Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 21 minutami, vandrovec pravi:

Verjamem, da je trening koristen. Koliko časa traja trening na šoli varne vožnje? 

Se ne bom hvalil ampak imam precej izkušenj z motorji. Sem vozil kros včasih, skoki in to, v bistvu sem na motorjih od Tomosa dvobrzinca, ki sem ga stricu "ukradel", to je od zgodnjih najstniških let ali še prej. Od takrat na različnih motorjih, še pred izpitom sem policajem parkrat pobegnil s krosom...

Kakšen avtomatizem bi pridobil v šoli varne vožnje?

Pojdi na kakšen poligon in preizkusi tiste enostavne vaje. Po tej izkušnji se ti bo odgovor sam od sebe prikazal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Pojdi na kakšen poligon in preizkusi tiste enostavne vaje. Po tej izkušnji se ti bo odgovor sam od sebe prikazal. 

Ko mi nekdo na cesti prekriža pot, bom potem imel v "krvi" najprej reševanje svojega življenja ali prometne predpise?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Borutt pravi:

.....

Razmišljam ali bi uporabil vozilo s provido kot taksi vozilo. Ali pa izpolnil nekomu željo po vožnji preko stingerja. Vse je mogoče. 

pasulj :?  ... me boš s provido pelu, da greva lovit diujake :jezik: ..... pol pa še vožnja preko stingerja :P  .. parkrat :D

ja .. to si želim .... plissssssss :010

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Ko mi nekdo na cesti prekriža pot, bom potem imel v "krvi" najprej reševanje svojega življenja ali prometne predpise?

Kje sem omenjal predpise ? Govora je o tehniki vožnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

 Ti bom nekaj zaupal; trening v kontroliranem okolju pripravi telo na točno določene gibe in na točno določeno ravnanje, kar postane avtomatizem v vsaki situaciji v prometu, zaradi česar se odpravi nepravilno ravnanje zaradi panike in ostalih nezaželenih psiholoških vplivov, kar je tudi zmrznjeni možgani. 

To je smisel vojaškega drila. Tito je rekel: više znoja u miru, manjše krvi u ratu. (A ne soborec Maus?) gre za isti princip, kot pri kilometrini. Dokler nimam kazenskih točk na meji odvzema, se bom zanašal na svoje izkušnje.

pred 5 urami, vandrovec pravi:

Verjamem, tudi sam sem se že znašel v kriznih situacijah. 

Recimo, nasproti tebi vozeč avto nenadoma zavije pred teboj na tvoj vozni pas, kaj v tem primeru? Če zaviješ na nasprotni vozni pas si v primeru nesreče sam v prekršku, če ostaneš na svojem pasu sledi najverjetneje trčenje. Reakcije so seveda v smislu preživetja, takrat se ne vprašaš, kaj je prav in kaj ni. Ko se kaj takega zgodi, ponavadi ne moreš verjet, da je res, vse ostalo počneš intuitivno. 

To sem že doživel z avtom. Pri kar veliki brzini je tip zapeljal na moj pas. Tik pred trčenjem sem obrnil volan, ne da bi vedel kam. Letel sem z blokiranimi kolesi čez makadam parkirišče, čez rob po strmini med smrekami in imel ogromno srečo, da se je avto nekako ustavil.

Lahko bi še 1000 X ponovil svoj manever pa ne bi več našel poti med smrekami. Jebi ga, še sem tukaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem bil lani, pa me je Borutt med stožci tolk zmatral, da sem moral pol kar trikrat po futr, da sem k seb prišel. Očitno sem bolj lesene sorte, ampak me je uspel zmehčati ne da bi pendrek v roke vzel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, vandrovec pravi:

V kontroliranem okolju ni problemov, kaj pa v stresnih situacijah, ko deluje podzavest?

Takrat imaš šanso pravilno odreagirati samo, če si prej dobro natreniral pravilno reakcijo. Če je nisi, narediš, karkoli že narediš. Jaz sem takole mimogrede pri peglanju osmic z EXC-jem pogruntal kaj naredim, ko sem mnenja, da se ovinek ne bo izšel. In to popravil. Boljše tako kot na cesti, ane? Pa je osmica menda osnovnošolska vaja... bi rekli zlobni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, izibajker said:

Jaz bi tudi šel. Je ta preventivna akcija v smislu kot nek uvodni, spoznavni tečaj, po katerem se potem odločiš ali greš na tapravi tečaj varne vožnje? A jaz to prav razumem?

Nevem točno, so bolj skopi z informacijami. Kar sem uspel razbrat je, da bodo tekom dneva potekala predavanja + vožnja na poligonu. Verjetno v zmanjšanem obsegu kot na tečaju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav za prav se moraš na nek zelo obskuren način celo strinjati s Snecerjem. Dajansko so tečaji varne vožnje nesmiselni, bi bilo potrebno najprej poštimati mentaliteto ljudi, ne pa tehnike vožnje.

