Skoči na vsebino

Anketa: Roka in zapestje pri motoristih (prosim za izpolnitev)


Kjahnki

Priporočene objave

Pozdrav,

 

sem študentka industrijskega oblikovanja,

in ker sem že sama med vožnjo z motorjem občutila moteče bolečine v zapestju,

sem se odločila oblikovati izdelek, ki bi pripomogel k izboljšanju položaja/ razbremenitvi roke.

Da bi poiskala primerno rešitev, vas vse prosim, da izpolnite mojo anketo

http://www.mojaanketa.si/anketa/328626319/

 

 

Seveda so dobrodošle tudi vse vaše ideje, pričakovanja, mnenja, problemi, rešitve :)

 

Mod: Povezava spremenjena na prošnjo avtorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zapestje treba trenirat...to ti bodo najbolj razložili "drkači" :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist tko iz firbca..kaj misliš da boš "potegnila" vn iz teh devetih vprašanj..

 

Gre predvsem za podatke, ki jih mislim primerjati med seboj, da vidim, če obstajajo kakšne povezave med starostjo, spolom, številom ur vožnje, tipom motorja (predvsem je to namenjeno sportakom, vendar opažam, da imajo težave tudi drugi; že sedaj sem presenečena nad rezultati), in seveda, kolikšen je odziv glede bolečin v zapestju (ker pomojem to predstavlja problem, med drugim meni, rešen pa v popolnosti ni). Se tudi zavedam vseh ostalih problemov in položajev na različnih tipih motorjev, različnih sposobnosti/ občutljivosti ljudi, toda ne morem reševati vseh problemov, raje se osredotočim na enega samega in ga rešim tako, da ne nastane medtem še deset drugih problemov.

Teh devet vprašanj je pa tako malo predvsem za to, ker če jih bi postavila več, se ljudem ne bi dalo odgovarjati, kar pomeni, da bi dobila samo polovične odgovore in je vprašanje, če bi lahko kaj sploh iz tega zvlekla. Mi je pa vedno bolj jasno, da bi potrebovala to anketo nadgraditi tudi glede mravljinčenja in ostalih težav, toda

TO JE SAMO NEK ZAČETN VPRAŠALNIK, KI MI BO POVEDAL, ČE SE SPLOH SPLAČA UKVARJATI S TO TEŽAVO ALI NE.

 

Hvala za vprašanje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo "oblicah" anketa. Na to temo, bi se dalo razglabljati v nedogled, ampak... O.K. Tudi to je nekaj, če bomo nasvete vzeli v zakup in jih popolnili.

Moje mnenje :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolečine v zapestju in bolečine v mišicah palca oz spodnjega dela dlani so najbolj pogoste pri začetnikih (ali nervoznih voznikih), ker preveč krčevito držijo krmilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolečine v zapestju in bolečine v mišicah palca oz spodnjega dela dlani so najbolj pogoste pri začetnikih (ali nervoznih voznikih), ker preveč krčevito držijo krmilo.

 

Pravzaprav bi bila tako kot jaz presenečena nad trenutnimi rezultati te ankete, ki kažejo, da čuti bolečine v zapestju več kot 50% ankentirancev in med njimi je prav toliko 20-letnikov kot tudi 30-, 40-, 50-letnikov (so prav lepo porazdeljeni po starosti). Je pa potem seveda vprašanje koliko kaj delajo na zapestjih pred in med sezono (vaje), na kakšen način držijo krmilo, kakšen tip motorja vozijo (torej, s kakšnim pritiskom so naslonjeni naprej na roke), koliko časa preživijo v tem položaju, če so že imeli prej poškodovano zapestje, če jih matra kakšno rematsko obolenje, itd, tega je res velik, ko se enkrat spustiš v podrobnosti.

