Skoči na vsebino

16. Vseslovenski blagoslov motorjev / 1.april 2013 - Mirna Peč


Ayma

Priporočene objave

hmmm... bom res razmislil a je 10 minutni RKC spot na žegnu, bolj škodljiv množici, kot nastop rock bitches?

 

Baddad, tebe pa resno povabim na naš žegen, če ti je že mirnopeški preveč impozanten... morda sprevidiš, da se v svoji filozofski prepričanosti pa le malo motiš... oziroma boš morda prav prijetno presenečen, kako luštno je lahko in koga vse boš srečal... Sicer tudi sam ne hodim v cerkev, a pri RKC moto reklamah kr pogosto sodelujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov teme ni ZAKAJ NE GRESTE NA BLAGOSLOV! Tema je namenjena ljudem, kateri se tako kot jaz ze veselijo tradicionalnega blagoslova, na katerem se zbere najvec motoristov, kot kjer koli v Sloveniji... In ni vazno iz kaksnih vzrokov pridemo, vsak ima svoje. Glavno je da smo tam, da se druzimo in pokazemo, da nas res ni malo :) Kdo pa se ni bil tam, si tega sploh ne more predstavljat, se najmanj pa filozofirat. Zame v Sloveniji ni lepsega dogodka namenjenega motoristom, kot ravno ta blagoslov. Pa se udelezujem res veliko dogodkov. Pomeni mi nek zacetek sezone, kjer sebi in drugim zazelim lepo in predvsem varno voznjo v tem letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo bobu bob! 

Blagoslov motorjev je cerkvena, religijska manifestacija. Tako jo reklamirajo organizatorji in tako jo predstavljajo mediji.  

 

Moto zbor je del urbane mladinske (sub)kulture, nastale po 2sv. vojni - v ZDA  bikers in v Evropi  cafe racers.

Kot vsaka tribalna skupnost, tako tudi ta ima svoje hedonistične rituale, ki so neločljivo povezani  s SEX & DRUGS & ROCK & ROLL ( Ian Dury )., slavi hedonizem, svobodo, neinstitucionalnost, individualnost in s tem je NASPROTJE katoliški cerkvi in religijskim dogmam  nasploh! 

Gre  za srečanje motoristov, brez religijskih, političnih in ideoloških atributov, ker na moto zborih tudi nimajo kaj iskati!

 

Kar se obiskanosti tiče, Slovenija je videla še boljše čase. Moto zbor Road Warriors v Lendavi je bil še večji, intrenacionalen,  pa še RockBitch so veselo nage skakale in  dildale na odru!  :l_01:  

 

Ni za verne:

 

Zakaj ne na blagoslov?

Ker ne podpiram institucijo, ki je proti splavu, kontracepciji, ki ima nezmotljivega voditelja, ki je podpirala kolonijalizem, zavira znanost in zažigala ljudi, uničevala vse nekrščanske kulture, ki pravi, da je ženska inferiorno bitje,  moško rebro........ :BUA:

No ja, sama hodim po zborih, najraje po tujini, z razlogom da se nekam peljem in da vidim bajkerske prijatelje, se družim...Tudi v Mirno peč pridem ker od tistega dneva dalje sem vsak dan na motorju, ampak to ni razlog da sem zato tam, tja pridem spet z istim razlogom, da srečam skoraj vse ljudi ki jih poznam, jih srečujem po zborih vse na kupu in se nekaj časa družim z njimi tam, takrat vidim da se je sezona res začela, in da bo odslej najlepši del leta se začel zame, spet ista druščina na kupu :)

Ne pa zato, da bom šla zdravomarijo zmolt, pa čakala da mi bo pršu motor pošropit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem proti žegnanjam. Samo letos bom pa dal v plan enega. Na tistega kjer je tudi sam pater motorist. Zakaj? Iz spoštovanja do nekoga ki verjame. Ostalo je en larifari.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te je že popadu čredni nagon? :grrr

Sem proti žegnanjam. Samo letos bom pa dal v plan enega. Na tistega kjer je tudi sam pater motorist. Zakaj? Iz spoštovanja do nekoga ki verjame. Ostalo je en larifari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni ste pa res od sile pametni... al še pa niste bli na nobenem žegnu...

pišete kao da gre pri blagoslovih za litanije rožnkranca in maratonske maše ter klerične zbore cerkvenih miši...

