Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

3 minutes ago, KARMEN1 said:

Jaz pa bom prišla tam, kjer bo organiziral @Borutt.

Jaz bom ciljala stožce, @Borutt jih bo potrpežljivo pobiral, @maus mi bo od daleč kazal jezik, potem bomo oživljali Ančko, na koncu kaj finega pojedli in to je to :cool:

Tudi jaz bi rad bil del @Borutt feelinga, ampak se zna zgoditi, da bom šel pogledat še kakšen datum prej na Darsov dogodek, da se ne bom smešil tam. :fredyjecar: Od viška treninga glava ne boli, itak se je pa treba voziti, in če vmes narediš krajši postanek za vijuganje med stožci in napihovanje Ančke, pravi nič ne škodi... ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kawalir said:

Tudi jaz bi rad bil del @Borutt feelinga, ampak se zna zgoditi, da bom šel pogledat še kakšen datum prej na Darsov dogodek, da se ne bom smešil tam. :fredyjecar: Od viška treninga glava ne boli, itak se je pa treba voziti, in če vmes narediš krajši postanek za vijuganje med stožci in napihovanje Ančke, pravi nič ne škodi... ;)

Nč bat, @Borutt bo tudi na Darsu....

So pa tile treningi prav namenjeni temu, da dobiš nazaj tisti feeling, ki si ga izgubil čez zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt, to je bla pa ultra hitrost pri posredovanju informacij, hvala! 

Se definitivno vidimo, mogoče celo več kot enkrat (lani mi je Ančka ušla :doze:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kawalir pravi:

Tudi jaz bi rad bil del @Borutt feelinga, ampak se zna zgoditi, da bom šel pogledat še kakšen datum prej na Darsov dogodek, da se ne bom smešil tam. :fredyjecar: Od viška treninga glava ne boli, itak se je pa treba voziti, in če vmes narediš krajši postanek za vijuganje med stožci in napihovanje Ančke, pravi nič ne škodi... ;)

Ne vem sicer od kod si, sam v Lj imaš na Cesti dveh Cesarjev (tam ko je ob nedeljah avto sejem) poligon, ki ga sicer uporabljajo avto šole, je pa na voljo tudi za splošno javnost. Z malo dobre volje ti vratar/ka tud vstopnine ne računa. Sem pustil nekaj gume (in železja s stopalk) s CB 1300 tam. Super zadeva za dril manevrov (slalom, osmica, res ozek slalom, zaviranje v sili) pri nizki hitrosti. Priporočam v kolikor ti je zadosti blizu. http://www.lpt.si/cvv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kawalir pravi:

Tudi jaz bi rad bil del @Borutt feelinga, ampak se zna zgoditi, da bom šel pogledat še kakšen datum prej na Darsov dogodek, da se ne bom smešil tam. :fredyjecar: Od viška treninga glava ne boli, itak se je pa treba voziti, in če vmes narediš krajši postanek za vijuganje med stožci in napihovanje Ančke, pravi nič ne škodi... ;)

pusti ego doma .. tam ni nihče, da bi se iz koga delu norca, ampak si med seboj pomagajo ... nobeden se ne smeši, saj nihče ne gleda tujih napak, razen vaditelji, ki ti prijazno pomagajo ...

edin lahko se osmešiš, če na glas prdneš po okusnem pasulju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

 ...

edin lahko se osmešiš, če na glas prdneš po okusnem pasulju :P

 

Po dobrem pasuljo se prdi in baje je na teh prireditvah odličen...damija naučil celo linije v ovinkih   

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, jskrablin said:

Ne vem sicer od kod si, sam v Lj imaš na Cesti dveh Cesarjev (tam ko je ob nedeljah avto sejem) poligon, ki ga sicer uporabljajo avto šole, je pa na voljo tudi za splošno javnost. Z malo dobre volje ti vratar/ka tud vstopnine ne računa. Sem pustil nekaj gume (in železja s stopalk) s CB 1300 tam. Super zadeva za dril manevrov (slalom, osmica, res ozek slalom, zaviranje v sili) pri nizki hitrosti. Priporočam v kolikor ti je zadosti blizu. http://www.lpt.si/cvv

Ni mi glih blizu, ampak tako daleč pa spet ne, da se ne bi odpeljal tja. Sem že razmišljal o tem, ker sem ravno tam delal izpitno vožnjo, na tem poligonu. ;) Me ne moti, če mi računajo vstopnino, greš lahko še sproti na "bolšjaka" ali pa na plesko, ki jih pečejo tam. Pa še moj tast je vsako nedeljo tam s kramo in ga grem lahko pozdravit. :cool: A stožce imajo ves čas postavljene, ali kako? 

