Skoči na vsebino

Nova Štifta 2013


MzM

Priporočene objave

15. BLAGOSLOV IN SREČANJE PRI NOVI ŠTIFTI

27. APRILA 2013

od 10. ure zbiranje

12.00 blagoslov - pat'r Niko

druženje, glasba, dobra hrana

bogat srečolov

 

Organizator: MzM -Motoristi za Motoriste

 

Vsa zbrana sredstva gredo v sklad za pomoč poškodovanim motoristom ali članom njihovih družin.

več na www.mzm-slo.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spominski pin bo v znamenju...česa? Pridem.

Letos bo priponka posvečena 15-letnici na edinstvenem kraju. Pin pa je predstavljen na naši spletni - Kaj pa smerokaz-dajmo dober zgled!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagoslov ali evolucija?

Leta 1882 je umrl pomemben angleški znanstvenik Charles Darwin. S svojim delom velja za utemeljitelja razvojnega nauka v naravoslovju in teorije o naravnem izboru vrst organskega sveta.

Darwin je prve ideje o zgodovinskem razvoju živih bitij dobil na znanstvenem potovanju okrog sveta med letoma 1831 do 1836, ki se ga je udeležil kot naravoslovec na kraljevi ladji Beagle. Svojo teorijo je izoblikoval šele leta 1858, kmalu zatem pa je objavil znanstveni članek Nastanek vrst in naravni izbor. Njegova teorija je doživela veliko napadov, zlasti cerkvenih.

Svoj nauk o evoluciji je razvil po lastnih raziskavah in pod vplivom Malthusovega nauka in se po njem imenuje darvinizem. Z njim je ovrgel Cuvierovo mnenje o nespremenljivosti vrst in Lamarckov razvojni nauk.

Leta 1859 je izdal svojo najbolj odmevno knjigo O izvoru vrst, ki je bila prava senzacija v 19. stoletju. Verni katoličani oziroma protestantje, takrat in še zdaj največja religija v Veliki Britaniji, so začeli izobčati Darwina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda pridem!!!  :OK: Vreme bo in potem še malo do primorske....

 

Že zato, da bom potem kakšno fotko "baddadu" poslal, ker vidim, da obožuje blagoslove, pa se jih žal ne more udeležiti.....ker motorira samo po internetu  :lol1:

Ps.

Ja, če bi Darwin tebe poznal....mu vse teorije padejo! Ker so opice najprej iz tebe...potem pa naprej.....ker se ti ne da dopovedat, da se spelji s svojim filozofiranjem iz takih in podobnih tem!!!

Hvala vnaprej!.....a moram narisat? :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škof Brodet za Zvon 3 press:

»April je čudovit mesec, čas ko prihaja Pomlad. Najprej smo v polni Stolnici pokopali škofa Rožmana, ki se je tako čudovito vrnil iz ZDA in zdaj, dragi moji v čudoviti Novi Štifti, ta krasen blagoslov motoristov in to na dan OF.  Si predstavljate, ta čudovit prizor, ko tisoč motoristov kleči pred božjim pastirjem in to na dan OF!  Res je, dragi moji, Pomlad prihaja!  Še je upanja za to čudovito deželo. Tako mi bog pomagaj! »

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo ja, kako nekateri hočete doakazati svoje prav, sem kristjan, pa grem na Štifto zaradi dobre družbe in ne zato, da me zadane žegnana kaplja. Ko se zbere toliko motoristov na kupu isto mislečih, to je šele tista prava energija ki dela čudeže.. :OK:

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo ja, kako nekateri hočete doakazati svoje prav, sem kristjan, pa grem na Štifto zaradi dobre družbe in ne zato, da me zadane žegnana kaplja. Ko se zbere toliko motoristov na kupu isto mislečih, to je šele tista prava energija ki dela čudeže.. :OK:

Mnoooogo motoristov na kupu - to ni samo prava energija - TO je prava religija  :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnoooogo motoristov na kupu - to ni samo prava energija - TO je prava religija  :worship:

 

Tudi tako se da razlagat ja :)

 

No vreme na Bogu vetra iz dneva v dan napoveduje lepši konec tedna, mogoče le ne bo tako kislo :P

 

 

                    Pet 26.4 singlepic.gifmeter_top.gif

meter_topback.gif

meter_glider.gifs1.gif

25 C meter_top.gifsinglepic.gifsinglepic.gifv_jz.gif JZ

7 m/s Sob 27.4 singlepic.gifmeter_top.gif

meter_topback.gif

meter_glider.gifs5.gif

22 C meter_top.gifsinglepic.gifsinglepic.gifv_jz.gif JZ

9 m/s    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidimo. Kar rezerviram en plac v prvi vrsti, he-he...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šel, pa ne vem kje naj grem. Vsloveniji sta dve Novi štifti. Ali je to na primorskem, ali okoli Gornjega grada?

Se opravičujem za mojo nevednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šel, pa ne vem kje naj grem. Vsloveniji sta dve Novi štifti. Ali je to na primorskem, ali okoli Gornjega grada?

Se opravičujem za mojo nevednost.

Ne na primorskem in ne okoli Gornjega grada, ampak pri Ribnici na Dolenjskem. LJ - Ribnica v Žlebiču desno proti Sodražici, potem pa že vidiš cerkev na hribu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidimo. Kar rezerviram en plac v prvi vrsti, he-he...

 

Ah, blagoslov,  to bo čudovita, zagotovo transcedentalna izkušnja, ko te bo pater Niko pošprical direkt po obrazu.  :wub: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, blagoslov,  to bo čudovita, zagotovo transcedentalna izkušnja, ko te bo pater Niko pošprical direkt po obrazu.  :wub: 

 

Ja in se bomo vsi začeli topit... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!