Skoči na vsebino

TuneECU


OrangePower

Priporočene objave

Že kdo pri nas uporablja ta program za prilagajanje map?

Sicer je samo za KTM, Aprilia, Triumph, Benelli.

 

Kje se v slo najde dyno z osebo katera ve kaj dela?

Prilagajanje map, uglaševanje sesalnih loput....

 

Vem da jih je nekaj, samo kdo ima najboljšo opremo in s kom imate najboljše izkušnje?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

@cikadina to je samo kabel za povezavo PC na tvoj motor. Potem pa samo še program (ki je free) in lahko se špilaš. Za KTM je ta kabel vsak kateri je za VAG grupo (škoda, VW, Audi, seat) tako da jih imaš na bolhi, malo prelistaj, mogoče tudi ti ne rabiš tega kabla iz ebaya ampak nekaj kar lahko pri nas najdeš.

 

Program in več info najdeš tule

 

http://www.triumphrat.net/ecm-and-fi-tuning-help-tips-and-tricks/141608-tuneecu.html

 

Tole je original stran, pa malo prelistaj

 

http://tuneecu.com/TuneECU_En/index.html

 

@HY sem že bral tole ja, me zanimajo samo izkušnje tunerjev pri nas...moram malo poklicat...

 

@gift lahko kaj več napišeš, lahko tudi v ZS, mislim predvsem ali si uporabil samo za diagnotstiko, ali si kakšne malenkosti izklapljal, ali pa si dejansko kaj mapo spreminjal

Popravljeno . Popravil OrangePower
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta forum pa vem že skoraj na pamet  :grim

Mape sem že dol potegnu, moram se samo odločit za en filter, potem pa z mapami na dyno....

 

Ima kdo kakšen direkten kontakt od fantov pri Čarmanu?

Je mogoče kater tukaj na forumu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi lahko dobil OBD2 kabel za VAG grupo kateri ima FTDIjev čipset (FT232)?

Sem enega dobil, samo ima slabši kontroler (st430T) in mi ga program ne prepozna.

Na bolhi so vsi z napačnim čipsetom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pozicija čipov je identična - če pogledaš skozi plastiko

 

Na mojem so sicer malo drugače postavljeni tako da ta na linku je drugačen....če je pravi pa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pozicija čipov je identična - če pogledaš skozi plastiko

 

Na mojem so sicer malo drugače postavljeni tako da ta na linku je drugačen....če je pravi pa....

Če si iz MB ali okolice, ti lahko en kabel posodim - kolikor se spomnim, je FTDI based...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem iz MB sem pa večkrat na mesec tam okoli, in ravno v ponedeljek šibam v prekmurje, pa se lahko kje dobiva

 

Greš mogoče jutri na Grobnik? Se tam najdeva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pozicija čipov je identična - če pogledaš skozi plastiko

 

Na mojem so sicer malo drugače postavljeni tako da ta na linku je drugačen....če je pravi pa....

 

Bom še enkrat preveril, ko pridem domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem prišel domov ;)

 

Tega imam jaz, s FT232RL čipom, kable sem malo prelotal, da nimam še enega vmesnega priključka.

 

post-10572-0-08100400-1369339381_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kabel je prišel, daytona pravi da ji vse štima, naloženo ima tudi mapo za slip on lonc, kot je prejšnji lastnik povedal. Kaj pomenijo vsi tisti grafi bo treba malo poizvedet. Je bilo pa zanimivo se igrat s čekiranjem delovanja ventilatorja, pumpe, izpušnega ventila, inštumentov...

 

me pa zanima a mape ste si že kaj druge nalagali? meni piše da je sedaj nov update, pa ne vem a naj naložim ali ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi končno včeraj uspel priključit PC, zahvala gre AJju ker mi je posodil kabel :OK:

 

AJ, maš pijačo v dobrem zbiraš jo lahko sam :grim

 

Včeraj sem tudi shranil mojo mapo (vidim da je že bila gor akrapovič mapa za slipon izpuh), pa tudi pregledal kaj je še vključeno oziroma izključeno.

Lepo je tudi videt če sta oba sesalna kolektorja usklajena in kje je pozicija plina ob zaprti ali odprti ročici...

 

Moram še par zadev preverit in se potem dogovorit za en termin, da sprobam ene 2 mape, katere naj bi bile bolje v smislu manj cukanja oziroma blažji prehod iz zaprtega plina v odprti...