Mi je pa precej bližje Avto šola Ježica, kjer imajo prav tako poligon, če se ne motim, pa bom zapeljal tudi tja. Tam mislim, da stožcev nimajo postavljenih, ampak vseeno je bolje, kot na kakšnem parkirišču. 

Moram pa seveda prej moped sploh pripeljat domov, ker je zaenkrat še v salonu v Celju. Iskat ga bom šel predvidoma v drugi polovici aprila, pa kakšen krst motorjev ne bo odveč, čeprav nisem vraževeren, na krste pa sem hodil bolj zaradi dogodka, kot samega obreda. 

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, jskrablin pravi:

Ne vem sicer od kod si, sam v Lj imaš na Cesti dveh Cesarjev (tam ko je ob nedeljah avto sejem) poligon, ki ga sicer uporabljajo avto šole, je pa na voljo tudi za splošno javnost. Z malo dobre volje ti vratar/ka tud vstopnine ne računa. Sem pustil nekaj gume (in železja s stopalk) s CB 1300 tam. Super zadeva za dril manevrov (slalom, osmica, res ozek slalom, zaviranje v sili) pri nizki hitrosti. Priporočam v kolikor ti je zadosti blizu. http://www.lpt.si/cvv

Jaz sem šel lani isto stvar parkrat delat na Ježico. Res je, da sem prišel ob koncu tedna, ko tam ni bilo kandidatov, tako da sem imel veliko časa zase in za vaje. Videlo me je par inštruktorjev te šole vožnje, ki pa so učili vožnjo z avti in kamionom, pa mi nobeden ni nič težil.

Še prej pa sem hodil k Brulcu, vendar je zdaj tam manj prostora, je kar precej parkiranih kamionov, avtobusov,...

Tudi na avtosejmu sem bil parkrat, vendar že pred leti.

pred 2 minutami, Kawalir pravi:

Mi je pa precej bližje Avto šola Ježica, kjer imajo prav tako poligon, če se ne motim, pa bom zapeljal tudi tja. Tam mislim, da stožcev nimajo postavljenih, ampak vseeno je bolje, kot na kakšnem parkirišču. 

Sva pisala hkrati. :)

Lani sem bil nekajkrat tam, pa so bili stožci postavljeni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, gretzky said:

Še prej pa sem hodil k Brulcu, vendar je zdaj tam manj prostora, je kar precej parkiranih kamionov, avtobusov,...

V Avto šoli Brulc sem jaz delal izpit, pri Mateju Mikliču. Fejst poba, ni kaj. Samo me je gnal po obvoznici, ko sem paničnega fasal čez tunel pri Rudniku in je vpil v slušalko: "Gas, gas, gas..." :klicaj: Takrat sem se res nekaj tako usral, da sem komaj pripeljal iz tistega tunela, tako, da moja izkušnja s hitrostjo nad 100 km/h ni bila prijetna. Morda me je presenetil upor vetra (vozil sem na Kawi Er6n), tako, da sem se šele pozneje na CBF-ki povsem osvobodil tega neprijetnega feelinga, ko ti veter buta v prsi in čelado, da te hoče "strgat" z zica. Pač, takšni so bili začetki in ne sramujem se tega. Bi bila pa kriza, če bi bilo še vedno tako. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, lucif3rka pravi:

@Borutt, to je bla pa ultra hitrost pri posredovanju informacij, hvala! 

Se definitivno vidimo, mogoče celo več kot enkrat (lani mi je Ančka ušla :doze:)

Bomo na isti lokaciji, kot lani. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Bomo na isti lokaciji, kot lani. 

tist k nima veljavne vinjete, nema ulaza :ras:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

tist k nima vinjete, nema ulaza :ras:

Jest jo mam. Še čist lepo. Uranžno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam lepo oranźno. Ni dovolj dobra :blush:?

