Skoči na vsebino

Napaka serviserja pri montaži gum


JezniPohorc

Priporočene objave

že TL pnevmatika ni povsem zrakotesna, in se pojavi določeno uhajanje (tudi kot difuzija).

ta pojav je še kako razviden pri recimo kolesnih (bicikel) plaščih, ki imajo ta zrakotesen sloj relativno tanek. %teže tu igra dokaj pomembno vlogo.

avtomobilski plašči imajo ta sloj debelejši in je "difuzija" skorajda nična, plašči motornih koles pa so nekje vmes. na mojem motorju se preko zime zgubi tudi do 1bar. (merjeno ob enakih garažnih pogojih)

 

če plašč zahteva vgradnjo zračnice (tube type) je potrebno imeti zračnico, ne glede na vrsto ali material platišča.

ne glede na strokovna mnenja "strokovnjakov z izkušnjami". :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ELO ti je podal zelo izčrpen in natančen odgovor, predlagam, da ponudiš vulkanizerju sledeče. Pri njemu kupiš ti dve zračnici in ti jih brezplačno zmontira ali pa ne proda zračnic in dobi veliko slabe reklame, saj boš o vsem obvestil kolege na MS forumu v izogib podobnim težavam.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cartman..''Kolega je po naključju ušel smrti, ker mu je vulkanizer v 18 inčno kolo utaknil 18 inčno zračnico za APN!!!!'

 

Kaj pa je bilo? Padel, mu je spustila? Jaz sem v Avtomatika pred leti po sili razmer (150 km od doma, guma pa predrta) dal zračnico Ponny kolesa. Je držala do doma in še ne vem, kako dolgo, ker sem moped čez par let prodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pony pa frco ni take razlike v tezi merah in obremenitvah kot med APN in 250 kilsko samogradnjo z 90 konji. Prava zracnica za 120 siroko prednje kolo je cca dvakrat sirsa kot APNjeva.

Guma mu je nenadoma spustila na ravnini, na eni strani jo je snelo z obroca in je bil potnik...motorja ni vec obvladal, je stvar sama plesala po cesti levo-desno. Brez prednjega kolesa se eda nimas prednje zavore! Slucajno ni blo nasproti nikogar, pa se je zadeva pocas ustavila na travniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak je plan. 

Čakam na odziv, ko bo jih punca konfrontirala. Če ne bo želje po sodelovanju pa bom pač naredil negativno reklamo in jih prijavil tržnemo inšpektoratu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj zdaj izumlate toplo vodo iz tega. Ko boš doma zapelji motor do njih, kjer ti naj brezplačno premontirajo zračnice v pnevmatike(Zračnice boš predvidevam moral plačat). Predvidevam da gume katere si imel prej namontirane niso imele zračnice in monter ni bil pozoren pri montaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cartman..''Kolega je po naključju ušel smrti, ker mu je vulkanizer v 18 inčno kolo utaknil 18 inčno zračnico za APN!!!!'

 

Kaj pa je bilo? Padel, mu je spustila? Jaz sem v Avtomatika pred leti po sili razmer (150 km od doma, guma pa predrta) dal zračnico Ponny kolesa. Je držala do doma in še ne vem, kako dolgo, ker sem moped čez par let prodal.

 

med 2,25  za pony in 2,75 za apn4 zračnico je 20% razlike .. med 2,75 in 120 ( 4,75 ) pa cca 73% .. za toliko več se mora zračnica raztegniti in posledično se tudi stanjša..

Pony pa frco ni take razlike v tezi merah in obremenitvah kot med APN in 250 kilsko samogradnjo z 90 konji. Prava zracnica za 120 siroko prednje kolo je cca dvakrat sirsa kot APNjeva.

Guma mu je nenadoma spustila na ravnini, na eni strani jo je snelo z obroca in je bil potnik...motorja ni vec obvladal, je stvar sama plesala po cesti levo-desno. Brez prednjega kolesa se eda nimas prednje zavore! Slucajno ni blo nasproti nikogar, pa se je zadeva pocas ustavila na travniku.

apn ima prazen 55 kil ... ko pomnožiš faktor tanjšanja s količnikom teže med apn4 in 290kilami dobiš rezultat : cca 3,8x bolj obremenjeno zračnico ... pa tukaj ni vštet količnik temperature gume ter hitrost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem odgovor z njihove strani. Se mi zdi korekten odgovor, čeprav je trajalo kar nekaj časa... 

 

Najprej se opravičujemo zaradi poznega odgovora. Vaša pnematika z oznako TT, bi prav tako morala imeti zračnico, čeprav je zmontirana na platišče brez špic. Takšen odgovor smo dobili sedaj od Dunlop Slovenija, po kar nekaj zahtevah. Tako Vam nudimo brezplačno montažo zračnice v vašo pnevmatiko!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh, zaskrbljujoč odgovor...

vulkanizerji očitno pojma nimajo o pnevmatikah in oznakah na njih...

temule dotičnemu razliko med tube type in tubeless pogojuje vrsta platišča.

 

šalabajzer, več kot očitno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da bi to načeloma nekdo, ki ima zraven trgovine in servisa še vulkanizertsvo, moral to vedeti. V tem primeru bom pač zadevo uredil pri njih. V prihodnje pa bom vulkanizerske storitve urejal kje drugje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da bi to načeloma nekdo, ki ima zraven trgovine in servisa še vulkanizertsvo, moral to vedeti. V tem primeru bom pač zadevo uredil pri njih. V prihodnje pa bom vulkanizerske storitve urejal kje drugje...

Meni se pa zdi , da tudi če je samo prodajalec pnevmatik mora vedeti kaj ti mora prodati - torej TT gumo + odgovarjajočo zračnico ! vulkanizer pa bi moral zahtevati montažo TT gume z zračnico !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da bi morali vedeti in na to opozoriti. So pa me presenetili, saj so pripravljeni priti s prikolico iskat motor in zadevo uredit ter ga dostavit nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da bi morali vedeti in na to opozoriti. So pa me presenetili, saj so pripravljeni priti s prikolico iskat motor in zadevo uredit ter ga dostavit nazaj.

... očitno spremljajo forum na Motosvetu ... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če ga nebi, bi bilo popolnoma normalno, da bi svojo napako popravili na enak način.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!