Pa tudi zanima me kako bogata je sedaj mešanica, ker menda ta akro mapa je kar na bogato naštimana, mogoče tudi zato nikol ne pridem pod 6.5L porabe...

 

Pa še zanimivo branje:

 

http://www.mcnews.com/mcn/technical/2012JuneEFIpt1.pdf

 

http://www.mcnews.com/mcn/technical/2012JulyEFIpt2.pdf

 

@cikadina mogoče bolje počakat, da boš videla odzive drugih, pač da nisi poskusni zajček, po drugi strani pa sej lahko v vsakem trenutku zamenjaš mapo za svojo originalno. Ne pozabi je shranit.

 

Lahko pa se kje dobimo in kakšno rečemo na to temo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja morem pobrskat kej pravijo fantje z otoka kako se jim kaj obnese. sicer tudi zdej je tako kot je več kot v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj mi ni dala žilica miru, in sem naložil gor drugo mapo (zelo hvaljena in uporabljena med SD lastniki zaradi bolj uglajenega prehoda iz off/on throttle).

Ima še par stvari spremenjenih...

 

Moram pa rečt da sem zelo pozitivno presenečen nad uglajenostjo motorja, če sedaj nazaj pogledam vidim da je bil motor zelo "živčen" med dodajanjem in odvzemanjem plina, nuja je bila vožnja na sklopki skozi mesto, pred vstopom v ovinek si točno moral vedet s koliko plina se boš peljal skozi cel ovinek, ker če si zgrešil oceno in odpru plin je motor vleklo ven, če si pa potem odnehal, pa je bil občutek, kot da si pritinisl zadnjo bremzo im te je potegnilo v ovinek.

 

Sedaj tega ni več, motor veliko manj bremza, dodajanje plina ni tako občutljivo, pa še zanimivo je dodajanje plina v 2. prestavi ker gre zadevo hitro na zadnjega, in me je včeraj kar malo presenetilo pri prehitevanju kamiona :kva2:  Mapa ima ugasnjeno blokado v 2. in 3. prestavi.

 

Ne gre se mi zaradi večje moči, ker te je že itak v izobilju, je pa velik plus v vožni sedaj.

Proti lanskem letu, ko sem imel ene čudne gume gor in letos ko so taprave+druga mapa je vožnja poezija, motor pa kot da bi bil drug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo, sem tudi jaz zamenjal Akra mapo z originalno, čeprav imam Akrapoviča gor, sem pa izklopil EPC in O2 senzor. Učinek je podoben kot pri tebi Orange, odpiranje plina je mehkejše, ob zaprtem plinu motor precej manj zavira, še vedno pa v drugi prestavi brez napora dvigne prednje kolo (v akra mapi je EPC že izklopljen).

 

Orange, si slučajno izvajal tisto 15 minutno črno magijo po zamenjavi mape? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da si dobil kabel, hvala ;)

 

Sem naredu tisto 15min uvajanje ja :grim  je kar malo dolgočasno ko sediš poleg in čakaš da mine 15min, to je kar dolga doba....če stojiš poleg motorja, namesto da bi se peljaj....

 

Si se potem kaj peljal? Kakšna se ti zdi vožnja nasplošno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dobil, ni problema :)

 

Naredil sem zgolj 30km testno furo. Motor mi je zdaj bolj všeč, za cestno uporabo se precej lepše obnaša, ni cukanja, tudi menjava se lepše ker obrati ne padejo toliko ob "navadnem", počasnejšem menjavanju, ob totalno huliganski vožnji je tudi z Akra mapo šlo odlično :) Bom kar obdržal to mapo, upam tudi da bo poraba kaj manjša :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

AJ imaš še kabel mogoče?

Bi še nekaj sproballl

 

cikadina si se ti kej igrala? z kablom in tuneecu mislim  :blush:

Popravljeno . Popravil OrangePower
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kar se da narest une diagnostike smo provali, je naposalo da ni nobene napake to je pa tudi vse kar smonse igrali. nove mape pa nism dala ker so eni neki jokali da je slabs k ta k jo mam zdej. se pa nism niti pol naprej poglabljal ce so odpravli tiste tezave. itak mi vse dobro dela tko da brez veze kej mu po možganh šarit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!