, Kdo za kaj, kako in koliko zvonovi zvonijo. Če zvonovi ne bi zvonili, potem to nebi bili zvonovi ampak peršingi. :kva2:  :kva2:  :kva2:  :kva2:  :kva2: 

 

L.P.

Ivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj bo sneg kot pred cca 5 leti, ni bilo guzve pa mrzu pir... pa veliko civilnih motoristov ki so pustili motorje doma na suhem in dajali nam za runde ki smo se pripeljali z motorji

Popravljeno . Popravil gsxes
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je vseeno al je župnik, rabin, mufti al..... pol jaz vseeno glasujem za striptizeto. Da če se že dobimo je tudivsaj kaj za pogledat zraven!

 

Pa tu pri nas je ena skupina motoristov in eno leto so eni šli na žegen, drugi pa ne. Vsi "žegnani" so do konca sezone padli (bolj ali manj resno), tisti "nežegnani" pa so sezono preživeli brez padcev.

 

Zdaj pa ne vem al je kaj višje sile pri tem žegnanju zraven pa so oni fasali ker drugače ne hodijo v cerkev al pa je to čisto naključje, da so zgleda samo oni malo bolj štorasti šli na žegen?!?!

 

No en naš znani forumaš se je tudi konkretno razbil tisto edino sezono ko je bil na žegnu, prej in pol pa ne :blush:

 

:smoke: Žegnani, se očitno vso sezono "zanašajo" na pomoč "onega" zgoraj ..................... in tišijo do konca, ne glede na ....................... vse ............ ker .................. so "žegnani"! :kva1:

:hmm: Oni drugi, se očitno dobro zavedajo ...................... :naughty: da je VSE ...................... odvisno ..................... od njih samih .................... in temu primerno ..................... furkajo.

 

:naughty: In ................ naključji NI, je le zbir faktorjev .................. zasvinjan in nevzdrževan moped, slabe gume ( je treba šparat - k je kriza ), 4 al pa raj 5 pirov :beer2: u rit, pa seveda globoko v meglenih možganih zavedanje, da je bil "žegnan" .............. in je zato .................. varen.

 

 

:rolleyes: Je stvar zelo podobna oni, ko župnik - zavezan celibatu - razlaga kandidatom za zakonsko zvezo, kako naj živijo v zakonski skupnosti! :hmm:  :headbang:  :headbang:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je organizator tisti, ki vsako leto določi program v Mirni peči. Če se nekateri ne strinjate s programa, se obrnite na organizatorja motozbora v Mirni peči. Mislim, da ga ne organizira župnik, ki požegna motorje in motoriste. Saj se ve kdo je organizator. Ali mogoče kje kakšen župnik organizira motozbor? haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ne bo šel požegnat, pač ne bo šel. In kdor misli, da potem, ko ti župnik pošprica motor in tebe, lahko tišči na polno povsod, kjer gre in kjer ne gre... naj raje proda motor. Kot že tolikokrat napisano, blagoslovi so ene vrste moto zborov. Brez obilice alkohola in polnočne striptizete. No, morda pa še bo kdaj kakšna opoldnevna v prihodnosti. Nikoli ne veš... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!