Skoči na vsebino

Vožnja po črti med pasovoma (lane splitting)


Erikson

Priporočene objave

V moj moralni svet ne sodi, da bi jaz scal po steklu tvojega stanovanja, hiše ali avta, tako kot ti s svojim hrumenjem konstantno nabijaš celotni okolici in to opravičuješ s svojo varnostjo.

 

Za svoje prekrške, s katerimi ogrožam predvsem sebe, odgovarjam sam in tudi brez jamranja plačam kazen, kadar mi je to dokazano.

 

Se opravičujem, ker sem navedel tebe. Vas je kar nekaj ljubiteljev tega izraza in okrog tega je bilo na tem forumu precej debat. Vozi se kakor hočeš sam ne prodajati odprtih rorov kot nekaj pametnega...gre za početje, ki je vsiljivo in nesramno do okolice. Pa še manj učinkovito je kot hupanje, saj je usmerjeno od motorja nazaj in ne proti vozilom pred tabo.

bla,bla,bla!

 

 

1) Priporočam, da se najprej kalibriraš in potem komentiraš. Spet nabijaš  laži.

2) Moj motor ima dušilec in  nikoli nisem imel drag pipes. Res je, da ni čivava in mi ni treba bevskati (beri turirati v visokih obratih, tako, kot ti to počneš in dodatno onesnažuješ okolje! ) , da se mu kdo umakne. 

3) "če te ne vidi, te sliši" je bilo mišljeno v kontekstu  vožnje po sredini. Drži se teme ter manj streljaj in moraliziraj! 

 

 

 

DEAD KENNEDYS 
 

                                                                                          "Moral Majority"

You call yourself the Moral Majority

We call ourselves the people in the real world

Trying to rub us out, but we're going to survive

God must be dead if you're alive 

You say, 'God loves you. Come and buy the Good News'

Then you buy the president and swimming pools

If Jesus don't save 'til we're lining your pockets

God must be dead if you're alive 

Circus-tent con-men and Southern belle bunnies

Milk your emotions then they steal your money

It's the new dark ages with the fascists toting bibles

Cheap nostalgia for the Salem Witch Trials 

Stodgy ayatollahs in their dobble-knit ties

Burn lots of books so they can feed you their lies

Masturbating with a flag and a bible

God must be dead if you're alive 

Blow it out your ass, Jerry Falwell

Blow it out your ass, Jesse Helms

Blow it out your ass, Ronald Reagan

What's wrong with a mind of my own? 

You don't want abortions, you want battered children

You want to ban the pill as if that solves the problem

Now you wanna force us to pray in school

God must be dead if you're such a fool 

You're planning for a war with or without Iran

Building a police state with the Ku Klux Klan

Pissed at your neighbour? Don't bother to nag

Pick up the phone and turn in a fag 

Blow it out your ass, Terry Dolan

Blow it out your ass, Phyllis Schlafly

Ram it up your cunt, Anita

Cos God must be dead

If you're alive

God must be dead

If you're alive

 
PS

Dr Jakob, imaš moj glas! brum, brum! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da se oglašajo samo Slovenci, ker se nonstop prepirate in zmerjate. Tukaj ni "cilj teme, da prođe vreme", temveč izkušnje, dobre in slabe, posredovati naprej. Vprašanje je bilo, kaj narediti v določeni situaciji in ne, kdo je bolj pameten in kdo bo koga bolj zmerjal. Dajmo se posvetiti temu, kako bi si pomagali, kako bi bolj varno vozili in pri tem uživali. Torej, vožnja med kolonami, da ali ne. Zakon poznate oziroma ga morate (nepoznavanje prava škoduje), sedaj pa še praksa. Na motorju je vroče, na motorju se svet vrti hitreje. Kaj narediti ? Jasno, med kolonami. Vprašanje pa je, kako to narediti, da bo varno. Človek je narejen, da obvlada hitrosti, katere zmore. Torej hitrost pešca je tista hitrost, ki jo obvladujemo. Med kolonami počasi in zelo previdno. Vsak te bo lepo sprejel, če boš spoštljiv, prijazen in vedno pozdravil. Tako je tudi v prometu. Če boš nesramen, se bo našel nekdo, ki te bo povozil. Samo zato, da ti vrne. Poskusite biti prijaznejši, pa boste potem napisali svoje izkušnje. Predvsem pa strpnejši.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vseh državah, kjer so ljudje in oblasti uvideli, da so motorji rešitev prometnih težav, je lanesplitting legalen. Celo več, imajo posebej označene pasove ob desni strani, rezervirane za dvosledna vozila, posebej označen prostor na križiščih PRED avtomobili za razvrščanje izključno dvoslednih vozil in podobne rešitve.