Sam bi predlagal, da bi za podaljšanje veljavnosti vozniškega dovoljenja uvedlo obvezno vsakoletno udeležbo na seminarjih splošnega bontona lepega in strpnega obnašanja, s povdarkom na primerih v cestnem prometu.

Na takemu seminarju bi, poleg seveda splošnega bontona lepega obnašanja, izpostavili razne primere iz običajnih vsakodnevnih ravnanj v cestnem prometu,

na primer: kakšen prvinski nagon je v ozadju da moram obvezno prehiteti zadnje vozilo ko dohitim kolono; vsi ostali naj vozijo normalno jaz bom pa prehitel vse ker se mi edinemu mudi; ali z vožnjo na 1 meter v zavetrju kaj prišparam goriva; zakaj moram pri vzratni vožnji s parkirišča obvezno telefonirati; zakaj ne vidim ceste ko tipkam po telefonu; ali so ovinki zato da jih sekamo; zakaj si tisti nasproti ne zasluži da bi lahko zavil na stransko cesto pred menoj ko stojim v koloni ali sredi križišča; zakaj se mi v koloni na avto cesti nihče ne umakne ker bi jaz vsekakor vozil hitreje in zakaj bi se moral po isti logiki jaz umakniti kakemu takemu za seboj; zakaj moram dirkati in voziti dinamično v času največje jutranje ali popoldanske konice; zakaj ne rabim imeti 2 kilometra prazne ravne ceste ko prehitevam počasen traktor; zakaj je nemogoče da bi izza nepreglednega ovinka med mojih prehitevanjem pripeljalo nasproti vozilo; 

in tudi glede tehničnih značilnosti vozil, na primer; zakaj imajo vozila kolesa, šipe, volan, ogledala in žmigovce;

koliko se imam rad in ali cenim tuje življeje: zakaj moram na ozki cesti obvezno prehiteti kolesarja kljub temu da mi nasproti vozi avtobus, podvprašaj koliko čas s tem prihranim; zakaj bom stopil na prehod za pešče pred bližajoč avto;

in tudi čisto osebnostne: zakaj moram z dragim in novim avtom parkirati na pločniku pred vhodom tako kot v živalskem svetu kjer se najbolj taglaven userje na najvišji kup; ali lahko na poti v službo nadoknadim 10 minut prepoznega vstajanja; ali bom med vožjo doprinesel včerajšnjih (in predvčerajšnjih) zabluzenih uro ali dve; ali sem res tako reven da ne morem vrniti klica ko končam z vožnjo; ...

seveda primerov in situacij še ni zmanjkal...

Lep pozdrav vsem :)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, izibajker pravi:

Jaz bi tudi šel. Je ta preventivna akcija v smislu kot nek uvodni, spoznavni tečaj, po katerem se potem odločiš ali greš na tapravi tečaj varne vožnje? A jaz to prav razumem?

Ja. 
Če komu vreme ne bo ustrezalo to nedeljo, ali bo zadržan iz drugih razlogov, pa bi vseeno šel malo pogledat, bodo imeli še en termin 08.05.2016 v sodelovanju z Zavarovalnico Triglav, Dan motoristov za motoriste.

pred eno uro, sebar pravi:

Nevem točno, so bolj skopi z informacijami. Kar sem uspel razbrat je, da bodo tekom dneva potekala predavanja + vožnja na poligonu. Verjetno v zmanjšanem obsegu kot na tečaju

tako je. na tečaju imaš praktično za eno vajo eno uro, tule pa recimo eno uro za vse vaje. 

Vsaj tako je bilo 2 leti nazaj. 
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bom lahko splezal v gasilski kamion pa sireno wiuwiuwiu vklopil? Neki si mi obljubljal...:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

A bom lahko splezal v gasilski kamion pa sireno wiuwiuwiu vklopil? Neki si mi obljubljal...:D

 

Dej vzam bergle da ne bom edini ....:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Dej vzam bergle da ne bom edini ....:D

nepane, edin če jih tebi posodim, mam une še iz bolnice Franje :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno sem pred leti preživela hudo prometno nesrečo z avtomobilom (na zadnjem sedežu).

Občutki so zelo podobni, predvsem je stalno prisotna misel, kdaj se bo to nehalo.

In ko se je nehalo in sem ugotovila, da sem še živa in cela, potem pa samo ven!

To je bilo pred pribl.25 leti, ampak spomin je še vedno skoraj v nulo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, NX650 pravi:

Vem kako se ustavi čas... zdrs prednjega kolesa... 30 m drsenja po cesti... razmišljaš zakaj je kar tako zdrsnil..slišiš drsenje po cesti..potem pa samo tolčenje po ograji..in razmetavanje dalje.. 9 let nazaj...

to je pa res ... vedno k sm drseu in se valau po malinah sem vse premislu, kere še nisem, kero sm ... pa kok mam doma usran in kdo bo pol to pospraulu :dry: 

aja.. pa še to ... da bodo vidl usrane gate, k sm zihr adidas ćrtice potegnu :mad: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!