 

 

Draga druščina "motožegen" ni absolutno čist nič drugega kot enodnevni motozbor, kjer polnočno golo mladenko zamenja opoldanski  domač far, ki nam vsem zaželi srečno vožnjo...

 

In ne boste verjeli, druščino, ki jo srečujem na motozborih srečujem tudi na žegnih...

 

pa pir, pa ansambel je povsod...

 

No... pa mirnopeški žegen je obiskan tako ko verjetno ne bo  nikoli noben slovenski zbor... Ja, tudi mi pridemo!

 

Našega pa organiziramo teden dni kasnej...

 

..... verjetn pridem .... 

.... pogledat, če bo zamenjava uspela ....  :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a gre kdo iz LJ,,,,,še nisem bil .....da vidim i to čudo..... :ninja:

Gremo jaz pa pik pa Zivnorc,sam koker vem ne maraš bmflarju,si pa vseeno dobrodošel,mogoče celo spremeniš mnenje :P  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo jaz pa pik pa Zivnorc,sam koker vem ne maraš bmflarju,si pa vseeno dobrodošel,mogoče celo spremeniš mnenje :P  :D

 

 

.... sej Živnorc tud ni Bmflar, pa ga vseen vzamemo s sabo .... :kva2:

 

... no, če ga bodo sploh pustl že do takrat kej od doma ...  :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e raj se burek pišem k da grem z bmw-elito skup na žegn................sam če grem pol šele rabm fajn pristn žegn........matr dilema...ejga.. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e raj se burek pišem k da grem z bmw-elito skup na žegn................sam če grem pol šele rabm fajn pristn žegn........matr dilema...ejga.. :unsure:

 

 

:eek: :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a gre kdo iz LJ,,,,,še nisem bil .....da vidim i to čudo..... :ninja:

 

 

Lahko greva skupaj. 

 

 

Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko greva skupaj. 

 

 

Lp Robert

Kaj se pa ti oglašaš,ti greš itak z nami,sam še ne veš :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da se ne motijo. :OK:

 

 

sonceee.png

Živjo,

 

ja sem bi res vesel, ko sem videl to napoved. danes pa je čisto drugačna:

 

Ponedeljek - 01.04.2013 Padavine: 0 mm     c-h.gif     13°   Oblačno 4°  

 

saj ne vem kaj naj rečem??????????????

 

Ivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se zberete in ob keri uri štartate?

Nimam pojma,je še stvar dogovora,sporočim oz, me spomni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

ja sem bi res vesel, ko sem videl to napoved. danes pa je čisto drugačna:

 

Ponedeljek - 01.04.2013 Padavine: 0 mm     c-h.gif     13°   Oblačno 4°  

 

saj ne vem kaj naj rečem??????????????

 

Ivo

Do takrat se bo še najmanj 6x spremenilo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma,je še stvar dogovora,sporočim oz, me spomni :)

 

 

.... ja predlagam, da štartamo kar iz Paviljona .... :kva2:

... pa se mi trije z Živnorcem že kšno uro prej tam dobimo ..... :eek: 

.... pa mogoče pol sploh ne bo treba nikamor it ....   :lol1:     

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ja predlagam, da štartamo kar iz Paviljona .... :kva2:

... pa se mi trije z Živnorcem že kšno uro prej tam dobimo ..... :eek:

.... pa mogoče pol sploh ne bo treba nikamor it ....   :lol1:     

Sej bi znala bit kakšna takšna :blush: sam jz ga bi pol šefu v garažo prpelu,s tabo bi šel pa domov :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do takrat se bo še najmanj 6x spremenilo :grim

 

Yp, počasi bo prišlo do -5 :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim pa kaj pridete; smuče, sanke, bob, lopatka? :mellow: :kva2:

Popravljeno . Popravil strajnarR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim pa kaj pridete; smuče, sanke, bob, lopatka? :mellow: :kva2:

Sploh ni važn, važn je ,da prideš! :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udeležbo na omenjenem dogodku nameravamo opraviti kot našo prvo letošnjo skupno klubsko vožnjo.

V upanju na primerno vreme vas vse skupaj lepo pozdravljamo!

 

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni važn, važn je ,da prideš! :drunk:

 

 

... kako pa kej vlaki vozjo do tja ???? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!