 

Tako da ne samo, da je to izjemno smiselno početje (če je dovoljeno), je neizbežna prihodnost motoriziranega prevoza. Mi tega še ne čutimo, ker prometni zamaški ŠE niso tako grozovito hudi (peljite se malo po nemški avtocesti.. .).

 

Zagotovo pa v SLO to ni dovoljeno, priznam pa da to REDNO počnem (ko so hitrosti kolon neznosno nizke, do 30km/h z ustavljanjem), ker mi je čas vreden *VELIKO* več kot morebitna kazen, ki me lahko doleti. Nevarnost je pa kvečjemu v kakšnem odbitem ogledalu - to si tudi lahko privoščim.

Popravljeno . Popravil nsignific
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj avtomobil je dvosledno vozilo. Verjetno je bil samo tiskarski škrat. Zakon je napisan kakor je, vendar so v njemu tudi sankcije. Pa naj se vsak odloči, kaj je dobro zanj. Vsi smo bili v avtošoli (naj bi) in ne verjamem, da je inštruktor komu rekel, da lahko vozi v nasprotju z zakonom oziroma naj dela prekrške. Ne zvračati krivdo na druge. Sami smo krivi, če peljemo med kolonami, nekdo pa odpre vrata, ker mu je vroče. Pogovarjamo se o tem ali je dovoljena vožnja med kolonami ter kakšno tehniko naj pri tem uporabljamo. Je pa res, da motor ali skuter zavzame precej manj prostora kot štirikolesna škatla, naj bo to na cesti ali na parkirnem prostoru. Strinjam se, da je sistem v Sloveniji zgrešen do konca, ker veleumni pisci zakonov (ne pišejo jih ta plavi) delijo samo kazni, namesto, da bi nagrajevali primere dobre prakse. Recimo zastonj parkingi v mestu za motorje. Več motorjev, manj avtomobilov. Verjetno vidite, da bi bilo predvsem pozitivno na dolgi rok. Manj prometa, manj onesnaženja, boljša pretočnost. Je še takšnih primerov, ko bi lahko z nagrajevanjem prispevali k boljši varnosti. Nekje sem slišal, da v Nemčiji ni predpisana kazen za neuporabo varnostnega pasu. Ampak se vsi vežejo. Zakaj ? Ker te v primeru prometne nesreče (če preživiš) dobesedno zjebe zavarovalnica. Torej se vežejo zaradi svoje lastne varnosti in denarja (zavarovalnica ne izplačuje vse zavarovalne vsote neprivezanim). Spomnim se, da je udeleženka prometne nesreče šla na obravnavo v Nemčijo (klicala jo je zavarovalnica povzročitelja), kjer je popušila veliko vsoto denarja, ker ni bila privezana. Simpl, ko pasulj. Nič kazni za vožnjo brez čelade, pa, da vidimo koliko boste dobili v primeru prometne nesreče. Zavarovalnici se gladko j... za vse zakone in bo dokazovala svoj prav, samo, da ne izplača evre. Vsi se nekaj pritožujete na kazni v zvezi s prometnimi prekrški. Pa se sploh zavedate, da je potrebno globoko seči v žep, če se na vas spravi zavarovalnica (tožbe, odvetniki, zdravljenje, ...), v kolikor ste seveda krivi. In pri vožnji med kolonami bo zavarovalnica tudi nam določila del krivde, pa čeprav se nismo namerno zaleteli v odprta vrata. V Evropi (Slovenija je Balkan) se vozniki zavedajo, kaj sledi, če se znajdejo v sodnih mlinih. Sploh bi pa morali zamenjati vse na položajih, da bi lahko spremenili zakonodajo in jo pustiti napisati strokovnjakom. Vsi psihologi pravijo, da povečanje kazni ne deluje pozitivno na varnost v prometu, temveč ravno nasprotno. V Evropi to vedo že dolgo časa. Ampak mi bomo tukaj debatirali in debatirali in nič spremenili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jakob pa ne mene sam zato zmerjat k mam nickname Hribuc pa k Afno vozm!!!!!!

Neb jaz tebe zmerjao, brate..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neb jaz tebe zmerjao, brate..

No sej se mi je mal čudn zdel ,ampak sm vseen mogu neki bleknt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neb jaz tebe zmerjao, brate..

Na slovenskem forumu slovenci pišemo slovensko!

