Skoči na vsebino

Kdo je tole?


levanjogazarini

Priporočene objave

Obvlada,a bi rad da te nauči po zadnjem :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado pa nima,da se vidi kao kdo je...... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frajer ... ki naredi na leto 3000km in to samo po mestu !

 

 

Sam morš priznat da je res frajer če mu letno rata 3000 km na tak način, sam življenska doba takih je ponavadi kratka.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno ga kdo pozna.

 

 

Baje da naj bi to bil čefur ki to počne po celi Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno vas je veliko nevoščljivih, ki bi to radi počeli pa ne znane ali ne upate... ko pa nekdo s avtom divja ali še marsikaj drugega je pa že vsakemu samoumnevno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem, zakaj bi bil nevoščljiv nekomu, ki brez vsakršne zaščitne opreme vozi neodgovorno, ogroža sebe in druge ter pripomore k temu, da na vse motoriste ostali gledajo s prezirom. Prosim, razloži mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da naj bi to bil čefur ki to počne po celi Ljubljani.

A mi lohk razložiš besedo čefur-definicija,ker kot čefur naj bi bili južni brati,jaz pa poznam tudi nekaj takih pacientov slovencev,se pravi da so tudi oni čefurji al kako :hmm: Mislim ,da je beseda čefur žalitev .Ali misliš da bi bilo možno podati svoje mnenje brez žaljivk .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temu se strokovno reče ''zanilec pomladi''... En zvonček še ne prinese pomladi. Pomlad pride, ko čoban brez čelade naredi ogrevalni krog po Celovški  :evilgrin:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk razložiš besedo čefur-definicija,ker kot čefur naj bi bili južni brati,jaz pa poznam tudi nekaj takih pacientov slovencev,se pravi da so tudi oni čefurji al kako :hmm: Mislim ,da je beseda čefur žalitev .Ali misliš da bi bilo možno podati svoje mnenje brez žaljivk .)

Po mojem je mislil tisto definicijo, ki pravi, da je 'čefur' stanje duha in nima veze z nacionalno pripadnostjo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi poznal nekaj takih...

........pa jih ni več!!   :nono:

 

To bi lahko potrdili sami, pa ne morejo,  :hmm:  :?........   ker so pod rušo!! :O

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk razložiš besedo čefur-definicija,ker kot čefur naj bi bili južni brati,jaz pa poznam tudi nekaj takih pacientov slovencev,se pravi da so tudi oni čefurji al kako :hmm: Mislim ,da je beseda čefur žalitev .Ali misliš da bi bilo možno podati svoje mnenje brez žaljivk .)

Beseda čefur- je točno določeno kaj pomeni, obstaja pravilna definicija zanjo, malo poišči in boš našel odgovor.Sicer pa, če ti misliš, da je to žaljivka si jo tisti, ki to počne, tako besedo v tem primeru tudi zasluži.

Popravljeno . Popravil levanjogazarini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  Definicija čefurja:
Čefur je oblika subkulture, ki se je v Sloveniji izoblikovala po koncu SFRJ. Čefur je clovek, ki je naceloma nestrpen do Slovenije in Slovencev, prav tako do vsakršnih simbolov slovenstva. Čefur je lahko katerekoli narodnosti, zanje je značilno izdajanje se za pripadnika ali potomca pripadnika države članice bivše SFRJ in nasilje nad Slovenci. Navaden nešovinističen, prilagojen in nenasilen priseljenec iz južnoslovanskih držav ni čefur. Čefurji brez pravega razloga slovencem kradejo(večinoma denar in mobilne telefone), jih zmerjajo, pretepajo, v nekaterih primerih celo ubijajo in posiljujejo.Večinoma so v starostni skupini 14-23 let, nekateri tudi starejši. Starejši čefurji so večinoma v ozadju, mlajše spodbujajo in učijo nestrpnosti, dejavni so le vcasih, ko je treba mlajšim pomagati ali jim dajati zgled. Ves čas govorijo s trdim l-jem ( l ), tudi če je njihov materni jezik slovenšcina. Mladci večinoma postanejo čefurji, ker se želijo počutiti močne in se dokazati ter tako dobiti občutek večvrednosti. V njihovem žargonu to pomeni, da so "žešci" in "zájebani". Po stenah pišejo razne nesmisle kot je: "Srbija forever!" z dorisanim kakšnim muslimanskim simbolom ali šahovnico. Najbolj zanimivo je, da podobnih pojavov verjetno ni nikjer v celi Evropi, še najbolj podoben pojav je v Nemčiji,kjer se nemška mladina začenja obnašati kot Turki, vendar večjih nestrpnosti in nasilja ni. Čefurje delimo na običajne ali navadne čefurje in čapce.

A bi lahko bila to ta definicija,če ja potem si žaljiv do fanta na motorju in pika,poznam kar nekaj fantov ki se pojajo po zadnjem in ne držijo omejitev v nulo,pa zato niso posiljevalci,kriminalci,pretepači itd,ampak so v redi deci,sam tok :glare:

Jaz bi prej reku da so čefurji tisti v parlamentu.... :grim

Ne razumi me narobe,ne zagovarjam takšnega početja v prometu prav tako pa tudi nestrpnost ni glih neka lepa vrlina!

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega sem videl tam ene leta 1997 ali pa 1998, sredi poletja. Naš konvoj (abramba) je šel na neke "ibn'ge" dol na Poček. Pridemo iz Gorenjske na Celovško, nekje pri drugem semaforju tip iz stranske skozi rdečo, po gasu, na zadnje kolo in gggaaasssaaa. Ko se z Tamiči in "Dojci" prebijemo  še dva semaforja naprej, je že ležal na tleh, motor  zabit v katrco, R4. Naš bolničar  je parkiral  in šel pomagat...mi smo odpeljali naprej. Čez tri dni je bil v črni kroniki....uspelo mu je.....pritegnit pozornost, ne pa preživet.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!