Skoči na vsebino

Anketa: Roka in zapestje pri motoristih (prosim za izpolnitev)


Kjahnki

Priporočene objave

Hja,

to je stvar posameznika. Npr, js sm zvozil okol 1000 km v enem dnevu na tenere in nisem nč čutil bolečin. z bivšim motorjem zvozil tudi čez 1000 km v enem dnevu in me tt ni nč bolelo. Z FZ8 naredil okol 800 v enem dnevu in tt nč bolečin. Js rečem da je to stvar posameznika in seveda v kakšni fizični kondiciji je.

Vsak ima svoje mnenje a ni to čudovito :)

 

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolecina v zapestju in mravljinci se vecinoma dogajajo motoristom zaradi neprimernih rokavic, ki oslabijo prekrvavitev iz dotok kisika v misice .

 

Namrec mravljince oz. bolecino v desni roke se imel vsakic ko sem se vsedel na motor. Ko sem po potrebi po novih rokavicah kupil nove, se je otrdelo zapestje in mravljinci umirili. Dokler nisem staknil poskodbe prsta, prerezan zivc, misica in zila, sedaj se rokavic ne morem nosit, kaj sele da bi se vozil !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam kitajske kroglice.

 

Krogle na Kitajskem uporabljajo že stoletja in so preizkušena metoda ohranjanja zdravja. Krogle izhajajo iz 14. stoletja, iz časa dinastije Ming. Ime krogle je sestavljeno iz dveh besed: Qi, ki pomeni življenjsko energijo in njen pretok v telesu, ter besede Gong, ki pomeni zvok. Kitajske krogle namreč ob vrtenju oddajajo zvok, ki blagodejno vpliva na naše počutje.

V skladu s starodavno kitajsko tradicijo bo s pomočjo vaj s kroglami obnovljeno ravnotežje yin in yang v telesu, z uporabo pa se stimulirajo refleksne cone ter akupunkturne točke, s čimer popustijo blokade v pretoku življenjske energije. Z redno vajo se izboljša pretok krvi, s čimer se poveča sposobnost koncentracije in spominska funkcija. 

Z uporabo kitajskih krogel lahko:

  • Spodbudite krvni obtok
  • Krepite in utrdite mišice v rokah
  • Izboljšate koncentracijo
  • Izboljšate motorične sposobnosti
  • Izboljšate gibljivost sklepov
  • Delujejo pomirjevalno in zmanjšujejo stres
kitajske%20krogle.jpg

Redna vadba s kitajskimi kroglami povečuje sposobnost koncentracije, izboljšuje koordinacijo in stimulira samozdravilne moči telesa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso to une kroglce ko ženski.... :hmm: ker namreč potem jim koncentracijo čist vzame iz pod nadzora :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cufa je pravilno odgovorila.

Največ jih boli zapestja tistih ki vozijo SS. Zato ker nepravilno vozijo motocikel. Na SS so roke za krmilit in ne zato da preneseš težo med vožnjo na krmilo. Naprimer ko zaviraš... Zato imamo noge, z nogim se držimo motorja. Poglejte kakšen video na youtube ali pa kaj preberite. Na ostalih motorjih te pa itak ne more zapestje bolet ker imaš krmilo visoko in imaš zapestje ravno. Pri SS pa imaš komolce pokrčjene da zravnaš zapestje.

Pa kaj vam bom js pravil k nimam tapravga motorja......

 

LP

 

 

To je to.

 

Ni potrebnih nobenih izdelkov in pomagal, samo naučiti se je treba pravilno vozit. Krmilo je za krmiliti, ne za naslanjat se nanj. Če voziš pravilno, te bodo kvečjemu bolele noge od stiskanja k tanku, če že kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jp jp vsak začetek sezone mi umirajo prsti pa boli zapestje,.........itak vsakič se zalotim ko na bolj ravni cesti visim na balanc.Kolena naj mečkajo tank in trup naj podpira težo telesa, roke so pa striktno za zavijat,.pa bo.Vsaj pr men dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav nazaj. Spet. :grrr

 

Predvidevam, da se me še spomnete od zadnjič, ko sem izvajala svojo prvo, nekoliko pomanjkljivo anketo,

zato sem se odločila za ponovitev ankete, ki pa je nekoliko drugačna od prejšnje.

In vas VSE spet lepo PROSM, da jo ŠE ENKRAT izpolnite :klicaj:  (tudi če se me ne spomnete od zanč, hehe)

 

ANKETA:

http://www.mojaanketa.si/anketa/328626319/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, razumem kaj bi rada, ampak prosim ne odpirat vsakič nove teme, če je tematika še vedno enaka.

 

in manjka ti motokros motor ali terenski motor pri drugem vprašanju - če že imaš supermoto not. Ker je ergonomija enaka, bi ju lahko dala skupaj.

In ko smo že pri bolečinah. Kaj pa bolečine v rami zaradi preveč zaprtega/odprtega krmila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones me boli pa čist vse zaradi motorja,sem bil tok jezen da sem ga položil spat :P

 

P.S. sam tega vprašanja ni :huh:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones me boli pa čist vse zaradi motorja,sem bil tok jezen da sem ga položil spat :P

 

P.S. sam tega vprašanja ni :huh:

 

 

.... ne, tle so vprašanja še za fakulteto ....  :eek:

 

.... ti si pa dons že doktorat delu ...  :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav nazaj. Spet. :grrr

 

Predvidevam, da se me še spomnete od zadnjič, ko sem izvajala svojo prvo, nekoliko pomanjkljivo anketo,

zato sem se odločila za ponovitev ankete, ki pa je nekoliko drugačna od prejšnje.

In vas VSE spet lepo PROSM, da jo ŠE ENKRAT izpolnite :klicaj:  (tudi če se me ne spomnete od zanč, hehe)

 

ANKETA:

http://www.mojaanketa.si/anketa/328626319/

 

Katero težavo pa pravzaprav rešuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero težavo pa pravzaprav rešuješ?

 

Pravzaprav (še) ne rešujem nobene težave, zaenkrat želim le pridobiti čim več info glede samega položaja telesa na motorju,

ker je pa tudi pri oblikovanju motorjev ergonomija vedno bolj pomembna, in le-ta izhaja iz točke položaja zapestja (in hrbtenice),

se mi zdi pomembno, da začnem pri tem in potem seveda nadaljujem naprej od tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, men motor  tok omrtvinč zapestje, da ko pridem dam pa si ga zmečem, mam filing da mi ga je ena potegnila  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to bo kakšen končen izdelek potem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!