Aja, ti si samo tako figurativno proti južnakom, v bistvu si jim pa fovš, pa po njihovo "pričaš".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Replika na mušje drekce kosmatega Mamutitka:

 

 

Mamutek, zadeva je taka, da kaj bi bilo bolj odprtega kot "Kar ni prepovedano, je dovoljeno", moji hribovski pameti ni jasno.
Kaj ti hočeš vsiliti da, "Kar je prepovedano je dovoljeno"?
Če ja in me prepričaš v to, se ti slabo piše. Šicam nadpovprečno dobro.


Predvidevanje ne vključuje samo egoističnega osebka v katerem blodijo predstave kako naj bi se drugi na cesti obnašali, temveč tudi predstave vseh ostalih v situacijo vpletenih osebkov. In ni ga mojstra na tem svetu, ki bi to sprocesiral in potegnil zagotovo pravilne zaključke. Razen seveda Supermamutek Jakob.
Za ostale velja, da neko enotnost predvidevanj zagotavlja le nekaj kar skupaj sprejmemo, osvojimo. Zaenkrat so to predpisi in ne blodnje posameznikov.

Kako ti slediš moje "besne popade" mi ni jasno, glede na to da sem tu leta dlje kot ti. Resda pod drugim nickom, a kdor me pozna, me pozna.

Zavedati pa se moraš, da tvoj pokuk preko meje ni ravno nekaj kar bi ljudi na rit metalo. Direktno zrcaljenje v drugo kulturo vožnje pa tudi ne deluje. Zaradi dejanske in kulturne oddaljenosti.
In debatiramo o vožnji pri nas, zunaj te pa tudi nihče ne sili v kršitve, povsem mirno lahko ostaneš v okviru predpisov.
In vožnja mimo stoječe kolone je v okviru dovoljenega. Vsaj pri nas. In povsem lepo deluje v prometnih zastojih.
Predpisi niso pisani le za dvosledna vozila kot trdiš. Poleg množice določil ravno omenjeno dovoljeno prebijanje mimo stoječe kolone po desni strani je namenjeno enoslednim vozilom, najsi bo bicikel ali motor. Pa ne trdim, da se ne da kaj po pameti in počasi storiti tudi mimo togih okvirov predpisov. Nikakor pa tega ne moremo in ne smemo tolmačiti kot pravico in občutek svobode. Še najmanj pa tako poučevati!!!

O vrednosti plesnivih mušjih drekcev pa le toliko, da so vsaj iz vidika stroškov več vredni kot zmaličeno zavaljeno truplo kakšnega v prometni zmedi cikcakajočega prepametnega zmečkanega mamutka.

Seveda pa lahko počneš kar hočeš in nosiš posledice. Mogoče s strani kakšnega odškodovanega tudi nezakonite, ko nezakonitost že ravno zagovarjaš.
Če pa si res inštruktor in zagovarjaš kršitve CPP, pa bi se bilo za povprašati, kam te naznaniti. Zato me zanima ali boš odgovoril ali si ali nisi inštruktor vožnje, ali pa boš raje naredil plesniv mušji drekec, ko že z njimi opletaš.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi ekstremno jezni hribovc: Mušji drekec gor ali dol.. Ja, imam narejen izpit za inštruktorja za A in B, a trenutno tega ne počnem. Sploh pa: a si ti v svoji hribovski pameti sposoben ločevat med mojim mnenjem in mojim poučevanjem? Kar učim svoje kandidate, je striktno po CPP, tako kot je prav. Kako se pa v prostem času sam vozim, je pa rahlo druga. (Pač nisem en tistih, ki bi se preko foruma preseraval, kako striktno po CPP vozim, ker bi s tem dajal slab vtis itd. Blabla. Taka hinavščina mi je šla vedno na živce. Je pa res, da nisem neki izstrelek na dveh kolesih. Pač povem tako, kot je.) Kar se tiče kandidatov in svežih motoristov, ki so ravno opravili izpit, je za njih še najbolj varno, da se striktno držijo pravil. Dokler ne dobijo dovolj izkušenj in s tem tudi dovolj vpogleda v situacije. " Pa ne trdim, da se ne da kaj po pameti in počasi storiti tudi mimo togih okvirov predpisov. " Woooow, skoraj sem v nezavest padel. Da ti to izjavil ti, ki te "ta besna prime" na vsake 15 sekund? A to pomeni, da si se slučajno za trenutek odpovedal hinavščini in po pravici poveš, da tudi ti kdaj kršiš CPP?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na slovenskem forumu slovenci pišemo slovensko!