 

Je pa verjetno čisto res, kar si napisala, ampak načeloma to daš skoz (ne boš se celo življenje držal tistih ročk, ko da so zadnje na svetu, ker se navadiš oziroma zakaj si se drugače sploh odločil postati motorist? :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolečine se pojavijo tudi po daljši vožnji na avtocesti ,( ne mislim dolžine slovenskih AC), vsaj pri meni in sem si nabavil :

" Motorcycle Throttle Rocker Assist Wrist Rest Cruise Grip ".   Mal pogooglaj, tako da ni potrebno izumljati tople vode ;-)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešil. No men se pa zdi anketa dobro zastavljena. Upam da ti bo projekt uspel!

Aja pa če ga boš dobr tržila nam ne pobegnt v davčne oaze  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre predvsem za podatke, ki jih mislim primerjati med seboj, da vidim, če obstajajo kakšne povezave med starostjo, spolom, številom ur vožnje, tipom motorja (predvsem je to namenjeno sportakom, vendar opažam, da imajo težave tudi drugi; že sedaj sem presenečena nad rezultati), in seveda, kolikšen je odziv glede bolečin v zapestju (ker pomojem to predstavlja problem, med drugim meni, rešen pa v popolnosti ni). Se tudi zavedam vseh ostalih problemov in položajev na različnih tipih motorjev, različnih sposobnosti/ občutljivosti ljudi, toda ne morem reševati vseh problemov, raje se osredotočim na enega samega in ga rešim tako, da ne nastane medtem še deset drugih problemov.

Teh devet vprašanj je pa tako malo predvsem za to, ker če jih bi postavila več, se ljudem ne bi dalo odgovarjati, kar pomeni, da bi dobila samo polovične odgovore in je vprašanje, če bi lahko kaj sploh iz tega zvlekla. Mi je pa vedno bolj jasno, da bi potrebovala to anketo nadgraditi tudi glede mravljinčenja in ostalih težav, toda

TO JE SAMO NEK ZAČETN VPRAŠALNIK, KI MI BO POVEDAL, ČE SE SPLOH SPLAČA UKVARJATI S TO TEŽAVO ALI NE.

 

Hvala za vprašanje :OK:

Bolj ko ta vprašanja katera imaš v vprašalniku jih dobiš tudi brez posebej narejene web strani.

Ampak ker sem 200% da je to samo zbiralna akcija mailov od članov - će ni zakaj pa ne zahtevaš recimo tel. 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovoril,upam da sm ti kej pomagal,ker seb nisem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovore maš, upam da bodo v pomoč.

 

Sicer pa, mal kondicije, pa dobre rokavice. Vse drugo bi bilo po mojem prej ovira in nevarnost za voznika.

 

Itak pa je vsako uro čiste vožnje potrebno "nagraditi s kratko pavzo". Čikec pa kava, pa tako, tako da ........... ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel bolečine v zapestjih in dlaneh prva dva tedna na svojem prvem motorju in te bolečine so bile poslledica nepravilne drže na motorju (slonenje na belanci) od takrat pa nobenih bolečin več tudi po 400km sem kot nov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapestje? Se ne spomnim. Rit? Ponavadi na začetku sezone. Glava? Ponavadi naslednje jutro, kadar smo ga po furi vžgali preveč po piru :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje si pozabila eno pomembno vprašanje glede tržnega potenciala in sicer odgovor "ne še" ali obrazložitev odgovora ne. Mene trenutno ne zanima ker se mi je bolečina pojavljala samo na res dolgih turah (SLO-Španija v 1 dnevu, Srbija-SLO v par urah,...) če je bilo dosti konstantnega tišanja gasa, recimo po kakih par urah na AC in ko delaš postanke samo za tankanje se pravi na 2 ali več ure.

Ker takih tur trenutno ne vozim in ker sem fit, zdaj nebi kupil kaj takega, ne izključujem pa da bom spet delal take ture in da mogoče ne bom tako fit. Če nebi bil predrag pa da preverjeno deluje in da vem, da morem spet preživet par ur na AC ga kupim takoj.