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kawalir pravi:

V Avto šoli Brulc sem jaz delal izpit, pri Mateju Mikliču. Fejst poba, ni kaj. Samo me je gnal po obvoznici, ko sem paničnega fasal čez tunel pri Rudniku in je vpil v slušalko: "Gas, gas, gas..." :klicaj: Takrat sem se res nekaj tako usral, da sem komaj pripeljal iz tistega tunela, tako, da moja izkušnja s hitrostjo nad 100 km/h ni bila prijetna. Morda me je presenetil upor vetra (vozil sem na Kawi Er6n), tako, da sem se šele pozneje na CBF-ki povsem osvobodil tega neprijetnega feelinga, ko ti veter buta v prsi in čelado, da te hoče "strgat" z zica. Pač, takšni so bili začetki in ne sramujem se tega. Bi bila pa kriza, če bi bilo še vedno tako. :huh:

@sesir si videl? se je sunka ustrašil na istem agregatu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, lucif3rka said:

Iskreno, strah me je kakšen bo občutek pri takšni spremembi obremenitve, že -10kg se je poznalo tolk pri obvladanju motorja, da si ne bi nikoli mislila, letos je pa še malo več razlike :blush: 

Bogi motor..., bil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse nabijače proti tečajem...

Tudi na plesnih tečajih so nekateri ki plešejo že par let, nekateri tudi 10, 20, celo 30 let, in še vedno vsakič malo izboljšajo svojo tehniko.

Pa zato levih in desnih ovinkov (pardon obratov) ne zvozijo hitreje, kakor tudi nobena druga figura ni zato odpeljana (pardon, odplesana) hitreje. So pa obrati in figure zato odplesani veliko bolj dovršeno in elegantno.

Kar se pa zadovoljstva tiče..., lahko nekdo ki še osnovnih korakov ne pozna, veliko bolj uživa v svojem početju, kot nekdo drug ki pili in pili svojo tehniko. Seveda pa slednjega nič ne zadržuje (razen lastnega perfekcionizma) da nebi mogel uživati še bolj kot tisti prvi.
Glede uživanja pri nečem (pri plesu, vožnji z motorjem, ribarjenju), gre za odnos do stvari, sebe, drugih, do življenja, in ne za tehniko.

Treningi so pa pomembni, če ne bi bili, potem tudi vrhunski plesalci, gajserji, kopitarji, peterke, stunt vozniki, nebi rabili vsak dan več ur trenirati. Enkrat bi se naučili, in za vse večne čase obvladali. In glede na moje izkušnje, lahko napreduješ kot samouk, in še veliko hitreje na vodeni vadbi (da ne mešam treningov profesionalcev). Pa youtube ni isto kot vaditelj, ki te vidi, čuti, popravlja, svetuje, kofetek spije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

@sesir si videl? se je sunka ustrašil na istem agregatu

Si prebral?Celo inštruktor je kričal gas,gas..verjetno je predstavljal oviro na cesti kot jo ti...

@twom podpis...recimo,da sem le na poligonu spravljal vse v perfekcijo...Sam sem mislil,da se le pilim...ko pa sem ta trening slikovno predelal z trenerjjem pa sva ugotovila kje vse gre izboljšati...Nikakor ne mislim,da bi se morali vsi tako piliti...Sam sem se kao zaradi bodočega poklica....

Bolj kot ne so te delavnice spomladi gratis....pač dopust,lep izlet,prijetna družba,pa še malo potelovadiš,vidiš....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, maus said:

@Borutt tole sem ravno dobil na služben mail:

Spoštovani,

VABIMO VAS NA BREZPLAČNO USPOSABLJANJE IN TRENING VARNE VOŽNJE ZA VOZNIKE MOTORNIH KOLES V AVTOCESTNO BAZO POSTOJNA, Industrijska c. 3, Postojna.

KDAJ IN OB KATERI URI?  

-          V soboto, 07. aprila 2018 od 9.00 do 17.00 ure,

-          v soboto, 21. aprila 2018 od 9.00 do 17.00 ure,

-          v soboto, 12. maja 2018 od 9.00 do 17.00 ure in

-          v soboto, 19. maja 2018 od 9.00 do 17.00 ure.

 

Tukaj se nekaj datumi "krešejo", ker na uradni spletni strani od DARS-a so drugi datumi. Kaj je zdaj res? :hmm:

https://www.dars.si/Dokumenti/O_nas/O_druzbi/Druzbena_odgovornost_655.aspx

Ali je to drug organizator, ne DARS?

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!