Aja, ti si samo tako figurativno proti južnakom, v bistvu si jim pa fovš, pa po njihovo "pričaš".

A v slovenščini moramo pisat? Kako pa da ti potem pišeš v hinavščini?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hmm.

kaj naj rečem na tole...   :hmm:

 

PIZDA STE ENI DEBILI!!!!

 

... ko vsako temo uničite do amena!!!

 

namesto, da bi nekdo povedal, ali je to dovoljeno ali ne....

... pa da kdo napiše kako on to počne... itd...

... se spet vse skupaj spusti na osebni nivo ... ozmerjanje... kreganje 

matr vam enim....  :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hmm.

kaj naj rečem na tole...   :hmm:

 

PIZDA STE ENI DEBILI!!!!

 

... ko vsako temo uničite do amena!!!

 

namesto, da bi nekdo povedal, ali je to dovoljeno ali ne....

... pa da kdo napiše kako on to počne... itd...

... se spet vse skupaj spusti na osebni nivo ... ozmerjanje... kreganje 

matr vam enim....  :slap:

Potem bo tema prazna. Pisalo bo samo tole:

JA, PREPOVEDANO JE.

IN

JA, VSI TO DELAMO.

 

The End.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj avtomobil je dvosledno vozilo.

 

Se opravičujem, v mojem sestavku sem seveda mislil na enosledna vozila (zmešal izraza dvokolo in enosledno vozilo) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem bo tema prazna. Pisalo bo samo tole:

JA, PREPOVEDANO JE.

IN

JA, VSI TO DELAMO.

 

The End.

 

ekola... ZADEL BISTVO!!

 

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne pravijo zastonj, da bi cela Slovenija zgorela, če bi zavist gorela. Pa kreganje in zmerjanje. Vse to sedaj berejo verski ekstremisti in debili s prsti na gumbu za izstrelitev jedrskih raket in se nam režijo. Zato pa nas ne napadejo, ker se bomo med seboj potolkli. Tema je vožnja med kolonami. Dajte napisati vaše izkušnje, kako ste to doživeli, kaj bi spremenili, kaj je dobro, kako ste zapeljali v kakšna odprta vrata. Bomo imeli vsi več koristi in se bomo bolje počutili. Izmenjava izkušenj bogati. Le pogumno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prakticiram. voznjo med/ob koloni. vedno vec in vedno bolj. zakaj imam enosledno vozilo...... da stojim v koloni? potem se lahko tudi s piksno prevazam; komfort, prostor, muzika. pa najbrz je se ceneje. samo ni tako "fajn".

 

a vedno je nekje en skrat/vrazicek/whoever, ki ti kljuva po mozganih "kdaj bo un zavil, pa tist vrata odprl, una zabremzala, me kamjonar vidi...." itd. pa vzges dolgo luc, mogoce se vse blinkerje, in se pocasi kotalis mimo. ce kolona stoji ali se pocasi premika. prehitevanje je tako cisto druga stvar.

nabodel nisem se nobenega, vrat tudi se ne vtrgal. sem pa ene par vzvratnih ogledal ali vrat namerno zbrcal. preventivno. in deluje.

se nikoli se mi pa ni tako mudilo, da ne bi mogel 30 sec pocakati. policaji po evropi tolerirajo mimovoznjo "po pameti". so me ze tudi "vlekli" skozi kolone; dober feeling, ko ti policaj dela "spuro" po cesti. od takrat vem, zakaj so politiki tako obsedeni s privilegiji. :grim

 

po cesti "ga seremo" vsi. vprasanje je samo v meri in posledicah. nekateri smo bolj pussy, drugi so superman.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A v slovenščini moramo pisat? Kako pa da ti potem pišeš v hinavščini?

To je bil le medklic na tvoj nacionalizem, ki si ga že izkazoval v drugih temah. Toliko o hinavščini.

Sicer si pa ne laskaj o moji jezi. Drekec prestopim, da si čevljev ne umažem, pa četudi je kosmat in špeglast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim vmes. Ne na silo in ne s pretirano hitrostjo. Če kolona stoji, grem mimo s 15-20 km/h, nič več. Point je v tem, da oni stojijo, jaz se pa premikam. Če pa prehitevam vozečo kolono, počakam, da je prostor ali da se voznik pred menoj umakne. Takrat se mu zahvalim za lepo gesto in grem naprej. Se mi je pa pred dvema letoma zgodilo na cesti med Izolo in Koprom, da je italijan, ko me je zagledal v stranskem ogledalu, zapeljal do črte, da nisem mogel mimo. Saj mi je takoj dvignil pritisk na 200 in sem že skoval načrt, da mu med tem, ko ga prehitim po možnosti še ogledalo odlomim. Potem sem si pa premislil in sem ob prvi priložnosti, ko ni bilo nasproti vozečih, med prehitevanjem samo dvignil palec, češ, da je full hud frajer, ko take počne. Mogoče se ga je kaj prijelo, še bolj verjetno ne  :devil: . Bi se pa z odlomljenim ogledalom spustil na njegov ali pa še na nižji nivo, zato mislim, da sem prav ravnal  :hooray: .