 

Aja na nakedih bolj kot zapestje bolijo mišice ko ti noge vleče narazen, jaz sem jih že povezoval, tako da evo ti še en izdelek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js stiskam ročke, da mi jih ne ukradejo (ker so zlate :P ), pa vseen če me roke bolijo .... glaun da mam ročke še gor :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih mal čutim, ampak zagotovo pa ne bi hotel na ročkah imet kakšne dodatne "šare" (anketo sicer rešil) :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolečine v zapestju imajo v glavnem ženske, ker napačno "ovijajo" ročico.

(Nazaj in naprej - ne pa gor pa dol!) štrene babje! :O:slap:

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je v 90% primerov vzrok v preveč zategnjenem rokavu jakne nad zapestjem... ostalih 10% je pa začetek sezone, dokler se zapestje ne navadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav bi bila tako kot jaz presenečena nad trenutnimi rezultati te ankete, ki kažejo, da čuti bolečine v zapestju več kot 50% ankentirancev in med njimi je prav toliko 20-letnikov kot tudi 30-, 40-, 50-letnikov (so prav lepo porazdeljeni po starosti). Je pa potem seveda vprašanje koliko kaj delajo na zapestjih pred in med sezono (vaje), na kakšen način držijo krmilo, kakšen tip motorja vozijo (torej, s kakšnim pritiskom so naslonjeni naprej na roke), koliko časa preživijo v tem položaju, če so že imeli prej poškodovano zapestje, če jih matra kakšno rematsko obolenje, itd, tega je res velik, ko se enkrat spustiš v podrobnosti.

 

Je pa verjetno čisto res, kar si napisala, ampak načeloma to daš skoz (ne boš se celo življenje držal tistih ročk, ko da so zadnje na svetu, ker se navadiš oziroma zakaj si se drugače sploh odločil postati motorist? :D )

to, da je nekdo star 50 let, še ne pomeni da na motorju ni začetki in to da nekdo vozi že 20 let, tudi ne pomeni da ni nervozen in da ne stiska krmila.

 

je pa tvoja "domača naloga" zagotovo zanimiva in me res zanima kako boš rešila težavo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cufa je pravilno odgovorila.

Največ jih boli zapestja tistih ki vozijo SS. Zato ker nepravilno vozijo motocikel. Na SS so roke za krmilit in ne zato da preneseš težo med vožnjo na krmilo. Naprimer ko zaviraš... Zato imamo noge, z nogim se držimo motorja. Poglejte kakšen video na youtube ali pa kaj preberite. Na ostalih motorjih te pa itak ne more zapestje bolet ker imaš krmilo visoko in imaš zapestje ravno. Pri SS pa imaš komolce pokrčjene da zravnaš zapestje.

Pa kaj vam bom js pravil k nimam tapravga motorja......

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ jih boli zapestja tistih ki vozijo SS. Zato ker nepravilno vozijo motocikel. Na SS so roke za krmilit in ne zato da preneseš težo med vožnjo na krmilo. Naprimer ko zaviraš... Zato imamo noge, z nogim se držimo motorja. Poglejte kakšen video na youtube ali pa kaj preberite. Na ostalih motorjih te pa itak ne more zapestje bolet ker imaš krmilo visoko in imaš zapestje ravno. Pri SS pa imaš komolce pokrčjene da zravnaš zapestje.

Pa kaj vam bom js pravil k nimam tapravga motorja......

 

LP

tole je tko pavšal da je že kr brca v temo; tud pri potovalnih motorjih te po 12 urah držanja balance marsikej boli, ni pa nujno (med drugim tudi zapestje); tud na potovalnih endurah nekateri vozmo z nogami, roke zgolj držijo balanco (držijo, ne ožemajo); tud na nakedih nekateri ne visimo na rokah, ker mamo hrbet zato da nosi težo in tud tam vozimo z nogami, tko da tud to ni pravilo da boli zapestje, glih tko velja za ss motorje. na kratko ...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!