Skoči na vsebino

Obisk MotoGP Mugello 2013


DRVOWP

Priporočene objave

Pozdravljeni,

 

čez štirinajst dni se odpravljam na ogled Gp v Mugello.

 

MotoGp spektakel sem si sicer že ogledal nikoli pa še ne v Mugellu, tako da me zanima če ima kdo kaj izkušenj. Sobo imam rezervirano v Firencah. Ali mogoče kdo ve če je iz Firenc organiziran kak avtobusni prevoz na dirkališče podobno kot v Brnu?

Pravzaprav so dobrodošle vse informacije, katera tribuna je v Mugellu najboljša za ogled dirke....

 

Že v naprej hvala za informacije,

 

Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

čez štirinajst dni se odpravljam na ogled Gp v Mugello.

 

MotoGp spektakel sem si sicer že ogledal nikoli pa še ne v Mugellu, tako da me zanima če ima kdo kaj izkušenj. Sobo imam rezervirano v Firencah. Ali mogoče kdo ve če je iz Firenc organiziran kak avtobusni prevoz na dirkališče podobno kot v Brnu?

Pravzaprav so dobrodošle vse informacije, katera tribuna je v Mugellu najboljša za ogled dirke....

 

Že v naprej hvala za informacije,

 

Robert

V Mugellu sem že bil večkrat. Zmeraj sem kampiral na dirkališču oziroma v okolici izven dirkališča. Celoten kompleks je ograjen in znotraj je precej prostora za kampiranje. Če se odločiš, da se nastaniš v notranjosti, tvegaš, da bo preteklo kar nekaj časa, več ur, da se prebiješ, najprej na lokalne ceste, potem še na avtocesto Firenze-Bologna, ki je od dirkališča oddaljena cca. 25 km. Sicer pri tebi to ne velja, ker boš spal v Firenzah. Kljub vsemu ima vsak obiskovalec Mugella GP po dirki težave, da se, bodisi z avtomobilom ali motorjem "prebije" do avtoceste. Če boš mogoče bil z avtomobilom, boš v velikih težavah. Z motorjem je nekoliko bolje, kjlub vsemu pa se do avtoceste prebijaš po polžje. Če se boš potem peljal proti Sloveniji bo avtocesta polno zasedena do Bologne. Potem naprej se sprosti. Problem Mugella je, ker je umeščen v tipično toskansko pokrajino z lokalnimi cestami, neprimernimi za takšno število obisovalcev. Povprečje obiska je nekje okrog 100 000 ljudi. Lani jih je bilo, predvsem zaradi nekonkurenčnosti Rossija, "samo" 64 000. Obstaja rešitev in sicer, da po dirki počakaš cca. 5 ur, da se vse sprosti, promet umiri in se počasi odpraviš proti domu ali Firenzam, če ostajaš za več časa. Za Mugello velja izrek " Al Mugello non si dorme". Več si poglej na Youtube. Glede avtobusnega prevoza iz Firenc do dirkališča ne vem. Mislim pa, da bi bil ali je avtobus po dirki še v večjih težavah, da kam pride. Mimo kraja Scarperia, ki se nahaja tik ob dirkališču, pelje železniška proga oziroma je v kraju Borgo San Lorenzo postaja. Ta je od dirkališča oddaljen cca. 1 km. Lep uvid v celotno okolico dobiš, če na googlu vtipkaš "Borgo san Lorenzo map". Dirkališče ima dva glavna vhoda, vhod Palagio iz smeri kraja Scarperia in vhod Luco, ki je bližji Borgo San Lorenzu. Tako prideš na vse tribune, travnate ali klasične s sedeži. Z več ali bolj podrobne informacije poglej na www.mugellocircuit.it. Tam dobiš vse potrebne informacije.

 

LP. R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lima jaz se dobim s kolegom  v Firencah sicer brez motorjev. Jaz pridem iz Napolija kolega pa iz Slovenije ampak z avtomobilom...tako da ce zelis druzbo za pir v soboto zvecer v Firencah :-))))

 

Sem mislil da imajo glede avtobusnega prevoza urejeno kaj podobnega kot v Brnu torej rezerviran vozni pas da vsaj malce ublazijo gneco...katero tribuno pa priporocate za ogled dirke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ni nikogar, ki bi bil tam na MotoGp in bi bil v hotelu v Firencah ter uporabljal javni prevoz na dirkalisce in nazaj :-(

Ok torej se bom moral znajti tam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je pa najbolje "rezervirati" prostor, se pravi bit tam ze ob osmih zjutraj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!