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim vmes. Ne na silo in ne s pretirano hitrostjo. Če kolona stoji, grem mimo s 15-20 km/h, nič več. Point je v tem, da oni stojijo, jaz se pa premikam. Če pa prehitevam vozečo kolono, počakam, da je prostor ali da se voznik pred menoj umakne. Takrat se mu zahvalim za lepo gesto in grem naprej. Se mi je pa pred dvema letoma zgodilo na cesti med Izolo in Koprom, da je italijan, ko me je zagledal v stranskem ogledalu, zapeljal do črte, da nisem mogel mimo. Saj mi je takoj dvignil pritisk na 200 in sem že skoval načrt, da mu med tem, ko ga prehitim po možnosti še ogledalo odlomim. Potem sem si pa premislil in sem ob prvi priložnosti, ko ni bilo nasproti vozečih, med prehitevanjem samo dvignil palec, češ, da je full hud frajer, ko take počne. Mogoče se ga je kaj prijelo, še bolj verjetno ne  :devil: . Bi se pa z odlomljenim ogledalom spustil na njegov ali pa še na nižji nivo, zato mislim, da sem prav ravnal  :hooray: .

 

 

LP Robert

men se je to lani na isti relaciji kar nekajkrat zgodilo in vedno so bili makaronarji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim vmes. Ne na silo in ne s pretirano hitrostjo. Če kolona stoji, grem mimo s 15-20 km/h, nič več. Point je v tem, da oni stojijo, jaz se pa premikam. Če pa prehitevam vozečo kolono, počakam, da je prostor ali da se voznik pred menoj umakne. Takrat se mu zahvalim za lepo gesto in grem naprej. Se mi je pa pred dvema letoma zgodilo na cesti med Izolo in Koprom, da je italijan, ko me je zagledal v stranskem ogledalu, zapeljal do črte, da nisem mogel mimo. Saj mi je takoj dvignil pritisk na 200 in sem že skoval načrt, da mu med tem, ko ga prehitim po možnosti še ogledalo odlomim. Potem sem si pa premislil in sem ob prvi priložnosti, ko ni bilo nasproti vozečih, med prehitevanjem samo dvignil palec, češ, da je full hud frajer, ko take počne. Mogoče se ga je kaj prijelo, še bolj verjetno ne  :devil: . Bi se pa z odlomljenim ogledalom spustil na njegov ali pa še na nižji nivo, zato mislim, da sem prav ravnal  :hooray: .

 

 

LP Robert

 

Se strinjam z Robertom. Če je kolona potem ni problema, drugače pa zna bit kar tvegano...

 

Slika pove več kot 1000 besed..

 

http://www.youtube.com/watch?v=6SbtREw7wtY

 

Načeloma je treba vedit, da te ostali ne bodo videli in moraš sam popravljati njihove napake, kar pomeni, da je vedno nekaj tveganja. Kdor bi se pri 3:13 ustrašil in ne bi bil pripravljen... sami veste...

 

Praviloma se naredi prostor, večina vozniko to naredi brez okrevanja.. so pa tudi takšni pacienti, ki izzivajo in zapirajo prostor. Sam sem že doživel, da mi je v nasprotni smer pripeljal SUV in je namenoma zavil proti meni, da sem ja za las zvozil.. žal, to ni edini primer :BUA: ..

 

Potem bo tema prazna. Pisalo bo samo tole:

JA, PREPOVEDANO JE.

IN

JA, VSI TO DELAMO.

 

The End.

 

Bistvo, pika na i!

 

Lep pozdrav, Izek

Popravljeno . Popravil Izek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj ne gre za vožnjo med kolonami, temveč za serijsko kršenje cestno prometnih pravil (opasno po život). In ta model še pozdravlja druge motoriste. Nikoli ne odzdravim takim modelom, ker si ne zaslužijo tega. Zaradi takih so vsi ostali udeleženci prometa jezni na vse motoriste. Saj veste, en greši, pa so vsi isti. Nisem brezmadežen, vendar takšnih neumnosti ne počnem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!